18.09.2016 19:13

Nejlepší výkon této sezony znamenal zaslouženou výhru 3:1 v derby nad Náchodem.

V polovině měsíce září, který byl nadmíru úspěšný co do počasí, odehráli dvorští fotbalisté dvě kola. Jak moc byla úspěšná, to můžete posoudit dle následujících řádků. V každém případě již máme ve hře všech sedm věkových kategorií od dospělých až po mladší přípravky.

Na úvod si připomeneme jména trenérů všech našich kolektivů.

FK Turnov – TJ Dvůr Králové nad Labem A 3:3 (2:2), penalty 5:4

V duelech dvou tradičních divizních mužstev obvykle padají branky a diváci si přicházejí na své. Výjimkou nebyl ani nedělní případ. Soupeři zahájili bitvu oboustranně útočně a lépe se zpočátku dařilo hostům. Ty poslal do vedení už po deseti minutách Fejk a za dalších pár sekund zvýšil na dvoubrankový rozdíl svou premiérovou divizní trefou v dresu Dvora Janouch – 0:2. Stejný hráč mohl přidat ještě třetí branku, tentokrát ale ve velké příležitosti neuspěl.

Právě tento moment výrazně hnul vývojem zápasu. Taktovky se totiž chytili domácí hráči a stejně rychle, jak Dvůr náskoku nabyl, tak o něj i přišel. Ve 22. minutě nejprve Novotný snížil a za další tři minuty se už po vlastenci Pichy začínalo od píky – 2:2.

Po přestávce byli aktivnější svěřenci kouče Petříka, přibrzdilo je však vyloučení Benka, po jehož faulu musel ze hřiště také střídající Vitebský. I o deseti dokázal zvrátit stav třetím gólem Horák, ale krátce před koncem utkání vyrovnal na nejspíš zasloužených 3:3 Dvořák.

Šlo se do penalt, tedy do činnosti, která v sezoně mnohem lépe fungovala Dvorákům. Nyní si ale tým z města na Labi připsal první neúspěch, naopak Turnov se zaradoval vůbec poprvé ze tří pokusů.

Fakta – branky: 22. Novotný, 25. vlastní (Picha), 68. Horák – 10. Fejk, 12. Janouch, 87. Dvořák. Rozhodčí: Matoušek. ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (59. Benek). Diváci: 250. FK Turnov: Hyka – Šimek (65. Sedláček), Novotný, Kordík, Tvrdý – Kaiser, Benek, Horák, Cigánek – Papoušek (84. Šulc), Š. Havel. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Tomeš, Rejl, Picha (73. V. Hák), Pavlásek – Podolník – Vitebský (61. M. Otradovský), O.Vaníček, Dvořák, Fejk – Janouch (53. Škoda).

Josef Petřík, trenér FK Turnov: „Penalty jsou už loterie, ale tentokrát nám konečně vyšly. Přesto jsme byli 70 minut lepší, takže jeden bod jsme spíš ztratili.“

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Úvod utkání nám vyšel nad očekávání, dvěma góly jsme se dostali do vedení a mohli jsme i zvýšit na 3:0, kdyby Ondra Janouch proměnil další šanci. Soupeře jsme vrátili do hry vlastně sami, ještě do přestávky vyrovnal. Po pauze se hrál vyrovnaný zápas. Nejprve jsme přišli o zraněného Vitebského, zároveň byl za faul domácím vyloučen hráč. Domácí šli do vedení, ale od té doby jsme byli lepším týmem a v závěru zaslouženě vyrovnali. S bodem jsme sice spojeni, ale s ohledem na průběh utkání mě mrzí, že jsme nedokázali slibný náskok udržet."

TJ Dvůr Králové nad Labem A – FK Náchod 3:1 (2:1)

Po cenném zisku ze hřiště Turnova čekal Dvoráky domácí duel s Náchodem a už před jeho zahájením dostaly domácí ambice pořádné trhliny. Z různých důvodů totiž trenéru Matějkovi ze sestavy vypadli gólman Jakub Vaníček, stoper Martin Kruliš, záložníci David Vitebský, Martin Hruška, Josef Dvořák a útočník Michal Voldán. Naopak v sestavě soupeře diváky už před výkopem strašila exligová jména jako Jan Hable nebo Adrian Rolko.

Hosté pod Hankovým domem začali sebevědomě a do vedení se dostali už po sedmi minutách. Na vině byli dvě individuální chyby našich hráčů. Nejprve přišlo zbytečné odkopnutí míče na rohový kop a po něm se hlavou prosadil zcela nehlídaný Gidion Peremene Jimmy – 0:1. Ještě hůř to s námi mohlo vypadat za dalších deset minut. Hostující Malý nejprve běžel zcela sám na branku, Vláďa Matula zaskakující za nemocného Vaníčka však předvedl skvělý zákrok. Jenže přišla špatná rozehrávka a Malý měl další tutovku, z té ale zařízení minul.

A tak přišel trest! Útočnou akci Dvora rozjížděl Jirka Podolník, doprava posunul na Pichu, který parádně odcentroval a našel v dobré pozici Martina Škodu. Jeho hlavičku sice ještě gólman Baláž vyrazil, pouze však před Martina Otradovského, jenž už si věděl rady – 1:1.

S hosty inkasovaný gól pěkně zamával a už za další tři minuty mohl stav dokonale otočit Ondra Vaníček. Po dalším průniku Pichy oklamal posledního beka, štiplavá střela ale o milimetry minula levou tyčku. Ve 23. minutě roztleskal slušně zaplněný stadion Fanda Fejk, který technickou ranou orazítkoval břevno. Po světlých momentech domácí strany se po půlhodině znovu osmělili i náchodští borci, to když dvakrát nebezpečně zakončoval jejich nejlepší hráč Jimmy. To bylo ale vše. Ve 37. minutě kopal z dálky trestňák Ondra Vaníček, míč prodloužil chytře tak, aby se vyhnul dlouhému Rolkovi, hlavičkový souboj v šestnáctce vyhrál Jirka Rejl a pak se parádním volejem trefil Ondra Janouch. To byla bomba! 2:1! Stejný hráč měl krátce před pauzou další tutovku, tentokrát si ale vylámal zuby na Balážovi.

Po výborné první půli byla ta druhá již opatrnější. Přesto šance nescházely. Hned z té první se al měnilo skóre počtvrté. Pavláskovu šanci ještě zblokovala obrana na roh, po něm si ale ve vápně našel centr Martin Otradovský a povedenou hlavičkou zvýšil na 3:1. Hosté otevřeli hru a z brejku mohl definitivně rozhodnout Petr Tomeš. Trestuhodně ale nedal a Dvoráky to mohlo mrzet. Ani náchodští střelci ale v neděli neměli svůj den, což dokumentoval krásný volej Zinkeho, jemuž jasný gól znemožnil zákrok Vládi Matuly.

Spousta střídání pak již v závěru hru rozkouskovala, to ale domácím vadit nemuselo. Oslabená sestava si vítězství naprosto zasloužila. Proti kvalitnímu nováčkovi byla lepším týmem, ukázalo se však, že v letošní sezoně máme kádr natolik široký, že si s podobným problémem umí poradit.

Fakta – branky: 17. a 59. M. Otradovský, 37. Janouch – 7. Jimmy. Rozhodčí: V. Ježek. ŽK: 2:1. Diváci: 420. TJ Dvůr Králové nad Labem: Vl. Matula – Podolník, Rejl, Picha, Pavlásek – Škoda (89. Vitebský), O. Vaníček, Fejk (78. Vágner), Tomeš – M. Otradovský (87. V. Hák), Janouch. FK Náchod: Baláž – Malý (20. Moravec), Rolko (70. Brich), Rompotl, Punar – Simon, Kábrt, Hable, Petr (59. Omovie) – Jimmy (77. Panenka), Zinke.

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Do utkání jsme šli bez šesti hráčů sestavy a hlavně v úvodu to bylo znát, soupeř byl lepší. Brzy jsme inkasovali, ale po dvou dalších šancích Náchoda jsme zvýšili pohyb i agresivitu a zaslouženě jsme vývoj skóre otočili. Ve druhé půli jsme se soustředěili na pevnou defenzívu s kvalitními brejky. Přidali jsme třetí gól. Všichni hráči odvedli nadstandardní výkon, každý šel na 120 procent, ke kvalitě derby ale přispěl i soupeř. Několikrát zazářili oba brankáři a těší mě, že náhradník Matula duel zvládl. Šlo o kvalitní utkání, hrál se pohledný fotbal před krásnou návštěvou.“

Jaroslav Panenka, trenér FK Náchod: Prvních dvacet minut nevypadalo vůbec špatně, dali jsme branku a měli jsme Malým další dvě tutovky. Pak jsme ale kvůli nedůrazu v osobních soubojích dvakrát inkasovali a začali jsme hrát strašně chaoticky. Sice jsme se pak zase zvedli, ale už jsme tlačili do zavřené obrany.

MUŽI B

TJ Dvůr Králové nad Labem B - 1. FK Nová Paka 4:1 (2:1)

Podrobnosti později

TJ Rudník - TJ Dvůr Kráůlové nad Labem B 3:2 (3:0)

STARŠÍ DOROST

STARŠÍ ŽÁCI

MLADŠÍ ŽÁCI

Zatím nejúspěšnějším dvorským kolektivem v ročníku 2016/2017 jsou mladší žáci. Parta vedená trenérem z Libotova Liborem Machačem v prvním kole přivezla sedm bodů z Hořic a dařilo se i v rundě druhé. Další dějství bohužel spláchl nedělní déšť, do Hostinného proto Dvoráci ani nevyjeli. Přitom na turnaji plánovali představit nové dresy (foto vpravo), kterými byly vybaveny všechny naše mládežnické celky od přípravek po starší žáky.

TJ Dvůr Králové nad Labem – SK Jičín 1:0 (1:0)

Fakta – branka: 12. Kraus. Rozhodčí: Šnajdr. Diváci: 27.

TJ Dvůr Králové nad Labem – Tatran Hostinné 2:0 (1:0)

Fakta – branky: 15. Machač, 28. Kraus. Rozhodčí: Šnajdr. Diváci: 37.

Mladší žáci se v Jičíně opírali o tuto sestavu: Adam Horáček – Zdeněk Hampl, Filip Pracný, Dominik Drtina, Adam Doležal, Tomáš Formánek, Jan Jarolím, Lukáš Formánek (kapitán), Filip Machač, Pavel Kraus, Ondřej Hynek, Jakub Langpaul, Lukáš Hynek.

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Svěřenci trenéra Libora Špačka v úvodním kole na hřišti Hostinného neuspěli, když si přivezli dvě porážky (10:21 s domácím Tatranem a 6:31 s Jaroměří). O týden později měl Dvůr vyrazit do Broumova, řada absencí ale znamenala, že naše výprava za dvěma soupeři ani neodcestovala a od Náchoda i domácího celku inkasovala kontumační porážky 0:3. Ve třetím dějství už se ale naši borci dočkali. Ve Vrchlabí těsně zdolali pořadatelský tým, o hodinu později ale od dalšího rivala z Trutnova obdrželi pořádný nářez.

TJ Dvůr Králové nad Labem – FC Vrchlabí 13:11 (9:3)

TJ Dvůr Králové nad Labem – MFK Trutnov 3:34 (1:18)

Dvoráci se ve Vrchlabí představili v této sestavě (v závorce počet branek v turnaji): Patrik Adámek – Josef Budinský, Matěj Flégl, Zdeněk Hampl (kapitán - 1), Jan Kryštof Hlaváček, Adam Just (1), Jakub Karban (2), Miroslav Kosinka, Tomáš Kosinka, Šimon Ryba (1), Jan Špaček (5), Jakub Štěrba (1), Jakub Vágner (5), Adrien Vihan, Adam Vojtěch.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

V úvodním kole nové sezony vyrazil tým mladší přípravky na krásný pažit do Hlušic, kde jej čekali tři soupeři. A byla to úspěšná premiéra, svěřenci kouče Michala Růžičky si totiž přivezli dvě cenné výhry.

TJ Dvůr Králové nad Labem – Javorka/Miletín 24:7 (16:3)

TJ Dvůr Králové nad Labem – TJ Rasošky 13:12 (6:4)

TJ Dvůr Králové nad Labem – Chlumec/RMSK Cidlina 4:27 (1:17)

V premiéře nastoupili Dvoráci v této sestavě: Matěj Flégl – Matěj Bartoš, Jakub Dufek, Jakub Horáček (kapitán), Václav Joska, Adam Just, Šimon Karban, Tomáš Kosinka, Matyáš Neumann, Adam Růžička, Tomáš Schwarzer, Petr Větrovský.

Neděle 18. září patřila dalšímu klání, tentokrát v Třebši. Také královéhradecká čtvrť nabízí velmi pěkný sportovní areál, v něm se ale malým dvorským nadějím už tolik nedařilo. Vlastně vůbec ne. Neskládáme ale zbraně a za týden v Jičíně bude určitě lépe.

TJ Dvůr Králové nad Labem – Chlumec/RMSK Cidlina 0:39 (0:19)

TJ Dvůr Králové nad Labem – FC Hradec Králové 3:33 (1:16)

TJ Dvůr Králové nad Labem – TJ Sokol Třebeš 1:25 (0:12)

Oproti úvodnímu turnaji v Hlušicích se v sestavě TJ DK objevily nové tváře: Matěj Flégl - – Denis Bartoš Matěj Bartoš, Jakub Dufek, Jakub Horáček (kapitán), Václav Joska, Adam Just, Šimon Karban, Tomáš Kosinka, Matyáš Neumann, Adam Růžička, Ondřej Sieger, Matyáš Šturm, Tomáš Schwarzer, Petr Větrovský.