09.03.2019 13:27

Parádní start jara. Z horké půdy v Kolíně vezeme dva body za úspěšně zvládnuté penalty

Úvodními zápasy byla v sobotu dopoledne odstartována jarní část Fortuna Divize C. Na zelených trávnících se představili mimo jiné i fotbalisté Dvora Králové. A premiéra to byla úspěšná. Z Kolína vezeme dva body.

FK Kolín – TJ Dvůr Králové nad Labem 0:0, penalty 3:5

Fakta – rozhodčí: Švorc. ŽK: 2:2. Diváci: 110. FK Kolín: Drápela – Čapek, Štancl, Pavlík, Biško – Němeček, Šindelář (64. Vácha), Skuhravý, Vondráček, Veselý (79. Koděra) – Bareš (73. Škoda). TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Karal, Macháček, Tomeš – O. Vaníček, Tauchman, Hruška (78. O. Ujec), Dvořák (68. Fejk), Knespl – Vitebský (90. Voda).

Dvoráci odehráli na úvod jara bezbrankový duel s tradičním soupeřem. Úvod utkání patřil domácímu celku, pak se ale do hry stále častěji dostávali svěřenci trenéra Ujce a druhý poločas už patřil jim. ¨

Gólu se však diváci nedočkali ani na jedné straně. Zatímco hosty jednou zachránilo břevno, sami orazítkovali konstrukci kolínské branky dvakrát. Do tyčí mířili Davidové Vitebský s Knesplem.

Výsledek 0:0 po devadesáti minutách hry poslal zápas do penaltového rozstřelu. V něm byli Dvoráci stoprocentní, když se postupně prosadili Fejk, Ujec, O. Vaníček, Knespl a Karal. Domácí zaváhali ve čtvrté sérii a druhý bod tak přenechali soupeři.

„Kolín na nás nastoupil a na začátku utkání měl tlak. Hra se ale postupem času začala vyrovnávat. V závěru první půle jsme měli i dvě dobré příležitosti na otevření skóre, jedna šance byla i na druhé straně. Druhý poločas už patřil nám, byly tam i šance, nakonec si ale ceníme i zisku dvou bodů,“ hodnotil duel vedoucí mužstva Dvora Králové Miloslav Tykal.

Zbývající program 16. kola – sobota 10.30: Přepeře - Turnov 3:0. 14.30: Trutnov – Český Brod 2:0, Vysoké Mýto – Náchod 0:2, Čáslav – Horky nad Jizerou 2:2, penalty 6:5, Pardubice B – Velké Hamry 5:1. Neděle 14.30: Benátky nad Jizerou  - Slatiňany.

Aktuální tabulku Fortuna Divize C najdete ZDE!