23.04.2013 01:35

O víkendu se dařilo především dvorské mládeži, bodem potěšilo áčko.

Jako úspěšný můžeme hodnotit uplynulý víkend dvorských fotbalových týmů. Porážku si připsali jen hráči rezervního celku dospělých, kteří však ani přes výsledek 1:4 proti lídru krajského přeboru rozhodně ostudu neudělali. Velkou radost nám ale udělaly kolektivy mládeže. To vše ale níže.

MUŽI „A“

1. FK Nová Paka – TJ Dvůr Králové nad Labem „A“ 0:0.

V rámci 22. divizního kola zamířili fotbalisté Dvora Králové do Nové Paky a zde je čekal náročný souboj s letitým rivalem. Na podzim Dvoráci soka doma porazili jasně 4:1, v té době se ale náš tým nacházel ve zcela jiném rozpoložení. V úvodu jara trápí Cellerovu družinu řada absencí, a tak se v sestavě i tentokrát objevila netradiční jména.

Hosté ale i tak podali bojovný výkon a fanouškům jasně vzkázali, že v kabině vládne vůle a odhodlání porvat se s osudem. Co víc, Dvoráci byli na hřišti soupeře v prvním poločase i lepším týmem. Skvěle fungovala obrana řízená netradiční stoperskou dvojicí Jirka Rejl – Standa Ježek. Na lajnách odvedli své Jakub Volf s Tomášem Pichou. Při nebezpečných kontrech našeho týmu museli řešit řadu nebezpečných situací domácí gólman Klíma.

Opravdové šance ale přišly až po přestávce. Ta největší při ráně Martina Čenovského, kterou zpacifikoval Klíma skvělou robinzonádou. Z dorážky mohl hravě skórovat Fanda Fejk, zívající branku ale přestřelil. Až v závěrečných minutách získali na převaze domácí a také před Vildou Ulrychem bylo živo. Strážce hostující svatyně ale při střele Ptáčka zachránilo břevno, a tak se oba týmy po zásluze rozešli s jednobodovým ziskem.

Pro dvorský lazaret je remíza povzbuzením do dalších bojů. Hned v dalším kole je ale potřeba potvrdit úspěch domácím vítězstvím nad lepšícím se pojizerským celkem FK Pěnčín-Turnov.

Fakta – rozhodčí: Váňa (Praha). ŽK: 1:2. Diváků: 200.

1. FK Nová Paka: Klíma – Kordík, Ptáček, Faitl, Jisl (61. Borovička) – Povr, Pařízek (83. Semerák), Rozsévač, Janda – Froněk (77. Bažík), Macháček.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Picha, Rejl, Ježek, Volf – Vondrouš (46. Macek), Moník, Fejk, Čenovský (89. V. Hák) – Klazar, Marks.

Petr Ježek, sekretář Nové Paky: „Škoda, že mužstvo nedokázalo zopakovat celkem sympatický výkon z minulého kola, ale takový je fotbal. Ve vyrovnaném utkání s množstvím šancí hráči nevymysleli moment překvapení, který by přinesl plný bodový zisk.“

Čeněk Celler, trenér Dvora Králové: „V utkání jsme se spoléhali na kvalitní obrannou činnost a v útoku na brejky. Celkem se nám dařilo eliminovat útočnou sílu domácího družstva. Škoda jen neproměněných brankových příležitostí našich hráčů především v úvodu druhého poločasu. V závěru utkání jsme také ovšem měli štěstí po nastřeleném břevnu. Zodpovědný výkon našich hráčů nám tak alespoň zajistil jeden bod do stále se zahušťující druhé poloviny tabulky.“

MUŽI „B“

TJ Dvůr Králové nad Labem „B“ – SK Libčany 1:4 (1:1).

Špatná kádrová situace u divizního áčka se na jaře podepisuje i na sestavě rezervy, a tak i proti lídru tabulky nastoupili Dvoráci značně „posíleni“ o dorostence. A mladá sestava nezklamala. Hráči se s favoritem rvali o co nejlepší výsledek, ve druhé půli ale doplatili na nezkušenost. Na gól Jedličky ještě odpověděl Marks (1:1). Ač domácí rozhodně nebyli horším týmem, po hodině hry inkasovali dva slepené góly a rázem bylo po nadějích.

Fakta – branky: 23. Marks – 22. Jedlička, 57. Jelínek, 62. Ujec, 87. Bína. Rozhodčí: Petr Vítek (Nové Město n. M.). ŽK: 2:2. Diváků: 130.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Švejdar – Picha, Bednář, Macek, Černý (76. T. Novotný) – V. Hák, Krušina, Fejk, Kasan – Marks, Vondrouš.

SK Libčany: Tošovský – Friedl, Sýkora, Homoláč, Pospíšil – Ujec (69. Řehounek), Černý, Jedlička (73. E. Novotný), Jukl (61. Bína) – Klouda, Jelínek.

Michal Hruška, trenér Dvora Králové B: „Bohužel jsme zaplatili daň za nezkušenost našeho mladého kolektivu. V poli jsme byli favorizovanému soupeři naprosto vyrovnaným sokem a po poločase drželi i nerozhodný výsledek. Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem nerozhodný výsledek co nejdéle udržet a využít případných brejků. Daň za nezkušenost jsme ale zaplatili při dvou neubráněných standardních situacích, které utkání rozhodly. Přesto ale naši mladíci podali výkon, za který je chválím, a který je příslibem do dalších sezon.“

Miloš Koblížek, trenér Libčan: „Utkání bylo ovlivněno nerovným terénem, který značně komplikoval kombinaci. V první půli jsme nedali vypracované šance a do šaten se šlo za stavu 1:1. Duel rozhodly naše standardní situace, které jsme tentokrát zahrávali opravdu velmi dobře. Chválím celý kolektiv za zodpovědný přístup k zápasu.“

STARŠÍ DOROST

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – FK Česká Třebová 4:3 (3:1).

Starší dorostenci na jaře válí a s výjimkou porážky v Letohradě zvládli všechna zbylá tři utkání vítězně. Pokaždé navíc rozdílem jediné branky. Také proti České Třebové to byl v Miletíně na skvěle připraveném trávníku hodně infarktový zápas. Hlavně také velmi důležitý se soupeřem, který měl před duelem jen o tři body méně než svěřenci trenérského dua Daniel – Andrle.

Souboj „o šest bodů“ začal pro Dvoráky fantasticky a již ve druhé minutě je poslal do vedení Zdeněk Filounek – 1:0. Nápor domácího celku pokračoval a 7. minuta nabídla vlastní gól hostujícího Tölga, jenž změnil směr míče těsně před třebovským gólmanem. Aby toho pro zkoprnělé hosty nebylo málo, přidal ve 14. minutě třetí branku hrdina souboje s Rychnovem Miloš Honců – 3:0. Jenže vyhráno naši hráči zdaleka neměli, ač si to nejspíš mysleli. Hlavně po vlastních chybách totiž dostali do hry zpět Českou Třebovou, která vítězství soupeři nechtěla dát zadarmo. Naštěstí ale poločas zůstal 3:1, ačkoliv mohlo být skóre při šancích na obou stranách klidně 5:1 pro Dvůr nebo 3:4 pro Třebovou.

Do druhého poločasu jakoby domácím hráčům zdřevěněly nohy. Hlavně po chybně rozehraném útočném trestňáku dovolili pustit Třebovou do jednogólového kontaktu, čímž se zvyšoval tlak a hosté si vytvářeli velmi časté brejky na Matulovu branku. Místo aby Dvoráci vše pojistili některými tutovkami, srovnali hosté sedm minut před koncem na 3:3. Pak ale přišel velký moment pro „Miletíňáka“ Filounka, a ten v 87. minutě vystřelil domácím všechny tři body.

Fakta – branky: 2. a 87. Filounek, 7. vlastní, 14. Honců – 34. a 63. Foff, 83. Hustý. Rozhodčí: Havlík. Hráno bez karet. Diváků: 50.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Matula - Albert, D. Bednář, Ruprich, Duplinszki - V. Hák (58. Gábor), Krušina, Vitebský (46. D. Machek), Filounek - Honců, Tichovský (71. Mertlík).

FK Česká Třebová: Bárta - Kovář, Kulhavý, Vytlačil, Tölg – Bočkaj (60.Klazar), Vencl, Fohl, Hustý - Novotný, Foff.

Jakub Daniel, trenér Dvora Králové U19: „Do zápasu jsme šli s povinností vyhrát a všichni kluci to věděli. O to víc bylo utkání těžší na psychiku. Začali jsme famózně a vedli již do 30. minuty 3:0. Pak ale bohužel přišla pasáž bez pohybu a jakoby byl zápas pro hráče již rozhodnut. Přestali aktivně běhat a soupeř je potrestal vyrovnáním. Ještě že měl ale Fíla svůj den a v 87. minutě rozhodl zápas v náš prospěch. Děkuji všem, že to i v tak těžkém tlaku ustáli a opět makali jako jeden, jako tým.“

Jiří Bárta, trenér České Třebové: „Byla mi celkem hanba za náš výkon v první části, ale na konci zápasu jsem byl na své hráče hrdý. Hrdý za to, že to po nepříznivém vývoji nezabalili, a že ukázali charakter a odhodlání nepřízeň osudu zlomit, což se jim téměř podařilo.“

STARŠÍ ŽÁCI

TJ Dobruška - TJ Dvůr Králové nad Labem U15 0:2 (0:0).

Dvoráci zajížděli na hřiště Dobrušky stále ještě v roli posledního týmu tabulky a čekal je soupeř z desáté pozice. Podzimní klání dopadlo výsledkem 9:0 pro lépe postaveného soka, a tak měl obrozený kolektiv našich starších žáků soupeři co vracet. Naši borci už v předešlých jarních soubojích předvedli pořádnou bojovnost a tentokrát se konečně dočkali i zaslouženého bodového vyjádření. Vstřelili totiž vedoucí branku a v 90. minutě pojistil vítězství Honza Suchý! Dvoráci si tak připsali vůbec první vítězství v sezoně a již v neděli pod Hankovým domem přivítají hradeckou Slavii, tedy jediného soupeře, kterému na podzim dokázali vzít bod! Utkání se hraje od 9.30 a na stadionu by neměl chybět žádný z fanoušků našeho mužstva. Ještě ve středu stihnou svěřenci kouče Davida Sojky pohárový zápas na hřišti Hostinného (17.00). Držme jim také v něm palce!

Fakta - branky: 65. Marek Čajka, 70. Jan Suchý. Rozhodčí: Bednář st. ŽK: 1:1. Diváků: 50.

TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Guzan (36. Štipák) - Kudrna, Sojka, Kubín, Nechanický - Petráček, Čajka, A. Matula, Rejchrt - Suchý, Prokop; střídali: Pražák, Munzar, Šorm.

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci pod vedením trenéra Martina Kazdy odehráli druhý jarní turnaj a hned v dubnu se představili poprvé na domácím trávníku pod Hankovým domem. Terén sice nebyl ideální, přesto se podařilo „modrobílým“ získat tři cenné bodíky v utkání proti Rtyni v Podkrkonoší. Na fyzicky vyspělejší mužstvo Nového Města už ale naši borci neměli.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – Baník Rtyně/Sparta Úpice 2:0 (1:0).

Fakta – branky: Jan Všetečka a Mikuláš Holub.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – MFK Nové Město 0:4 (0:3).

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Ještě lépe se domácí turnaj povedl s chutí hrající starší přípravce. Dvoráci vyhráli oba své zápasy a dokonce v nich neinkasovali ani jeden gól. Střelecky táhli tým Martin Hak a Nela Sováková, kteří společně vsítili všech pět branek!

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Baník Rtyně/Sparta Úpice 2:0 (1:0).

Fakta – branky: Martin Hak a Nela Sováková.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – MFK Nové Město 3:0 (1:0).

Fakta – branky: Nela Sováková 2, Martin Hak.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKY

V České Skalici se představili nejmenší zástupci našeho klubu. Mladší přípravky (trenéři Jan Vágner a Tomáš Formánek) odehrály zápasy s velkým odhodláním a za své výkony se stydět rozhodně nemuseli. Jediný bod získalo áčko v souboji s Náchodem.

MFK Nové Město - TJ Dvůr Králové nad Labem A 8:2.

Fakta – branky: Josef Hanzlíček a Ondřej Fischer.

FK Náchod - TJ Dvůr Králové nad Labem A 2:2.

Fakta – branky: Josef Hanzlíček a Pavel Kraus.

Jiskra Česká Skalice - TJ Dvůr Králové nad Labem A 5:2.

Fakta – branky: Josef Hanzlíček a Tomáš Kareš.

MFK Nové Město - TJ Dvůr Králové nad Labem B 7:0.

V úvodním utkání šlo o zasloužené vítězství soupeře, který v týmu představil hráče ročníkově starší a hlavně i postavami vyšší.

FK Náchod - TJ Dvůr Králové nad Labem B 2:1.

Fakta – branka: Tomáš Formánek.

Druhý zápas odehráli Dvoráci s mnohem větší chutí než ten první a soupeři byli vyrovnaným partnerem. Bohužel se ale střelecky dokázal prosadit jen Tomáš Formánek, a to na body nestačilo.

Jiskra Česká Skalice - TJ Dvůr Králové nad Labem B 4:2.

Fakta – branky: Jakub Vágner a Lukáš Formánek.

V souboji s domácím kolektivem nastříleli Dvoráci hned dva góly, tentokrát ale inkasovali čtyřikrát, a tak se z turnaje vraceli bez bodového vyjádření.

Výsledky B týmu z minulého týdne v Náchodě:

Dvůr Králové B – Jaroměř 1:0 (Lukáš Formánek).

Dvůr Králové B – Náchod 3:3 (Tomáš Formánek, Jakub Langpaul, Jakub Vágner).

ŽENY

TJ Dvůr Králové nad Labem – HSK Benecko 2:0 (1:0).

Dvorské třetiligové fotbalistky přivítaly ve své jarní premiéře Benecko a na hřišti v Kuksu potvrdily, že se jim proti tomuto soupeři letos daří. Díky trefám Zaplatílkové se Štulákovou vyhrály svěřenkyně trenéra Benčeka 2:0, přičemž na podzim braly všechny body za vítězství 3:1. Škoda jen, že jiný úspěch zatím hráčky letos nepřidaly a se dvěma výhrami jsou v tabulce na předposledním desátém místě.

Vše ale může být jinak již tento týden. V pátek se totiž Dvůr představí na hřišti Trutnova (16.30) a v sobotu pak v areálu druhého celku tabulky, jímž je Sázava.

Fakta – branky: Zaplatílková, Štuláková.

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Stránská - Šturmová, Johnová, Zaydlarová, Zemánková - Šimková, Šubrtová, Rychtrová (Dyrcová), Zaplatílková, Kubíčková – Štuláková.