10.08.2018 16:13

Patnáctá divizní sezona je tady. Pozvánkou budiž slova (ne)stárnoucího Martina Kruliše

Patnáctá divizní sezona je tady. Pozvánkou budiž slova (ne)stárnoucího Martina Kruliše

 Vyspíme se ze soboty 11. do neděle 12. srpna a už budeme vědět, že odpoledne čeká naše fotbalisty úvodní duel nové sezony ve Fortuna Divizi C. K potěše všech fanoušků půjde o premiéru na domácím trávníku, kde přivítáme soupeře z nejtěžších - FK KOLÍN!

Obávaný protivník se zkušenostmi s Českou fotbalovou ligu pod Hankův dům rozhodně nepřijede odevzdat tři body. O to víc budou Dvoráci potřebovat podporu stadionu. Stánku, který byl v sezoně minulé tím nejnavštěvovanějším v celé soutěži. Všech příznivcům našeho klubu za to patří velké poděkování. Zároveň všichni v oddíle věří, že podobně na tom budeme i v ročníku nadcházejícím.

A teď se držte! TJ Dvůr Králové nad Labem právě tuto neděli rozehraje svou již 15. divizní sezonu v řadě. Ano, na jaře roku 2004 slavil náš klub postup a s ním tehdy závěrečný duel krajského přeboru na hřišti Rudníku absolvoval i dnes čtyřiačtyřicetiletý obránce MARTIN KRULIŠ (na snímku). Právě on odpovídal pro východočeské Deníky v krátkém rozhovoru a vy berte slova našeho kapitána jako pozváku na nedělní ostrá start.

KOMPLETNÍ PODOBU PŘÍLOHY DENÍKŮ K ČFL A DIVIZI NAJDETE NA OSMI STRÁNKÁCH POD TÍMTO ČLÁNKEM.

Ve dvorském dresu odehrál všech 14 divizních sezon, během nichž nastřílel 38 branek. Z pozice stopera se řadí na čtvrté místo mezi kanonýry v historické tabulce místních střelců. Jak Krulda sám tvrdí, dvorský klub mu přirostl k srdci natolik, že odtud nehodlá odejít ani v případě, kdy by už na úroveň čtvrté nejvyšší soutěže u nás nestačil.

On navíc stále stačí. Ač sám leckdy naznačuje, že už by rád přenechal místo mladším spoluhráčům, pro trenéry je pořád panem nepostradatelným.

Martine, čemu vděčíš za svou fotbalovou dlouhověkost?

Když to vezmu z globálu, pak si myslím, že je to v nějaké trénovanosti a zaujetí do fotbalu, které mám od malička. Fotbal mám prostě rád. Samozřejmě musím taky zmínit, že se mi zatím vyhýbala nějaká těžší zranění, bez toho by takhle dlouho hrát nešlo.

Ty jsi s fotbalem začínal v Trutnově. Jak na tamější působení vzpomínáš?

Jen v tom nejlepším. Vždycky jsem byl v Trutnově spokojen. Začínal jsem v pěti letech, působil v mládežnických kategoriích a pak jsem odešel do Hradce Králové. Rád jsem se tam ale pak vracel.

Co tě vlastně přivedlo na stranu největšího rivala?

Asi jsem už tehdy potřeboval nějakou změnu. Líbilo se mi navíc i velmi dobré a korektní jednání ze strany Dvora. Později jsem poznal lidi kolem fotbalu a kamarády z řad hráčů, kteří tam hráli a hrají. To je důvod, proč tam hraji už patnáct let.  

Co od další sezony očekáváš?

Já už to beru trochu jinak. Budu určitě nápomocen áčku v jakékoliv roli, ale sám už víc počítám s tím, že bych hrál spíš za B tým.

Už jsme zmínili počet odehraných sezon za dvorský oddíl. Kdybychom měli zmínit tři zápasy ve zdejším dresu, které se ti vybaví jako první?

Takových je víc (smích). Napadá mě duel s rezervou Hradce. Prohrávali jsme tehdy po hodině hry 0:3 a dokázali to otočit. Těžko zapomenu na pohárové utkání se Spartou, na které přišly více než čtyři tisíce lidí. Jako třetí bych vybral rozhodující bitvu o postup do divize v roce 2004, kdy jsme vyhráli v Rudníku. Pak jsme museli čekat na výsledek z Předměřic a následná euforie s fanoušky na hřišti byla úžasná. Zároveň nemohu opomenout derby s Trutnovem, která jsou pro mě specifická.

UTKÁNÍ DVŮR KRÁLOVÉ vs. KOLÍN STARTUJE V NEDĚLI V 17 HODIN. ROZHODOVAT JEJ BUDE JAKO HLAVNÍ ROZHODČÍ PAN TOMÁŠ ULRICH, NA POMEZÍ BUDOU ADAM TRSKA A VÁCLAV JEŽEK. V ROLI DELEGÁTA DORAZÍ PAN FRANTIŠEK VANIŠ.

Program 1. kola - sobota 10.15: Horky nad Jizerou - Čáslav 0:0, penalty 1:4, Olympia HK-Kratonohy - Mšeno-Jablonec nad Nisou 1:6 (1:3). 10.30: Velké Hamry - Pardubice B 4:1 (2:0). 17.00: Český Brod - Trutnov 5:1 (1:0), Náchod - Vysoké Mýto 0:0, penalty 6:7, Slatiňany - Benátky nad Jizerou 0:0, penalty 3:4. Neděle 17.00: Dvůr Králové nad Labem - Kolín, Turnov - Přepeře.

B TÝM DVORA KRÁLOVÉ V NEDĚLI KE SVÉ SEZONNÍ PREMIÉŘE VYRAZÍ NA PŮDU SOUSEDNÍHO MILETÍNA. V DERBY SI ODVEDE DEBUT HNED NĚKOLIK HRÁČŮ, AŤ UŽ PŘÍCHOZÍCH Z DOROSTU, NEBO ZCELA NOVÍ HRÁČI V NAŠEM KLUBU.

Program 1. kola - sobota 14.15: Kocbeře - Nová Paka 1:3. 17.00: Hostinné - Bílá Třemešná 1:1, penalty 3:2, Staré Buky - Dolní Kalná 2:2, penalty 6:7, Skřivany - Kopidlno 3:2, Nemyčeves - Nepolisy 1:2. Neděle 17.00: Miletín - Dvůr Králové nad Labem B, Železnice - Vrchlabí B.

  • pdf strana 8 , Velikost: 200.64 kB, Datum poslední změny: 10.08.2018
  • pdf strana 7 , Velikost: 137.88 kB, Datum poslední změny: 10.08.2018
  • pdf strana 6 , Velikost: 199.98 kB, Datum poslední změny: 10.08.2018
  • pdf strana 5 , Velikost: 289.92 kB, Datum poslední změny: 10.08.2018
  • pdf strana 4 , Velikost: 209.9 kB, Datum poslední změny: 10.08.2018
  • pdf strana 3 , Velikost: 217.16 kB, Datum poslední změny: 10.08.2018
  • pdf strana 2 , Velikost: 253.66 kB, Datum poslední změny: 10.08.2018
  • pdf strana 1 , Velikost: 346.67 kB, Datum poslední změny: 10.08.2018

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing