11.10.2019 17:38

„Pokud zopakujeme bojovnost ze zápasu proti Kolínu, vyhrajeme,“ hlásí v rozhovoru hrdina posledního zápasu

„Pokud zopakujeme bojovnost ze zápasu proti Kolínu, vyhrajeme,“ hlásí v rozhovoru hrdina posledního zápasu

Už tuto neděli se pod Hankovým domem dočkáme dalšího domácího utkání našich divizních fotbalistů. Svěřenci kouče Jiřího Kuneše přivítají Sportovní sdružení Ostrá a stejně jako proti Kolínu budou chtít Dvoráci doma naplno bodovat.

Na zápas vás zve jeden z hrdinů předchozího duelu JOSEF DVOŘÁK. Ten se na vítězství proti Kolínu podílel dvěma góly a v historické tabulce dvorských divizních střelců už jich má na svém kontě půltucet.

Pepo, před týdnem se nám na domácím hřišti podařilo porazit silný Kolín. Jak těžký zápas to pro vás byl?

Zápas to byl zatraceně těžký. Jednak jsme jak my, tak soupeř bojovali s obtížným terénem, k tomu jsme navíc my do utkání vstupovali v ne úplně dobrém rozpoložení. No a co je hlavní, přijel k nám zrovna Kolín, tedy mužstvo, kterému mu se na podzim daří, hraje výborný fotbal a u nás to jen potvrdili.

Jak říkáš, Kolín přijel se šňůrou pěti výher v zádech, naopak my šli do utkání po třech porážkách. Cítili jste se před zápasem jako outsideři nebo jsi to bral tak, že povinnost vám doma velí vyhrávat?

Doma by se prostě vyhrávat mělo. My jsme navíc cítili, že po těch třech porážkách musíme už zabrat. Že jsme to nakonec zvládli, toho si ohromně cením. Uznávám, že soupeř byl fotbalovější, ale my jsme to před našimi fanoušky v těžké situaci ubojovali.

ČLÁNEK Z UTKÁNÍ PROTI KOLÍNU NAJDETE ZDE

Hosté byli lepší hlavně v prvním poločase, my ale díky tvým dvěma trefám vedli 2:1. Jak bys oba góly popsal?

První gól padl po standardce, kdy se ke mně odrazil míč, já zavřel oči a s pomocí teče balón zapadl do brány. Také druhá trefa přišla po trestném kopu. Tentokrát jsem vrácený míč dohrál hlavou na zadní tyči.

Druhý poločas už od Kolína tak aktivní nebyl. Cítil jsi tam, že výhra je ve vašich silách a byla by škoda o ni přijít?

My jsme si o poločase v kabině řekli, že musíme hrát pořád stejně – koncentrovaně, nic nevypustit a být stále aktivní. Prostě chtít hrát a ne jen bránit výsledek. To se nám pak i dařilo, a proto jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

ZÁZNAM Z UTKÁNÍ PROTI KOLÍNU VČETNĚ DVOU TREF PEPY NAJDETE ZDE

V týdnu před utkáním došlo ke změně na naší střídačce. Čekal jsi ty nebo celá kabina, že by k něčemu takovému mohlo po nepřesvědčivém vstupu do sezony dojít?

Nic konkrétního se k nám nedostalo, ale nějaké náznaky tam byly. Proto to asi takové překvapení nebylo.

S novým koučem Jiřím Kunešem trénujete již více než týden. Jaká je zatím tvá zkušenost a v čem došlo k největším změnám?

Já se s Jirkou znám ze hřiště, kde jsme nastupovali proti sobě. Známe se ale i z našeho společného působení v hradecké Olympii, kde nás trénoval. Změna je to velká a z mého pohledu určitě k lepšímu. Osobně mi víc sedí tento styl trénování, než který tu byl doposud.

Jak už jsem zmínil, proti Kolínu jsi vstřelil dva góly, celkově jich v našem klubu máš na kontě šest. Platíš spíš za ofenzivní borce. Věříš tedy, že vstřelené branky na tvém kontě budou přibývat?

Já doufám, že ano. Byl bych samozřejmě rád, ale zase nejsem ten typ, který by osobní statistiky nějak sledoval. Budu rád, když budeme vyhrávat a k tomu předvádět hezký fotbal pro lidi.

AKTUÁLNÍ TABULKU FORTUNA DIVIZE C NAJDETE ZDE 

Ty jsi ve střelecké tabulce dostihl spoluhráče Vlastu Karala. Je právě on hráčem, ke kterému máš v kabině nejblíž? A jak bys popsal partu, jaká u nás už roky tvoří soudržný tým?

To není zrovna dobrá vizitka, že jsem ve střelecké tabulce dostihl stopera (smích). Jinak ale souhlasím, určitě. Prošli jsme společně dost týmů a vídáme se i mimo fotbal. Třeba s dětma a podobně. A co se týče celé kabiny? Ta u nás ve Dvoře funguje přesně, jak má. V tom problémy rozhodně nevidím. A je to i jeden z důvodů, proč tu jsem již čtvrtou sezonu v řadě.

V neděli vás čeká Ostrá, další soupeř ze středních Čech. Jaký očekáváš duel a s čím do něj půjdete?

Pro nás je to další hodně důležité utkání. Potřebujeme ho zvládnout, abychom cítili klid před závěrečnými duely podzimní části. Potřebujeme udržet tu samou bojovnost, jaká nás zdobila v posledním zápase, a k tomu navíc přidat víc fotbalovosti. Když se nám to podaří, věřím, že vyhrajeme.

Náš nároďák v pátek hraje proti Anglii. Věříš, že by Češi mohli favorita potrápit? A jak vidíš naše šance na postup na Euro?

Po pravdě, nikdo neočekává, že s Anglií vyhrajeme. To by ale mohla být naše výhoda. Pokud se našim podaří uhrát jakýkoliv bodový zisk, bude to úspěch. Důležité zápasy doma s Kosovem a v Bulharsku ale teprve přijdou. Pokud chtějí naši postoupit, musejí je zvládnout.

 

Pepa v dresu Hradce Králové

Pepa v Hradci Králové

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

  • sympaťák | Evča | 12.10.2019 08:49:51 | reagovat

    Pepik je sympaťák. Moc ti fandím, ať ti to střílí dál ��

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing