18.04.2013 16:01

Porážka s Jirnami přijít nemusela, soupeř zklamal!

Dvorským fotbalistům se v úvodu jarní části vůbec nedaří. Divizní A mužstvo má na svém kontě již čtyři porážky v řadě za sebou a takřka zapomenuto již bylo na vítězství z jarní premiéry proti Semilům (1:0). S rezervou mužů to vypadá ještě hůř. Ta má totiž na svém kontě již pět jarních porážek a především ty v České Skalici a Kratonohách znamenaly pád na poslední příčku v krajském přeboru.

Starší dorostenci o víkendu také prohráli, to když nestačili na tým Letohradu. Starší žáci v domácí premiéře statečně bojovali, na společný tým Chlumce a Převýšova však fyzicky nestačili a prohráli 0:3. Dařilo se naopak starší přípravce, která v prvním jarním turnaji vyhrála všechny svá tři utkání. Úvodní boje mají za sebou i borci z mladších žáků a mladších přípravek.

Muži "A"

TJ Dvůr Králové nad Labem A - SK Viktorie Jirny 0:2 (0:1).

Dvoráci se na jaře poprvé představili na vlastním trávníku, štěstí jim ale stadion pod Hankovým domem nepřinesl. Kouč Celler musel v sestavě znovu dělat změny, dlouhodobě totiž chybí Kruliš, Kilevník, Samler, navíc ze základu ubyl i studující Volf. Jestliže chtěli domácí držet se soupeřem krok, museli si dát pozor hlavně na začátek zápasu.

Jenže právě v něm jakoby doplatili na respekt vůči lídrovi tabulky, a ten je gólem potrestal už ve 3. minutě! Nepřehledná situace před Ulrychem nabídla střeleckou pozici Švecovi, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:1. Mdlý výkon Dvora pokračoval a probuzení obstarala až situace ze 13. minuty. Na Rejla si naskočil důrazný útočník Smola, domácího stopera povalil k zemi, místo útočného faulu se ale k pobavení ochozů pískala penalta! Tu však gólman Ulrych bravurně kryl a po tomto okamžiku Dvoráci, netradičně v nových zelených dresech, začali i útočit. Nejblíže vyrovnání byl Klazar, jeho zakončení ale postrádalo přesnost.

Po přestávce odehráli domácí se sokem vyrovnanou bitvu a mohli se dočkat i vyrovnání. Po pěkné kombinaci se dostal do samostatného úniku na gólmana Fejk, před brankou ale ztratil kontrolu nad míčem a do zakončení se vůbec nedostal. Poté mířil těsně mimo tyče v nadějné příležitosti Klazar, obě situace ale jasně ukázaly, že se Dvoráci momentálně nesetkávají s dobrou formou a pohodou. Rozhodnutí pak přišlo ale hned vzápětí. V 70. minutě nejprve sudí pustil faul na domácího hráče a posléze využil Smola ofsajdového postavení ke gólové pojistce – 0:2.

Fakta – branky: 3. Švec, 70. Smola. Rozhodčí: Šimek (Ústí nad Orlicí). ŽK: 1:3. Diváci: 380.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Blažek, Podolník (75. Tichovský), Rejl, Ježek – M. Otradovský, Fejk, Moník, Čenovský – Klazar, Marks (60. Řežábek).

Čeněk Celler, trenér TJ Dvůr Králové: „Průběh celého utkání bohužel určila již druhá minuta, ve které jsme obdrželi branku. Dále Jirny v podstatě hrály to, co potřebovaly, a i když Ulrych zlikvidoval pokutový kop soupeře, naše mužstvo mělo jedinou vyloženou šanci, kterou Fejk ve druhém poločase nevyužil. V závěru soupeř pojistil své vedení druhou brankou a dovedl zápas do konce."

Muži "B"

Jiskra Česká Skalice - TJ Dvůr Králové nad Labem B 7:2 (2:1).

Ve velmi těžké situaci se nacházejí fotbalisté dvorské rezervy. Ti po sérii čtyř jarních porážek při celkovém skóre 7:23 (!) bleskově klesli na poslední místo krajského přeboru. Do České Skalice k důležitému souboji „o šest bodů" navíc zajížděl tým plný dorostenců, jelikož v kádru dospělých o víkendu scházelo trenérům hned 8 hráčů. Juniorka ale bojovala. Ještě v 60. minutě prohrávala i díky trefám Krušiny s Urbanem jen 2:3, po čtvrtém gólu však potvrdili zkušenosti domácí a soupeři nakonec uštědřili debakl.

Fakta – branky: 3., 51. a 63. Pejchal, 32. Sedláček, 59. a 87. Diviš, 81. Frinta – 37. Krušina, 58. Urban. Rozhodčí: Horský (Týniště). ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 2:1.

Jiskra Česká Skalice: Krunčík – Chmelík, Killar (46. Železov), Goll, Vít – Voráček (68. Novák), Pejchal (85. Nymsa), Pohl, Belák – Sedláček (78. Frinta), Diviš.

TJ Dvůr Králové B: Daniel – Bednář, Hruška, Krušina, Albert – Kasan, Černý, Novotný, Urban – Vondrouš, Hák.

Michal Hruška, trenér TJ Dvůr Králové B: „V sestavě plné dorostenců jsme odehráli utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme byli v poli lepší, bohužel jsme ale při dvou inkasovaných gólech zaplatili daň za nezkušenost. Ve druhém poločase se pak utkání zlomilo ve chvíli, kdy jsme krátce po snížení na 3:2 inkasovali čtvrtý gól. Pak už soupeř hru kontroloval a navíc dokázal potrestat naše chyby."

Sokol Kratonohy - TJ Dvůr Králové nad Labem B 2:0 (1:0).

Na sérii předchozích nezdarů mohli dát fotbalisté dvorského béčka ve středeční dohrávce 19. kola krajského přeboru pevnou záplatu, to by ale museli zvládnout duel posledního týmu tabulky s předpoledním. Na hřišti Kratonoh se jim to nepodařilo, ačkoliv odehráli zatím nejlepší jarní partii.

Hrající trenér Michal Hruška přivedl do utkání až na dvě výjimky o patnáct let mladší spoluhráče a s nimi se hodlal poprat o úvodní jarní body. Na druhé straně však stál o hodně zkušenější soupeř, a ten si v zápase udržel skvělou jarní bilanci, během níž získal více bodů než za celý podzim! Domácího favorita poslal do vedení již v 18. minutě exligista Lesák, tříbodový zisk ale Kratonohy ještě jistý neměly. Hosté totiž bojovali a dlouhé minuty živili naděje na zvrat.

Rozhodnutí přinesla až 63. minuta, v níž Kratonohy přidaly Dostálem druhou branku. V dalším kole Dvůr Králové B přivítá v neděli vedoucí tým soutěže z Libčan (17.00), V tabulce druhý Trutnov hostí ve šlágru kola třetí Jičín.

Fakta - branky: 18. M. Lesák, 63. Zd. Dostál. Rozhodčí: Ježek. ŽK: 1:3. Diváků: 100.

Sokol Kratonohy: Dvořák – Dušek, Klement, Král, Šmejda (35. Franc) – Fidra, Lesák, Hrůša, Bořke (82. Mikolanda) – Dostál (69. Nun), Veverka (87. Štěpánek).

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Švejdar – Černý, D. Bednář, Hruška, Duplinský – Tichovský, Blažek, Krušina, Gábor – V. Hák, Vondrouš.

Karel Vítek, trenér Sokola Kratonohy: „Získali jsme povinné tři body proti silně omlazenému soupeři. První branku jsme vstřelili již v 1. minutě, ta však ještě nebyla uznána. I když se nám hra nedařila podle představ, přesto jsme se v první půli dočkali alespoň jednogólového vedení. Po změně stran nepřišlo žádné velké herní zlepšení, ale druhou pojišťovací branku jsme nakonec vsítili. Po fotbalové stránce to bylo silně podprůměrné utkání, s předvedenou kvalitou hry nemůžeme být spokojeni, těší nás pouze bodový zisk."

Michal Hruška, trenér TJ Dvůr Králové B: „Mužstvo mohu jen pochválit. K utkání jsme nastoupili se sedmi dorostenci v základní sestavě. Cílem bylo vycházet z obranného bloku do brejků a z nich případně potrápit domácí obranu. Tento záměr jsme splnili a soupeři očekávaný zisk tří bodů minimálně znepříjemnili. Vynikající výkon odvedl zejména dorostenec Duplinský."