03.04.2019 12:28

Porážku od Slatiňan napravila šťastná výhra z Turnova. Rezerva doma nestačila na Bílou Třemešnou

Porážku od Slatiňan napravila šťastná výhra z Turnova. Rezerva doma nestačila na Bílou Třemešnou

Nejen při pohledu z okna se nám konečně rozjíždí to pravé jaro. Cítit se dá i na fotbalových trávnících, kde pomalu startují všechny soutěže, od kategorií mužů, až po ty nejmenší sportovní nadšence.

Nejinak je tomu v našem klubu. A mužstvo ze sebou má již tři mistrovská utkání, B tým si v sobotu odbyl jarní premiéru a stejně tak dorostenci jsou již v plném zápřahu.

No a první dubnový víkend bude patřit také žákům a přípravkám. Tak si to pojďme všechno zrekapitulovat.

Muži A

FK Turnov – TJ Dvůr Králové nad Labem A 1:2 (1:0)

Po domácím zaváhání s týmem Slatiňan čekal naše fotbalisty výlet na turnovský Stadion. Tedy na místo, kde jsme se v patnáctileté historii našeho divizního působení představili snad nejpočetněji. Na prstech jedné ruky bychom nejspíš spočítali, kolikrát se nám zde podařilo vyhrát.

Přesto zněl předzápasový cíl jasně: s ohledem na situaci v tabulce byla potřeba na půdě posledního celku vyhrát. A povedlo se. Rozhodně ale nešlo o snadnou záležitost.

Dvoráci duel zahájili nejhůř, jak mohli. Už v 7. minutě přišla obrovská chyba obrany, míče se zmocnil domácí Tomašov a křížnou přízemní střelou překonal Kubu Vaníčka. Našeho soupeře možná vstřelená branka povzbudila, nic to ale nezměnilo na obrazu hry.

Dvoráci byli lepším týmem, tvrdili muziku, Turnovští ale před vlastní šestnáctkou pracovali soustředěně a bylo velkým uměním vytvořit si jakoukoliv šanci na vstřelení gólu.

Nedařilo se, možná největší šanci měl David Vitebský, ale Český ráj ne a ne povolit. Nakonec nám k vyrovnání pomohli domácí sami. Po rohovém kopu v 81. minutě zahrál turnovský obránce trestuhodně rukou a pokutový kop s přehledem proměnil Ondra Vaníček.

Štěstěna se ke svěřencům trenéra Milana Ujce přiklonila také v úplném finiši jinak průměrného duelu. Už v nastaveném čase zahrával trestňák od postranní čáry střelec vyrovnávacího gólu. Míč přeletěl obranu a hladový Petr Václavek jej usměrnil do sítě. Petrova premiérova trefa ve dvorském dresu znamenala tříbodové vítězství a veselou cestu domů.

KRÁTKÝ SESTŘIH Z UTKÁNÍ najdete ZDE!

Fakta – branky: 7. Tomašov – 81. O. Vaníček z pen., 90. (+1) Václavek. Rozhodčí: Lafek. ŽK: 2:2. Diváci: 160. TJ Dvůr Králové n. L.: J. Vaníček – Picha, Kruliš, Karal, Tomeš – O. Vaníček, J. Dvořák (71. Václavek), Fejk (81. Rejl), Knespl (74. Tauchman) – O. Ujec (49. Hruška), Vitebský (90. Macháček). FK Turnov: Franc – Kordík (58. Podzimek), Šimek, Blažek – Tvrdý, Kim, Svoboda, Beníšek (46. Papoušek), Tomašov – Nulíček (81. Houžvička), P. Havel (65. Benek, 87. M. Syrovátka).

Džimis Bekakis, trenér FK Turnov: „Po prvním gólu jsme přestali hrát, což bylo samozřejmě špatně, soupeř byl po většinu zápasu fotbalovější a šel i v závěru mnohem více za vítězným gólem.“

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové: „V důležitém utkání jsme měli po celých 90 minut herní převahu, kterou se nám ale dlouho nedařilo vyjádřit gólově. Naopak jsme po hrubé chybě v defenzivě už od sedmé minuty prohrávali. Nakonec nám k vyrovnání pomohl soupeř, když zahrál rukou ve vlastní šestnáctce. Obrat jsme dokonali v nastavenéčase. Tři body bychom nyní potřebovali potvrdit doma proti Velkým Hamrům.“

Další výsledky 19. kola: Mšeno-Jablonec n. N. – Trutnov 3:2 (2:1), Velké Hamry – Čáslav 3:2 (1:1), Vysoké Mýto – Kolín 1:1, pen. 5:4, Náchod – Přepeře 3:1 (1:0), Český Brod – Benátky nad Jizerou 2:0 (0:0), Slatiňany – Horky nad Jizerou 2:1 (1:0).

Program 20. kola (6. – 7. dubna) – sobota 10.15: Kolín – Slatiňany, Pardubice B – Mšeno. 16.30: Trutnov – Vysoké Mýto, Horky nad Jizerou – Turnov. Neděle 16.30: Dvůr Králové nad Labem – Velké Hamry, Čáslav – Český Brod, Benátky nad Jizerou – Náchod.

Aktuální pohled na tabulku Fortuna Divize C ZDE!

Muži B

TJ Dvůr Králové nad Labem B – TJ Sokol Bílá Třemešná 2:3 (1:2)

Jen pár hodin po utkání áčka bylo na programu atraktivní derby v krajské soutěži I. B třídy. Pro naši rezervu zde jsou nejprestižnější souboje s Kocbeřemi, Miletínem a hlavně pak Bílou Třemešnou. Na podzim jsme „Na Dubině“ vyhráli hladce 7:1 a čekalo se, zda tým zvládne i odvetu.

V sestavě trenéra Jirky Rejla sice scházeli bratři Hákové a Pepa Voda, přesto se na derby sešla kvalitní sestava včetně Martina Kruliše. Ten hodil za hlavu únavu z dopoledního duelu v Turnově a pomohl také béčku. Domácím vyšel skvěle vstup do zápasu. Už ve 4. minutě přilétl centr do třemešenské šestnáctky a nejvýš se dokázal vyškrábat hlavičkující Jirka Rejl – 1:0.

Hosty bohužel inkasovaný gól nepoložil a už v 10. minutě se dočkali vyrovnání. Průnik Jákla skončil nedovoleným zákrokem a bývalý hráč našeho klubu Patrik Macek z penalty srovnal na 1:1. Ve 21. minutě Sokol dokonce skóre otočil. Tomáš Kubelka nádherně vysunul Hendrycha a ten si se zakončením hlavu nelámal – 1:2.

Stejný hráč pak mohl náskok hostů i zvýraznit, proti byl ale skvělý zákrok Vládi Matuly. Vyrovnáno mohlo být záhy. Hosté faulovali ve vlastním pokutovém území, penaltu ale trestuhodně střelou vysoko nad zahodil Lukáš Mertlík. Třemešenští své vedení pojistili povedenou akcí Tomáše Kubelky, jenž náš dres oblékal v dorostenecké kategorii – 1:3.

Od té doby si naši hráči vytvářeli velký tlak. Z dalšího pokutového kopu snížil čerstvý otec Martin Otradovský, vyrovnat mohli střídající hráči Klazar se Zlámalem. Ani jeden ale své šance neproměnili a v nervózním závěru už si nadšeně bojující soupeř výhru vzít nenechal.

Fakta – branky: 4. Rejl, 75. M. Otradovský z pen. – 10. Macek z pen., 21. Hendrych, 64. T. Kubelka. Rozhodčí: Valihora. ŽK: 3:3. Diváci: 250. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – A. Matula, Rejl, S. Ježek, Machek (62. Klazar) – Prokůpek – Pražák (46. Zlámal), Kruliš, Mertlík (82. D. Petráček) – M. Otradovský, Marks. TJ Sokol Bílá Třemešná: Zlatník – Kiss, Josef Kubelka, J. Hažer, Poloprudský – Jaroslav Kubelka (69. T. Otradovský), T. Kubelka, Macek, M. Jákl (76. Dašek) – D. Kubelka (89. J. Jákl), Hendrych (90. Forman).

Vladimír Pavlis, kustod TJ Dvůr Králové B: „Prestižní derby rozhodla obrovská vůle po vítězství ze strany soupeře. Náš výkon nebyl dobrý. Jedním z klíčových momentů byla neproměněná penalta za stavu 1:2. Zápas sledovala pěkná návštěva. Bylo znát, že se z naší strany jednalo o první zápas po zimě. Klobouk dolů před Martinem Krulišem, který dopoledne odehrál 90 minut v divizi a pak zvládl stejnou porci ještě za béčko. Navíc patřil k nejlepším hráčům na hřišti.“

Josef Kubelka st., vedoucí mužstva TJ Sokol Bílá Třemešná: „Odehráli jsme výborný zápas. Celkově šlo o povedené derby. Domácí proti nám postavili opravdu silnou sestavu, před kterou jsme měli zdravý respekt. V páté minutě šli navíc do vedení. My ale dokázali skóre otočit, přežili jsme i neproměněnou penaltu soupeře. Po druhém pokutovém kopu však byly závěrečné minuty dramatické. Kluci obrovskou bojovností vedení udrželi a z výhry máme velikou radost. Hrálo se ve skvělé kulise, všem našim fanouškům děkujeme za podporu.

Další výsledky 15. kola: Kocbeře – Dolní Kalná 0:0, pen. 2:4, Staré Buky – Nepolisy 2:3 (2:1), Miletín – Nová Paka 1:4 (0:3), Nemyčeves – Vrchlabí B 1:1 (1:1), pen. 4:5, Hostinné – Skřivany 1:2 (0:2), Železnice – Kopidlno 2:0 (2:0).

Program 16. kola (6. – 7. dubna) – sobota 15.00: Nová Paka – Dvůr Králové B. 16.30: Bílá Třemešná – Skřivany, Nepolisy – Kocbeře, Hostinné – Železnice, Dolní Kalná – Miletín. Neděle 16.30: Kopidlno – Nemyčeves, Vrchlabí B – Staré Buky.

Aktuální pohled na tabulku krajské soutěže I. B třídy ZDE!

Časové přesuny u zápasů B mužstva:

Náš klub vyhověl oddílu 1. FK Nová Paka, který nás požádal o posunutí začátku sobotního utkání s naší rezervou. Od 17 hodin se tamní hokejisté utkají se soupeřem z Loun o postup do II. ligy. Zápas fotbalové I. B třídy se tak posouvá na 15.00.

O týden později se v neděli 14. dubna hraje prestižní ligové derby mezi Slavií a Spartou. Z toho důvodu jsme požádali o posun zápasu mezi Dvorem Králové B a Dolní Kalnou. Soupeř souhlasil, takže se pod Hankovým domem bude hrát již od 14.30.

Věříme, že obě tyto změny potěší ať už hokejové fanoušky, tak příznivce pražských „S“.

Starší dorost

Poté, co naši dorostenci zahájili jarní část zbytečnou porážkou v Dobrušce (2:4), čekal je domácí duel s rezervou Vrchlabí. Rozsáhlá marodka v kádru kouče Zdeňka Horáka zapříčinila, že dvorský oddíl požádal soupeře o přeložení utkání na pozdější termín. Děkujeme vrchlabské straně za vyhovění. Duel se bude hrát ve středu 8. května na třemešenském hřišti „Na Dubině“.

Aktuální pohled na tabulku Krajské soutěže U19 ZDE!

Program našich mužstev na týden 1. – 7. dubna

Středa 3. dubna

  • 17.30: STARŠÍ ŽÁCI hostí pod Hankovým domem Třebechovice

Sobota 6. dubna

  • 9.00: MLADŠÍ PŘÍPRAVKA A pod Hankovým domem hostí turnaj

soupeři: Kocbeře, Úpice a Malé Svatoňovice

  • 13.00: STARŠÍ PŘÍPRAVKA hraje turnaj v Horním Staré Městě, odjezd 11.45

soupeři: Bílá Třemešná, Trutnov dívky

  • 15.00: MUŽI B hrají utkání I. B třídy v Nové Pace, odjezd 13.00

Neděle 7. dubna

  • 9.00: MLADŠÍ PŘÍPRAVKA B hraje turnaj ve Vítězné, odjezd auty 8.00

soupeři: Rtyně v P., Mladé Buky a Vítězná

  • 13.00: MLADŠÍ ŽÁCI hrají turnaj v Jičíně, odjezd 11.30

soupeři: Jičín a Žacléř

  • 14.00: STARŠÍ ŽÁCI hrají utkání krajské soutěže v Dobrušce, odjezd 12.30
  • 16.30: MUŽI A hrají divizní utkání pod Hankovým domem proti Velkým Hamrům

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing