13.11.2018 22:21

Ondra Vaníček po Benátkách: „Chtěli jsme se s fanoušky rozloučit ziskem tří bodů. A to se povedlo“

Jedním z tahounů našeho divizního mužstva byl v posledním utkání proti Benátkám (2:0) středopolař ONDŘEJ VANÍČEK. Nejen, že v poli odvedl penzum práce, odebral protihráčům hromadu míčů a rozjel několik ofenzivních akcí, navrch přidal ještě gólovou pojistku. Tou byla v 62. minutě proměněná penalta po faulu na Davida Vitebského. Jak mohou fanoušci Dvora sami potvrdit, hráč s číslem 17 na dresu se na podzim dostal do skvělé formy, která mu mimo jiné pomohla i ke kapitánské pásce.

Ondro, v neděli jste pod Hankovým domem přehráli loňského účastníka ČFL Benátky. Jak náročný to byl z Tvého pohledu zápas?

Určitě byl velice těžký a náročný. Možná o to víc, že se pro nás jednalo o poslední domácí utkání, které chce každý tým před svými fanoušky vyhrát. Chtěli jsme se loučit ziskem tří bodů a jsem rád, že se nám to po kvalitním výkonu podařilo.

Základ k vítězství jste položili už v prvním poločase, kdy skóre otevřel Ondra Ujec. Šlo podle Tebe o jeden z nejhezčích gólů podzimu? Případně, který jiný se Ti vybaví?

Ujka dal vážně pěkný gól, míč mu ideálně sedl a byla z toho šibenice. Možná pomohl i náš trávník, který přece jen na konci podzimu není úplně ve formě a balón mu na něm ideálně skočil. A pokud má být řeč o nějakých jiných gólech, pak bych zmínil ve stejném divizním kole ten, jaký v sobotu vstřelil Petr Zieris v utkání Trutnova na hřišti Turnova.

GÓL TRUTNOVSKÉHO PETRA ZIERISE SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE

Už v první půli a pak i po přestávce nás výrazně podržel Tvůj bratranec Jakub. Jak velký měl podíl na konečném vítězství?

Řekl bych, že nijak výrazný, od toho v té bráně přeci je ne? (smích) Ne, teď vážně. Jeho zákroky měly na vývoj zápasu velký vliv. Hlavně ve druhé půli, když chytil jasný gól. Zápas by se vyvíjel asi jinak, kdyby to bylo v padesáté minutě 1:1.

Pojistka přišla po hodině hry, kdy jsi proměnil penaltu. Tentokrát jsi ji kopl doprostřed branky. Na to si člověk musí hodně věřit? Čekal jsi na pohyb brankáře nebo to prostě risknul?

Neřekl bych, že si člověk musí nějak extra věřit. Je to kop, jako každý jiný. Já mel teď štěstí, že se to od gólmanových nohou odrazilo do sítě. Chtěl jsem to kopnout na stranu, kam skočil brankář. On ale udělal pohyb o trochu dřív a já měl čas to změnit. Proto to taky nevypadalo, jako s přehledem proměněné penalta.

ONDROVU PROMĚNĚNOU PENALTU NAJDETE NA ZÁZNAMU Z UTKÁNÍ ZDE!

Ty ses při oslavě gólu „polaskal“ s klubovým znakem na dresu. Jsi u nás už pět let, nastřílel jsi tu již 23 divizních branek. Řekl bych, že jsem se Tě ještě neptal, jak se Ti tu líbí…

Dvůr mám hrozně rád. Je tady super parta kluků, která dokáže táhnout za jeden provaz. A hlavně v těžkých situacích se dokážeme semknout.

Pět divizních sezon záložníka Ondry Vaníčka v našem klubu
Ročník 2014/2015 2015/2016 2016/2017 2017/2018 2018/2019
Počet branek 9 branek 6 branek 1 branka 5 branek 2 branky

Výhra nad Benátkami byla už pátou na domácím hřišti v řadě. Čím si vysvětluješ, že doma nám to na podzim lepí, zatímco ze hřišť soupeřů jsme letos přivezli chudé tři bodíky?

Na to je těžko odpovídat. My jsme na hřištích soupeřů odehráli zatím pouze šest zápasů. Z toho jsme třikrát vedli o dva góly a nedokázali to vedení udržet. To se pak body vozí těžko.

LICHOTIVOU TABULKU DOMÁCÍCH ZÁPASŮ SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE!

Ty tři body z venku jste dovezli po remízách v Náchodě a Trutnově. Nyní vás čeká podzimní derniéra na hřišti Čáslavi. Bylo by ideální zakončit polovinu sezony vítězstvím, co ty na to?

Samozřejmě, že vítězství na půdě prvního týmu tabulky by se nám líbilo. Navíc zisk pětadvaceti bodů za podzim by byl fantastický počin.

Ať už poslední utkání dopadne jakkoliv, dostali se již přes hranici dvaceti bodů. To není vůbec špatný základ pro jarní část, viď?

Za těch pět let, co jsem ve Dvoře, marně vzpomínám, jestli jsme někdy 22 bodů po podzimu měli. Každopádně by jaro mohlo být o trochu klidnější než předchozí sezony. Z tohoto pohledu je to dobrý, ale pořád je za námi jen polovina sezony.

OHLÉDNUTÍ ZA POSLEDNÍM DVORSKÝM FOTBALOVÝM VÍKENDEM NAJDETE ZDE!

V předchozích rozhovorech s Tvými spoluhráči byla často skloňovaným termínem dobrá parta. Jak celkovou atmosféru ve dvorské kabině v posledních letech vnímáš ty sám?

V posledních letech se kádr relativně stabilizoval a parta, která tady je, stojí za to. Doufejme, že vedení tymu udělá vše, aby kádr zůstal pohromadě i na jarní část.

Prozraď fanouškům na závěr: komu fandíš v nejvyšší domácí soutěži a jak myslíš, že dopadne pondělí utkání Ligy národů mezi českou reprezentací a Slovenskem?

V nejvyšší domácí soutěži fandím asi Liberci. Přece jen jsem tam nějaký ten pátek hrál. V Lize národů doufám, že převedeme minimálně stejný výkon, jako v posledních zápasech a výsledek se pak dostaví sám.