25.09.2013 17:35

Porážka v derby vůbec neměla přijít, je to velké zklamání pro fanoušky!

Vyhrát derby v Trutnově a vrátit se do vrchních pater tabulky. Žádný jiný cíl neležel před dvorskými fotbalisty před nedělním soubojem na hřišti trutnovského rivala. Jenže se nepovedlo a řada dvorských příznivců z bývalého okresního města cestovala domů zklamána. Divizní šlágr ale nebyl jediným víkendovým duelem, v němž se představil královédvorský kolektiv.Pojďme se ohlédnout za všemi souboji s modrobílou stopou.

Muži „A“

MFK Trutnov – TJ Dvůr Králové nad Labem A 2:0 (1:0).

Kdo viděl úvodních dvacet minut derby, pak odešel a vrátil se až na konci utkání, jen těžko by uvěřil stavu, jaký svítil na ukazateli skóre! Dvoráci na soupeře vlétli, jako kdyby přijeli na půdu týmu z I. A třídy. Už ve druhé minutě prolétl míč po rohovém kopu k Jakubovi Černíkovi, ten hlavou překonal gólmana Šťastného, z brankové čáry ale míč na další roh vykopl obránce Holubec. Jaká škoda – to by byl vstup do utkání!! V 10. minutě předvedli Dvoráci nádhernou akci, na jejímž konci byl Fanda Fejk, z bezprostřední blízkosti ale náš středopolař nechal jen vyniknout Jana Šťastného a strážce domácí branky se zaskvěl i v 17. minutě, kdy chytil jasný gól Řežábkovi. To byla také akce volající po gólu. Fejk totiž skvělé sólo doladil i kličkou brankáři, jenže místo zakončení do prázdné branky, pustil míč Klazarovi. Ten zaváhal, přesto chtěl akci vyšperkovat a na druhou stranu malého vápna posunul míč Řežábkovi. Na něho zívala takřka prázdná brána, dvorský štírek ale trefil zase Šťastného. Až poté začali vystrkávat růžky i domácí hráči, po půlhodině hry si ale hluboce oddychli po hlavičce Kilevníka, která minula Šťastného tyč doslova o centimetry. Mezi tím potrápil nerozvážné hostující beky domácí útočník Vilám. Ten tak dlouho naléhal na váhající stopery, až jim sebral míč a ohrozil i Ulrycha v brance. Pak už ale přišla důraznější odpověď Trutnova a hned z toho byl gól. Kamitz v šestnáctce posunul (rukou?) míč na Makovského, ten při centru uklouzl, jenže oblouček k překvapení všech skončil u vzdálenější tyče Ulrychovy branky – 1:0. Dvoráci vehementně protestovali, u rozhodčího si ale pouze vysloužili žlutou kartu pro nejaktivnějšího Martina Kruliše. Do pauzy mohli domácí klidně přidat další gól, Kovář ale v tutovce minul a Ulrychovu hrubici „a la Freibug“ hosté přežili.

Po přestávce naši hráči drželi míč se snahou o nátlakovou hru, obranný val Trutnova ale fungoval skvěle, navíc domácí využívali každou možnost na brejk. Velké šance nejprve spálili Vilám s Kamitzem, druhý jmenovaný ale v závěru po ťukesu s Kovářem přece jen výhru pojistil dalším gólem! Šance Dvora? Vlastně ani pořádná nebyla. Jen Radek Klazar, a posléze i Kristián Samler, se snažili na soupeře vyzrát rychlostí, jenže ostatní spoluhráči je ani jednou nedokázali včas doplnit, a tak ze sprinterských dovedností našich mladíků nic nebylo.

V souboji velkých rivalů tak zvítězili překvapivě, leč po zásluze, domácí fotbalisté, kteří využili svých předností a zaskočili favorita. Olivovi svěřenci v úvodu promarnili obrovské příležitosti a po půlhodině hry je potrestal Makovský. V závěru výhru Trutnova pojistil z brejku Kamitz. Velká škoda, protože v úvodu utkání se výhra našim hráčům doslova nabízela. Trutnov byl pod tlakem, jenže hosté jen prohloubili krizi z minulých duelů. Po famózním vstupu do soutěže, kdy ve čtyřech duelech po sobě nastříleli po třech brankách, vyšli již potřetí za sebou střelecky naprázdno!!!

Nutno dodat, že velice kvalitní výkon odvedla trojice rozhodčích. Ta si počínala velice dobře a p derby si "konečně" těžko může někdo stěžovat. Za nejvíc sporné momenty lze označit faul (?) Blažka na Viláma, který, kdyby se pískal, musel by být oceněn červenou kartou. Chvilkové emoce přinesla i zmiňovaná 35. minuta a v ní Kamitzovo postrčení míče na Makovského (ruka?).

Fakta – branky: 35. Makovský, 90. (+1) Kamitz. Rozhodčí: Poživil (Liberec). ŽK: 0:1. Diváci: 710.

MFK Trutnov: Šťastný – Makovský, Křižovič, M. Kejzlar, J. Holubec – P. Doubic (81. Přívratský), Kovář, Marks – Kamitz, P. Holubec – Vilám (79. Ullrich).

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Picha, Kruliš, Rejl, Blažek (73. Samler) – Kilevník, Podolník (76. M. Otradovský), Fejk, Řežábek – Černík, Klazar.

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Čekal jsem, že zápas bude trošku jiný než normální, protože jde o derby. Ze začátku byl Dvůr lepší, měl tam šance, ale myslím si, že pak jsme hru začali srovnávat a poločas jsme zaslouženě vedli. Ve druhé půli jsme se trošku báli o výsledek, možná jsme se až moc zatáhli, ale zase jsme hráli na brejky, které jsme mohli využít daleko dřív. Dvůr měl převahu, snažil se hrát na náběhy za obranu, ale gólovky ve druhém poločase neměl. Konečně naše obrana šlapala tak, jak má, tedy kromě zmíněného začátku. Přišla krásná návštěva, takže spokojenost po všech stránkách."

Roman Oliva, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem A: „Myslím si, že o celém utkání rozhodl jeho začátek, kde jsme měli čtyři vyložené šance, které jsme neproměnili. Soupeř se pak dostal také do hry a nás potrestal z brejků."

Aktuální tabulku divizní skupiny C najdete ZDE!

Muži „B“

TJ Dvůr Králové nad Labem B – MFK Nové Město 2:2 (1:1).

Dvorská rezerva se třemi dorostenci v základní sestavě a dalšími na lavičce odehrála proti nováčkovi soutěže slušný zápas. Hosté s řadou zkušených hráčů šli sice brzy do vedení, před přestávkou ale srovnal stav útočník Viktor Marks – 1:1.

Do druhého poločasu nastoupili domácí povzbuzeni gólem do šatny s větším elánem a vytvořili si územní převahu. V 50. minutě ale hostující Nejman trefil břevno domácí branky a o chvíli později tečovanou střelu Voráčka stačil Kuba Daniel vytěsnit na roh. Potom se hráčům Nového Města jejich kombinační hra zcela rozpadla a jen těžko se dostávali do nebezpečnějších akcí. Šance si naopak vytvářeli domácí. V 64. minutě zahrozil z trestného kopu Patrik Macek a v 76. minutě bleskový útok domácích likvidoval brankář Bohuška. Gólman Jakub Daniel odchytal skvělý zápas, navíc šest minut před koncem udeřil Dvůr zásluhou branky juniora Dana Tichovského – 2:1. Výhra ale domácím souzena nebyla. V nastaveném čase totiž po rohovém kopu vyrovnal hlavou Vít.

Fakta – branky: 42. Marks 84. Tichovský – 18. Sedláček, 90. (+2) Vít. Rozhodčí: Krotil. ŽK: 2:1. Diváků: 125.

TJ Dvůr Králové B: Daniel – Kasan, Macek, Bednář, Černý – Vondrouš (82. Krejsa), Hák (72. Ruprich), Tichovský, Vohnout (46. Žaba) – Marks, Samler.

MFK Nové Město: Bohuška – L. Zákravský, T. Zákravský, P. Zákravský, Vít – Nejman, Růžička, Valášek, Darebník (62. Koza) – Voráček, Sedláček (46. Čopík).

Čeněk Celler, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Zasloužené remíza, když jsme vítězství ztratili po hrubce v 90. minutě po kopu z rohu. Nejlepším naším hráčem byl brankář Jakub Daniel.“

Miloš Killar, trenér MFK Nové Město: „V dnešním utkání se nám nedařilo střelecky. Po řadě neproměněných šancí v 84. minutě přišel trest v podobě vedoucí branky domácích. Naštěstí se nám podařilo v poslední minutě alespoň vyrovnat. Výraznou postavou domácích byl brankář Daniel."

Aktuální tabulku krajské soutěže I. A třídy najdete ZDE!

Starší dorost

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – MFK Nové Město 1:2 (1:0).

Fakta – branky: 26. Krejsa - 68. J. Hánl, 87. Vlastní. Rozhodčí: Medlík. ŽK: 0:2. Diváků: 50.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Dobřichovský - Krejsa, D. Bednář, Gábor, Machek - Vitebský (Plecháč), Tichovský, Vladeka, M. Hák - Honců (Matula), Mertlík (Hampl).

MFK Nové Město: Holý – Králiček, Lukášek, Junek, M. Škoda I – M. Škoda II (46. Hánl), Lelek, Klikar, Bogusz (46. Mašek), Vaněk – Majer (88. J. Škoda).

Jakub Daniel, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem U19: „Začátek jsme opět trochu zaspali. Pak jsme pomalu přebírali iniciativu utkání, na které se dalo dívat. Fotbal byl nahoru a dolů. Jen škoda, že jsme neproměnili tutové šance Honců a Bednáře. Ale musíme uznat, že i Míra Dobřichovský si zachytal a podržel vedení poločasu 1:0, jež opět otevřel krásnou střelou Krejsa a nedal šanci jinak dobře chytajícímu gólmanu hostí. Bohužel, jako přes kopírák z Náchoda, začal druhý poločas. Začátek skvělý, trestňák Krejsy skvěle, jen tak tak, vytáhl gólman hostí na tyč a tutová dorážka Honců nebyla využita. Což bohužel nastartovalo hru hostí a my jsme se pomalu vytráceli ze hřiště. Ke všemu přišly dva tresty, které otočily výsledek na 1:2. Na konci jsme si totiž dali nešťastný vlastní gól. Ten nám ale utkání neprohrál, naopak to byly laxnost a fyzička téměř celého týmu. Tým nás hlavně ke konci opravdu zklamal.“

Bohumil Pöpperle, trené MFK Nové Město: „Po velmi slabém výkonu v prvním poločase přišla domluva v kabině. Změna v sestavě přinesla zlepšený výkon v druhé půlce a nakonec se klukům podařilo otočit nepříznivý výsledek a dotáhnout utkání do vítězného konce. I když domácí prohráli, předváděli velmi pěkný fotbal, hlavně v prvním poločase.“

Aktuální tabulku Východočeského přeboru U19 najdete ZDE!

Starší žáci

V krajské soutěži žáků byla rozehrána odvetná část podzimu, ale svěřenci kouče Davida Sojky v ní měli volno. Mohli tak sledovat, jak se popasují ostatní týmy. Dvoráci v tabulce drží třetí příčku a o tu druhou se v přímém souboji střetnou již tuto neděli od 9.30 pod Hankovým domem s Olympií Hradec Králové – PŘIJĎTE FANDIT DVORÁCI!!

Aktuální tabulku krajské soutěže U15 najdete ZDE!

Mladší žáci

Svěřenci trenéra Martina Kazdy na podzim poprvé zaváhali. Stydět se ale rozhodně nemusí. Podlehli totiž silnému Broumovu, navíc soupeři budou moci vše ještě vrátit! Na čele tabulky jsou hned čtyři týmy, které zatím zaváhaly pouze v jednom utkání. Jelikož ale naši borci mají odehráno nejvíc duelů, vedou tabulku, navíc s krásným skóre 35:4!

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – AFK Hronov 4:0 (1:0).

Branky: Ondřej Vítek 2, Nela Sováková, Aneta Sováková.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – Broumov 0:3 (0:3).

Branky: Hypšman, Hofman, Spišák.

Aktuální tabulku krajské soutěže U13 najdete ZDE!

Starší přípravka

Také borci z naší starší přípravky za sebou mají své „poprvé“. Ale nebojte, neprohráli. Jen prvně v sezoně inkasovali gól. Stalo se tak v zápase s posledním týmem tabulky. Za Hronov překonal našeho brankáře Jirman, svěřence trenéra Davida Šikala to ale mrzet tolik nemuselo, vyhráli totiž 5:1 a Broumov navíc porazili 6:0.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Hronov 5:1 (1:0).

Branky: Josef Hanzlíček 2, Nela Sováková, Šimon Teuber, Filip Machač – Jirman.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Slovan Broumov 6:0 (2:0).

Branky: Filip Machač 2, Šimon Teuber 2, Nela Sováková, Josef Hanzlíček.

Aktuální tabulku krajské soutěže U11 najdete ZDE!