31.10.2018 15:40

Pardubice srazil až gól Tauchmana. Starší dorost hlásí šestou výhru v řadě, dařilo se přípravkám

Velmi úspěšný víkend prožili na konci měsíce října fotbalová mužstva našeho klubu. Vyhrálo A mužstvo mužů, tři body veze béčko, zvítězili i starší dorostenci a dařilo se všem přípravkám. Jen žáci měli smůlu, ale ti zase stáli proti velmi silným soupeřům.

Suma sumárum šlo o vynikající sobotu i neděli a lze si jen přát, že podobných výsledků ještě na podzim Dvoráci docílí spoustu.

Netýká se to však přípravek. Pro starší i mladší už totiž první polovina sezony skončila a začala dlouhá zimní přestávka. Všem našim kolektivům patří poděkování za dosavadní výkony a věříme, že hráčům i trenérům vydrží elán i do jarního pokračování mistrovských soutěží.

Jo a ještě odbočení k ČFL, přesněji k Živanicím - ČTĚTE ZDE, CO SE DĚJE VÝŠ!

Muži A

TJ Dvůr Králové nad Labem A – FK Pardubice B 1:0 (0:0)

Po dvoubodovém zisku z derby na půdě Trutnova hostili naši borci tradičního soka a v souboji s pardubickými mladíky předvedli asi nejlepší výkon sezony. A to i podle slov kouče Ujce. Ač pochmurné počasí přilákalo pod Hankův dům pouhých 150 diváků, pořád šlo o nejvyšší návštěvu tohoto kola! Ta sledovala velmi pohledný fotbal, v němž hráli prim domácí hráči.
Jedinou příležitostí soupeře byla ve 21. minutě parádní dělovka talentovaného útočníka Davida Hufa, kterou vynikajícím zákrokem vytěsnil nad břevno Kuba Vaníček.
Jinak útočili převážně Dvoráci a za svoji snahu byli odměněni v 64. minutě. Na rohu šestnáctky kličkami zakouzlil po celý zápas aktivní Dan Křížek, do šestnáctky poslal střílenou přihrávku a na zadní tyči míč doklepl za záda brankáře Šmída všudybyl Zdenda Tauchman. Před tím ještě centr Davida Vitebského neusměrnil mezi tyče Ondra Ujec a obrovská šance Tauchmana skončila jen dělovkou do brankáře. Také v závěru zápasu jsme branku ohrozili jen my, další gól z toho ale nebyl.

Fakta - branka: 64. Tauchman. Rozhodčí: Hocek. ŽK: 1:2. Diváci: 150. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Macháček, Karal, Tomeš – Křížek, Fejk (84. J. Dvořák), O. Vaníček, Tauchman – O. Ujec (90. Rejl), Vitebský (89. Mertlík). FK Pardubice B: Šmíd – Spěvák, Kopřiva, Kudrna, Bříza – Kašiar (75. Novotný), Jarosz (78. Bureš), Kühnl, Čmelík – Šafařík, Huf.

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Za stálého deště jsme nastoupili proti zatím nejkvalitnějšímu soupeři. I na těžkém terénu se hrál oboustranně dobrý fotbal. Z naší strany šlo dle mého názoru o nejlepší podzimní výkon. Dařila se nám kombinace, byly tam pěkné akce se zakončením. O ten gól jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli.“

Kamil Řezníček, trenér FK Pardubice B: „Utkání ve Dvoře Králové bylo hráno za velmi nepříznivých klimatických podmínek a na těžkém terénu, což fotbalu příliš neprospívalo. Spíše se bojovalo a zápas rozhodla jediná branka, kterou vstřelili domácí. Více nemá cenu k utkání dodávat.“

Aktuální tabulku a průběžně přibývající výsledky 12. kola najdete ZDE!

Muži B

TJ Sokol Staré Buky – TJ Dvůr Králové nad Labem B 2:4 (2:1)

Béčko na hřišti obávaného soupeře brzy vedlo trefou Martina Kruliše, ve zbytku první půle ale domácí skóre otočili. Dvoráci byli herně lepší a voji převahu zúročili dvěma góly během tří minut. Po druhé trefě Kruliše se prosadil i nejlepší střelec celé soutěže Martin Otradovský. Domácí se v závěru pokusili o netradiční power-play a v posledních okamžicích je v brejku potrestal čtvrtým zásahem Marcel Pražák.

Fakta – branky: 9. Křižovič, 25. Záplata – 2. a 54. Kruliš, 57. Otradovský, 90. Pražák. Rozhodčí: Jehlička. ŽK: 2:0. Diváci: 55. TJ Sokol Staré Buky: Pelc – Tošovský, Záplata, Pištora, Šošovička – Wimmer, J. Makovský, Němeček, Koščál – J. Prokop, Křižovič. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – Machek, Rejl, Kasan, D. Bednář – Rejchrt (72. D. Petráček), Kruliš, Prokůpek, M. Hák – M. Otradovský, Marks (52. Pražák).

Pavel Korec (Staré Buky): „V utkání s posíleným béčkem Dvora jsme bohužel postrádali několik hráčů. Nastoupilo 11 statečných včetně náhradního brankáře a zraněného Křižoviče. Kluci však zaslouží velké dík, hráli organizovaně, makali a do 54. minuty soupeře hodně trápili. Pak ovšem přišly dvě slepené branky. Díky výborným zákrokům Pelce se však musel Dvůr strachovat o výsledek až do konce utkání.“

Jiří Rejl (Dvůr Králové B): „Důležité tři body. V prvním poločase jsme v naší tradiční sestavě nebyli schopni zúročit herní převahu a proměnit šance. Po přestávce jsme na hřiště vběhli plni odhodlání výsledek zvrátit. To se nám i povedlo, i když jsme rozhodnout mohli mnohem dříve. Kaňkou je zranění útočníka Viktora Markse, jemuž přejeme brzké uzdravení.“

Aktuální pohled na tabulku krajské soutěže I. B třídy najdete ZDE!

Starší dorost

Dvůr Králové/Bílá Třemešná U19 – Teplice/Meziměstí 6:0 (0:0)

Dlouhotrvající dobývání hostující branky ukončil až v nástupu do druhé půle šťastný gól Lukáše Kopeckého. Pak už to pod Hankovým domem byla slušná střelnice, která našim dorostencům přivála nejen šesté vítězství v řadě, ale také poskočení na třetí příčku v tabulce.

Tak teď je před hráči výzva. Udržet formu a skvělé umístění i ve zbývajících dvou duelech podzimu!

Fakta – branky: 52. Kopecký, 69. Hrneček, 78. a 89. Jákl, 87. Lavryk, 88. vlastní (Špaček). Rozhodčí: Žák. ŽK: 0:2. Diváci: 30. Dvůr Králové/Bílá Třemešná U19: P. Straka – J. Nosek, D. Jákl, J. Všetečka, L. Hrneček – A. Šenfeldr, F. Hanek, L. Kopecký, T. Hynek – F. Horák, T. Lavryk; J. Zivr.

Aktuální pohled na tabulku krajské soutěže U19 najdete ZDE!

Starší žáci

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 – Roudnice/Kunčice 0:1 (0:0)

Klobouk dolů před týmem starších žáků. I bez několika hráčů stabilního kádru a s třemi mladšími žáky v sestavě se Dvoráci postavili vedoucímu celku tabulky a před pěknou návštěvou odehráli bojovný zápas. Fyzicky zdatnějšího soupeře svěřenci trenérů Kazdy a Machače takřka nepouštěli do šancí, a co mohl, to pochytal Lukáš Hynek. Na obstřelování své branky ve 43. minutě už ale stačit nemohl.

V nervózním závěru už si hosté výhru pohlídali a spolu s ní také vedoucí pozici v tabulce.

Fakta – branka: 43. Makovský. Rozhodčí: Prinz. ŽK: 1:4. Diváci: 55. TJ Dvůr Králové nad Labem U15: L. Hynek – J. Langpaul, F. Machač, F. Pracný, J. Bujárek – O. Hynek, L. Formánek, M. Šanovec, T. Formánek – Z. Hampl, A. Doležal.

Aktuální pohled na tabulku krajské soutěže U15 najdete ZDE!

Mladší žáci

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – Červený Kostelec/Rtyně 4:0 (0:0)

Fakta – branky: 22., 26., 33. Kratochvíl, 27. Tverskyj. Rozhodčí: Dorotík. Hráno bez karet. Diváci: 15. TJ Dvůr Králové nad Labem U13: P. Adámek – J. Budinský, M. Herman, J. K. Hlaváček, T. Jahnátek, V. Lahučký, D. Langer, V. Laňka, I. Polan Š. Ryba, J. Špaček, J. Vágner, A. Vojtěch, V. Yaremchuk, J. Závodný.

Turnaj starší přípravky v Rudníku (6 bodů)

Nejlepší víkend podzimu prožili fotbalisté starší přípravky. Tým trenéra Vojtěcha Matrase dokázal poprvé vyhrát oba zápasy, přičemž navíc z vedoucí příčky v tabulce sesadil tým Vítězné. Střeleckou hvězdou turnaje byl hráč mladší přípravky Adam Růžička.

• TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Sokol Vítězná 7:5 (4:2)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – TJ Rudník 4:2 (1:1)

Sestava Dvora Králové: Š. Šanovec – V. Joska, V. Šůna, D. Horáček, F. Švába, O. Sieger, J. Vágner, A. Růžička, A. Zemánek, Š. Berger.

Turnaj mladší přípravky A v Bílé Třemešné (6 bodů)

Mladší přípravka Dvora přezimuje na vedoucí příčce okresního přeboru. Podzim svěřenci trenéra Michala Růžičky odehráli bez ztráty jediného bodu!!!

• TJ Dvůr Králové nad Labem U9 A – TJ Baník Žacléř 11:1 (5:0)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 A – TJ Sokol Bílá Třemešná 16:2 (8:1)

Sestava Dvora Králové A: Kryštof Šturma, Matyáš Vágner, Matyáš Šturm, Tomáš Schwarzer, Jan Pavlis, Adam Růžička, Šimon Karban.

Turnaj mladší přípravky B ve Rtyni (7 bodů)

Také béčko mladší přípravky hlásí nejlepší víkend sezony. A co víc. Na konci podzimu tým kouče Stanislava Ježka poráží soupeře, se kterými ještě před dvěma měsíci vysoko prohrával! I remíza s druhým týmem tabulky ze Rtyně je parádním úspěchem - jen tak dál!

• TJ Dvůr Králové nad Labem U9 B – FC Mladé Buky 10:3 (4:1)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 B – TJ Tatran Hostinné 11:1 (5:0)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 B – TJ Baník Rtyně v P. 5:5 (2:2)

Sestava Dvora Králové B: Jakub Zima, Daniel Zemánek, Adam Soumar, Matouš Ryba, Pavel Sebastian Parai, Jonáš Malý, Jakub Kosinka, David Ježek, Adam Ježek, Jan Lucián Čejka, Petr Stránský.

Střelci branek na turnaji: Zemánek 10, D. Ježek 4, A. Ježek 4, Parai 4, Stránský 3, Ryba 1.

A ještě jedna radostná záležitost. Fotbalová mládež je základem pro budoucnost oddílu a v našem klubu si hráčů vážíme. Kluci se o tom přesvědčili přesně dva měsíce před Vánoci, kdy týmy od prezidenta klubu obdržely vybavení jak pro mistrovské zápasy, tak pro trénink. Kvalitní míče, přenosné střídačky, rozlišováky, ale pro tři mužstva i nové sady dresů, trenek a stulpen. Poděkování zaslouží Georgios Karadzos a my společně věříme, že všechny tyto pomyslné dárky přispějí ke kvalitním výsledkům na hřišti.