31.03.2012 15:02

Parádní neděle! Áčko zničilo Velim, Marks vystřelil tři body rezervě!

Pět dvorských kolektivů zasáhne o tomto víkendu do fotbalového dění. Vrcholem byl nedělní duel "A" mužstva dospělých, které pod Hankovým domem porazilo Velim 3:0. Mládežnické celky o body bojovaly už v sobotu

MUŽI "A"

TJ Dvůr Králové nad Labem "A" - FC Velim 3 : 0 (2:0).

Naši divizní fotbalisté v neděli hájili domácí prostředí proti více než oblíbenému soupeři z Velimi. Naposledy tento tým ze Dvora odjížděl s porážkou 0:7 a na podzim skončil naprosto stejně i duel ve Velimi!! Tentokrát Dvoráci soupeře šetřili, i když i třígólová výhra pohladila duši fanouška. Ve 29. minutě otevřel skóre jarní šutér Jirka Kořínek a těsně před odchodem do šaten zvýšil na 2:0 Petr Motyčka. Ve druhém poločase dlouho změna stavu nepřicházela, až v 85. minutě doladil skóre střídající Kristián Samler - 3:0. V tabulce si Dvůr polepšil a poskočil na čtvrtou příčku, což si můžete zkontrolovat na titulní straně našeho webu a také ZDE. Už je ale na čase začít vyhrávat i venku. První příležitost budou mít naši borci za týden na hřišti Nové Paky.

Fakta - branky: 29. Kořínek, 45. Motyčka, 85. Samler. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 0:1. Diváci: 300.

Sestava Dvora: Ulrych - Motyčka, Doseděl, Rejl, S. Ježek - Kilevník (71. Samler), Fejk (78. Podolník), Gorol, Řežábek - Čech, Kořínek.

Miloš Dvořák, trenér Dvora: „Oboustranně se hrál velmi dobrý fotbal a bylo vidět, že se potkaly dva týmy ze špice divize. K úrovni utkání přispěli velkou měrou i hosté, kteří mají skvěle složený tým a výborně zvládají rychlé kontry. Při pohledu na kvalitu soupeře samozřejmě o to víc potěší, když to s nimi letos máme 10:0. Za stavu 1:0 jsme mohli sice přidat další dvě branky, zároveň jsme si ale vybrali slabší chvilku a při ní nás výrazně podržel gólman Ulrych, jemuž se návrat do základní sestavy vydařil, což mě hodně těší. Doma jsme stoprocentní, moc bychom si ale přáli, aby se nám podařilo vyhrát už také na hřišti soupeře.“

MUŽI "B"

TJ Police nad Metují - TJ Dvůr Králové nad Labem "B"  0 : 1 (0:0).

Fotbalisté dvorské rezervy podruhé v sezoně vyhráli na půdě soupeře. V Polici měli od začátku více ze hry, gólu se ale v nástupu do zápasu nedočkali. Po půlhodině hry vyrovnali domácí hru, přesto ale brankově udeřili hosté. V 55. minutě vystřelil tři body týmu Viktor Marks. Dvoráci hubený náskok i bez svých stoperských opor Doseděla a Hrušky uhájili a v tabulce poskočili na třetí příčku! Tabulka krajského přeboru ZDE!

Fakta - branka: 55. Marks.

Sestava Dvora: Kobos - Picha, D. Novák, Macek, Blažek - Šulc (61. Klazar), Semerád, Cvrček, Čenovský - Urban, Marks.

Čeněk Celler, trenér Dvora: „Utkání se hrálo na velmi nerovném hřišti, které především našemu týmu stěžovalo možnost kombinační hry. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, ale některé dobré brankové příležitosti zůstaly nevyužity (Semerád, Urban). Domácí se postupně dostávali do hry a konec první půle byl v jejich režii.Po přestávce jsme byli zase lepší my a Marks dokázal naši převahu přetavit v rozhodující gól. Od 70. minuty nás domácí zatlačili, těžili hlavně ze standardních situací. Vytěžit ale dokázali jen dvě břevna. Výborně zachytal Kobos, velmi dobře zahrála i stoperská dvojice Novák – Macek. V záloze se dařilo Čenovskému s Cvrčkem a celý tým zaslouží pochvalu za vzorný přístup k utkání, jež se hrálo v nelehkých podmínkách.“

STARŠÍ DOROST

FK OEZ Letohrad "B" - TJ Dvůr Králové nad Labem U19  0 : 2 (0:1).

Starší dorostenci pod vedení trenéra Jana Míla dnes odpoledne zvítězili na půdě letohradské rezervy 2:0, když se o obě branky týmu postaral Václav Hák. GRATULUJEME! Naši hoši si v tabulce upevnili sedmou příčku, což je vidět i ZDE.

Fakta - branky: 38. a 74. Hák. Rozhodčí: ŽK: 0:1. Diváci: 50.

Sestava Dvora: Prokůpek - Albert, T. Novotný, Bednář, Duplinszki - Krušina (55. Klossovski), Sýkora, Hlava, Hák - Žaba, Vladeka.

Jan Míl, trenér Dvora: „Utkání se odehrálo v náročných klimatických podmínkách na umělé trávě. Podali jsme zodpovědný výkon a po dvou pěkných brankách Vaška Háka zaslouženě vezeme tři body.“

MLADŠÍ DOROST

FK Chlumec nad Cidlinou - TJ Dvůr Králové nad Labem U17  7 : 1 (4:0).

Duel mladšího dorostu odstartoval v sobotu odpoledne a již ve 25. minutě naši hráči prohrávali vysoko 0:4! Oslabená sestava na soupeře nestačila a musela čelit třem pokutovým kopům. Kosmeticky skóre upravil kanonýr starších žáků Martin Zapadlo. V tabulce si Dorotíkova parta pohoršila, jak ukazuje tabulka ZDE.

STARŠÍ ŽÁCI

FK Chlumec nad Cidlinou - TJ Dvůr Králové nad Labem U15  3 : 2.

Starší žáci pod vedením kouče Radka Dorotíka nastoupili v Chlumci bez pěti zraněných hráčů. Ač na podzim soupeře rozstříleli 9:1, tentokrát si připsali teprve druhou porážku v sezoně. Oba góly Dvora Králové vsítil kanonýr Martin Zapadlo. V tabulce zůstávají Dvoráci druzí, což ukazuje odkaz na krajské stránky fotbalového svazu - ZDE.