20.08.2017 19:12

Nadějný první poločas. Ambiciózní Admira své kvality potvrdila až po přestávce!

Nadějný první poločas. Ambiciózní pražská Admira své kvality potvrdila až po přestávce!

Poté, co si v prvním kole z našeho hřiště odvezl kompletní sadu bodů tým Kolína, přijela na stadion pod Hankovým domem pražská Admira. Tedy tým, který se před letošním ročníkem netajil postupovými ambicemi. A ty u nás po obratu ve druhém poločase také potvrdil.

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Admira Praha 1:3 (1:0)

Hned v úvodu utkání hosté všem přítomným divákům v plné míře předvedli, jak silný celek na břeh Labe dorazil. Kombinačně vyspělá sestava s řadou zkušených hráčů, ale také protkaná šikovnými mladíky (Fric, Čácha, Pavlata) nastoupila s ofenzivními choutkami, narážela však na jednu z nejostřílenějších stoperských dvojic. Vlastimil Karal s Martinem Krulišem by měli být velkými oporami Dvora. V 7. minutě jsme přesto mohli inkasovat. Kuba Vaníček nevyřešil nejlépe rozehrávku, míč se vrátil ke zcela osamocenému Pavlatovi, tomu ale gól na poslední chvíli „ukradl“ Kruliš! O chvíli později se na slušně zaplněné tribuně poprvé nahlas tleskalo. To Karal rozehrál nakrátko trestný kop a Hruškova pumelice prosvištěla těsně mimo pravé tyče.

Martin Hruška patřil k nejaktivnějším hráčům v modrých dresech a po rozehraném rohu a jeho centru byl blízko otevření skóre hlavičkující Jirka Macháček. Ve 22. minutě přišla vůbec největší šance prvního poločasu. Nejprve předvedli Ujec – Křížek – Hruška nádhernou kombinaci na jeden dotek, jejich spolupráce ale přinesla pouze další rohový kop. Ten poslal Martin Hruška na zadní tyč, kde hosté nezaregistrovali náběh Kruliše a ten sám před brankou zamířil nad břevno. To byla tutovka!

Zaslouženého vedení jsme se společně dočkali tři minuty před přestávkou. V útoku zapomenutý Kruliš se nejprve obětoval v souboji. Míč vybojoval pro Janoucha, jenž byl před vápnem faulován. Sudí ale ponechal výhodu a po dalším zákroku na Petra Tomeše už následoval pokutový kop. Ten s velkým přehledem proměnil Ondřej Vaníček a do šaten jsme tak mohli jít s nadějným náskokem 1:0.

Po přestávce ale bylo vše jinak. Po pěti minutách hry prosvištěl centr celou dvorskou šestnáctkou, na zadní tyči si na něj počkal Mošna a ostrou ranou propálil Vaníčka – 1:1. Hned po rozehrání se před Vaníčka probíjel Michálek, za záchrannou brzdu zatáhl Kruliš a na světě byla penalta i na straně Admiry. My však máme v brance Jakuba Vaníčka, jenž parádním zákrokem hostujícího Zahálku!

Dění na hřišti ovlivnila situace z minuty 54. Martin Hruška v souboji kapitánů nešťastně zasáhl Majera, jenž musel trávník opustit s podezřením na zlomeninu nosu. Po pětiminutovém ošetřování se znovu začalo hrát a nadále pokračovala převaha velmi dobře hrajících Pražanů. Zajímavé situace byly k vidění hlavně před dvorskou brankou. V 66. minutě dostali hosté možnost zahrávat trestňák z ideální pozice, střelu ale zastavila dobře postavená zeď. V 70. minutě Jakub Vaníček vystrašil diváky odkopem přímo do dotírajícího Mošny, míč mířící do opuštěné branky ale stihl doběhnout. Za další čtyři minuty už ale bylo zle. Nejlepší hráč utkání Jiří Mošna si po dalším centru do vápna našel nejlepší střeleckou pozici a druhým gólem otočil průběh utkání – 1:2.

Nejblíž vyrovnání jsme byli v 76. minutě. Poděbradský si elegantně vyměnil přihrávku s Tomešem, ten vnikl do pokutového území, zakončující Karal ale obranný val nepropálil. Hostující gólman Víšek byl i přes platonický tlak Dvora bez práce, naopak hosté v poslední minutě přidali ještě třetí branku, když Zahálka proměnil další trestný kop z osmnácti metrů.

Fakta – branky: 43. O. Vaníček z penalty – 50. a 74. Mošna, 90. Zahálka. Rozhodčí: Čechlovský. ŽK: 4:2. Diváci: 300. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Křížek (79. Vitebský), Karal, Kruliš, Poděbradský – Hruška (73. Tauchman), O. Ujec, O. Vaníček, Tomeš (90. Picha) – Macháček, Janouch (62. Dvořák). FK Admira Praha: Víšek – Majer (55. Herc), Turák (46. Mikolanda), Horák, Paťha – Michálek, Mošna, Zahálka, Čácha (83. Vosický), Fric (89. Šimek) – Pavlata (90. Martinic).

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „V prvním poločase jsme si proti kvalitnímu soupeři dokázali vypracovat tři gólové příležitosti, ale proměnit se nám podařilo pouze pokutový kop těsně před přestávkou. Škoda hlavně velké šance Martina Kruliše. Brzy po pauze soupeř lacino vyrovnal a po chvíli nás podržel gólman Vaníček, když hostům kryl pokutový kop. Ve snaze o druhou branku jsme až příliš otevírali hru, za což nás Admira potrestala gólem, na kterém nese vinu ztráta míče na polovině hřiště a špatné postavení naší obrany. S výkonem některých hráčů nejsem vůbec spokojen a vyvodím z toho důsledky. Sestava se v dalším utkání na hřišti Chrastavy změní.“

Jindřich Tichai, trenér FK Admira Praha: „V prvním poločase se odehrával spíše taktický fotbal plný soubojů a dlouhých nákopů, v němž domácí měli malinko navrch. A když jim v závěru byla dána výhoda pokutového kopu, šlo se do šaten za stavu 1:0 pro Dvůr Králové. Ve druhém poločase jsme začali hře dominovat a hned v 50. minutě Mošna vyrovnal po nádherné akci z levé strany. Pak přidal stejný hráč po centru Michálka druhou branku hlavou a výborný poločas pečetil Zahálka precizně zahraným trestným kopem. Za druhý poločas si zaslouženě odvážíme tři body.“

Za utkáním se krátce ohlíží i web našeho nedělního soupeře - čtetě ZDE!

Zatímco našemu A mužstvu se na startu nové sezony nedaří, ostatní mužstva vstoupila do nového ročníku vítězně. Rezerva mužů vyhrála na půdě nováčka I. B třídy Mladý Buků 4:1. Góly stříleli Jiří Rejl, Robert Vágner, David Vitebský a Martin Otradovský. Starší dorostenci ve spojení se Sokolem Bílá Třemešná přehráli tým Babí/Velké Poříčí 5:3. Zde se o branky podělili Patrik Rejchrt, Filip Hanek, David Sojka a dvakrát se prosadil Dan Jákl. Vítězství slaví i starší žáci. Ti na hřišti souklubí Nová Paka/Stará Paka vyhráli 2:1, když góly stříleli Adam Doležal a David Vágner!