15.08.2011 17:00

Nový ročník začal kanonádou áčka do sítě Pardubic. Prohlédněte si góly!

DIVIZE C

TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM "A" - FK PARDUBICE "B" 5 : 1 (2:1).

To byla kanonáda! Svěřenci kouče Miloše Dvořáka vstoupili skvělým způsobem do již osmé sezony v celostátní soutěži a nutno říci, že takový start se jim ještě nikdy nepovedl. Na stadionu pod Hankovým domem zdolalo áčko před pětistovkou natěšených fanoušků nováčka z Pardubic 5:1!

Zápas začal jak nejlépe mohl. Ve 3. minutě se odražený míč dostal na šestnáctce k nohám Jana Čecha a letní posila se z voleje nemohla trefit přesněji. Gólman Žák nestihl ani zareagovat a brzy tak lovil míč ze své sítě - 1:0. Zdálo se, že úvodní trefa pozměněnou domácí sestavu ukladní, opak byl ale pravdou. Přišla 7. minuta, v ní dostal prostor šutér Kudrna a nádhernou ranou pod břevno nedal Márovi Tomkovi sebemenší šanci - 1:1. Škoda, takhle ztratit rychlé vedení! Mohlo být ale mnohem hůř. Přesně po čtvrthodině hry se dostal do čisté šance hostující Růžička, naštěstí ale Tomka zachránila tyč. Akce pokračovala a v obrovské šanci minul branku Vágner. To by byla nepříjemná sprcha. Vše ale bylo jinak. Ve 35. minutě Jakub Volf rychle rozehrál akci, Kořínek milimetrově vysunul Čecha a už už se zdálo, že se nový dvorský střelec dostal ze střeleckého úhlu. Honza však věděl co dělá, cíleně šel za gólem a povedeným obstřelem jej vsítil. Početné obecenstvo bylo u vytržení a do kabin se šlo za stavu 2:1.

Ve druhém poločase se zpočátku nic nedělo, hra byla neurovnaná a obrany pevné. V 64. minutě se ale k nebezpečné střele dostal hostující Kudrna a všem na stadionu se hodně ulevilo, když jeho rána minula Tomkovu branku. A pak to přišlo! Dobře a aktivně hrajícího Kořínka vystřídal Kristian Samler a o své momentální formě nenechal dlouho nikoho pochybovat. Po šesti minutách unikl obraně hostů Čech, přihrávkou napříč vápnem našel právě Samlera a benjamínek mužstva zvýšil na 3:1. Teprve tímto gólem se hra domácích uklidnila a diváci mohli sledovat líbivý fotbal plný kombinací a rychlých akcí. V 74. minutě se dostal k míči Radek Gorol, parádně načasoval kolmici pro Samlera, ten pláchl všem protivníkům a svou druhou trefou za devět minut na hřišti upravil již na 4:1! O výsledku bylo rozhodnuto, což diváci kvitovali spokojeným potleskem. Dvojice Čech - Samler ale stále neměla dost a odevzdanému soupeři uštědřila ještě jednu ránu. Martin Kilevník uvolnil Samlera, ten nezištně přihrál Čechovi a na světě byl hattrick - 5:1. Video s šesti góly z tohoto utkání najdete ZDE.

Takový výsledek naše áčko dlouho nepamatuje, ale ne zas tak dlouho. Loni v pátém kole vyhráli Dvoráci nad Velimí 7:0! Letošní kanonáda je i tak dostačující, ale nikoho nesmí ukolébat. Vždyť už v dalším kole zajíždí naši borci do Nového Bydžova, kde se jim tradičn nedaří. Na jaře zde získali svůj první bod a nyní je na čase udělat jednou vše pro vítězství. Hraje se v neděli od 17,00 a autobus, v němž bude místo i pro diváky odjíždí ve 14,45 ze stadionu.

Fakta – branky: 3., 35. a 81. Čech, 71. a 74. Samler – 7. Kudrna. Rozhodčí: Klátil (České Budějovice). ŽK: 1:1. Diváci: 500. Poločas: 2:1.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Tomek – Volf, Kruliš, Rejl, S. Ježek – Kilevník (89. Šulc), Holub (81. Fejk), Gorol, Diviš – Kořínek (65. Samler), Čech.

Miloš Dvořák, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem:„Samozřejmě jsme navýsost spokojeni se vstupem do soutěže. Pro hosty je ale výsledek krutý. Hrál u nás dobře a rozhodlo se až v posledních dvaceti minutách. Jsem rád, že se střelecky dařilo Čechovi, jenž před utkáním věděl, jak těžké to ve Dvoře bude mít. Nasazení mužstva bylo výborné a já věřím, že v podobných výkonech budeme pokračovat.“

Josef Krupička, trenér FK Pardubice B:„Utkání lze zhodnotit jednoduše – špatný začátek a ještě horší konec. Inkasovali jsme již ve třetí minutě, ale hned za další čtyři minuty se nám podařilo srovnat, čímž jsme domácí trochu zaskočili. Následně jsme mohli jít do vedení, když trefil Růžička tyč a hlavička Vágnera šla vedle. V této části hry však domácí rychle rozehráli trestný kop a Čech jim vrátil vedení. Po přestávce jsme usilovali o vyrovnání, měli více ze hry, ale jedna ztráta míče na půli hřiště a brejk zakončený třetím gólem znamenaly, že se naše hra zhroutila jako domeček z karet. Je to pro nás na úvod velmi krutá prohra a hráči si z tohoto duelu musí vzít ponaučení do dalších zápasů.“