02.05.2013 23:42

Největší radostí premiérová jarní výhra rezervy mužů!

Největší radostí premiérová jarní výhra rezervy mužů!

Dvorské celky za sebou mají z poloviny úspěšný víkend. Na sobotní radost z výhry rezervy dospělých (v Novém Bydžově 1:0) dala rychle zapomenou nečekaná porážka A mužstva doma s Turnovem. Starší dorostenci doplatili na šílenou koncovku a odevzdali plný počet bodů hradecké Slavii i hratelné rezervě Pardubic. Starší žáci nejprve zazářili v domácím utkání proti Slavii Hradec (4:2), pak ale podlehli lídru tabulky z Vrchlabí (0:4). Dařilo se nejmenším fotbalistům a cennou výhru z derby přivezl také lazaret třetiligového družstva žen. A proč foto autobusu? K dalšímu utkání jedou divizní fotbalisté na hřiště jabloneckého Mšena a pro zájemce se právě v hráčském autobusu najde spousta volného místa. Pojeďte fandit. Hraje se v sobotu od 10.15, odjezd ze stadionu v 7.30!

MUŽI „A“

TJ Dvůr Králové nad Labem „A“ – FK Pěnčín-Turnov 1:3 (0:2).

Sedm kol před koncem jarní části sezony přivítali naši fotbalisté na hřišti pod Hankovým domem Turnov a nutno říci, že šlo o zápas o šest bodů. Případnou výhrou mohli Dvoráci dát zapomenout na velice špatný úvod jara. Po zápase ale hráči padli na trávník. Důležitou záchranářskou bitvu totiž absolutně nezvládli a soupeři, který u nás v minulosti pravidelně odevzdával body, podlehli 1:3!

S vědomím důležitosti utkání nastoupila obě mužstva, a tak se hrál z počátku velmi opatrný fotbal. Za Turnov zkoušeli nejprve štěstí bratři Hurtové, ale mířili mimo. V 19. minutě šli ale hosté do vedení, když se V. Hurt nalevo uvolnil a jeho akci dokonal Bárta střelou, kterou si po odrazu míče nešťastně srazil do sítě Kuba Volf – 0:1. Překvapivé vedení hostů umocnil Hybner, jenž usměrnil hlavou Bártův přímý kop – 0:2.

Naši hráči byli v prvním poločase takřka neškodní, ve druhé půli ale přece jen zabrali. Pomoci tomu chtěl i trenér Celler, jenž vystřídal rovnou dva hráče. Modrobílí si vytvořili několik nebezpečných šancí, které však hasil gólman Kamisch. Překonat ho naši borci dokázali jen jednou. V 58. minutě fauloval ve vápně Hybner Dana Urbana a nařízenou penaltu proměnil sám postižený – 1:2. Od tohoto momentu se hrálo na jednu branku, tlak byl ale bezzubý. Snad jen když gólman hostí podběhl centrovaný míč a ze šlamastiky za něho na brankové čáře vše řešil Havlín, jenž balón směřující do sítě odkopl. Bárta pak v poslední minutě naopak pečetil vítězství hostů. Výsledek 1:3 může mít i neblahý vliv v závěru soutěže. Kdyby totiž oba celky dokončili divizní skupinu C se stejným počtem bodů, právě třetí gól by Turnovu zajistil lepší postavení. Na podzim totiž Dvoráci v Turnově vyhráli 2:1.

Fakta – branky: 58. Urban z pen. – 19. vlastní, 31. Hybner, 90. (+1) Bárta. Rozhodčí: Berka (Praha). ŽK: 0:3. Diváků: 340.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Picha, Rejl, S. Ježek, Volf (76. Blažek) – M. Otradovský (46. Macek), Fejk, Moník, Čenovský – Klazar, Marks (46. Urban).

FK Pěnčín/Turnov: Kamisch – D. Hurt, Novotný, Hybner, Havlín – Tvrdý (69. Korček), Benek, Koťátko, V. Hurt – Bárta, Koubek (54. D. Škréta, 82. Vavřich).

Čeněk Celler, trenér TJ Dvůr Králové: „V důležitém utkání nás soupeř jednoznačně přehrál, především v prvním poločase, svým nasazením a velmi důraznou hrou. Našim hráčům se nedařily kombinace, chyběla patřičná dávka nasazení ve hře. Hosté se po našich hrubkách ujali vedení 2:0 již v průběhu prvního poločasu. Ve druhé půli se naše hra trochu zlepšila, ale na pozorně hrající hostující obranu to bylo málo. Bohužel jsme si porážkou silně zkomplikovali postavení v tabulce."

AKTUÁLNÍ TABULKA DIVIZE C ZDE

MUŽI „B“

RMSK Cidlina Nový Bydžov „B“ – TJ Dvůr Králové nad Labem „B“ 0:1 (0:1).

Dvorská rezerva na jaře ještě nebodovala, v Novém Bydžově ale vystoupila ze svého stínu a soustředěným výkonem vydřela tři cenné body. Zasloužila se o ně pevná obrana v čele s dorosteneckým gólmanem Vláďou Matulou a také gól Dana Urbana, jenž se prosadil po centru Tomáše Novotného čtyři minuty před přestávkou.

Fakta – branka: 41. Urban. Rozhodčí: František Bednář mladší. (Rychnov nad Kněžnou). ŽK: 4:2. Diváci: 80.

RMSK Cidlina Nový Bydžov B: Božič – Filip Vincour, Kalužík, Obermajer, Chramouský – Exnar (49. Havrda, 81. Široký), Dudla, Pospíšil – L. Doseděl ml. (46. Pavlata, 71. Vrabec), Tomáš Vaněk – Dítě.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – Picha, Blažek, Hruška, T. Novotný – V. Hák, Krušina (66. D. Bednář), Macek, Černý – Vondrouš, Urban.

Vladimír Blažej, trenér RMSK Cidlina: „V utkání zřejmě dvou nejmladších celků soutěže nás Dvůr svým nasazením a přístupem doslova vyhrnul ze hřiště. To, že asi nebudeme opakovat výkon z minulého týdne, jsem při absenci Matějky a Vaníčka očekával, ale že to bude o tolik, to mne překvapilo. Prohrávali jsme souboje, a to rozhodlo. Ve druhé půli to byla spíše bitva než fotbal, s míčem si řada hráčů tentokrát netykala, navíc jsme dvakrát nuceně střídali pro zranění Exnara a Pavlaty. A když jsme se dostali do šancí, tak jsme je řešili opravdu dorostenecky.“

Michal Hruška, hrající trenér TJ Dvůr Králové B: „Obě mužstva byla složená zhruba z poloviny z hráčů dorosteneckého věku. V prvním poločase jsme těžili z toho, že naše mužstvo bylo přece jen trochu „dospělejší“ a zkušenější, a proto jsme byli lepší. Díky individuálním schopnostem Dana Urbana jsme navíc vstřelili rozhodující branku. Ve druhém poločase jsme polevili v pohybu i důrazu a domácí tak hru vyrovnali. Celkově šlo o utkání nevalné úrovně. Mrzí mě zranění dvou domácích hráčů, jimž přeji brzké uzdravení.“      

AKTUÁLNÍ TABULKA KRAJSKÉHO PŘEBORU ZDE

STARŠÍ DOROST

FC Slavia Hradec Králové/Nový HK - TJ Dvůr Králové nad Labem U19 2:0 (1:0).

Řada našich hráčů odehrála utkání jen pár minut poté, co v dresu B mužstva vydřeli body v krajském přeboru na hřišti Nového Bydžova.

Komentář trenéra Petra Andrleho: První poločas jsme byli lepší, dá se říct celý zápas, ale nedáš, dostaneš. Kluci hráli dobře, jen ten gól tam nespadl. Tedy spadl, ale na druhé straně. Řada šancí zůstala nevyužita, převážně nedotažena a končila před vápnem hostí. Bylo znát, že někteří hráči měli zápas za B tým dospělých již v nohách. Ale i tak dřeli, bohužel na body to nestačilo. A dobře chytajcí Vláďa Matula za B mužstvo opět nedohral zápas, když již od středy bojoval s bolavými zády. V brance ho musel nahradit znovu jeho "náhradník" Daniel Tichovský (hráč z pole). 

TJ Dvůr Králové nad Labem: Vl. Matula (46. Tichovský) - Albert, D. Bednář, Duplinský, Ruprich - Krušina, V. Hák, Hlava, Mertlík - D.Machek, Honců; střídali: Vitebský, Hampl.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – FK Pardubice „B“ 0:7 (0:1).

Komentář trenéra Jakuba Daniela: Od začátku jsme šli do zápasu s respektem, začali jsme ale famózně! Kluci se snažili a již ve 4. minutě jsme mohli vést 1:0, to když D. Machek poslal „českou uličkou“ přihrávku mezi beky na Tichovského, a ten se dostal až před gólmana hostí. Bohužel ale neproměnil. Ve 12. minutě jsme mohli dát další gól z dobře rozehraného rohu Vaškem Hákem, ale nikdo se nechtěl přihlásit na střeleckou listinu. Dá se říct, že jsme Pardubice do dvacáté minuty tlačili a plnili vše, co se mělo. Kluci makali, měli další šance, jen dát ten gól, jako by nikdo nechtěl L Bohužel po neproměněných příležitostech hra trochu znervózněla a Pardubice se dostávaly pomalu do hry. Vše bohužel završil do té doby dobře hrající Vašek Hák, když se ve 24. minutě postavil k penaltě a chtěl vzít vše na sebe. Jenže aniž by ho někdo určil, v důležitý moment neproměnil! To považuji za důležitý moment celého zápasu, kdo ví, jak by to třeba skončilo. Ve 37. minutě se musela ukázat také naše „jednička“ Vláďa Matula, jenž bravurně zlikvidoval trestný kop. Najednou vše bylo jinak a my se dostali pod tlak, nikdo nechtěl běhat. Soupeř měl více prostoru a do penalty musím říct, nezaslouženě šel do kabin s vedením 1:0. Ve 45. minutě Duplinský špatně rozehrál na středu hřiště na Krušinu, který byl již v pohybu do brejku. K míči se dostal strážce Krušiny a šel sám skoro až na velké vápno, kde bez šance Matulovi vymetl šibenici.

Toto bohužel rozhodlo nejspíš celý zápas, kdy jsme mohli vést 3:0 a místo toho jsme odcházeli ze hřiště se sklopenými hlavami. Zajisté to muselo zahýbat s psychikou hráčů. I když asi podvědomě chtěli ve druhém poločase hrát dobře, jako první poločas, a vývoj utkání obrátit, tak se to vše sesypalo jako domeček z karet. Chybělo nám i trochu štěstí. Ve 48. minutě jsme ještě po dobře zahraném trestňáku Vaška Háka mohli vyrovnat, ale po vyraženém balonu gólmanem hosti nebyl nikdo schopen dostat míč do prázdné kasy. Pak nás opět podržel dobře chytající Vláďa Matula, bohužel na vše sám nestačil. V 57. minutě po centru ze strany špatně obsazený hráč hlavičkoval sám na zadní tyč - 0:2. A následně začal koncert Pardubic, které se jednoduše dostaly do střeleckého varu a nás zmrazily. Je vidět, že je hlavně třeba pracovat na fyzičce, protože nám jednak soupeř dal školu z produktivity, ale i právě z pohybu. V 59. minutě chyba jako přes kopírák, hráč hlavičkuje sám a je to 0:3. Kluci se snažili hrát se ctí a vstřelit soupeři alespoň gól útěchy. Jenže zlé zakončení nám to nedovolilo. 66., 73., 75. a 89. minuta z penalty 0:7!

Fakta – rozhodčí: Čožík. Diváků: 50.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Vl. Matula - Albert, D. Bednář, Hlava (67. Žaba), Duplinský (75. Mertlík) - M. Hák, V. Hák, Krušina, D. Machek - Honců, Tichovský (57. Filounek).

Jakub Daniel, trenér TJ Dvůr Králové U19: Pardubice mají velmi kvalitní tým, vyspělý fyzicky a celkově jsme mu konkurovali do 50. minuty. Bohužel zápas rozhodly individuální chyby u hráčů, kteří by měli být tahouny týmu. Ale i tak je musím za první poločas všechny pochválit. Bohužel, fotbal je o troše štěstí a hlavně o gólech. Výsledek je krutý, rozhodně si ho kluci za první poločas nezasloužili. Ale jedeme dál a v sobotu nás čeká další zápas, na který se musíme soustředit.“

AKTUÁLNÍ TABULKA VÝCHODOČESKÉHO PŘEBORU U19 ZDE

STARŠÍ ŽÁCI

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 – FC Slavia Hradec Králové/Nový HK 4:2 (0:1).

V utkání měli domácí hráči celozápasovou převahu, s koncovkou ale byli na štíru. Navíc po standardní situaci udeřili hosté a těsný náskok si nesli i do kabin. Po pauze brzy srovnal Michal Šorm, k dalšímu gólu se ale kluci pořádně protrápili. Když se konečně dočkali po krásném obloučku Honzy Suchého, prosadili se po chvilce znovu hosté. Drtivý nápor ale v závěru přinesl šťastnou trefu Suchého a stejný hráč v poslední minutě dokonal hattrick. Kluci to vydřeli, pochvalu za bojovný výkon zaslouží i soupeř.

Fakta – branky Dvora: 38. Šorm, 64., 68. a 70. Suchý. Rozhodčí: Buchta. ŽK: 1:1. Diváků: 100.

TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Guzman (36. Štipák) - Kudrna, Kubín, Sojka, Nechanický - Rejchrt, A. Matula, Čajka, Pražák - Suchý, Prokop; střídání: Munzar, Doležal, Dufek, Šorm.

FC Vrchlabí - TJ Dvůr Králové nad Labem U15 4:0 (3:0).

V dohrávce jednoho z úvodních jarních kol naši borci podlehli lídru tabulky o čtyři branky.

Fakta – branky: Najman, Hančovský, Suchomel, Rolf. Rozhodčí: Vitvar. ŽK: 1:1. Diváků: 15.

Sestavu Dvora Králové agentura ČTK tentokrát nepřinesla.

David Sojka, trenér TJ Dvůr Králové: „Utkali jsme se s lídrem tabulky, kdyby ale měli kluci lépe seřízená mířidla, mohli jsme po dvaceti minutách klidně vést 3:0. Bohužel jsme ale své šance neproměnili a naopak soupeř byl produktivní. I přes porážku 0:4 jsme ostudu rozhodně neudělali a výkon byl příslibem do dalších utkání.“

AKTUÁLNÍ TABULKA KRAJSKÉHO PŘEBORU U15 ZDE

MLADŠÍ ŽÁCI A STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Oběma týmům se na dalším turnaji dařilo skvěle. Starší přípravka dokonce všechny své duely vyhrála, aniž by inkasovala jediný gól!!

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Sobotní výsledky mladší přípravky na turnaji v Novém Městě:

Dvůr Králové A – Nové Město A 3:3 (Pavel Kraus 2, Pepa Hanzlíček)

Dvůr Králové A – Broumov A 4:2 (Pavel Kraus 2, Ondra Fischer, Pepa Hanzlíček).

Dvůr Králové B – Nové Město B 2:7 (Kuba Vágner 2)

Dvůr Králové B – Broumov B 2:3 (Honza Bujárek, Tomáš Formanek)

ŽENY

ŽFK Trutnov - TJ Dvůr Králové nad Labem 1:3 (1:0).

Naše třetiligové fotbalistky nastoupily k okresnímu derby jen v deseti a v prvním poločase pustily soupeře do vedení. Po pauze ale přišlo zlepšení, dvakrát se střelecky prosadila Denisa Šimková, jednou Aneta Štuláková a oslabená sestava sebrala favorizovanému soupeři všechny tři body!

Fakta – branky: Šimková 2, Štuláková.

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Stránská - Šturmová, Rychtrová, Johnová, Dyrcová - Kubíčková, Šubrtová, Zaplatílková, Šimková - Štuláková.

Sázava - TJ Dvůr Králové nad Labem 12:0 (6:0).

Co říct: duel na hřišti velkého favorita odehrál Dvůr v osmi lidech a to na soupeře ani přes velkou snahu stačit nemohlo.

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Stránská Zemánková, Zaydlarová, Šubrtová, Zaplatílková - Šimková, Štuláková, Kubíčková.

TJ Dvůr Králové nad Labem – Staré Čívice 1:2 (0:2).

Proti Starým Čívicím nastoupily Dvoračky konečně v jedenácti, přesto soupeřky vedly 0:2. Pak ale snížila Katka Rychtrová a už se zdálo, že by mohlo dojít i k vyrovnání. Nakonec ale domácí tým ani tentokrát v plném počtu nedohrál a vyrovnat také nestihl.

Fakta – branka: Rychtrová.

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Stránská - Zemánková, Johnová, Zaydlarová, Šturmová - Šimková, Šubrtová, Zaplatílková, Kubíčková - Štuláková, Rychtrová.

AKTUÁLNÍ TABULKA III. LIGY ŽEN ZDE

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing