23.09.2012 20:04

Ofenzivní paráda vedla k divizní demolici Nové Paky

Výhra divizního áčka a fotbalistek, porážky rezervy mužů a starších dorostenců, debakl žáků - i to přinesl další fotbalový víkend našich mužstev. Nejsledovanějším duelem bylo krajské derby mezi Dvorem Králové a Novou Pakou, který Dvoráci přetavili v pohodové vítězství 4:1.

MUŽI "A"

TJ Dvůr Králové nad Labem "A" - 1. FK Nová Paka 4 : 1 (2:0).

Derby dvou rivalů začalo pěkně zostra a oba týmy hned zkraje ukázaly, že se v neděli pod Hankovým domem bude hlavně útočit. V 7. minutě se pěkně uvolnil hostující Vích, nebezpečnou ránu ale nasměroval mimo Ulrychovy tyče. O pár chvil později zahrával trestný kop Jirka Podolník, míč nikdo netečoval, a ten minul jen o milimetry tyčku. Ve 12. minutě už ale udeřilo. Trestný kop zahrával znovu Podolník, hrající kouč Doseděl prodloužil hlavou za obranu a tam zachoval chladnou hlavu Martin Kilevník - 1:0. Za dvě minuty mohlo být ve dvorském táboře ještě veseleji, střelec úvodní trefy však lob nasměroval mimo tyče. Problémy do dvorských řad mohla přinést situace z 25. minuty. Kruliš zavolal "pusť" na Podolníka, jenže se míče zmocnil Vích a sám před Ulrychem zamířil vedle - to byla velká šance hostů! Tribunu roztleskala minuta 29. Po ose Podolník - Fejk - Samler střílel nebezpečně posledně jmenovaný, balón se ale opět do prostoru mezi "žrťkami" nevešel. No a přišla 34. minuta. Juan Řežábek byl u míče dřív než stoper Macháček, píchnul si míč dopředu a po faulu soupeře nemohlo přijít nic jiného než trestný kop a červená karta! Hned z následného přímého kopu, trefil Doseděl zeď, míč se odrazil ke Krulišovi a jeho parádní ránu vyrazil skvělým zákrokem gólman Kanaval. Hned za minutu si Martin Čenovský ukázkově narazil s Fejkem, následnou střelu pak tečoval obránce tak, že z toho byl pěkný lob a vedení Dvora 2:0. Pro Čendu to byla premiérová divizní trefa v životě - blahopřejeme Marťas!! Domácí hráli s velkou chutí, zlobili ale i Novopačtí. Ve 40. minutě si na rohový kop naběhl Borovička, zcela sám před Ulrychem ale mířil vedle. Minutu před pauzou si pak hosté málem vstřelili vlastní gól, na brankové čáře ale pohromě zamezili.

Druhý poločas bohužel odstartoval herním výpadkem domácího mužstva a soupeř toho dokázal využít ke zdramatizování utkání. V 57. minutě předvedl skvělé sólo Petr Lehovec, obrana jej zastavila jen za cenu faulu a Jakub Kordík zkušeně snížil na 2:1. Inkasovaný gól ale domácím týmem neotřásl a diváci nadále sledovali ofenzivní podívanou. V 63. minutě si Jirka Podolník narazil s Kilevníkem, vypálil technickou střelu do šibenice, Kanaval ji ale vytáhl na rohový kop. Hned za minutu vysunul Kilevník Řežábka, ten nacentroval a Jarda Moník sám před brankou hlavou minul z čisté gólové pozice. V 67. minutě posunul míč v brejku Čenovský Řežábkovi, ten nevěděl co s míčem, a tak vypálil, a byl z toho nádherný gól ke vzdálenější tyči, navíc Juanův jubilejní 20. divizní - 3:1. Snížení mohla přinést 74. minuta, kdy se do tutové příležitosti dostal hostující Povr, na místě byl ale Vilda Ulrych a zákrokem utkání zamezil závěrečnému dramatu. Hned za tři minuty předvedli domácí krásnou kombinační akci na pravé straně, k míči se dostal Kilevník a nadvakrát překonal jinak výborně chytajícího Kanavala - 4:1. V 80. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Pivrnec a za chvíli novopacký brankář vyrazil dělovku Podolníka, o chvíli později kryl i volej Kruliše a v 90. minutě zmařil i Kilevníkův útok na hattrick.

Dvoráci vyhráli zcela po zásluze, soupeře jasně přehráli a jejich vítězství mohlo být i vyšší. V dresu hostů na sebe upozornil dobrým výkonem šikovný Petr Lehovec a hlavně brankář Libor Kanaval. Jistými zákroky ale svůj tým podržel i Ulrych a ve hře se dařilo především Kilevníkovi, Ježkovi a hlavně v první půli Čenovskému. S naprostým přehledem rozhodoval duel sudí Starý, jenž nemusel řešit žádný náročný moment.

Fakta – branky: 12. a 77. Kilevník, 36. Čenovský, 67. Řežábek – 57. Kordík z pen. Rozhodčí: Starý (Chrudim). ŽK: 3:2. ČK: 0:2 (34. Macháček, 80. Pivrnec). Diváci: 350.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Podolník, Kruliš (87. Macek), Doseděl st., Ježek – Kilevník, Fejk, Moník, Čenovský (75. Doseděl ml.) – Samler (66. Privara), Řežábek.

1. FK Nová Paka: Kanaval – Povr, Borovička, Macháček, Kordík – Lehovec, Ptáček (83. Fišar), Bažík, Pivrnec, Vích – Socha.

Ladislav Doseděl, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Konečně naše hra snesla přísnější měřítko, ačkoliv jsme se nevyhnuli hernímu výpadku na začátku druhého poločasu. Divákům tým předvedl hru plnou ofenzivních kousků a utkání se i díky otevřené hře soupeře muselo líbit. Jen škoda, že se hrálo na terénu, který s divizní soutěží má společného snad jen rozměry. Gólů jsme mohli nastřílet i více, pochvalu ale zaslouží oba brankáři.“

Josef Hloušek, trenér 1. FK Nová Paka: „Domácí podali vynikající výkon, takže jsme od prvního hvizdu rozhodčího neměli nejmenší šanci. Obzvlášť mě mrzí, že jsme nezvládali ofsajd systém, na který jsme se celý týden připravovali. Hlavně při prvním gólu jsme v tomto smyslu chybovali.“

Ostatní výsledky 7. kola: Svitavy - Jirny 0:2, Dobrovice - Holice 5:0, Semily - Lhota 2:2, Nový Bydžov - Ústí nad Orlicí 2:1, Pardubice B - Letohrad 0:2, Kutná Hora - Mšeno 1:0, Náchod - Pěnčín/Turnov 4:0.