10.08.2012 18:51

Na úvod počítáme body za dvě zasloužené remízy.

Letní příprava skončila, mistrovské boje začaly. Dvorští fotbalisté v neděli otevřeli brány nového ročníku a ve stejnou dobu vkročili na zelený trávník oba kolektivy dospělých. Divizní áčko pod Hankovým domem remizovalo s FK Dobrovice 1:1 a rezerva v krajském přeboru stejným výsledkem plichtila v Broumově.

MUŽI "A"

TJ Dvůr Králové nad Labem - FK Dobrovice  1 : 1 (1:0).

Dvoráci v přípravě stihli odehrát řadu přátelských utkání a za vydařené lze považovat třeba duely proti Náchodu (4:3) nebo pohárové souboje s Novou Pakou (4:0) a Převýšovem (2:1). Naopak zápasy s juniorkou Mladé Boleslavi (1:7) a Trutnovem (4:5) daly vzpomenout na bídné výkony dvorské defenzívy z konce jara, a tak nový kouč Ladislav Doseděl moc dobře věděl, kde je potřeba si dávat největší pozor.

Dvoráci zahájili zápas velice dobře a už ve 4. minutě se radovali z úvodní trefy v sezoně. Martin Kruliš parádně vyslal za obranu Honzu Řežábka, a ten nemusel ani nikomu utíkat. Nad vyběhnuvšího Bartoše zahrál povedený lob a míč se zatřepetal v síti - 1:0. O chvilku později vysunul Řežábka Kilevník, Juan posunul míč do palebné pozice Podolníkovi, jeho gólová střela byla ale tečována na rohový kop. Velká škoda! Úvod byl ze strany domácích opravdu výborný, ve 20. minutě ale poprvé vystrčili růžky hosté a borec z Ghany Musa Ansuma zlobil obranu. Ve 24. minutě to mohlo být 2:0, Dosedělovu hlavičku ale gólman vyrazil a Podolníkova dorážka minula vymezený prostor mezi tyčemi. No a mohlo být srovnáno. Ve 35. minutě totiž tečovaná rána Čecha skončila těsně mimo.

Po první půli domácí vedli zaslouženě, druhý poločas ale přinesl velké trápení. Nebylo to ono a už v 50. minutě zahrozil jedovatou ranou Vladyka. Domácí si varování nevzali k srdci a v 54. minutě je potrestal Marek Čech, jenž se z voleje trefil nádherně pod břevno - 1:1. Dvorským borcům se vůbec nedařilo, ofenzíva byla jen výjimkou dlouhého trápení a hosté mohli několikrát přidat druhou trefu. V největší šanci ale propadl Ansuma, jenž z metru překopl prázdnou branku!! Na špatnou hru reagoval hrající kouč Doseděl změnami v sestavě, několik hráčů se posunulo na jiný post a zdálo se, že by výměny mohly zafungovat. Nakonec ale zlepšení ani tak nepřišlo a nakonec byla pětistovka diváků ráda za bod. Hosté nepředvedli nijak úchvatný výkon, Dvoráci ale byli v nedělním druhém poločase prostě a jednoduše špatní.

VEM TO ĎAS, ZA TÝDEN SE HRAJE ZAS. Snad se tímto sloganem budou řídit i naši borci a příští sobotu se v Semilech dočkáme i lepšího výsledku.

Čerstvý předsezonní rozhovor s trenérem Ladislavem Doseděl čtěte ZDE!

Fakta - branky: 4. Řežábek - 54. Čech. Rozhodčí: Zadinová. ŽK: 1:3. Diváků: 500.

Sestava Dvora: Ulrych - Volf (56. Privara), Kruliš, Doseděl, S. Ježek - Kilevník, Podolník, Moník, Čenovský (69. M. Otradovský) - Klazar, Řežábek.

Utkání odřídila s velkým přehledem hlavní rozhodčí Olga Zadinová z Čáslavi, asistenty byli Josef Vnuk z Třebovle a Ondřej Šedivka z Pardubic.

Další výsledky 1. kola: Mšeno - Letohrad 3:0, Svitavy - Pardubice B 1:1, Nová Paka - Ústí nad Orlicí 4:2, Nový Bydžov - Holice 1:1, Kutná Hora - Lhota pod Libčany 1:1, Pěnčín/Turnov - Jirny 0:6, Náchod - Semily 0:0.

MUŽI "B"

Slovan Broumov - TJ Dvůr Králové nad Labem B  1 : 1 (1:0).

Výborně vstoupili do nového ročníku hráči dvorské rezervy. V utkání na půdě Broumova oslabenému kolektivu málokdo věřil, béčko pod vedením hrajícího trenéra Hrušky ale překvapilo a vyválčilo cenný bod. V prvním poločase dvorská jedenáctka držela nerozhodný stav až do 42. minuty, ačkoliv hosty dvakrát zachránila tyč Klevcovovy branky! Pak se ale trefil bývalý hráč Dvora Martin Růžička a do kabin se šlo za stavu 1:0.

Po přestávce přišel už jen jeden gól, a ten vsítil Patrik Macek. Trefil se parádně v 77. minutě z trestného kopu z 25 metrů a zařídil tak svému týmu dobrou remízu 1:1.

Fakta - branky: 42. Růžička - 77. Macek. Rozhodčí: Janeček. ŽK: 2:2. Diváků: 150.

Sestava Dvora: Klevcov - Blažek, Hruška, Křižovič, T. Novotný - Doseděl, Rejl, Macek, Kasan - Marks, Vondrouš.

Utkání řídil s přehledem hlavní rozhodčí Štěpán Janeček z Jaroměře, asistenty byli Martin Dujsík z Hradce Králové a Kamil Vlachynský ze Stěžer.

Video záznam z utkání v Broumově sledujte ZDE!

Pro zajímavost - TAKTO se hrálo v Broumově na jaře (dvorské góly: Urban 3, vlastní, Klazar).

Další výsledky 1. kola: Lázně Bělohrad - Česká Skalice 3:4, Libčany - Rychnov nad Kněžnou 1:2, Jičín - Nový Bydžov B 1:0, Olympia HK - Týniště 0:3, Trutnov - Hořice 6:0, Červený ostelc - Slavia HK 2:1, Jaroměř - Kratonohy 3:0.