22.03.2016 22:30

Ondra Vaníček: „Už se těším na přírodní trávu a naše fanoušky“

Dvoráci v sobotu urvali cenný bodík na hřišti ústecké Jiskry a jedním z hráčů, kteří se v modrém dresu prosadili střelecky, byl ONDRA VANÍČEK (na několika snímcích). Tenhle borec u nás působí druhou sezonu a v Ústí nad Orlicí si připsal již dvanáctou divizní trefu za Dvůr Králové! Shodou okolností byl i jediným naším střelcem v loňském zápase na hřišti stejného soka, tehdy to však na body nestačilo.

Ondro, v sobotu jste přivezli cenný bod z Ústí. Bereš jej jako zisk nebo spíš ztrátu při těch několika šancích?

Kdyby mi někdo řekl před zápasem, že budeme mít bod, asi bych to bral. Vzhledem k našim vyloženým šancím a poněkud divokému průběhu druhého poločasu je bod pro oba týmy spravedlivý.

Na podzim jste doma s Ústím smolně prohráli. Vzpomněli jste si na ten zápas? Brali jste jej jako odvetu?

Určitě jsme duel nebrali jako nějakou vendetu. Jdeme zápas od zápasu a chceme v každém utkání venku získat minimálně jeden bod. A to se nám v Ústí i podařilo.

Do vedení jste šli už po dvou minutách díky Tvé proměněné penaltě. Byl jsi na ni určen? Přece jen, tradiční bývá spíš Jirka Podolník .

Na penaltu byl určen Podolka nebo v případě, že by si nevěřil, tak mohu jít já. Hned, jakmile ji rozhodčí zapískal, jsem ale věděl, že ji půjdu kopat já.

Jak bys fanouškům popsal svoji gólovou střelu? Přece jen na zápase chyběl videopřenos. Věděl jsi dopředu, kam budeš kopat?

Za penaltu bych se určitě nepochválil. Byla kopnutá špatně. Šla po zemi snad přesně mezi tyč a střed branky. Prostě ideálně kopnutá pro gólmana. Naštěstí mu střela prošla pod tělem a my se dostali do vedení.

Vedení vám bohužel dlouho nevydrželo. Co se dělo na hřišti? Proč soupeř tak rychle skóre otočil?

První gól Ústí padl po naší taktické chybě ve středu hřiště, které soupeř dokonale využil krásnou průnikovou přihrávkou na pronikajícího záložníka. Ten pak neméně povedenou křižnou střelou srovnal. Druhý gól jsme dostali z penalty. Jestli byla nebo ne, těžko říct. Každopádně rozhodčí jí pískl, takže asi byla.

Poločas skončil 2:2, ale ve druhém už gól nepadl. Domácí přitom kopali snad třicet standardek. Přišlo Ti to normální?

Druhý poločas byl v režii domácích, kteří měli poněkud nepochopitelnou podporu „mužů v černém“. Více bych se k tomu asi nevyjadřoval. Důležité je, že my jsme hráli obětavě a všechny jejich standardní situace bezpečně odvrátili.

Každopádně máte ze dvou jarních zápasů 4 body. To je fajn. Teď je ale potřeba neztratit ve dvou domácích duelech, souhlasíš?

Je pravda, že před sebou máme dva domácí zápasy s Admirou a se Suchdolem. Bodovat v nich je tak trochu povinností, ale určitě to nebude jednoduchý. Vždyť oba týmy patří zatím na jaře mezi ty více bodující. Admira získala už čtyři body, Suchdol dokonce pět.

Dvorské divizní trefy Ondry Vaníčka

Sezona 2014/2015

• Dvůr Králové - Vysoké Mýto 2:1 (1 gól)
  • Dvůr Králové – Živanice 2:1 (2 góly)
  • Ústí nad Orlicí – Dvůr Králové 3:1 (1 gól)
  • Dvůr Králové – Turnov 3:2 (1 gól)
  • Týniště nad Orlicí – Dvůr Králové 0:2 (1 gól)
  • Dvůr Králové – Náchod 4:1 (1 gól)
  • Živanice – Dvůr Králové 0:2 (2 góly)

Sezona 2015/2016

• Dvůr Králové – Jaroměř 2:3p (1 gól)
  • Dvůr Králové – Litol 5:2 (1 gól)
  • Ústí nad Orlicí – Dvůr Králové 3:2p (1 gól)

Proti Admiře a Suchdolu nastoupíte doma pod Hankovým domem. Jak se těšíš na zápasy před dvorským publikem?

Myslím si, že každý z kluků se hrozně těší. Přece jenom je to pro nás první opravdu domácí zápas. Já osobně se těším moc na přírodní trávu a dvorský fanoušky, kteří nás podporují za každých okolností. Jen doufám, že jich přijde co nejvíce.

Letos jsi okusil atmosféru Plesu fotbalistů. Jak se Ti na akci líbilo, a čekal jsi ocenění, jímž bylo třetí místo v anketě Fotbalista roku 2015?

Ples byl super. Hrozně jsem si ho užil. Co se týče ocenění, bylo to příjemný. Nikdy jsem jako jedinec snad oceněný nebyl, a proto si toho moc vážím.