25.11.2016 13:41

Podzimní část skončila. Jako první ji hodnotí Jiřka Podolník: „Nejvíc mě štve derby,“ přiznává.

Podzimní část skončila. Jako první ji hodnotí Jiřka Podolník: „Nejvíc mě štve derby,“ přiznává.

 K závěrečnému debaklu ve Vysokém Mýtě se raději podrobnějším referátem ani nevracíme, a tak radši začneme rozhovory s hráči. Přes zimní pauzu jich stihneme rozhodně víc, ale začneme tím, který přinesl Krkonošský deník. V něm odpovídal JIŘKA PODOLNÍK, jenž se vrátil k podzimní části, která se našemu diviznímu áčku vcelku vydařila. Škoda jen pokaženého závěru.

Jelikož zimní přestávka bude dlouhá, připomeneme si i úspěchy a neúspěchy dalších našich kolektivů. V tomto článku najdete také zápasový harmonogram zimní přípravy A mužstva. Většinu hráčů budete moci vidět také 27. prosince při tradičním VICTORY CUPU ve Strži. A ještě prozradíme, že pokud vás baví hokej, přijďte se podívat zítra (sobota 26. listopadu) v 18 hodin na dvorský zimák, kde si to naši fotbalisti proti sobě rozdají na bruslích.

Ale teď už k slibovanému rozhovoru s Podolkou, který navíc dnes slaví 27. narozeniny, k nimž mu přejeme nejen vše nejlepší, hodně zdraví a štěstí s celou rodinou, ale také fotbalovou dlouhověkost pokud možno v našem klubu. Samozřejmě budeme rádi, když v komentářích pod tímto článkem přibudou i gratulace od vás čtenářů a fanoušků...

Jířo, Dvůr Králové na podzim získal 24 bodů. Je to podle Tebe hodně nebo málo?

Ono na první pohled se zdá, že je to dostatečný počet. Jenže vzhledem ke spekulacím ohledně ukončení juniorských soutěží a podobně, to vypadá, že už teď od čtvrtého místa bojuje každý o udržení.

Vašemu týmu se dařilo bodovat převážně v domácím prostředí, kde jste vyhráli čtyřikrát v normální hrací době, třikrát po rozstřelu a zaskočil vás pouze lídr z Ústí. Je pro vás domácí hřiště velkou výhodou?

Určitě je výhodou v tom, že v tak zuboženém stavu hřiště skoro po celý rok, má jen Přední Kopanina. Alespoň dle slov jejích hráčů. Takže to mohu zhodnotit asi tak, že výhodou bylo, že takový stav terénu nikdo nečekal.

Nemalou porci bodů jste získali po nerozhodných výsledcích, kdy jste z pěti penaltových rozstřelů vyhráli čtyři. Už loni po zavedení tohoto pravidla se vašemu týmu hodně dařilo. Čím si to vysvětluješ?

Na to existuje jednoduchá odpověď. Vedle vyrovnaných střelců je tou největší zásluhou skvělý gólman. Ať už ze začátku zavedení penalt tu byl Víza (Patrik Vízek – pozn. aut.), tak aktuálně Vaňous (Jakub Vaníček).

Ač jste v tabulce na slušné osmé příčce a bodů máte jen o tři méně než čtvrtá Čáslav, vaše skóre je mizerné (19:27). Jak moc mrzí závěrečné dvě vysoké venkovní porážky v Trutnově a Vysokém Mýtě?

Z mého pohledu určitě mrzí víc prohra v derby s Trutnovem. Tam jsme předvedli výkon, který vůbec neodpovídal kvalitě a výkonům našeho mužstva po zbytek celé podzimní části. K výkonu z Vysokého Mýta se nemohu moc vyjadřovat, jelikož jsem mužstvu ze zdravotních důvodů nemohl pomoci.

To jsme připomněli zápasy, jež se týmu nepovedly. Vybral bys naopak utkání, které bylo na podzim ze strany dvorského mužstva nejvydařenější?

Asi bych vybral domácí utkání s mužstvem Náchoda. V tomto duelu si myslím, že jsme splnily veškeré taktické povinnosti, které nám před zápasem trenér naordinoval, a dovedli nás k zaslouženému vítězství 3:1. Přitom to bylo proti soupeři, který má kvality určitě někde jinde než se aktuálně nachází. 

V klubu kroutíš sedmou sezonu. Nastupuješ převážně na defenzivních postech, přesto u nás máš na svém kontě už 25 branek. Loni jich bylo devět. Připadáš si jako střelec?

Určitě si nepřipadám jako střelec (úsměv). Většina z mých gólů padla z penalt. A ty kdybych neproměnil, byl bych spíš za hlupáka než za střelce týmu.

Po delší době Dvoru vyšel dobře podzim. Co bude přes zimu potřeba zlepšit, abyste ve druhé polovině sezony stávající pozice uhájili, případně ještě vylepšili?

Vždycky je co zlepšovat. Minimálně zpackanou poslední část podzimní části, kde jsme fanouškům a ani vedení mužstva moc radosti neukázali. Rád bych, aby se nám vydařila zimní příprava. Jak co se týče tréninkové docházky, tak kvalitou přípravy sama o sobě. V tom nevidím sebemenší problém ze strany trenéra Matějky, protože jeho tréninky jsou vždy smysluplné a na vysoké úrovni.

Přehled přípravných utkání ZIMA 2017
14. 01. 14.30 Nový Bydžov UMT v Chudonicích
21. 01. 14.00 Trutnov UMT v Trutnově
25. 01. ??.?? soupeř v jednání UMT
28. 01. 10.00 Olympia HK UMT v Trutnově
28. 01. start soustředění Pomezní boudy
04. 02. 12.00 FC Hradec Králové U19 UMT v Hradci Králové
11. 02. 10.00 FC Hradec Králové U21 UMT v Hradci Králové
18. 02. 14.00 Slavia Hradec Králové UMT v Hradci Králové
25. 02. ??.?? Převýšov UMT v Malšovicích
04. 03. ??.?? Pardubice v jednání UMT

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing