14.08.2018 16:22

Po premiérách Dvoráky straší nulová produktivita. Přinese zlepšení už další víkend?

Premiéry jako přes kopírák. Jak jinak pojmenovat dvě vstupní porážky dospělých kolektivů do nového mistrovského ročníku. Áčko doma podlehlo Kolínu 0:1 a stejným výsledkem nestačila rezerva v derby soupeři z Miletína. Porážky mrzí o to víc, že v obou případech šlo o zcela vyrovnané partie, kde měly oba celky k vítězství podobně daleko. Produktivitu ale prokázali mít lepší naši soupeři.

Muži A

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Kolín 0:1 (0:0)

Naposledy v sezoně 2013/2014 dokázali dvorští fotbalisté vyhrát úvodní zápas nové sezony za tři body. Od té doby jeden úspěch po penaltách a nyní už čtvrtá porážka o jediný gól. Navíc podruhé v řadě od Kolína.

Už výsledky v přípravných zápasech vnášely do dvorských příznivců kapku nervozity. Svěřence kouče Ujce trápila především koncovka a nejinak tomu bylo v úvodním utkání podzimu. O prvním poločase se to ale ještě říci nedalo. V něm se totiž Dvoráci k ohrožení soupeřovy branky vůbec nedostali. Hosté byli lepší a šance počítali pouze oni. Už ve 4. minutě zahrozil nebezpečnou hlavičkou Veselý, chvíli poté prosvištěla tečovaná rána Vondráčka těsně vedle Vaníčkovy tyče.

Největší šanci dostali hosté ve 32. minutě. Sudí jim přiřkl hodně přísnou penaltu, střelu Rybaříka ale k radosti fanoušků zpacifikoval domácí gólman.

Do druhé půle jako by v domácích dresech přišel na hřiště jiný tým a už ve 49. minutě zasahoval kolínský Kohoutek proti výpadu Fejka. Jenže v době, kdy už byli domácí lepším týmem, udeřil soupeř. Hosté jednoduchou akcí přehráli dvojici domácích obránců a na Vondráčka najednou zívala zpola odkrytá branka – 0:1. Nejblíž vyrovnání byli Dvoráci po hodině hry. Další Fejkova střela ale znovu mířila jen do brankáře a obrovskou tutovku po centru Tomeše spálil Ondřej Ujec. Vyrovnání nepřinesl ani závěrečný nápor, kdy spoluhráče v šestnáctce podpořil i gólman Vaníček, a tak si i druhý podkrkonošský celek musí na první body počkat.

Fakta – branka: 54. Vondráček. Rozhodčí: Ulrich. ŽK: 1:3. Diváci: 250. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha (45. Fejk), Macháček, Karal (82. Kruliš), Tomeš – Knespl (57. Knespl), O. Vaníček, Tauchman, J. Dvořák (90. V. Hák) – O. Ujec, Hruška.

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „První poločas nebyl podle našich představ. Soupeř byl aktivnější a nás podržel brankář hlavně při chycené penaltě. Ve druhé půli se naše hra zlepšila, bohužel to byl ale Kolín, kdo šel do vedení. Pak jsme si dokázali vytvořit převahu, přišly i šance, špatná produktivita nás ale připravila o body.“

Program 2. kola Fortuna Divize C (18. – 19. srpna)

Sobota 10.30: Přepeře – Velké Hamry. 17.00: Vysoké Mýto – Olympia HK-Kratonohy, Trutnov – Náchod.  Neděle 15.00: Pardubice B – Český Brod. 17.00: Benátky – Turnov, Dvůr Králové – Horky, Čáslav – Slatiňany, Kolín – Mšeno-Jablonec n. N.

Muži B

SK Miletín – TJ Dvůr Králové nad Labem B 1:0 (1:0)

Sympaticky omlazená dvorská rezerva na hřišti tradičního soupeře nepřevedla špatný výkon, stejně jako A mužstvo ale nedokázala skórovat. Zápas rozhodla situace ze 31. minuty, kdy si (ne)dovoleně rukou pomohl domácí útočník Hátle a jediným gólem rozhodl utkání. Už v sobotu čeká naše béčko další venkovní derby. Od 17 hodin se parta hrajícího trenéra Rejla představí ve šlágru na půdě Bílé Třemešné.

Fakta – branka: 31. Hátle. Rozhodčí: Špaček. ŽK: 3:1. Diváci: 120. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – Machek, Ježek, Kasan, Gábor (46. D. Bednář) – M. Hák, Rejl, Prokůpek (62. Sojka), Pražák – M. Otradovský, M. Petráček (87. Rejchrt).

Jiří Rejl, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Ve vyrovnaném utkání byli nadšeně hrající domácí šťastnější a zejména efektivnější. Dokázali jednu ze svých šancí využít, zatímco my ne. Bylo znát, že to byl náš první zápas a souhra trochu vázla, ale i přesto se na výkonu dá stavět. Samozřejmě gratuluji domácím k výhře.“

Ve druhém kole se Dvoráci představí v sobotu na hřišti rivala z Bílé Třemešné (17.00).