24.04.2017 22:48

Po důležitých výhrách jedou naši fotbalisté na „umělou“ půdu lídra do Ústí! Rezerva hostí Jičín B.

Obrovsky cenné tři výhry v řadě! Dvoráci po dvou venkovních porážkách 0:2 (Kolín a Chrastava) nejprve přehráli Turnov (3:1), pak si zajeli pro tři povinné body do Náchoda (2:1) a naposledy svěřenci trenéra Matějky přehráli pod Hankovým domem potápějící se Kutnou Horu 3:0. Hrdiny posledních dní jsou bydžovské spojky Ondra Janouch s Petrem Tomešem. Zatímco Sajry v obou předchozích bitvách vsítil vítězný gól, Tomša se proti Kutné Hoře prosadil dokonce dvakrát! Potvrdil tak, že tohoto soupeře má rád, i svou premiérovou branku ve dvorském dresu totiž vstřelil právě Kutnohorským.

FK Náchod – TJ Dvůr Králové nad Labem A 1:2 (1:1)

Dvorští fotbalisté v jarní části sezony sbírají body, trápí je však fakt, že výkony na domácím a venkovních stadionech jsou jako den a noc. Nejinak tomu bylo v Náchodě. Poslední tým tabulky byl v prvním poločase lepším týmem a na vině byl matný výkon hostů. Těm se herně absolutně nedařilo a tak nebylo překvapením, že se jako první dostali do náskoku domácí. Ve 28. minutě se k samostatné akci odhodlal náchodský Malý, na hranici šestnáctky vypálil na branku Dvora a míč si pod tělem Kubu Vaníčka našel cestu do sítě – 1:0.

Vysvobození pro hosty přišlo o deset minut později. Dvoráci zakombinovali na levé straně hřiště, Fanda Fejk vysunul za obranu Ondru Janoucha a toho před brankou žlutým zákrokem stáhl k zemi Kábrt. Následoval pokutový kop, z něhož se tradičně nemýlil Jiřka Podolník – 1:1.

I tak měl trenér Pavel Matějka svým svěřencům o poločasové přestávce co vytknout a úvod druhé půle vypadal lépe. Hosté měli míč častěji na svých kopačkách a odměny za aktivitu se dočkali v 55. minutě. Jakub Vaníček dlouhým odkopem za obranu nastartoval důrazného Sajryho Janoucha, jenž první pokus ještě namířil do brankáře Hladíka, dorážku už ale otřel o břevno a hlavně poslal do sítě – 1:2.

Ve zbytku zápasu mohli Dvorští vedení navýšit, šance ale zahazovali, když se „činil“ především smolař Martin Škoda. Dočkali se tak nervózního závěru, v němž se ale domácí vyrovnání přes všechnu snahu již nedočkali.

Fakta – branky: 29. Malý – 38. Podolník z pen., 54. Janouch. Rozhodčí: Erlebach. ŽK: 3:5. Diváci: 120. FK Náchod: Hladík – Runkas, Schärfer, Kábrt, Petr – Moravec, Káva, Brich, Simon (75. Strnad) – Malý, Omovie. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Kruliš (66. Novák), Podolník, Poděbradský – Vitebský (66. Dvořák), O. Vaníček, Fejk (77. Hruška), Tomeš – Janouch (73. Škoda), O. Ujec (88. M. Otradovský).

Ondřej Szabo, trenér FK Náchod: „Pokud budeme pokračovat v nasazení, které jsme předvedli proti Dvoru, věřím, že se výsledky dostaví."

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Náš výkon zdaleka nebyl ideální, získali jsme ale tři body, kterých si vážíme. Soupeř předvedl kvalitní výkon, hlavně v úvodu utkání nás přehrával."

Po utkání v Náchodě tým oslavil narozeniny prezidenta klubu Georgiose Karadzose. Přidáváme se dodatečně s přáním všeho nejlepšího!

Záznam z utkání si můžete prohlédnout ZDE!

TJ Dvůr Králové nad Labem A – TJ Sparta Kutná Hora 3:0 (2:0)

Pod Hankovým domem se potkali dva soupeři z opačných pólů tabulky a dle očekávání se od začátku hrálo podle dvorských not. Svěřenci trenéra Pavla Matějky se snažili neustále držet míč na svých kopačkách a ve 20. minutě se dočkali gólové odměny. Odražený míč dokázal volejem nasměrovat do sítě pohotový Janouch a k radosti dvou stovek diváků otevřel skóre utkání – 1:0.

Změna stavu se na hře obou mužstev nijak nepodepsala a ve 37. minutě se měnil stav podruhé. Domácí dobře zakombinovali na levé straně hřiště, Poděbradský přesně odcentroval a maličký Tomeš přesnou hlavičkou překonal gólmana Malého podruhé – 2:0.

V úvodu druhého poločasu favorita výrazně podržel gólman Jakub Vaníček, po chvíli se ale potvrdilo staré známé „nedáš – dostaneš". Na tříbrankový rozdíl zvýšil hráč utkání Petr Tomeš a o třech bodech pro domácí bylo definitivně rozhodnuto.

Fakta branky: 20. Janouch, 37. a 54. Tomeš. Rozhodčí: Brychta. ŽK: 1:2. Diváci: 200. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha (74. Vitebský), Kruliš, Rejl, Poděbradský – Podolník (79. Hruška), O. Vaníček – Fejk (82. M. Otradovský), O. Ujec, Tomeš (70. J. Dvořák) – Janouch (63. Škoda).

TJ Sparta Kutná Hora: Malý - M. Frejlach, Franc, Skokan, Nekvinda - Dudla - Hačka (63. Záleský), Kulhánek (58. Piskač), Šindelář - Vocel (76. Semrád), Šesták.

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové n. L.: „Vyrovnané utkání hrané na těžkém terénu a hlavně v náročných podmínkách jsme zvládli. Tým předvedl koncentrovaný výkon v obranné činnosti, kde vynikal Rejl. V záloze se zase prosadil dvougólový Tomeš. Druhá půle byla slabší, i tak jsme ale přidali pojistku."

Radek Kulhánek, trenér TJ Sparta Kutná Hora: „Sehráli jsme těžké utkání. Dvůr vytěžil v prvním poločase ze dvou šancí dva góly. První přišel po našem špatném odhlavičkování, kdy soupeř následně míč nastřelil na bránu a ten s pomocí větru zapadl za tyč. Druhý gól nám vstřelil hlavou nejmenší hráč na hřišti, kterého jsme nezodpovědně bránili. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe. Hru jsme vyrovnali a měli nějaké náznaky šancí. Bohužel jsme poté znovu propadli po dlouhém nákopu a souboji ve středu hřiště, kdy se následně dostal hráč domácích před našeho brankáře a přidal třetí gól. V tu chvíli bylo prakticky po zápase. Přesto jsme se pak dostali do šancí, ale bohužel jsme žádnou neproměnili. Jednou domácí vykopávali míč z brankové čáry a podruhé chytil brankář dobrou střelu Vocela. Branku jsme bohužel nedali a prohráli nula tři.“

Sestřih branek z utkání najdete ZDE!

Pohled na aktuální tabulku Fortuna Divize C + program zápasů 22. kola ZDE!

Již dnes od 17 hodin můžeme našim fotbalistům držet palce na horké půdě v Ústí nad Orlicí. Domácí zde budou hájit sedmibodový náskok v čele tabulky. Jiskra je jasným favoritem, porazit nás dokázala i na podzim, když pod Hankovým domem zvítězila 3:1. Každý zápas ale začíná bezbrankovým stavem, a proč by se právě dnes nemohlo zrodit pořádné překvapení?

Předpokládané sestavy – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Krátký – Coufal, Chleboun, Strnad, Langer – Souček, Falta, Opina, Vaňous, Smejkal – Nágl. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Rejl, Kruliš, Poděbradský – Podolník, O. Vaníček – Fejk, O. Ujec, Tomeš – Janouch.

Víkendový program

Sobota 29. 4.

STARŠÍ PŘÍPRAVKA hraje turnaj v Miletíně (odjezd 8.45)

TJ Dvůr Králové nad Labem – TJ Jiskra Hořice 10:11 (4:7)

TJ Dvůr Králové nad Labem – Javorka/Miletín 18:10 (11:3)

TJ Dvůr Králové nad Labem – FC Vrchlabí 4:21 (2:10)

STARŠÍ DOROSTENCI hrají pod Hankovým domem proti Chlumci

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Chlumec nad Cidlinou 0:8 (0:3)

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA hraje turnaj v Jičíně (odjezd 12.30)

TJ Dvůr Králové nad Labem – SK Jičín 1:16 (0:8)

TJ Dvůr Králové nad Labem – TJ Rasošky 5:10 (2:3)

TJ Dvůr Králové nad Labem – FC Hradec Králové 2:17 (1:9)

MUŽI A hrají na půdě divizního lídra v Ústí (odjezd 13.45)

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - TJ Dvůr Králové nad Labem 1:0 (0:0)

Neděle 30. 4.

STARŠÍ ŽÁCI pod Hankovým domem přivítají Novou a Starou Paku

TJ Dvůr Králové nad Labem – Nová Paka/Stará Paka 1:0 (0:0)

MLADŠÍ ŽÁCI hrají turnaj krajské finálové skupiny v Třebechovicích (odjezd 8.30)

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Jaroměř 1:3 (1:1)

TJ Dvůr Králové nad Labem – SK Třebechovice 0:0