16.11.2016 00:37

Naše město nutně potřebuje druhou plochu pro fotbal. Na oraništi fotbalisté tři body vyválčili!

Naše město nutně potřebuje druhou plochu pro fotbal. Na oraništi fotbalisté tři body vyválčili!

Závěrečný domácí zápas podzimní části sezony hostil v neděli 13. listopadu stadion pod Hankovým domem. Na místní oraniště dorazil soupeř, kterému dle názvu mohl travnatý terén vyhovovat, nováček z Přední Kopaniny. Tým z dolních pater tabulky naše fotbalisty potrápil, nakonec ale svoji divizní premiéru v našem městě v bodový zisk neproměnil. Ještě před komentářem k samotnému utkání vsuvka o tom, co nám dělá starost.

ZAČÍNÁME BÝT (DÁVNO JSME) PRO SMÍCH! MĚSTO, JAKÝM JE DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM, MÁ K DISPOZICI POUZE JEDNO PROVOZUSCHOPNÉ FOTBALOVÉ HŘIŠTĚ. PŘESTO SE U NÁS HRAJE CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽ! ROK CO ROK STEJNÁ SITUACE. POKUD ZROVNA NENÍ KVĚTEN, ČERVEN, SRPEN ČI ZÁŘÍ, PAK JE NA TRÁVNÍK STADIONU POD HANKOVÝM DOMEM SMUTNÝ POHLED. ZATÍMCO NA OSTATNÍ (I VESNICKÉ) PLÁCKY JE RADOST PŘIJET HRÁT, K NÁM UŽ SE SOUPEŘI ANI NETĚŠÍ. UŽ TAK MĚSÍC SE NA TOM "DRŇÁKU" NEDÁ KOMBINOVAT, MÍČ OD NOHOU ODSKAKUJE A KAŽDOU CHVÍLI MŮŽE PŘIJÍT ZRANĚNÍ. PŘESTO JE KLID, NEDOSTATEK DRUHÉ HRACÍ PLOCHY, PŘÍPADNĚ MÍSTA PRO POLOŽENÍ UMĚLÉHO TRÁVNÍKU (KTERÝ SE U NÁS NAVÍC VYRÁBÍ!!!) NIKDO NEŘEŠÍ. PRÁVĚ UMĚLKA JE UŽ SKORO V KAŽDÉM MĚSTĚ. TY POSLEDNÍ NEJBLIŽŠÍ BYLY POLOŽENY V KOBYLICÍCH, V NOVÉ PACE, VE VRCHLABÍ, V ČASTOLOVICÍCH, V NOVÉM MĚSTĚ, V LOMNICI NAD POPELKOU,... DALO BY SE POKRAČOVAT. MOŽNÁ SE BRZY DOČKÁME I V OKOLNÍCH OBCÍCH, KDE SE O JEJICH VYBUDOVÁNÍ ALESPOŇ MLUVÍ. PROČ TO NEJDE U NÁS? PROČ TO NEJDE VE MĚSTĚ, KDE SE CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽ DIVIZE C HRAJE NEPŘETRŽITĚ 13 LET?!? NEJDE PŘITOM ZDALEKA JEN O DOSPĚLÉ FOTBALISTY. MÁME U NÁS 5 KOLEKTIVŮ MLÁDEŽE, VŠECHNY HRAJÍ KRAJSKÉ SOUTĚŽE!!! ALE JAK MÁME DĚTI V NAŠEM KLUBU UDRŽET, KDYŽ JIM VLASTNĚ ANI NEMÁME CO NABÍDNOUT? JAKÁ ŠKODA! NECHAT HŘIŠTĚ V PODHARTI JEN TAK PROPADNOUT VE PROSPĚCH FYZICKÉ OSOBY, ANIŽ BY MĚSTO MĚLO ZÁJEM - TO ŠLO. NEMĚL BY BÝT TEDY NA DRUHÉ STRANĚ POKUS NAHRADIT PODHARŤ JINÝM MÍSTEM? IDEÁLNĚ POLOŽENÝ STADION POD HANKOVÝM DOMEM, KTERÝ JE VE VLASTNICTVÍ MĚSTA, A KLUB ZA JEHO PRONÁJEM SYPE NEMALÉ ČÁSTKY, SI NEZASLOUŽÍ BÝT NENÁVIDĚNÝM MÍSTEM V REGIONU JEN KVŮLI TOMU, ŽE JE NATOLIK VYTĚŽOVÁN.

Z WEBOVÝCH STRÁNEK PŘESNÍ KOPANINY: „Naši fotbalisté se ve Dvoře mohli cítit jako doma, minimálně co se stavu trávníku týče. Jediná hrací plocha na všechny týmy už nesla stopy končícího podzimu.“ 

PROBUDÍ SE UŽ KONEČNĚ NĚKDO? PŘÍPADNĚ SE NAJDE POMOC? SAMOTNÍ FOTBALISTÉ, MALÍ I VELCÍ, MOHOU JEN DOUFAT.  

        Vítěznou domácí derniéru proti nováčkovi rozhodl Jiřka Podolník

                               TJ Dvůr Králové nad Labem A – FC Přední Kopanina 2:1 (1:0)

Trávník pod Hankovým domem na podzim tradičně připomíná brambořiště, a tak mohli diváci na kvalitní kopanou tentokrát zapomenout už před zápasem. Hrál se bojovný fotbal se spoustou chyb na obou stranách. Dvoráci začali vcelku dobře a za útočnou aktivitu byli odměněni po půlhodině hry. Akci rozjel na vlastní polovině Michal Voldán, před branku soupeře vlétnul drze David Vitebský, po faulu na něm Pepa Dvořák stihl posunout míč do uličky Fandovi Fejkovi, a ten jej podél gólmana Švarce uklidil do branky – 1:0. Chvíli na to domácí přežili tutovku Melničuka, jemuž se přesný centr našeho odchovance Dana Urbana schoval ve sluníčku a Jakub Vaníček nemusel zasahovat.

Nejlepší pasáží utkání byla z dvorské strany rozhodně úvodní desetiminutovka druhé půle. Dvůr si v ní vypracoval tři velké šance, gólem ale neskončila střela střídajícího navrátilce Řežábka, hlavička Michala Voldána ani další pokus Fejka. V 67. minutě tleskaly dvě stovky fanoušků znovu střelci do té doby jediného gólu, tentokrát jeho střela o zem skončila po zákroku Švarce rohovým kopem. A přišlo známé a několikrát otřepané NEDÁŠ – DOSTANEŠ. Z protiútoku udeřil nejlepší střelec hostujícího mužstva Vašut (1:1) a rázem bylo hostů plné hřiště. Kuba Vaníček musel dvěma skvělými zákroky zachraňovat spoluhráče od pohromy a osvobození pro svěřence kouče Matějky přišlo devět minut před koncem. V utkání velmi dobře hrající Martin Hruška si u rohového kopu narazil s Řežábkem, v šestnáctce byl „hloupě“ podražen hostujícím obráncem a nařízený pokutový kop proměnil s jistotou sobě vlastní Jiřka Podolník – 2:1. Zbytek utkání si domácí zkušeně pohlídali a po porážce v derby mohli slavit hodně důležité a nakonec i vydřené tři body.

Soupeř se ve Dvoře Králové představil ve slušném světle a lépe se vypořádal s těžkým terénem. Kdyby Dvoráci proměnili své šance v góly, mohlo být o vítězi utkání rozhodnuto dříve. Naopak po inkasovaném gólu na 1:1 měli hosté i další šance! S přihlédnutím na fakt, že ze základní obranné čtveřice scházeli trenéru Matějkovi distancovaný Picha, zraněný Pavlásek, absentující Rejl a nastoupit musel stále ne doléčený Kruliš, je nutno považovat zisk tří bodů za obrovský cenný. Zvlášť po porážce v derby, která hodně bolela!

V tabulce jsme šestí, na kontě máme 24 bodů. K derniéře tým v sobotu odcestuje do Vysokého Mýta (hraje se od 13.30, odjezd autobusu v 10.30). A proč tam nevyhrát, proč tamního (nám dobře známého) trenéra Romana Olivu „nepozdravit“ tím nejlepším možným způsobem?

Fakta – branky: 32. Fejk, 81. z pen. Podolník – 68. Vašut. Rozhodčí: Pekař. ŽK: 1:3. Diváci: 220.

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Tomeš, Podolník, Kruliš (79. M. Otradovský), Hruška – Dvořák (69. D. Novák), O. Vaníček, Fejk, Voldán (55. Řežábek), Vitebský (89. Vágner) – Janouch (65. Škoda).

FC Přední Kopanina: Švarc - Flaks, Hemzáček, Bláha, Tržický (81. Průša) - Melničuk (84. Pešír), Čihák - Blažek (60. Jurek), D. Urban, Poláček - Vašut.

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Na velmi těžkém terénu jsme vcelku zvládli první poločas, ve kterém jsme si dokázali vypracovat šance a jednu z nich také proměnili. Po pauze se soupeř zlepšil, dokázal si vytvořit příležitosti a dokázal vyrovnat. Pro nás se od té chvíle duel nevyvíjel dobře, ale díky individuální akci Hrušky a následné penaltě jsme strhli vítězství na svoji stranu. Terén byl opravdu na hraně únosnosti a soupeř se s ním vyrovnal lépe. Nám kombinace nešla. I přes výrazné změny v sestavě ale bereme tři body. Vyzdvihl bych Martina Hrušku, jenž na nezvyklém postu levého obránce zvládl utkání skvěle."

Záznam z utkání najdete na www.tvcom.cz!

Přehled výsledků a tabulku najdete na www.fotbal.cz!

Ohlédnutí k utkání ze strany soupeře přináší web www.fcpk.cz!

Reportáž Krkonošského deníku najdete na www.krkonossky.denik.cz!

V roli kapitána Jiřka Podolník

Dvorští fanoušci byli na svém místě

Soupeřem tentokrát Přední Kopanina

Pepa Dvořák se staral o naše útočné akce

Hosté zlobili před naší brankou

Po delší době nastoupil Martin Kruliš

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing