14.10.2013 23:26

Olivovi svěřenci získali bod, ale přišli o Rejla. Posílená rezerva sesadila lídra!

Vcelku úspěšný víkend prožili Dvoráci ve dnech 12. a 13. října. Áčko přivezlo „plusový“ bod ze hřiště nováčka soutěže a navíc zbylo některým hráčům tolik sil, že mohli úspěšně vypomoci rezervě v boji proti lídrovi I. A třídy! Na domácím hřišti uspěli také starší dorostenci a starší žáci. Dařilo se mladším žákům i starší přípravce, neuspěly jen týmy mladší přípravky a žen.

Přidejte se k nám na facebooku.

Profil FOTBAL DVŮR má mezi fanoušky již 838 přátel!

Muži „A“

SK Vysoké Mýto – TJ Dvůr Králové nad Labem A 1:1 (0:0).

Sobotní zápas s nováčkem divize, začali naši fotbalisté velice dobře. Prvních deset minut si vytvořili stálý tlak, který ale v úvodní gól neproměnili. Poté se hra vyrovnala a probíhala tak větší část prvního poločasu. Ve 30. minutě se vydal bek Živný na samostatnou akci, kterou zakončil dobrou střelou. Vilda Ulrych ji s obtížemi vyrazil na roh. Dvorští se dostali do brankové příležitosti až před koncem poločasu díky Jakubu Černíkovi, který z vápna naštěstí střílel těsně vedle branky svého jmenovce v brance Mýta.

Na začátku druhého poločasu se Mýtští dostali do dobré příležitosti. Kopeckého střela z přímého kopu šla dobře přes zeď, ale brankář Ulrych byl na místě. V 77. minutě po nedorozumění v obraně fauloval ve vápně Kráčmer a rozhodčí Rais pískal penaltu, kterou Martin Kilevník proměnil – 0:1. Odpověď naštěstí přišla brzy, v 82. minutě po průniku Kopeckého byla pískána penalta i na straně druhé. Navíc Jirka Rejl obdržel po přísné druhé žluté kartě červenou. K penaltě se postavil kapitán Podmajerský – 1:1. Mýtští si proti deseti vytvořili další šance. Největší měl Ráliš, ale jeho střelu brankář chytil. Remíza je pro obě mužstva spravedlivá.

Fakta – branky: 82. Podmajerský z pen. – 77. Kilevník z pen. Rozhodčí: Rais. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (82. Rejl). Diváci: 210.

SK Vysoké Mýto: Černík – Živný, Pecháček, Kráčmer (80. Sklenář), Krýda – Krpata (70. Kovář), Podmajerský, Kopřiva, Kopecký – Ráliš, Matula (88. Valášek).

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Picha, Kruliš, Rejl, Podolník – Kilevník (89. Blažek), Daněk, Fejk, Samler – Černík (68. M. Otradovský), Klazar (83. Macek).

Karel Řehák, trenér SK Vysoké Mýto: „Myslím, že bod z tohoto utkání byl spravedlivý. Soupeř měl dvě vyložené šance, které neproměnil. My jsme se do šancí dostávali více méně až v závěru, kdy jsme měli takové polopříležitosti. Navíc jsme nebyli v kompletním složení a na našem výkonu to bylo znát.“

Roman Oliva, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „V prvním poločase jsme byli lepším týmem, bohužel se ale potvrdila naše bolest z posledních zápasů. Nejsme schopni proměňovat šance, a proto ztrácíme body. Ve druhé půli jsme měli míč častěji v držení a z pokutového kopu se i 13 minut před koncem ujali vedení. To už jsme ale měli udržet. Bohužel, penaltu kopali i domácí a nás naopak vedle ztráty dvou bodů musí mrzet i vyloučení Rejla.“

Aktuální tabulku divizní skupiny C najdete ZDE!

Muži „B“

TJ Dvůr Králové nad Labem B – Sokol Stará Paka 4:0 (3:0).

Dvorská rezerva v minulých zápasech počítala hlavně debakly, i proto chtěla tabulkový pád zastavit s výpomocí hráčů A mužstva. A byli to právě oni, kteří rozhodli zápas proti lídru. Muziku tvrdil především Fanda Fejk, z jehož dirigentských schopností těžili hlavně jedni ze zkušenějších mladíků Kristián Samler a Viktor Marks. Nutno dodat, že Stará Paka v neděli pod Hankovým domem vedoucí celek soutěže v ničem nepřipomínala. Naopak mohla být ráda, že inkasovala jen čtyři branky.

Ten první zařídil po vybídnutí od Fejka Kristián Samler, když před tím trefil po nahrávce stejného hráče už tyč. Fanda si postavil míč k trestnému kopu ze třiceti metrů. Jeho ránu gólman jen vyrazil na tyč a dorážka Samlera nemohla skončit jinak než gólem. Pak využil další přihrávky Fandy Fejka rozeběhnutý útočník Viktor Marks. Na 3:0 zvyšoval po rohovém kopu netradiční střelec Marek Kasan. V závěru půle dvakrát zazářil gólman Vláďa Matula, jenž nejprve vychatal Kuchtu, který šel sám na branku, pak po rohu vyrazil i hlavičku osamoceného Fišara.

Dorostenecký gólman si nulu pohlídal i po pauze, kdy předvedl další super zákrok, když se před ním zjevil zcela osamocený Topič. Gól Fandy Fejka po parádní spolupráci se Samlerem ve druhé půli vyšperkoval zápas, ale gólů mohli domácí nastřílet mnohem víc. Třeba takový Viki Marks by mohl vyprávět, jak lze minout prázdnou branku, když před ní stojíte metr…

Fakta – branky: 19. Samler, 33. Marks, 40. Kasan, 57. Fejk. Rozhodčí: Vlachynský. ŽK: 4:3. Diváků: 80. TJ Dvůr Králové B: Matula – Kasan, Ježek, D. Bednář, Černý (76. Krejsa) – Vondrouš (68. D. Machek), Fejk, M. Hák, V. Hák (57. Vohnout) – Samler, Marks.

Sokol Stará Paka: Richter (46. Vrabec) - Jurčo, Patřín, Topič, Pavlíček - Fišar, Bažík, Vavrinec, Krejčí Kuchta, Machát

Čeněk Celler, trenér Dvora B: „Vyhráli jsme zcela po zásluze. Velkou postavou utkání byl tvůrce hry Fejk.“

Aktuální tabulku I. A třídy mužů najdete ZDE!

Starší dorost

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – Spartak Rychnov n. Kn. 2:1 (0:0).

Další vyrovnaný duel za sebou mají starší dorostenci. Ti odehráli v Miletíně proti Rychnovu bezbrankový první poločas, ve druhém ale skórovali jako první Vladekou. Po hodině hry hosté vyrovnali, vítěznou trefu ale ve vyrovnaném proběhu zápasu zajistil obránce Dan Bednář. Dvoráci tak soupeři na začátku odvetné části sezony oplatili stejnou porážku.

Fakta – branky: 51. Vladeka, 73. Bednář – 62. Jedlinský. Rozhodčí: Rychtár. ŽK: 1:2. Diváků: 30.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Dobřichovský – D. Bednář, Krejsa, D. Machek, Gábor - Hampl (49. Vl. Matula), Kuhn, Mertlík (75. Honců), Vitebský - Vladeka, Plecháč (62. M. Hák).

Spartak Rychnov nad Kněžnou: Syrový - Sedláček, Drašnar, Hanyk, Šmída - Miller, Vojka, Jedlinský, Hilldebrand - Hovorka, Kočnar.

Jakub Daniel, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Zasloužené vítězství po mnoha neproměněných příležitostech.“

Radek Jehlička, trenér Spartaku Rychnov nad Kněžnou: „Na zápas nám chybělo osm starších dorostenců. Tým doplnili čtyři mladší dorostenci a starší žák Michal Drašnar. V úvodu utkání byli lepší domácí hráči, postupem času se zápas vyrovnal a poločas skončil nerozhodným výsledkem. Ve druhém poločase jsme nezachytili začátek a domácí se tečovanou střelou ujali vedení. V 62. minutě jsme dobře zakombinovali a Jedlinský vyrovnal na 1:1. Postupně nám docházely síly a soupeř toho dokázal využít.“

Aktuální tabulku Východočeského přeboru staršího dorostu najdete ZDE!

Starší žáci

TJ Dvůr Králové nad Labem – 1. FK Nová Paka/Sokol Stará Paka 1:0 (1:0).

V desátém kole krajské soutěže zvládli Dvoráci bitvu o šest bodů. O vítězství nad sousedem v tabulce rozhodl v osmé minutě Adam Matula.

Fakta – branka: 8. Adam Matula. Rozhodčí: M. Říha. ŽK: 1:0. Diváků: 50.

TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Guzan - Horák, Pražák, Sojka, Doležal - Hanek, A. Matula, Nesládek, Prokop - Rejchrt, Petráček; střídali: Piwko a Sedláček.

1. FK Nová Paka/Sokol Stará Paka: Mandlík - Šolc, Kříž, Šnajdr, Krupka - Militiký Daniel, Militiký David, Cína, Entner - Horyna, Svoboda; střídali: Stránský, Podzimek, Brádle.

David Sojka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem U15: „Ve vyrovnaném utkání jsme zvítězili šťastnou brankou Adama Matuly z prvního poločasu.“

Ivan Lukeš, vedoucí mužstva 1. FK Nová Paka/Sokol Stará Paka: „Vyrovnané utkání rozhodla jediná branka domácích. Naši hráči některé dobré příležitosti nevyužili.“

Aktuální tabulku krajské soutěže starších žáků najdete ZDE!

Mladší žáci

Super turnaj za sebou mají mladší žáci. Ti dokázali dvakrát zvítězit a ze souboje s vedoucím celkem tabulky Broumovem vydolovali bod. Mohly být ale tři. Dvoráci totiž gólem v turnaji nejlepšího ranaře Ondry Vítka vedli, další šance ale neproměnili a museli se spokojit s remízou. I tak musel být trenér Martin Kazda s výkony svých svěřenců spokojen.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – Slovan Broumov 1:1.

Branka Dvora: Vítek.
TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – RSCM Rozkoš 3:0.

Branky Dvora: Vítek 2, Vognar.
TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – TJ Červený Kostelec 4:1.

Branky Dvora: Vítek 2, Vejnar, Hynek.

Aktuální tabulku krajské soutěže mladších žáků najdete ZDE!

Starší přípravka

Starší přípravka pokračovala ve vynikajícím tažení podzimní částí a znovu vyhrála všechna tři turnajová utkání. Tentokrát se svěřenci Davida Šikala mohou pochlubit výsledným skóre 14:0. Střelecky se prosadili snad všichni hráči a hráčky. Především výhrou nad druhým týmem tabulky RSCM Rozkoš si Dvoráci upevnili první místo v tabulce.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Slovan Broumov 7:0.

Branky Dvora: Fišer 2, Machač, Teuber, Aneta Sováková 2, Machač, Teuber, Nela Sováková.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – RSCM Rozkoš 3:0.

Branky Dvora: Hanzlíček 2, Teuber.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – TJ Červený Kostelec 4:0.

Branky Dvora: Marel 2, Vágner, Kraus.

Aktuální tabulku krajské soutěže starší přípravky najdete ZDE!

Mladší přípravky

O tom, že není každý víkend posvícení, se přesvědčili naši nejmenší borci. Na turnaji v Broumově si mnoho radosti neudělali, přesto za sebou mají další fotbalové zkušenosti. Navíc i přes nepovedené výsledky svým uměním znovu potěšili tatínky a maminky, kteří si společnou cestu do Broumova nenechali ujít.

TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – FK Jaroměř 4:8.

Branky Dvora: Tomáš Kareš 3, Lukáš Formánek.

TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – Jiskra Česká Skalice 0:6.

TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – Slovan Broumov 4:6.

Branky Dvora: Tomáš Kareš 2, Lukáš Formánek, vlastní.

Tomáš Kareš st., asistent trenéra TJ Dvůr Králové nad Labem U9:

„Doufám, že poslední zápas "konečně doma" bude vypadat lépe. Ty poslední zápasy byly hodně špatné. Kluci musejí u toho fotbalu více přemýšlet a ne jen kopat do míče a čekat, že do brány spadne sám. V Broumově jsme opět nezvládli začátek zápasu, a pak už jsme nebyli schopni to dohnat. Ale na druhou stranu je dost náročné hrát, když je jenom jeden hráč na střídání. Proto bych chtěl celou naší mladší přípravku pochválit za to, jak se snaží v těchto fyzicky náročných zápasech.“

Ženy

SK Starý Matéřov – TJ Dvůr Králové nad Labem 6:2 (2:0).

Na tabulkově lépe postaveného soupeře naše fotbalistky od úvodního hvizdu nestačily.

Více o kolektivu našich fotbalistek se dočtete na jejich oficiálním webu ZDE!

Aktuální tabulku České divize žen najdete ZDE!