19.09.2018 14:38

Porážku z Hamrů Dvoráci napravili výhrou nad Českým Brodem. Daří se našim nejmenším fotbalistům

Gólové přestřelky na venkovních stadionech, šachové partie pod Hankovým domem. Tak se zatím prezentují naši fotbalisté v aktuálním ročníku Fortuna Divize C. Venku už podruhé svěřenci trenéra Ujce dokázali ztratit dvoubrankový náskok, když vedení 2:0 prohospodařili po Slatiňanech také na půdě Velkých Hamrů.

Týden na to si Dvoráci vše vynahradili v domácím utkání proti Českému Brodu. Stejně jako v srpovém pohárovém klání jsme nepříjemného soka porazili za tři body.

Muži A

SK Velké Hamry – TJ Dvůr Králové nad Labem 4:2 (1:2)

Do Jizerských hor cestovali Dvoráci napravovat několik bodových zaváhání z úvodu sezony a v prvním poločase se jim to výsledkově i dařilo. Kvalitní domácí celek hosté zaskočili dvěma trefami v rozmezí od 28. do 34. minuty. Pokaždé za to mohla standardní situace, kdy po rohovém kopu nejprve propadl míč k Jirkovi Macháčkovi, podruhé zase z dobré orientace v šestnáctce těžil Vlasta Karal.
Nováčka soutěže vrátila do hry zcela zbytečná branka kanonýra Radzinevičiuse, jemuž dala naše obrana Dvora příliš prostoru ke gólové hlavičce – 2:1.
Po přestávce zmatky ve dvorské defenzívě pokračovaly. K obratu vedly dva zásahy Kováčika a v 70. minutě doladil stav zápasu svou druhou trefou Radzinevičius, jehož náš obránce nedůraznou hlavičkou vyslal k samostatnému úniku na brankáře Vaníčka.

Fakta – branky: 40. a 70. Radzinevičius, 57. a 63. Kováčik - 28. Macháček, 34. Karal. Rozhodčí: Opočenský. Žluté karty: 1:3. Diváci: 250. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Macháček, Rejl, Tomeš (75. Knespl) – Křížek, Karal, Fejk (78. Tauchman), O.Vaníček – O.Ujec (74. Hruška), Mertlík (88. V. Hák).

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Start do zápasu nám vyšel. Ne, že bychom byli lepší než soupeř, ale ze dvou rohů se nám podařilo skórovat a stejně jako před dvěma týdny jsme se dostali do dvoubrankového náskoku. Domácí měli mírnou převahu, my je ale dlouho k ničemu nepouštěli. Jenže pak začaly přicházet individuální chyby a soupeř stav otočil.“

TJ Dvůr Králové nad Labem – SK Český Brod 2:1 (0:1)

Velmi důležité, zcela zasloužené, ale zároveň i hodně utrápené vítězství. Dvoráci byli v souboji s Českým Brodem lepším týmem a stejně jako v srpnovém předkole národního MOL cupu jej dokázali porazit. Znovu rozhodovaly dva vstřelené góly ze druhého poločasu.
Tentokrát ale naši borci museli otáčet skóre. Prohrávali totiž už od 4. minuty, kdy zaváhání gólmana využil k jednoduché brance Suk. Do přestávky se naši hráči snažili o zvrat a za aktivitu mohli být dvakrát odměněni. Arbitři ale trestuhodně nepostřehli dva penaltové zákroky na Tomáše Pichu, respektive Lukáše Mertlíka, a tak se šlo do kabin za stavu 0:1.

Po přestávce Dvůr výrazně přidal a brzy se dočkal obratu. Nejprve se v 53. minutě po krásném centru střídajícího Vitebského prosadil hlavou Ondra Ujec a o dvanáct minut později už Dvůr vedl. Právě střelce vyrovnávací branky stáhl přímo před očima rozhodčího k zemi obránce a z nařízeného pokutového kopu div neprotrhl síť Ondřej Vaníček – 2:1.
Ve zbytku utkání jsme si už vítězství pohlídali. Vystrašila nás jen povedená rána Michálka a minutu před koncem zákrok na hostující Hrdličku, po němž si zlobu na sudího „vyzkoušeli“ také hosté.

Fakta – branky: 53. O. Ujec, 65. O. Vaníček z pen. – 4. Suk. Rozhodčí: Mrkáček. ŽK: 4:1. Diváci: 350. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Karal, Macháček, Křížek – Hruška (46. Vitebský), Tauchman (86. J. Dvořák), Fejk (60. Knespl), O. Vaníček – O. Ujec (82. Tomeš), Mertlík.

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Po celé utkání jsme byli aktivnějším týmem a po zásluze vyhráli. Už v prvním poločase jsme mohli skórovat, ve sporných situacích nám ale byly upřeny dvě penalty. Do druhé půle jsme šli s cílem skóre otočit, což se nám i podařilo. Za vším stála větší vůle, aktivita i bojovnost.“

Aktuální pohled na TABULKU Fortuna Divize C

Muži B

Doma výhra, venku porážka. Stejnou bilanci jako divizní A mužstvo v posledních dvou víkendech okusila i rezerva mužů. Po cenném skalpu lídra tabulky padli svěřenci trenéra Jirky Rejla na hřišti vrchlabského béčka.

TJ Dvůr Králové nad Labem B - TJ Sokol Nepolisy 2:1 (0:1)

Fakta - branky: 62. Otradovský, 69. Mertlík – 13. Pánek z pen. Rozhodčí: Šotek. ŽK: 5:4. Diváci: 150. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – Zlámal, Rejl (78. Suk), D. Bednář, Sojka (46. Ježek) – Pražák (46. Tauchman), V. Hák, Prokůpek, Machek – M. Otradovský, Mertlík (70. D. Petráček).

Jiří Rejl (Dvůr Králové B): „Konečně jsme výkony z venkovních zápasů dokázali přenést i pod Hankův dům. Proti kvalitnímu soupeři jsme hráli dobře kombinačně a dokázali proměnit dvě z několika příležitostí. V závěru jsme to pak srdnatě ubránili. Nejen výsledek, ale hlavně předvedený výkon je příslibem do dalších utkání. Všichni hráči zaslouží absolutorium.“

Milan Havlík (Nepolisy): „Velmi kvalitnímu týmu domácích jsme byli důstojným soupeřem jen v prvním poločase. V něm jsme promarnili několik dalších libových příležitostí a to rozhodlo. Ve druhé půli nás soupeř zatlačil a při mimořádné produktivitě - dva góly ze tří střel - výsledek otočil. Závěrečný patnáctiminutový tlak již přinesl jen břevno a tak odjíždíme s prázdnou. Zápas s přehledem odřídila trojice rozhodčích.“

FC Vrchlabí B - TJ Dvůr Králové nad Labem B 4:1 (2:0)

Fakta – branky: 12. a 43. Žďárský, 88. Blažej, 90. Zarebski – 53. Otradovský. Rozhodčí: Ikizgül. ŽK: 1:2. Diváci: 115. FC Vrchlabí B: Tuž – P. Blažek, J. Zajíc, T. Hampl (90. Sedláček), Peterka (51. Wojcik) – Cink, Bürger, Pokorný, M. Stránský (46. Fišar) – Žďárský, Blažej. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Prokůpek – D. Bednář, Kasan, Sojka (78. Gábor), Ruprich – Zlámal, D. Petráček, Machek, M. Hák (87. R. Suk) – Marks, M. Otradovský.

Luděk Vojtíšek (Vrchlabí B): „Na pěkném hřišti se hrál fotbal, který musel uspokojit všechny přítomné. Ve vyrovnaném průběhu utkání, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou, se nám podařilo v závěru dvěma brankami získat první domácí vítězství.“

Jiří Rejl (Dvůr Králové B): „Gratulujeme soupeři k zaslouženému vítězství. Ve hře o bodový zisk jsme sice byli takřka do konce zápasu, leč v produktivitě nám domácí udělili lekci.“

Aktuální pohled na TABULKU krajské soutěže JAKO I. B třídy mužů

Starší dorost

Svěřenci trenéra Zdeňka Horáka v posledních dvou kolech narazili na dva nejlepší celky krajského soutěže. Zatímco na půdě lídra tabulky z Chlumce nad Cidlinou šance na bodový zisk pro výrazně oslabenou sestavu nebyla, proti druhému Rudníku naši fotbalisté vedli ještě čtvrthodiny před koncem 4:2, aby nakonec prohráli v penaltovém rozstřelu. Velká škoda!

Dvůr Králové/Bílá Třemešná – TJ Rudník 4:4 (2:2), penalty 1:3

Fakta – branky: 10., 59. a 71. Jákl, 44. Hynek – 31. Balog 40. Kadét, 73. Rodr, 75. Svoboda. Rozhodčí: Havlík. Hráno bez karet. Diváci: 25. Dvůr Králové/Bílá Třemešná: J. Zivr – F. Hanek, T. Hynek, D. Jákl, L. Kopecký, V. Marel, D. Vágner, F. Horák, T. Lavryk, D. Linda, J. Nosek, J. Hlavatý, J. Ryba, M. Hak, P. Straka.

Chlumec/Nové Město – Dvůr Králové/Bílá Třemešná 8:0 (5:0)

Fakta – branky: 3. z pen., 37. a 82. Kříž, 9. a 23. Špinka, 13. Šimák, 75. a 90. Kárník. Rozhodčí: Ležík. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Dvůr Králové/Bílá Třemešná: P. Straka – F. Hanek, D. Jákl, V. Marel, F. Horák, J. Ryba, M. Hak, V. Vejnar, J. Hlavatý, J. Nosek, J. Zivr, A. Šenfeldr.

Aktuální pohled na TABULKU krajské soutěže staršího dorostu

Starší žáci

Svěřenci trenéra Martina Kazdy patří také letos k předním týmům krajské soutěže starších žáků. Dobrou formu z úvodu sezony potvrzovali ve dvou zápasech na hřištích svých soupeřů. Nejprve jasně přehráli Velké Poříčí, pak v přímé bitvě o druhou příčku uhráli bod v Třebechovicích.

TJ Velké Poříčí – TJ Dvůr Králové nad Labem U15 0:5 (0:3)

Fakta – branky: 6. a 10. Machač, 33. Kraus, 68. L. Formánek, 70. Jirásek. Rozhodčí: T. Franěk. ŽK: 0:1. Diváci: 10. TJ Dvůr Králové nad Labem U15: L. Hynek – Z. Hampl, E. Výprachtický, F. Pracný, J. Langpaul, J. Vágner I., T. Formánek, V. Kořínek, L. Formánek, F. Machač, P. Kraus, O. Hynek, P. Jirásek, A. Doležal, M. Šanovec, A. Hromádko.

SK Třebechovice – TJ Dvůr Králové nad Labem U15 0:0, penalty 6:5

Fakta – rozhodčí: L. Říha. ŽK: 1:0. Diváci: 30. TJ Dvůr Králové nad Labem U15: L. Hynek – Z. Hampl, E. Výprachtický, F. Pracný, J. Langpaul, J. Vágner I., T. Formánek, V. Kořínek, L. Formánek, F. Machač, P. Kraus, O. Hynek, P. Jirásek, A. Doležal, M. Šanovec, A. Hromádko.

Aktuální pohled na TABULKU krajské soutěže starších žáků

Mladší žáci

Parta trenéra Libora Špačka si v posledních dvou týdnech zahrála dva turnaje. V Broumově dokázala o body obrat soupeře z Hostinného, v Jaroměři už se jí tolik nedařilo, když poprvé v sezoně odjížděla z turnaje bez bodů.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – SK Rozkoš Česká Skalice 0:1

Sestava Dvora Králové: P. Adámek – J. Budinský, M. Herman, J. K. Hlaváček, T. Jahnátek, V. Lahučký, D. Langer, V. Laňka, I. Polan, Š. Ryba, J. Špaček, J. Vágner II., A. Vojtěch, V. Yaremchuk, J. Závodný.

Aktuální pohled na TABULKU krajského přeboru mladších žáků

Starší přípravka

Pod vedením nového kouče Vojty Matrase do Pilníkova a Rudníku. Dívčímu týmu Trutnova sice dvakrát podlehli, na zbylé soupeře ale vyzrát dokázali.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – MFK Trutnov dívky 3:5

Branky Dvora: Švába, Neumann, Dufek.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Staré Buky/Pilníkov 6:2

Branky Dvora: Just 3, Kosinka, Neumann, Dufek.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – MFK Trutnov dívky 2:11

Branky Dvora: Šůna, Sieger.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – TJ Rudník 6:4

Branky Dvora: Šůna 3, Sieger 2, Kosinka.

Sestava Dvora Králové: M. Neumann, T. Kosinka, A. Just, A. Zemánek, J. Špaček, J. Dufek, O. Sieger, F. Švába, Š. Šanovec.

V jedenáctičlenné tabulce Okresího přeboru starších přípravek 5+1 jsou Dvoráci na sedmé pozici.

Mladší přípravka

Skvěle se daří oběma kolektivům mladší přípravky. Áčko vede Michal Růžička a jeho tým je zatím na podzim bodově stoprocentní. Nově se dal dohromady také mlaďoučký tým B, a ten se v polovině září dočkal svých prvních výher. Radost byla obrovská. Již o následujícím víkendu se oba týmy představí ve vzájemných soubojích na stadionu pod Hankovým domem!

• TJ Dvůr Králové nad Labem A – TJ Malé Svatoňovice 14:0
  • TJ Dvůr Králové nad Labem A – TJ Malé Svatoňovice 10:2
  • TJ Dvůr Králové nad Labem A – Sokol Vítězná 12:6
  • TJ Dvůr Králové nad Labem A – TJ Baník Žacléř 7:2

Sestava Dvora Králové: K. Šturma – T. Schwarzer, A. Růžička, J. Kosinka, M. Šturm, M. Vágner, J. Pavlis, V. Šůna.

• TJ Dvůr Králové nad Labem B – TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší 1:15
  • TJ Dvůr Králové nad Labem B – TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší 1:11
  • TJ Dvůr Králové nad Labem B – TJ Sokol Bílá Třemešná 10:3
  • TJ Dvůr Králové nad Labem B – MFK Trutnov B 9:4
  • TJ Dvůr Králové nad Labem B – SK Sparta Úpice 3:6

Sestava Dvora Králové: J. Zima – D. Zemánek, P. Stránský, A. Soumar, M. Ryba, S. P. Parai, M. Jirousek, D. Ježek, A. Ježek, J. L. Čejka, V. Baier.

A tým je ve čtrnáctičlenné tabulce Okresního přeboru mladší přípravky 4+1 na třetím místě, béčku p