09.09.2019 11:28

Parádní víkend. Na trávnících se dařilo. Vše pak vyšperkovalo áčko proti Velkým Hamrům

Hodně vydařený víkend. Takhle by mohl královédvorský fotbalový podzim pokračovat. Všechny naše týmy s výjimkou starší přípravky byly v sobotu a neděli úspěšné. Nás nejvíce zajímal domácí duel A mužstva s Velkými Hamry.

Svěřenci trenéra Milana Ujce nám udělali radost. Nejen výsledkem, ale také předvedenou hrou. Opravdu se bylo na co koukat! To samé ale platí i o rezervě mužů, která v Úpici nastřílela čtyři góly a i od soupeře si vychutnávala slova uznání.

Dospělými to ale nekončí. V Úpici o den později vyhráli také dorostenci a tři body z venku přivezli starší žáci! I mladší žáci byli na turnaji v Žacléři úspěšní a stejně tak bodově stoprocentní mladší přípravka. Pouze ta starší neuspěla, ale po rozkoukání se v krajském přeboru to určitě brzy přijde.

MUŽI A

TJ Dvůr Králové nad Labem A – TJ Velké Hamry 4:2 (1:1)

V prvním kole doma naši fotbalisté rozstříleli Horky nad Jizerou 5:0, od té doby jsme ale na tříbodový zisk čekali. Zklamal výkon v podkrkonošském derby v Trutnově (0:1), jediný bod doma proti Letohradu (1:2p) byl zatraceně málo a v Čáslavi naši borci prohospodařili dvoubrankový náskok, aby však po penaltovém rozstřelu slavili cenné dva body.

Při pohledu na tabulku jsme tedy potřebovali další domácí duel zvládnout a to se před velmi pěknou návštěvou i povedlo. V úvodu zápasu nám hosté ze severu Čech připomněli, že patří mezi ty silnější protivníky. Hráli aktivně a ve 14. minutě se za svou snahu dočkali vedoucí branky. K velké šanci vedla kolmice do srdce naší obrany a tam Hamerští akci vyšperkovali nezištnou přihrávkou na skórujícího Krejčíka – 0:1.

Dobře pro nás, že vedení hosty uspokojilo, špatně pro nás, že se tým kouče Milana Černého ihned zatáhl na vlastní a my museli dobývat stejně, jako proti Letohradu. Tentokrát nám to ale tolik nevadilo. Dvoráci totiž hráli s obrovskou chutí. V první půli byli tahounem většiny akcí Fanda Fejk s Ondrou Vaníčkem, na levé straně se dařilo kombinovat dvojici Tomeš – Knespl, zprava zase neustále hrozil ve skvělé formě hrající Tomáš Picha.

Dlouho jsme se jen zastřelovali, tři minuty před pauzou se ale do šance dral David Vitebský a nám k vyrovnání stejně jako proti Letohradu pomohla penalta proměněná Knesplem – 1:1.

Obrat na sebe nenechal dlouho čekat. Na startu druhé části jsme nejprve přežili náznak bleskové šance soupeře, do protiakce se vydal střelec naší první branky, na šestnáctce nabil Fejkovi, jenž si jen přehodil míč z pravačky na silnější levou a přesně na konci první minuty druhé půle poslal Dvůr do vedení – 2:1. Soupeře jsme mohli dorazit, nadějných možností byla spousta. Po hodině hry se ale obraz hry změnil. Hosté vycítili šanci, čím dál častěji byli v blízkosti Vaníčkovy branky a v 70. minutě přišel trest. Za obranu nám proklouzl hostující útočník, Petr Václavek v tom momentě nejspíš nevěřil svému brankáři a tak volil zatažení za ruční brzdu. Následovala po právu žlutá a hlavně pokutový kop, z něhož Radzinevičius srovnal na 2:2.

Třetí penaltový rozstřel? Ten Dvoráci nechtěli a na začátek 77. minuty připravili rozhodující akci utkání. Na začátku všeho bylo skvělé odebrání míče soupeři v podání Ondry Vaníčka. Knespl ihned vyrazil do útoku, který skončil rohovým kopem. Před ním hostující gólman Masařík vzorně podal balón rozehrávajícímu Vaňousovi, jehož přízemní kop prošel hradbou těl na zadní tyč, kde číhal zakončující David Vitebský – 3:2.

Pojistka přišla záhy. V 84. minutě nejprve Vitebský v těžké pozici nevyzrál na Masaříka, pak ale narušil rozehrávku hostů, vybojoval míč pro Fejka, jehož ráno vyrazil gólman Hamrů pouze k nohám Davida Knespla, a ten svou jubilejní 10. divizní trefou v našem dresu upravil skóre velmi vydařeného duelu na 4:2.

Fakta – branky: 42. z pen. a 84. Knespl, 46. Fejk, 76. Vitebský – 14. Krejčík, 70. z pen. Radzinevičius. Rozhodčí: Opočenský. ŽK: 2:3. Diváci: 350. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Karal, Rejl, Tomeš (81. Friedl) – O. Vaníček, Václavek, Fejk (88. J. Dvořák), Knespl – Vitebský (89. Hruška), Macháček.

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Viděli jsme nadprůměrný divizní zápas. Hosté byli těžkým soupeřem, museli jsme otáčet skóre. To se ale povedlo. Především velmi dobrá hra na soupeřově polovině nám zajistila zasloužené vítězství. Celý tým zaslouží pochvalu.“

MUŽI B

SK Sparta Úpice - TJ Dvůr Králové nad Labem B 1:4 (0:2)

V 5. kole I. B třídy zajížděla naše rezerva na půdu loňského účastníka I. A třídy. Mužstvo Jirky Rejla domácí přivítali perfektně připraveným trávníkem, na kterém se hostům dařilo. Už po čtvrthodině hry nás poslal do vedení Radek Klazar a gólem do šatny soupeře uzemnil Patrik Rejchrt.

Po přestávce si vzal střelecké slovo Ruda Suk a přesto, že domácí záhy snížili Kábelem, patřilo poslední slovo opět Dvorákům. Přesněji Janu Prokůpkovi, jenž v 70. minutě doladil výsledek na konečných 1:4.

Po pěti odehraných zápasech se béčko může pochlubit dvanácti body a druhou příčkou v tabulce. Potvrdit slušnou bilanci se tým pokusí v domácím souboji s vrchlabskou rezervou. Hraje se v sobotu od 17 hodin pod Hankovým domem a pro naše borce půjde o náročnou prověrku.

Fakta – branky: 65. Kábele – 15. Klazar, 44. Rejchrt, 64. Suk, 70. Prokůpek. Rozhodčí: Žerovnický. Hráno bez karet. Diváci: 70. SK Sparta Úpice: Seidel – P. Kejzlar (14. Michal Dvořák), Hanzlík, Kulhánek, Jadrný – Pančík (62. Jan Rudolf), Jan Marel, M. Čáp, Turek – O. Šulitka, Kábele. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Kareš – Zlámal, Kruliš, F. Horák, S. Ježek – Klazar, Prokůpek, Fejk (46. Pražák), Rejchrt (79. Hanek) – M. Otradovský (85. Gábor), Suk (79. Sojka).

Radek Kaplan, trenér SK Sparta Úpice: „Gratuluji našemu soupeři k zaslouženému vítězství. Hosté byli po celý zápas lepším týmem.“

Jiří Rejl, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Dvěma slovy: skvělý výkon. Chtěl bych pochválit všechny hráče včetně střídajících. Utkání jsme měli pod kontrolou a dokonce jsme dokázali překonat i Csaplárovu past.“

STARŠÍ DOROST

SK Sparta Úpice - TJ Dvůr Králové n. L./Bílá Třemešná U19 1:3 (0:1)

Svěřenci trenéra Zdeňka Horáka si start do nové sezony s okysličeným kádrem mohou zatím pochvalovat a mezi dobré výsledky zapadl i nedělní duel na hřišti Úpice. Našim vyšel hned start do utkání, když se ve 4. minutě prosadil Lukáš Kopecký.

Nebyl to rozhodně nejlepší výkon v sezoně a zle našim hráčům bylo po deseti minutách druhé půle, když vyrovnal domácí Jadrný. Rozhodující momenty se ale udály na straně druhé. V 66. minutě nám svým druhým gólem vrátil náskok Kopecký a hned po rozehrání přidal pojistku Tomáš Hynek.

Fakta – branky: 55. O. Jadrný – 4. a 66. Kopecký, 67. Hynek. Rozhodčí: J. Matějka. ŽK: 3:0. Diváci: 30. TJ Dvůr Králové nad Labem: Petr Straka – Lukáš Kopecký, Pavel Kraus, Martin Hak, Vojtěch Marel, Adam Šenfeldr, Tomáš Hynek, Filip Machač, Matyáš Šanovec, Tomáš Jania, Vít Vejnar, Dominik Linda, Jakub Nosek, Lukáš Voňka, Jan Zivr.

STARŠÍ ŽÁCI

SK Červený Kostelec - TJ Dvůr Králové nad Labem U15 0:3 (0:2)

Dvorská jistota. I po přeřazení mužstva z krajské soutěže do krajské ligy se dvorským starším žákům daří. Trenér Martin Kazda, asistent Libor Machač a vedoucí mužstva Milan Vojtěch mohou být spokojeni i po čtvrtém odehraném utkání, kdy stále platí, že jejich tým je bodově stoprocentní. Po vítězné dohrávce s Lánovem/Hostinné zvládl i venkovní bitvu na hřišti Červeného Kostelce.

Dvěma góly se prosadil druhý nejlepší střelec soutěže Adam Doležal, vítězný gól zařídil ve skvělé formě hrající Ondra Hynek.

Fakta – branky: 15. O. Hynek, 23. a 77. Doležal. Rozhodčí: Pavel Vítek. ŽK: 1:3. Diváci: 30. TJ Dvůr Králové nad Labem: Lukáš Hynek – Jan Kryštof Hlaváček, Jakub Vágner, Radek Holub, Tomáš Formánek, Lukáš Formánek, Filip Pracný, Zdeněk Hampl, Ondřej Hynek, Adam Doležal, Mikoláš Elišák, Vojtěch Laňka, Viktor Yaremchuk, Jan Bujárek, Patrik Adámek.

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci pod vedením trenéra Libora Špačka potěšili své fanoušky na turnaji v Žacléři, kde si připsali dvě vítězství a smolnou porážku od Hořic. Právě Hořice vedou tabulku bez ztráty bodu a při skóre 20:0! Dvoru patří čtvrtá příčka. Už tuto sobotu tým vyrazí bojovat o další body na hřiště Hostinného, kde jej vedle domácího mužstva čekají ještě Javorka/Miletín a znovu Žacléř.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – SK Jičín 2:0 (1:0)

Branky: Závodný, Špaček

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – TJ Baník Žacléř 2:0 (1:0)

Branky: Závodný, Špaček.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – TJ Jiskra Hořice 0:1 (0:0)

Sestava Dvora Králové nad Labem U13: Josef Budinský – Jakub Dufek, Tomáš Jahnátek, Václav Joska, Adam Just, Jan Máca, Ivo Polan, Jan Špaček, František Švába, Adam Vojtěch, Jakub Závodný, Adam Zemáánek.

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Starší přípravka od letoška působí v krajském přeboru U11, kde si po přesunu z okresního přeboru musí zvykat na nový systém soutěže, ale i sílu svých zkušenějších protivníků. Zatím se svěřencům trenérů Michala Růžičky a Vojty Matrase nedaří podle představ, věříme ale, že lepší výsledky brzy přijdou.

• TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – MFK Trutnov 7:28 (5:8)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – 1. FK Nová Paka/Stará Paka 9:16 (5:8)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – MFK Trutnov 0:33 (0:18)

Sestava Dvora Králové nad Labem U11: Kryštof Šturma, Štěpán Šanovec – Šimon Karban, Eduard Kvášovský, Jan Pavlis, Adam Růžička, Tomáš Schwarzer, Ondřej Sieger, Petr Stránský, Jakub Zima, Daniel Zemánek, Matyáš Vágner, Matyáš Šturm, Lukáš Voborník, Vojtěch Mervart, Martin Němeček, Matyáš Neumann, Václav Šůna.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Tým trenéra Stanislava Ježka po dvojzápase s Trutnovem vyrazil na hřiště Mladých Buků a odvezl si odsud dvě cenná vítězství. Domácí přitom v prvním dějství rozstříleli Hostinné 17:2 a 19:1, proto budili respekt. Dvoráci se ale na soupeře dobře připravili a do tabulky si připsali plný počet šesti bodů.

A pozor! Už tuto sobotu se naši borci představí pod Hankovým domem, kde v derby přivítají Jiskru Kocbeře. Dvůr bude potřebovat vaši podporu, tak přijďte fandit! Začínáme v 9.00!

FC Mladé Buky - TJ Dvůr Králové nad Labem U9 7:8 (5:4)

Branky: Ryba 4, Beier, D. Ježek, Parai, Voborník.

FC Mladé Buky - TJ Dvůr Králové nad Labem U9 3:5 (2:4)

Branky: Ryba 2, D. Ježek, Parai, Voborník.

Sestava Dvora Králové nad Labem U9: Jakub Zima – Matouš Ryba, Jonáš Malý, Mikuláš Bartoš, Viktor Baier, Dan Voborník, Adam Ježek, David Ježek, Sebastian Pavel Parai.

MINI PŘÍPRAVKA

Už tento týden do soutěže mini přípravek vstoupil nejmladší dvorský mančaft. K prvnímu utkání miniDvoráci vyrazili do Lánova a pro svěřence trenéra Josefa Pojezdného šlo o velkou premiéru. V této kategorii se náš tým představil vůbec poprvé v historii. Drželi jsme klukům, ale i holkám palce a oni nás nezklamali. Na hřišti soupeře porazili domácí tým 13:4 a 13:1!

TJ Lánov - TJ Dvůr Králové nad Labem U7 4:13 (2:5)

Branky: Pracný 5, Valenta 2, Lebedinský 2, Matejsek, Luběna, Seifrt, Orság.

TJ Lánov - TJ Dvůr Králové nad Labem U7 1:13 (1:7)

Branky: Valenta 4, Lebedinský 3, Seifrt 3, Matejsek, Orság, Jansová.

Sestava Dvora Králové nad Labem U7: Michael Fiedor, Matěj Hruška, Valentýna Jansová, Matouš Lebedinský, Samuel Matejsek, Filip Orság, Mikuláš Pracný, Jan Seifrt, Štěpán Šimek, Michael Valenta.