02.06.2014 23:17

Porážka v Jablonci se čekala, za dorost skóroval i gólman Matula

Porážka v Jablonci se čekala, za dorost skóroval i gólman Matula

Uplynulý víkend nám mnoho radosti nepřinesl, přesto se budeme v tomto ohlédnutí radovat z několika vítězství. Tak třeba starší dorostenci zacvičili s početně výrazně oslabeným soupeřem. Dařilo se i mladším žákům a starším i mladším přípravkám. Jen ti dospělí – těm to prostě nešlo L

Muži „A“

Sokol Jablonec nad Jizerou – TJ Dvůr Králové nad Labem 3:1 (2:1).

V příjemném prostředí útulného stadionku v Jablonci nad Jizerou se hrál v sobotu útočný fotbal se šancemi na obou stranách. Již ve druhé minutě si na kolmou přihrávku naběhl Kuba Černík, který obešel i gólmana Farského, ale z těžkého úhlu zakončil slabě a míč stačil doběhnout domácí bek Soběslav. Jablonečtí se do tempa dostávali pomaleji. Až ve třinácté minutě Kovář poslal před branku střílenou nabídku, kterou Krejčík ve skluzu nepřesně zakončil. Ve 22. minutě si na centr Kováře naskočil Povr, ale ani on nazamířil mezi tyče. Vzápětí se na druhé straně Honza Řežábek hbitě uvolnil u rohového praporku, prošel až do blízkosti brankáře, jenž mu však zmenšil střelecký úhel a jeho pokus vyrazil na roh. Po půlhodině hry se už pohnulo i skóre. Nejprve domácí Krejčík na pravé straně našel nabíhajícího Krystana, a ten vybíhajícího Vildu Ulrycha pohotově prostřelil na zadní tyč – 1:0. O dvě minuty později bylo v jabloneckém ještě veseleji. To si Kovář dvakrát vyměnil míč s Krystanem, pak se ve vápně zbavil obránce a podruhé překonal Ulrycha. Naši borci ale zbraně nesložili a za další tři minuty snížili. V brejku si naběhl na kolmou přihrávku Juan Řežábek, poslal prudký míč před branku a po souboji Kuby Černíka s brankářem Farským jej do sítě uklidil střelec posledních týdnů Viktor Marks – 2:1. V poslední minutě měla obě mužstva ještě po jedné šanci. Nejprve Kovář nacentroval na volného Krejčíka, který sám z pěti metrů hlavičkoval jen do nohou Vildy Ulrycha. Na druhé straně po dlouhém míči se střelecky uvedl Martin Otradovský, ale jeho střelu Farský zlikvidoval.

Po změně stran tempo nepolevilo. Dvoráci měli velkou touhu vyrovnat a Jablonec zase vedení pojistit. V 54. minutě Řežábek vyslal nebezpečnou střelu zpoza vápna, jeho střela jen prosvištěla kolem tyče. Pak se hrálo převážně ve středu hřiště. V 68. minutě přišel možná rozhodující okamžik utkání. Dvoráci vyslali do vápna vysoký míč, který zasáhl ruku domácího stopera Soběslava, rozhodčí to jako přestupek neposoudil, ačkoliv celý stadion viděl situaci jako penaltovou. Nicméně se hrálo dál a hosté pochopili, že tentokrát jim obrat ve skóre, jaký jsme letos zažili v Letohradě, Náchodě a Svitavách povolen nebude.  V 77. minutě navíc Okleštěk dloubnul míč na zadní tyč, kde osamocený Karásek potřetí překonal dvorskou defenzivu. Bylo vymalováno. Tři minuty před koncem ještě dvorští hráči předvedli pěknou akci, kdy David Vitebský posunul míč na Martina Kilevníka, ten si narazil s Černíkem a před brankou posunul na Vikiho Markse. Jeho umístěná rána však zazvonila jen na břevno jablonecké branky.  V následujících minutách se již nic nestalo, a tak domácí diváci mohli zatleskat jak domácím hráčům za výhru, tak i našim borcům za předvedenou hru.

My však nemusíme zoufat. Podesáté v řadě jsme již v divizi zachráněni a tým se v posledních dvou kolech pokusí uhájit co nejlepší umístění, které by jistě bylo dobrým vysvědčením jak jarního kouče Miroslava Chalupy, tak i jeho předchůdce Romana Olivy, jenž vedl Dvůr na podzim. Tuto neděli pod Hankovým domem přivítáme od 17 hodin Pěnčín-Turnov a již ve středu Dvoráci zakončí sezonu v předehrávce 30. kola na půdě Ústí nad Orlicí.

Fakta – branky: 32. Krystan, 34. Kovář, 77. Karásek – 37. Marks. Rozhodčí: Vlček (Praha). ŽK: 1:1. Diváků: 260.

TJ Sokol Jablonec nad Jizerou: Farský – Loučka, Soběslav, Karásek, Šilhán – Krejčík, Krystan, Vanc (74. Helm), Povr (85. Barcuch) – Okleštěk, Kovář (87. Vodrážka).

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Picha, Ujec, Rejl, Kilevník – M. Otradovský (83. Mertlík), Vitebský, Fejk, Řežábek (74. V. Hák) – Černík, Marks.

VIDEOZÁZNAM Z UTKÁNÍ NAJDETE ZDE!

David Holman, vedoucí mužstva Jablonec nad Jizerou: „Hrál se útočný fotbal se šancemi na obou stranách, Dvůr ukázal, že do divizní špičky nepatří náhodou. Diváci mohli zatleskat našim hráčům za výhru, ale i soupeři za předvedenou hru. Bylo to těžké utkání, hosté hráli velmi dobře a my jsme za výhru rádi. K záchraně jsme se přiblížili, ale ještě to není definitivní.“

Miroslav Chalupa, trenér Dvora Králové: Od začátku se hrál útočný a pro diváky zajímavý fotbal s mnoha šancemi na obou stranách. V prvním poločase byli v koncovce domácí o něco přesnější, tak odcházeli do kabin s jednobrankovým vedením. Ve druhém poločase aktivita domácích, kteří nastoupili do utkání s několika hráči prvoligového Jablonce nad Nisou, výrazně polevila. V sedmé minutě přišel jeden z rozhodujících okamžiků, kdy hlavní rozhodčí neodpískal jednoznačný pokutový kop, poté co domácí obránce zahrál v pokutovém území rukou. Konečnou podobu výsledku dali domácí deset minut před koncem, kdy z rychlého protiútoku zvýšili na 3:1. My jsme se i nadále snažili nepolevit v naší aktivitě, ale výsledkem byla pouze střela Markse, která orazítkovala břevno domácí branky.

Aktuální tabulku divize C najdete ZDE!

Ze tří divizních skupin letos sestoupí celkem 11 mužstev. Jisté je, že ze skupiny A se budou muset pakovat čtyři (nejnižší počet bodů na 13. místě). Zbylá situace je na dobré cestě pro skupinu C. Černý Petr nejspíš zbyde na 13. celek skupiny B. Z céčka tudíž vedle libereckého Rapidu a Železného Brodu sestopí již jen jeden celek - bohužel však sympatický klub ze Svitav, který doplatil na zimní odchod hlavního finančního partnera, a tím i řadu velkých opor typu kanonýra Ivo Svobody a dalších.

  • Tabulka skupiny A ZDE!
  • Tabulka skupiny B ZDE!

Muži „B“

TJ Dvůr Králové nad Labem B – SK Třebechovice 2:3 (1:2).

Dvorská rezerva si vítězstvím nad Třebechovicemi chtěla dopředu zajistit I. A třídu i pro další ročník, po trochu nečekané porážce ale bude muset o záchranu bojovat ještě v dalších kolech. Dle tabulkového postavení byli hosté jednoznačným favoritem. Vždyť ještě na dálku bojují o postup do krajského přeboru. Jenže v neděli nastoupilo naše béčko slušně posíleno, a tak realizační tým věřil minimálně v bodový zisk. Nejblíže mu domácí byli po půlhodině hry, kdy vyrovnával na 1:1 Martin Otradovský. Brzy poté ale hosté znovu odskočili do náskoku a ve druhé půli, ačkoliv hráli o deseti, uhájili vítězství s konečnou podobou výsledku 2:3. Za domácí přitom „jen“ snižoval mladíček Tomáš Novotný.  

Fakta – branky: 32. M. Otradovský, 83. T. Novotný – 10. Žaloudek, 36. Kolínek, 70. Pokorný. Rozhodčí: Petr Vítek. ŽK: 1:5. ČK: 0:1 (49. Lukášek). Diváků: 100. 

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – D. Bednář, T. Novotný, Rejl, Tichovský – V. Hák, Vitebský, Fejk, Mertlík (71. M. Hák) – M. Otradovský, Marks.

SK Třebechovice: Rolejček – Horák, M. Vích, Pokorný, Hruška – T. Lukášek, Kolínek, M. Bíl, M. Lukášek – D. Vích (46. Lochman), Žaloudek (80. R. Bíl).

Čeněk Celler, vedoucí mužstva Dvora Králové B: „Hráči předvedli doslova ubohý výkon, a proto je vítězství hostů zcela zasloužené."

Josef Souček, trenér Třebechovic: „K vidění bylo bojovné utkání. Moji svěřenci podali dobrý výkon a především ve druhém poločase, kdy jsme od 47. minuty hráli bez vyloučeného Tomáše Lukáška, makali jeden za druhého. Důležité pro nás bylo, že jsme i v oslabení dokázali zvýšit na 3:1. Domácí v závěru stačili už jen snížit. Tři body jsme získali určitě zaslouženě."

Aktuální tabulku I. A třídy najdete ZDE!

Starší dorost

TJ Dvůr Králové nad Labem – Žamberk/Letohrad 6:0 (3:0).

Starší dorostenci se výhrou nad oslabeným sokem, který nastoupil jen s osmi hráči, posunuli na druhou tabulku skupiny o pořadí. Zajímavostí utkání byl fakt, že se dvakrát střelecky prosadil brankář Vladimír Matula, jenž tentokrát dostal příležitost v útoku. Navíc si talentovaný gólman zahrál v jednom dresu s mladším bráchou. Starší žák Adam totiž do hry vstoupil po půlhodině hry, kdy střídal Machka.

Fakta – branky: Matula a Gábor 2, Krejsa, Dolenský. Rozhodčí: Medlík. Hráno bez karet. Diváků: 30.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Rubáček – D.Bednář, Krejsa, Gábor, Machek (30. A. Matula) - Dolenský, M. Hák, Tichovský, Plecháč - Honců, Vl. Matula.

Žamberk/Letohrad: Hudec - Schon, Bílek, Černý, Stejskal - Uhlíř, Preclík, Pavel.

Jakub Daniel, trenér Dvora Králové: „Hosté přijeli pouze s osmi hráči, takže se celý zápas pouze bránili. Naše nevyužité brankové příležitosti je uchránily od podstatně vyšší porážky.“

Jiří Šámal, vedoucí mužstva Žamberk/Letohrad: „Bohužel jsme se dostavili pouze s osmi hráči a tomu také odpovídá výsledek utkání.“

Aktuální tabulku Východočeského přeboru (skupina o 6. – 10. místo) najdete ZDE!

Starší žáci

TJ Dvůr Králové nad Labem – Dobruška/Opočno 1:3.

Také starší žáci pod vedením kouče Davida Sojky nastoupili doma proti týmu spojeného ze dvou klubů, na rozdíl od svých dorosteneckých kolegů ale potkali soupeře mnohem připravenějšího. Hosté šli pod Hankovým domem do zápasu z pozice lídra tabulky a svoji roli dokázali potvrdit i výkonem. I přes porážku se ale oslabený domácí kolektiv nemusel za výkon stydět. Již tuto neděli od 9.30 si naši hráči budou moci znovu doma proti FKM Javorka zlepšit náladu. Dorazíte je podpořit?

Aktuální tabulku finálové skupiny krajské soutěže starších žáků najdete ZDE!

Mladší žáci

Především díky vítězství nad Třebší se mladší žáci posunuli v tabulce finálové skupiny krajské soutěže na třetí příčku. Mírným zklamáním víkendu byla remíza s hradeckou Olympií, cenná je výhra nad Vrchlabím, kterou zajistil svěřencům trenéra Martina Kazdy hattrick Ondry Vítka. Již o tomto víkendu se naši borci představí na turnaji pod Hankovým domem, kam jim můžete v sobotu od 9 hodin přijít fandit v soubojích proti Náchodu a hradecké Olympii.

TJ Dvůr Králové nad Labem – Sokol Třebeš 2:1 (1:0).

Branky: Nela Sováková, Ondřej Vítek - Rejl.

TJ Dvůr Králové nad Labem – FC Vrchlabí 3:2 (2:2).

Branky: Ondřej Vítek 3 - Mařík.

TJ Dvůr Králové nad Labem – FC Olympia Hradec Králové 1:1 (0:1).

Branky: Ondřej Vítek - Ponča.

Aktuální tabulku finálové skupiny mladších žáků najdete ZDE!

Starší přípravka

Borci pod vedením kouče Davida Šikala dospěli na turnaji v Podhůří k padesátiprocentní bilanci, která jim v tabulkovém posunu stačila na třetí příčku. Cenná je rozhodně remíza s druhým celkem krajské soutěže Třebší, mrzí naopak porážka s Vrchlabím. Také zde platí, že se Dvoráci v sobotu představí pod Hankovým domem proti Náchodu, který tabulku momenálně jasně vede a Olympii Hradec Králové, jež je naopak poslední. Přijďte jim fandit!

TJ Dvůr Králové nad Labem – Sokol Třebeš 1:1 (0:0).

Branky: Josef Hanzlíček - Holý.

TJ Dvůr Králové nad Labem – FC Olympia Hradec Králové 3:0 (1:0).

Branky: Jakub Všetečka, Vojta Marel, Štěpán Čechovič.

TJ Dvůr Králové nad Labem – FC Vrchlabí 0:2 (0:1).

Branky: vlastní a Mlejnek.

Aktuální tabulku finálové skupiny starší přípravky najdete ZDE!

FOTOGALERIE Z TURNAJE HRANÉHO V PODHŮŘÍ K NAHLÉDNUTÍ ZDE!

Mladší přípravka

Áčko mladší přípravky si na domácím turnaji pod Hankovým domem připsalo dvě vítězství a jednu porážku, což lze připojit k úspěchům tohoto víkendu. Navíc naši kluci celý turnaj vyhráli. Dařilo se ale i vůbec nejmladším borcům našeho klubu (společný snímek). Zde Dvoráci vydřeli výhru a remízu, v posledním duelu soupeři podlehli.

FOTOGALERIE Z TURNAJE HRANÉHO POD HANKOVÝM DOMEM K NAHLÉDNUTÍ ZDE!

Ženy

Divizní fotbalistky měly tentokrát volno a šetřily síly na závěrečný zápas sezony, který odehrají proti tradičnímu soupeři z Chocně.

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing