15.04.2016 13:53

Petr Tomeš si derby v Jaroměři užil a doufá, že na šlágr s Vysokým Mýtem dorazí co nejvíc fanoušků

Petr Tomeš si derby v Jaroměři užil a doufá, že na šlágr s Vysokým Mýtem dorazí co nejvíc fanoušků

Když vyjmenujeme těchto pět hráčů, napadne Vás nějaké spojení? Martin Hruška, Juan Řežábek, Petr Tomeš, Martin Otradovský, Vašek Hák…

Nic? Pořád nic? No dobrá. Tahle pětice se přitom zasluhuje o jeden „nepodstatný“ titul, který našemu oddílu v divizní soutěži C rozhodně patří. Trenér Pavel Matějka totiž vede jednoznačně nejmenší tým v soutěži. Prozrazovat výšku našich habánů dnes nebudeme, místo toho vyzpovídáme jednoho z nich.

Dvěma vstřelenými góly se totiž na nedělním vítězství v Jaroměři podílel PETR TOMEŠ (na řadě snímků). Sympatický záložník, který pod Hankovým domem kroutí již druhou sezonu, k nám přestoupil z týmu RMSK Cidlina. V mužstvu se zabydlel a pod vedením již třetího trenéra plní roli spolehlivého univerzála. Kraj obrany? Střed zálohy? Křídlo nebo rovnou hrotový útočník? Všechny tyto posty miláček dvorského publika zvládá s přehledem a podobně se popasoval i s jedenácti otázkami pro náš web.

Ještě aby to nezvládl, vždyť povoláním je „Tomša“ sportovním redaktorem, a tak jsme si vlastně popovídali my dva kolegové a už několik let i dobří kamarádi. Vzhůru tedy za otázkami a odpověďmi. Snad se vám rozhovor bude dobře číst.    

Petře, v neděli se vám skvěle povedlo derby v Jaroměři. Odjížděl jsi na zápas s myšlenkami, že by to utkání mohlo podobně dopadnout? Co jsi od duelu čekal?

Na utkání jsme odjížděli především s touhou zvítězit, ale také s pokorou k soupeři, neboť Jaroměř předtím doma porazila Ústí nad Orlicí 3:1. Navíc na podzim u nás zvítězila po penaltovém rozstřelu. I proto jsme očekávali nesmírně těžkou bitvu. To, že se nám to nakonec takhle vydařilo, bylo jen a jen dobře. Podobný průběh a výsledek asi nikdo z nás nečekal.

Fantasticky vám vyšel první poločas. Jak vlastně zněla taktika na soupeře? Přece jen jste se museli vyrovnat s úlohou jasného favorita.

Trenér nám před zápasem naordinoval takovou taktiku, abychom splnili jeho hlavní cíl – zisk plusového bodu ze hřiště soupeře. Tak jsme pro jistotu přivezli rovnou všechny tři body. S úlohou jasného favorita jsme se tedy vypořádali po svém. Samotná taktika je na každého protivníka jiná, nejinak tomu bylo i tentokrát.

Jak už jsi řekl, na podzim jste se soupeřem pouze remizovali. Čekal jsi, že tentokrát jen na lavičce začnou zkušení hráči jako Svoboda a Holub? Zdálo se, že právě zkušenosti soupeři scházely.

Jaroměřský tým zase až tak do detailů neznám. Nevím, jaká byla situace uvnitř kádru, jestli neměli třeba nějaké zdravotní problémy. Prvně jmenovaného moc neznám, ale na podzim nám dal krásný gól. Honzu Holuba znám naopak poměrně dobře. Vždycky to byl lídr Jaroměře. V minulosti byl pěknou řádku sezon i oporou ve Dvoře Králové. Navíc jsem zaslechl něco o jeho sázce s Kruldou, takže se dalo usuzovat, že bude mít zvýšenou motivaci. Nakonec však ani jeden z těchto zkušených hráčů nenastoupil od začátku, což nám možná i trochu pomohlo.

Ty ses na vítězství podílel dvěma góly. To se ti v dresu Dvora povedlo vůbec poprvé. Bereš tento zápas jako zatím svůj nejpovedenější?

Nejpovedenější byl určitě z pohledu vstřelených gólů. Po herní stránce už mám za sebou více o něco ještě povedenějších duelů. Ale přiznávám, že jsem se cítil v herní pohodě, i když se mi některé věci nepovedly tak, jak bych si představoval.

První trefu jsi běžel slavit s kotlem fanoušků. U těch jsi oblíbeným členem týmu. Co to pro tebe znamená a máš ve své kariéře celkově kontakt s diváky rád?

Fanoušky mám hrozně rád, především pro ně se fotbal přece hraje. Nesmírně si vážím jejich podpory, v tom snad mohu mluvit i za celý tým. Kontakt s diváky mám samozřejmě rád, a čím více jich na stadion chodí, tím lépe. V Jaroměři byl náš kotel hodně slyšet, fandy jsme ale měli i v dalších koutech stadionu. Když jsme dali gól, bylo to vidět, stejně tak po skončení zápasu. Všem bych chtěl moc poděkovat, že nám takhle drží palce.

Vysoká výhra vás katapultovala na třetí příčku. Co na tohle říkáš? Vždyť ještě na začátku jara jste byli třináctí!

Jsme samozřejmě rádi za takový výrazný posun vzhůru, byť při pohledu na bodovou vyrovnanost to vůbec nic neznamená. Kdyby nám to někdo řekl před startem jara, brali bychom to všemi deseti. Nesmíme však usnout na vavřínech, neboť nyní nás čeká těžká série a my se na ni musíme dobře připravit. Kdybychom v horní části tabulky figurovali i na konci sezony, bylo by to super.

Teď vás čekají tři papírově nejtěžší soupeři. Co očekáváš od zápasů s Vysokým Mýtem, hradeckou Olympií a Živanicemi?

Podle současné formy to jsou opravdu tři nejtěžší soupeři, jejich tabulkové postavení tomu odpovídá. Vysoké Mýto poslední tři utkání vyhrálo při skóre 11:0. O Olympii a Živanicích se snad ani nemusíme bavit, tam kvalita prostě je. Na druhou stranu my se nemusíme nikoho bát. V sezoně jsme si dokázali, že se můžeme měřit s kýmkoliv. Pokud se nepletu, tak jsme vysloveně vyhořeli snad jenom na podzim v Živanicích, kde jsme prohráli 4:0. V každém zápase se dá uspět, chce to jen dodržovat trenérem naordinovanou taktiku, „jezdit po zadku“ a mít i trochu toho pověstného štěstíčka. Očekávám nesmírně vyrovnané zápasy, které budou rozhodovat maličkosti.

Ať už je pohled na tabulku jakýkoliv, pořád hrajete o záchranu. Čím si vysvětluješ, že divizní skupina C je v posledních letech tak strašně vyrovnaná?

Každému je asi jasné, že skupiny A a B jsou výkonnostně o něco málo slabší. Že je divize C nejkvalitnější, to se ví delší dobu. Letos je však i vzácně vyrovnaná, vždyť od třetího po třinácté místo je rozdíl pouhých šesti bodů, tedy dvou zápasů. Nikdo nemá nic jistého a v každém duelu jde o hodně. V konečném účtování se může hodit každý bodík. A proč je céčko v posledních letech tak strašně vyrovnané? Těžko říct. Tvoří ji převážně východočeské týmy, které asi mají nějakou kvalitu.

Nedělní utkání s Vysokým Mýtem pro vás bude těžké a zároveň důležité. Co bys před ním vzkázal fanouškům Dvora a na co je zkusíš nalákat?

O důležitosti tohoto utkání netřeba diskutovat. My bychom samozřejmě rádi navázali na úspěšný start do jarní části, ale moc dobře víme, že to nebude procházka růžovým sadem, jako tomu bylo třeba v Jaroměři. Jak už jsem řekl, očekávám vyrovnané a dramatické utkání. V kontextu s našimi posledními výkony by snad mohlo nalákat diváky. Samozřejmě bych si moc přál, aby jich přišlo co nejvíce. Na place určitě necháme všechno. Uvidíme, na co to bude stačit. Pevně věřím, že z toho vyjdeme s dalšími třemi body. Musíme však jít do zápasu s pokorou k soupeři a na hřišti poctivě pracovat. Jedině pak se může dostavit výsledek.

K cíli rychle spěje Synot liga. Prozraď, komu fandíš a který tým podle tebe dokráčí k titulu.

Odmalička jsem držel pěsti nejvíc Spartě, ale od doby, co dělám stejnou práci jako šéfik těchto webových stránek, šlo fanouškovství stranou. Teď už fandím jenom pěknému fotbalu a je jedno, jestli ho produkuje Plzeň, Sparta nebo Slavia. K titulu podle mě letos dokráčí plzeňská Viktorka. Domnívám se, že její náskok se už Spartě nepodaří dohnat, i kdyby uspěla ve vzájemném souboji obou týmů.

Blíží se také mistrovství Evropy. Co myslíš, jak se zadaří našim fotbalistům a koho vidíš jako největšího kandidáta na finále, potažmo titul?

Našemu týmu budu samozřejmě držet palce. Kdyby se mu povedl postup ze skupiny, byl by to podle mě velký úspěch. Uvidíme, v jakém rozpoložení se na Euru budou nacházet další týmy ze skupiny – Španělsko, Chorvatsko a Turecko. Zajímat mě budou také výkony Slováků, kteří hráli v kvalifikaci pěkný fotbal. Ve skupině je čeká Anglie, Rusko a Wales. Favorita šampionátu vidím tradičně v Německu, které se umí na vrcholné akce vždycky připravit. Dobrý tým má také Belgie. Pozadu nebude chtít zůstat ani Španělsko. Jsem zvědavý, co předvedou celky Anglie, Itálie a domácí Francie.

       Střelecké úspěchy Petr Tomeše v divizním dresu Dvora Králové

  • 2014/2015: Kutná Hora - Dvůr Králové 3:1 (gól na 3:1)
  • 2015/2016: Dvůr Králové - Litol 5:2 (gól na 3:0)
  • 2015/2016: Jablonec n. J. - Dvůr Králové 1:2p (gól na 0:1)
  • 2015/2016: Jaroměř - Dvůr Králové 0:6 (gól na 0:4)
  • 2015/2016: Jaroměř - Dvůr Králové 0:6 (gól na 0:6)

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing