12.06.2018 23:51

Porážka v Letohradu áčku pokazila reputaci. Přípravky i béčko mužů derniéra teprve čeká

Porážka v Letohradu áčku pokazila reputaci. Přípravky i béčko mužů derniéra teprve čeká

Dva týdny před koncem sezony si dvorští fotbalisté zajistili účast také v dalším ročníku Fortuna Divize C. Na podzim roku 2018 tak vstoupíme již do 15. (!) divizní sezony v řadě, což se žádnému jinému klubu nepodařilo.

Po vydřeném vítězství 2:0 nad Vysokým Mýtem se tak čekalo, jak se Dvoráci porvou o co nejlepší konečné umístění. A zde jsme během pouhých dní zažili jak velkou radost, tak i zklamání.

Muži A

TJ Dvůr Králové nad Labem A – FK Zbuzany 1953 2:0 (2:0)

Loučení s domácím stadionem vyšlo našim fotbalistům bravurně. Pod Hankův dům dorazil ambiciózní nováček ze Zbuzan a na nasazení hostujícího celku bylo od úvodních minut vidět, že to s konečným druhým místem v tabulce myslí vážně.
Jenže kádr nabitý exligovými jmény (Dosoudil, Lička, Kincl, Klesa) na východě Čech narazil na tuhý odpor. Dvoráci nasazením ještě překonali nedělní partii proti Vysokému Mýtu a vynikajícím vstupem do zápasu pro sebe získali nadějný náskok.
Už v 9. minutě vykopával od branky míč Kuba Vaníček, Martin Hruška hlavou přiťukl do šance Davidu Vitebskému a domácí mladíček přesnou ranou otevřel skóre. Za dalších sedm minut se situace opakovala. Brankář Vaníček znovu využil přízně větru, tentokrát balón přelétl celou obranu a za ní si naběhl rychlonohý Dan Křížek. Povedený lob znamenal stav 2:0 a pro samotného hráče premiérovou divizní trefu v modrém dresu.
Spokojení diváci pak znejistěli, když museli ze hry brzy odejít zranění Karal s Hruškou, ani další nucená střídání ve druhém poločase ale na vývoji skóre nic nezměnila. Snaživí hosté se v utkání k ohrožení branky vůbec nedostali a odjeli se zaslouženou porážkou.

Fakta – branky: 9. Vitebský, 16. Křížek. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 2:5. Diváci: 320. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Macháček, Karal (26. Podolník), Tomeš – Vitebský (62. Janouch), Tauchman, O. Vaníček, Knespl (81. Mertlík), Křížek – Hruška (41. J. Dvořák).
FK Zbuzany 1953: Víšek  - Maleček, Karda, R. Dosoudil, Ksandr – Hřebeček (46. Radosta), M. Lička, Huňáček (75. Kordiak) – M. Říha, M. Kincl (46. V. Laušman), M. Klesa.

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „V utkání se ukázalo, že už jsme nebyli pod tlakem sestupu. Hráči si více věřili. Soupeře jsme předčili v bojovnosti a touze po vítězství. Hosté se především ve druhém poločase soustředili víc na výkon rozhodčích. Hráli jsme opravdu dobře a využili chyb soupeře. Sami jsme žádnou neudělali a kvalitou jsme hosty předčili. Osobně mě těší, že na hřišti nebyl vidět žádný rozdíl mezi bývalými ligisty a našimi kluky.“

Luboš Urban, trenér FK Zbuzany 1953: „V předehrávaném utkání jsme zaslouženě prohráli. Nevyšel nám vstup do zápasu, domácí se silným větrem v zádech toho plně využili. Po dlouhých odkopech od gólmana jsme dvakrát nedostoupili a podskočili míč, soupeř šel do přečíslení a skóroval. Pak hrál chytře zezadu a podnikal rychlé protiútoky. Druhý poločas jsme se zlepšili, vytvořili si tlak a řadu standardních situací, ale bez šancí. Vše skončilo na předfinální přihrávce.“

Záznam z utkání si můžete prohlédnout na webu www.tvcom.cz

FK Letohrad – TJ Dvůr Králové nad Labem A 4:1 (2:1)

V naší sezonní derniéře šlo pro oba týmy o rozlučkový zápas. Zatímco Dvoráci hráli posledních 90 minut celého ročníku, domácí se loučili s vlastním trávníkem a před svými fanoušky pochopitelně nechtěli prohrát. Jenže v prvním poločase byl jednoznačně lepším týmem ten hostující. Už krátce po rozehrávce jsme se dostali k ohrožení branky a po přiťuknutí od Křížka otevřel skóre Pepa Dvořák.

Našich fotbalistů bylo plné hřiště a to i po brzkém vyrovnání z nohy Kabourka, jenž potrestal zaváhání dvorské defenzívy. Vrátit vedení nám mohli Dvořák, v obrovské šanci David Knespl a pouze do tyče namířil svoji šanci Zdenda Tauchman. Trest přišel ve 26. minutě, kdy po nákopu z domácí poloviny hravě uklidil míč podruhé do brány Kabourek.

Poločasový stav 2:1 absolutně neodpovídal obrazu hry a změnit jej nedokázala ani pokračující převaha v půli druhé. Na hře Dvoráků nebyla ani tak znát absence Macháčka, Karala či Hrušky, odehráli jsme ale „Zápas blbec“. Výsledek utkání byl otevřený až do 64. minuty, kdy nejzkušenější hráč domácích Čada vstřelil z hranice šestnáctky gól na 3:1. Od té doby si Letohrad náskok hlídal a v závěru přidal pojistku povedenou ranou Tichý. Vítězství Letohradu nic nezmění na tom, že divizi opustí, Dvoráci ji dohrají na nelichotivém 11., 12. nebo 13. místě.

Fakta – branky: 8. a 26. Kabourek, 64. Čada, 90. Tichý – 1. Dvořák. Rozhodčí: Průcha. ŽK: 2:1. Diváci: 111. FK Letohrad: Volšík – P. Štěpán, Jeníček, Vaniš, Krystl (66. F. Vaníček) – J. Štěpán, Tichý, Čada, Šponar (89. Slodičák) – Jedlička (56. Lorenc), Kabourek (88. Polzer). TJ Dvůr Králové nad Labem: Kobos – Picha, Kruliš, Podolník, Tomeš – Křížek, O. Vaníček, Tauchman (80. Mertlík), Knespl (61. Janouch) – Dvořák, Vitebský (70. J. Vaníček).

František Dvořák, trenér FK Letohrad: Úvod utkání jsme vyloženě zaspali a obdrželi branku v pětadvacáté vteřině z prvního útoku. Tato branka udala ráz zápasu. Hosté byli výrazně lepší, lépe se pohybovali, lépe kombinovali, zkrátka jsme absolutně nestíhali. Pouze dva faktory nás držely ve hře, a to laxní koncovka hostů a v našem týmu dvojice Kabourek – Vaniš, která zařídila naše poločasové vedení. Druhý poločas byli hosté stále lepší v kombinaci, ale již si nevytvářeli vyložené brankové příležitosti. Naopak v závěru utkání jsme vstřelili dvě krásné branky a uhájili vítězství. Na jaře jsme tak na domácím hřišti v základní hrací době neporaženi.“

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Naši sestavu bohužel ovlivnila řada zranění, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Toto utkání jsme měli zvládnout lépe. Dobře jsme začali, brzy vedli, ale ve zbytku prvního poločasu jsme neproměnili velké šance a naopak sami po hrubých chybách v obranné fázi dvakrát inkasovali. Na můj vkus se vytratila i bojovnost a větší zájem o lepší výsledek. Spousta hráčů předvedla jen podprůměrný výkon.“

Záznam z utkání si můžete prohlédnout na webu www.tvcom.cz

Aktuální tabulku Fortuna Divize C najdete ZDE!

Muži B

TJ Dvůr Králové nad Labem B – TJ Jiskra Kocbeře 1:0 (1:0)

Po podzimní části naše rezerva vévodila I. B třídě, leč na jaře kádrové problémy zavinily lehčí pád. V tabulce se Dvoráci pakovali na aktuální čtvrtou příčku a sezonu se hráči snaží dohrát co nejlépe. I přes značné oslabení zvládli výsledkově i prestižní derby s Jiskrou Kocbeře.

Hosté pod Hankův dům dorazili s výrazně defenzivní taktikou a přes jejich pevnou defenzívu se naši hráči dostávali stěží. Překonat obranný val se povedlo pouze jednou, to když tři minuty před přestávkou vystřelil Lukáš Mertlík a na jeho křížnou ránu gólman Vinš nedosáhl.

Ve druhém poločase byl nejblíž zvýšení náskoku Martin Otradovský, samostatný únik na brankáře ale nevyřešil dobře a stav 1:0 se již do závěrečného hvizdu rozhodčího nezměnil.

Fakta – branka: 43. Mertlík. Rozhodčí: Pálka. ŽK: 1:0. Diváci: 50. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Kobos – Machek, S. Ježek, Ruprich – M. Petráček (76. D. Jákl), Kasan, M. Hák, Pražák – Mertlík (46. Rejchrt), M. Otradovský, Vitebský. TJ Jiskra Kocbeře: Vinš – V. Šolc, Blažek, Béna, Mohet – Hulík, A. Rodr, Klust, Z. Stránský (77. T. Groh), Hanuš – Šmíd.

Stanislav Ježek, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Celozápasovou převahu jsme dokázali zúročit jedinou vstřelenou brankou, ale mrzet nás to po zisku tří bodů nemusí. Soupeř dobře bránil, na naší straně je potěšující, že dostali příležitost hráči končící v dorostu, kteří by v příští sezoně měli být platnými členy našeho kádru.“

Jiří Štěpař, trenér TJ Jiskra Kocbeře: „Domácí měli územní převahu, ale celkově v utkání nebylo příliš brankových šancí. Výsledek odpovídá rozložení sil na hřišti. Naši hráči předvedli zodpovědný výkon, ale na body to tentokrát nestačilo.“

Aktuální tabulku JAKO I. B třídy najdete ZDE!

Starší dorost

Svěřenci trenéra Zdeňka Horáka si svůj poslední zápas sezony předehráli, když společný tým Vamberku a Rokytnice na domácím hřišti porazili rozdílem tří branek. Do vedení Dvoráky poslal v 16. minutě Tomáš Hynek, pak se dvakrát prosadil kanonýr Dan Jákl a na konečných 4:1 zvyšoval ještě před přestávkou Patrik Rejchrt.

Naši hráči ve finálové skupině krajské soutěže o dvě místa vylepšili postavení ze základní části a splnili tak cíl, s jakým do nadstavbové části vstupovali.

S dorosteneckou kategorií se v derniéře loučili David Sojka, David Kukla, Dominik Petráček, Patrik Rejchrt, Marcel Pražák a již delší dobu zraněný Adam Matula. Všem jmenovaným patří poděkování za předváděné výkony a lze jen doufat, že i přes studium na vysokých školách, budou chtít hráči pokračovat v dospělé kategorii.

Konečnou tabulku finálové skupiny krajské soutěže staršího dorostu najdete ZDE!

Starší žáci

Vysokou výhrou na hřišti Třebechovic zakončili parádní sezonu starší žáci Dvora. Svěřenci trenéra Martina Kazdy skončili v krajské soutěži na druhém místě, když na vítěznou Hořiněves ztráceli pouhých pět bodů. Co však stojí za zaznamenání je nejlepší útok v soutěži (134 nastřílených branek) a zároveň i nejlepší obrana (28 inkasovaných branek).

SK Třebechovice – TJ Dvůr Králové nad Labem 1:6 (0:5)

Také v posledním utkání sezony se střelecky výrazně prosadil kanonýr Lukáš Kopecký. Čtyřmi trefami doladil svou gólovou sbírku na 47 branek a za rokytnickým Jakubem Houserem zaostal o pouhých 6 zásahů.

Fakta – branky: 67. Š. Horák – 8., 19., 42. a 69. Kopecký, 27. Doležal, 38. Machač. Rozhodčí: Bečvář. Diváci: 50. TJ Dvůr Králové nad Labem U15: P. Straka – V. Marel, D. Vágner, Z. Hampl, J. Všetečka, A. Doležal, L. Kopecký, P. Kraus, D. Kreibich, T. Mencl, F. Machač, M. Šanovec.

Konečnou tabulku krajské soutěže starších žáků najdete ZDE!

Mladší žáci

Dvěma výhrami zakončili další úspěšnou sezonu mladší žáci. Pod vedením kouče Libora Machače Dvoráci zvítězili v Chlumci nad Cidlinou 3:2 nad domácím týmem a výsledkem 5:1 přehráli souklubí Úpice/Rtyně.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – Chlumec/RMSK 3:2 (1:1)

Branky: 14. Z. Hampl, 1. T. Formánek, 32. A. Doležal.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – Úpice/Rtyně 5:1 (2:0)

Branky: 11. a 21. A. Doležal, 14. a 32. T. Formánek, 31. O. Hynek.

Sestava Dvora na závěrečném turnaji: L. Hynek – Z. Hampl, J. Vágner, T. Jahnátek, M. Herman, T. Formánek, F. Mencl, L. Formánek, F. Pracný, J. K. Hlaváček, O. Hynek, A. Doležal, J. Langpaul, V. Lahučký.

Konečnou tabulku jarní části krajské soutěže mladších žáků najdete ZDE!

Starší přípravka

Předposlední turnaj sezony svěřenci trenéra Libora Špačka odehráli na trávníku ve Rtyni v Podkrkonoší.

  • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – FK Baník Radvanice 0:4 (0:1)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – TJ Sokol Bílá Třemešná 2:2 (2:0)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – TJ Baník Rtyně 5:4 (2:2)

Závěrečný turnaj Dvoráci odehrají v sobotu 16. června na hřišti Lánova, odjezd autobusu je v 7.30 od tribuny hlavního stadionu.

  • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – TJ Lánov (9.00)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – TJ Jiskra Horní Maršov (10.00)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – FK Baník Radvanice (11.00)

Starší přípravka v tabulce Okresního přeboru okupuje třetí příčku a v závěrečném kole dostane možnost přeskočit druhý Horní Maršov. Rozdíl mezi oběma rivaly je pouhý bod!

Mladší přípravka

Předposlední turnaj sezony svěřenci trenéra Michala Růžičky odehráli na trávníku v Lánově, kde sehráli dvojzápas s domácím týmem.

  • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Lánov 6:5 (3:4)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Lánov 5:4 (4:3)

Závěrečný turnaj Dvoráci odehrají v neděli 17. června na hřišti ve Rtyni v Podkrkonoší, odjezd týmu je v 9.30 od tribuny hlavního stadionu.

  • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – SK Sparta Úpice (11.00)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Baník Rtyně (12.00)

Mladší přípravka má v tabulce Okresního přeboru aktuálně 69 bodů a na konečném pátém místě už nemůže poslední kolo nic změnit!

Chybí vám už nyní dvorští fotbalisté? Pak neváhejte a vyrazte hrstce z nich fandit na mezinárodní turnaj UEFA Region´s Cup. Při něm David Vitebský, Zdeněk Tauchman, Jiří Podolník, Jakub Vaníček a v roli trenéra brankářů hájí národní dres v kvalifikační skupině amatérského šampionátu. Ve středu Výběr Královéhradeckého kraje porazil Bosnu a Hercegovinu 4:0. Tuto neděli od 11.00 vyzve ve Vrchlabí soupeře ze San Marina a ve středu 20. června odehraje rozhodující duel o postup na finálový turnaj v Trutnově proti Maďarsku (17.00).

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing