26.05.2016 23:50

Po historické výhře v derby přišlo rekordní divizní vítězství 8:0 se Semilami. Řádil Vojta Pavlásek!

ANGLICKÝ TÝDEN si s blížícím se koncem sezony dostali možnost vyzkoušet naši divizní fotbalisté. V neděli nastoupili v Trutnově, o tři dny později k domácí předehrávce 29. kola proti Semilům a už další neděli přivítáme pod Hankovým domem Nový Bor. Dvě ze tří bitev tedy máme za sebou a bilance zní: dvě vítězství, skóre 14:0! Přátelé, tohle jsme za 12 let v divizi ještě nezažili, a to za sebou máme druhou příčku, dvě třetí pozice a další pátá místa. Tahle forma dvorských hráčů nás ale musí bavit a slyšet to je i na tribunách, kde fanoušci nešetří potleskem. Nejinak tomu bylo ve středu při předposledním domácím zápase ročníku. K tomu k nám přijel soupeř ze Semil, tedy tým, na jehož půdě Dvoráci na podzim vyhráli jasně 7:1!

MUŽI "A"

TJ Dvůr Králové nad Labem – SK Semily 8:0 (5:0)

Semilský klub sice před sezonou plánoval usadit se v divizi natrvalo, přesto po podzimu patřil k jasným kandidátům na sestup. Ke všemu v klubu ohlásil konec hlavní partner, a tak se už před jarní částí rozpadl tamní kádr a vedení oddílu oznámilo, že tým na rozdíl od TJ Litol jaro dohraje, ačkoliv jen s mladým, a to až příliš mladým kádrem.

S takovým Semilští dorazili i pod Hankův dům a čekalo se, jak se hlavně domácí borci vyrovnají s možným podceněním soka. KLOBOUK DOLŮ za nasazení, s jakým se svěřenci kouče Pavla Matějky vrhli do předzápasové přípravy a co teprve do utkání samotného.

Zatímco v neděli v Trutnově jsme na úvodní gól čekali 48 vteřin, tentokrát platil bezbrankový stav jen o rovnou minutu déle. Pak přenesl Martin Hruška hru skvělým pasem až za obranu soupeře, tam si ideálně zpracoval míč Michal Voldán a pohotovou střelou otevřel skóre – 1:0. Na pohledné akci měl jistě zásluhu i výborně připravený trávník, ten byl totiž už na pohled i přes úterní krupobití luxusní.

Hosté přijeli do Dvora sice v tradičním rozestavení 4 – 2 – 3 – 1, přesto se snažili hrát otevřenou partii. Za to mladý tým s šesti dorostenci v základní sestavě zasloužil uznání, zároveň byl ale trestán za velký počet chyb. V 9. minutě se ke střele levačkou (!) z hranice vápna dostal David Vitebský a nemastná, leč umístěná, rána si našla cestu až za záda gólmana Vrány. O čtyři minuty později se Dvoráci hnali do dalšího přečíslení, kterému zamezila ruka posledního hráče soupeře. Vyloučení sice nepřišlo, "pokuta" přesto ano. Trestný kop z hranice 25 metrů totiž rozehrál Ondra Vaníček a přízemní dělovka Vojty Pavláska div neprotrhla síť – 3:0. V 18. minutě si hostující brankář sice poradil s další dvorskou střelou, míč však vyrazil přímo k nohám Jirky Podolníka, jenž jej pohotově poslal do opuštěné branky. Pro Jiřku to byl už devátý gól v aktuálním ročníku! Po čtyřech trefách domácí přece jen zlehka ubrali plyn, ještě jedné radosti se ale věrní fandové před pauzou dočkali. A gól na 5:0 stál za to. S velkou chutí hrající Vojta Pavlásek totiž vypálil další bombu na branku, kde hostující gólman robinzonádou míč efektně vyrazil. Pouze však nad sebe a po odrazu stejně zapadl za čáru.

Kotel dvorských fanoušků si už v neděli vyzkoušel pokřik „deset, deset“, tentokrát jej ale pozměnil na „dvacet, dvacet“.

Leckdo mohl čekat, že druhá půle se již bude jen dohrávat. Jenže už v její první minutě zahodili tutové šance Kruliš s Vitebským. Ke slovu se pak dostali i hráči Semil a po spolupráci těch zkušenějších členů sestavy nastřelil Pavel Bína tyč. Domácí chtěli uhrát zápas s další nulou pro Kubu Vaníčka, a tak si varování vzali k srdci. Při řadě střídání navíc během osmi minut nasázeli soupeři další tři branky. Nejprve si na rohový kop Martina Hrušky počkal na zadní tyči Martin Kruliš a lehce akrobaticky zvýšil na 6:0. Poté si dvě gólové asistence připsal Martin Otradovský, když nejprve nabil Pavláskovi na hattrick a za chvíli vyzval ke druhé trefě v utkání Michala Voldána – 8:0.

Víc branek už nepadlo. Mohl za to i fakt, že po pěti střídáních odstoupil ze hry zraněný Ondra Vaníček a domácí museli dohrávat o deseti. Hosté pak dokonce postupovali ve dvou na Jakuba Vaníčka, svůj zmar ale podepsali neproměněním i takové příležitosti. Kuba totiž situaci skvěle ustál a na zakončení si počkal.

Výsledek 8:0 byl přesto rekordním divizním výsledkem našich hráčů za celých 12 let v této soutěži. Dosud jsme se mohli pyšnit dvěma výhrami 7:0 nad Velimí (doma i venku) a jedním stejným výsledkem nad Železným Brodem. Pro tým Semil šlo naopak o největší příděl aktuální sezony.

Fakta – branky: 14., 35. a 72. Pavlásek, 2. a 74. Voldán, 9. Vitebský, 18. Podolník, 66. Kruliš. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 2:2. Diváci: 250. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Tomeš, Kruliš, Rejl, Pavlásek – Podolník (61. Hák) – Vitebský (76. Mertlík), O. Vaníček, Voldán (76. Klazar), Hruška (69. Fejk) – Janouch (66. M. Otradovský). SK Semily: Š. Vrána (79. Zamastil) – Motejlek, Brett, Vlach, Lukeš – Bína, Hradecký – Štyrand (68. Vancl), Suk, Pácalt (33. Maleček) – Ježek.

9. kolo Dvůr Králové nad Labem - Litol 5:2

Středeční termín předehrávky sice na stadionu znamenal jednu z nejnižších návštěv sezony, přesto věříme, že na nedělní domácí derniéru si najde cestu dvojnásobný počet fandů. Vždyť ve hře je pro tým Pavla Matějky stále konečná třetí příčka a rozhodně se návštěvou zápasu proti Novému Boru sluší hráčům poděkovat za skvělá vystoupení nejen v Trutnově, ale v celé jarní části sezony.

JEŠTĚ PŘED TÍM SE NA STADIONU V SOBOTU KONÁ EXHIBIČNÍ TURNAJ S ÚČASTÍ MUŽSTVA OSOBNOSTÍ ČESKOSLOVENSKÝ LEV. NA DVOU MALÝCH HŘIŠTÍCH SE PŘEDSTAVÍ ŠEST MUŽSTEV A O ZÁBAVU I MIMO TRÁVNÍK BUDE POSTARÁNO. ÚČAST PŘISLÍBILI DOMINIK HAŠEK, LADISLAV HAMPL, TOMÁŠ VLASÁK, RADKO A LEO GUDASOVI, LUKÁŠ PEŠEK, KAMIL STŘIHAVKA A DALŠÍ. CELÉ ODPOLEDNE BUDE MODEROVAT VÁCLAV TITTELBACH A EVA ČÍŽKOVSKÁ.