23.08.2013 15:47

OHLASY NA DEBAKL: odpovídali Poděbradský, Volf a Kilevník

Hned trojice představitelů středečního utkání 2. kola Poháru České pošty odpovědělo na několik otázek jak pro Krkonošský deník, tak i pouze pro www.fotbal-dvur.cz.

Přidejte se k nám na facebooku - stačí jen kliknout na náš profil Fotbal Dvůr!

V příloze tohoto článku najdete znovu aktualizovanou termínovou listinu pro podzim 2013!

Obránce Dvora Jakub Volf: „Soupeř na nás vlítnul od prvního písknutí rozhodčího do píšťalky.“

Od začátku podzimní části se pohybuje spíš v B mužstvu a u áčka plní roli náhradníka. Ve středu ale v základní sestavě zaplnil místo po absentujícím Blažkovi a hlavně v prvním poločase si pořádně zaběhal. Obránce JAKUB VOLF (ve skluzu) se i po náročném utkání zhostil rozhovoru pro náš deník na výbornou.

Jakube, s čím jste šli do středečního utkání? Věřili jste si na soupeře?

Tyto pohárové zápasy, kde můžeme změřit síly s celky z vyšších soutěží, jsou pro nás takovým bonusem. Do utkání jsme šli samozřejmě s vědomím síly soupeře a naším cílem bylo uhrát co nejlepší výsledek, dostat co nejméně gólů a naopak nějaký dát. To se bohužel nepovedlo.

Určitě jste se chtěli soustředit hlavně na úvodní minuty. Jak je tedy možné, že jste za čtyři minuty inkasovali dva góly?

Soupeř na nás vlítnul a vytvořil tlak již od prvního písknutí do píšťalky. Dle mého názoru padl první gól z ofsajdového postavení, což bohužel rozhodčí zřejmě přehlédl. Druhý byl po naší chybě v rozehrávce a následném trestném kopu. Dostat dva góly během čtyř minut by se nám nemělo stávat, i kdybychom hráli s kdejakým týmem Gambrinus ligy.

Co se Ti za stavu 0:2 honilo hlavou? Věřil jsi, že se s vývojem zápasu dá něco dělat?

I po dvou gólech byla taktika stejná – nějaký ten gól dát a žádný už neinkasovat. Pomýšlet na výhru už bylo samozřejmě nereálné, zvlášť proti soupeři, jako je Hradec.

Jenže už do poločasu to bylo 0:6. Chtělo se Ti před velice pěknou návštěvou vůbec přijít na druhý poločas?

Pro nás a možná i pro některé naše fanoušky by bylo asi lepší, kdyby druhý poločas nebyl a zápas byl ukončen (usmívá se). Ovšem vzdávat jsme se nechtěli. Na hřiště jsme šli s tím, že co bylo, bylo a začneme od začátku. To znamená bojovat, být aktivní a zahrát si fotbal.

Druhá půle už byla lepší. Spadla z vás nervozita nebo změna obrazu hry přišla jen proto, že Hradec polevil?

Hradci náskok bohatě stačil, tudíž už se spíše jen dohrávalo. Ale i z naší strany přišlo určité zlepšení. Bylo vidět, že se nikdo nechce před důležitějšími zápasy, které nás oba čekají o víkendu, zranit.

Porážka 0:7 je krutá. Může mít nějaký vliv na vaše výkony v divizní soutěži, které zatím byly vysoce pozitivní?

Samozřejmě, že nikdo nechtěl prohrát takovým rozdílem. Pro nás je důležité, že se nikdo nezranil a můžeme vyhlížet sobotní utkání s Náchodem. Vstup do sezony byl výborný a pohár byl varováním před přílišným sebeuspokojením, musíme dál pracovat a zlepšovat se.

Obránce Hradce Jiří Poděbradský: „Snažili jsme se utkání ve Dvoře Králové co nejrychleji rozhodnout.“

Pod Hankovým domem se v dresu tehdy ještě prvoligových „votroků“ představil už vloni. S cílem vyhrát přijel i k letošnímu duelu druhého kola Poháru České pošty. Královéhradecký bek JIŘÍ PODĚBRADSKÝ (na snímku uprostřed) přispěl poctivým výkonem k jednoznačnému vítězství černobílých „votroků“ a po utkání odpověděl na několik otázek Krkonošskému deníku.

Jirko, zažil jsi někdy povedenější vstup do zápasu? 36. vteřina, pak 4., 20., 26. minuta a bylo vymalováno.

No, po pravdě, určitě nezažil. Byli jsme za to ale jen rádi. Ono se proti těmhle týmům většinou hraje špatně, kluci se chtějí vždy proti soupeři z vyšší soutěže vytáhnout. Nám ale úvod hodně pomohl a zápas jsme díky němu měli o dost snazší.

Od soupeře jste určitě očekávali větší odpor. Nezklamali Tě trochu domácí svým výkonem?

Je fakt, že jsme čekali náročnější duel, zvlášť po tom, jak se zápas vyvíjel loni, kdy jsme pod Hankovým domem dokonce prohrávali. Jak ale říkám, jsme rádi, že jsme mohli tentokrát pošetřit síly na nedělní utkání s Českými Budějovicemi.

Pod Hankovým domem jste se představili už loni (1:4) a jak říkáš, naopak jste vy brzy prohrávali. Upozorňoval vás právě na ten úvod trenér?

Něco jsme si k tomu řekli hlavně v kabině. Nikdo nechtěl problémy, jaké jsme měli loni. Snažili jsme se utkání co nejdříve rozhodnout, a to se nám taky podařilo.

Po nepovedeném vstupu do II. ligy jste v sobotu uspěli v Třinci a nyní s přehledem zvládli 2. pohárové kolo. Mohlo by jít definitivně o změnu k lepším zítřkům?

Samozřejmě všichni v to věříme. U nás je důležité, aby se nám podařilo vstřelit úvodní gól zápasu. To nás vždycky nakopne. Myslím, že poslední dvě výhry byly pro psychiku a pohodu v mužstvu důležité a teď je jen třeba toho využít i v nedělním utkání.

Čeká vás důležitá domácí bitva s Českými Budějovicemi. Co od zápasu očekáváš?

Budějovice prošly oproti minulé sezoně v Gambrinus lize minimem změn a rozhodně mají kvalitní kádr. Budou sehranější. My se ale budeme chtít prezentovat dobrým výkonem a bojovat. Před vlastními fanoušky jdeme do zápasu s cílem vyhrát.

Ve Dvoře Králové, ale i v Třinci jste měli skvělou podporu od svých příznivců. Co říct na jejich adresu?

Smekám před nimi klobouk. Do Třince jich přijela spousta a byli s námi i zde. Chápu, že s námi nemusí být vždycky spokojeni, o to víc si ale vážíme jejich podpory.

Dvorský středopolař Martin Kilevník: „V prvním poločase to od našeho mužstva bylo až trapné představení.“

Na stejné otázky jako Kuba Volf, odpověděl portálu www.fotbal-dvur.cz také další dvorský hráč, o dost zkušenější MARTIN KILEVNÍK (na snímku si kryje míč před soupeřem). Ten prozradil, že podobný debakl na vlastní kůži ještě nikdy nezažil.

Martine, s čím jste šli do středečního utkání? Věřili jste si na soupeře?

Do tohoto utkáni jsme šli s cílem hlavně si to užít a především paradoxně hned brzy neinkasovat.

Jak je tedy možné, že jste za čtyři minuty inkasovali dva góly?

Začátek utkáni je vždy rozhodující, protože brzké inkasování gólu se na mužstvu vždy nějak projeví. Bohužel pro nás to bylo se silnějším a fyzicky vyspělejším soupeřem negativní. Ještě teď mi běhá mráz po zádech z toho začátku. Ač mi přišlo postavení hradeckého hráče jako jasně ofsajdové, gól byl v první minutě uznán a hned nato přišel druhý. V pohárových duelech je to bohužel pro nás vždy stejný scénář (usmívá se)

Co se Tobě za stavu 0:2 honilo hlavou? Věřil jsi, že se s vývojem zápasu ještě dá něco dělat?

Za tohoto stavu jsem byl psychicky dole, osobně jsem si nepřál už další branky v naší síti, ale nakonec to dopadlo poločasovou ostudou, které je mi moc lito.

V poločase to bylo pro každého těžké, a i když se mi na hřiště už opravdu nechtělo, nezbývalo, než si ten zápas užít až do konce.

Těžko říct, zda Hradec polevil, ale myslím si, že jsme se začali trochu více nabízet a trochu jsme se začali hýbat. Do té doby to bylo až trapné představení, které si příchozí lidé určitě nezasloužili vidět.

Osobně doufám, že tento silně nevydařený pohárový duel nebude mít žádný vliv na sobotní utkání v Náchodě. S klukama i trenérem se po této „lapálii“ šlo sednout na pivko, abychom brzy zapomněli, a v mém případě to vyšlo doslova (úsměv).

Ty sám jsi slávista. Jaké to je prohrát stejným rekordním rozdílem dvakrát za tři dny?

Ano, jsem slávista, proto mi to přijde velmi úsměvný, skoro až neuvěřitelný (smích). Prvně v životě jsem zažil takový debakl na vlastní kůži, a tak doufám, že to bylo zároveň naposledy, ať už jde o nás nebo Slavii.