30.05.2018 14:31

Poslední dva zápasy A týmu zavařily. Divizní záchrana zdaleka není jistá! To béčko čepovalo jedenáctku

Poslední dva zápasy A týmu zavařily. Divizní záchrana zdaleka není jistá! To béčko čepovalo jedenáctku

Necelý měsíc zbývá odehrát z aktuálního fotbalového ročníku a ve všech soutěžích se zastoupením našeho klubu jde do tuhého. Nejvíc samozřejmě sledujeme Fortuna Divizi C dospělých, ale svoji pozornost budí i soutěže mládežnické. Připomeňte si nyní výsledky našich mužstev z posledních dvou víkendů.

Muži A

Áčko se tři kola před koncem soutěžního ročníku dostalo do problémů. A to naprosto zbytečně. Už doma proti Živanicím jsme ztratili bod v úplném konci utkání a na hřišti Vykáně dokonce svěřenci kouče Milana Ujce prohospodařili tříbrankový náskok!

V tabulce nám tak patří 13. příčka (36 bodů), přičemž 14., 15. a 16. pozice je letos sestupová. Na čtrnáctý Letohrad máme náskok šesti bodů. Na patnáctou Vykáň sedm a na šestnáctou Chrastavu 9. Letohrad jede ve 28. kole v sobotu ráno do Zbuzan, Chrastava odpoledne hrake doma se Živanicemi a Vykáň se v neděli dopoledne představí na Admiře. Po těchto zápasech budeme chytřejší. V případě, že Letohrad prohraje a Vykáň získá maximálně bod, bude nám ve zbývajících třech kolech stačit k jistotě záchrany jediný bod. Ale nepředbíhejme!

TJ Dvůr Králové nad Labem – TJ Sokol Živanice 0:1 (0:0)

Souboj dvou zkušených týmů nabídl opatrný duel s minimem šancí. V první půli tu největší zahodil Daniel Křížek, jenž nevyužil samostatný únik na brankáře. Po přestávce zvýšili úsilí o postup bojující hosté a nakonec se šest minut před koncem dočkali šťastné vítězné trefy z nohy Kakrdy.

Fakta – branka: 84. Kakrda. Rozhodčí: Pastyřík. ŽK: 1:2. Diváci: 385. TJ Dvůr Králové nad Labem: Kobos – Picha, Kruliš (82. Janouch), Macháček, Tomeš – Vitebský (75. Knespl), Tauchman, O. Vaníček (46. Podolník), Křížek – Hruška (88. J. Dvořák), O. Ujec. TJ Sokol Živanice: M. Vašíček – Buriánek, Zdeňka, Ferčák (46. Novotný), Motyčka – Polák (89. F. Pánek), Herzán, Gorol, Hundák – D. Pánek (64. M. Ujec), T. Kakrda.

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Vyrovnaný zápas proti jednomu z nejkvalitnějších soupeřů, kteří se na našem stadionu v sezoně představili. Hráče musím pochválit za přístup k utkání a bojovnost. Bohužel štěstí se tentokrát přiklonilo k soupeři, který vstřelil šťastný gól na konci zápasu. Minimálně bod jsme si rozhodně zasloužili.“

Roman Oliva, trenér TJ Sokol Živanice: „Jednalo se vyrovnané a hodně bojovné utkání. Podlé mého názoru jsme chtěli více vyhrát. Soupeř si vytvořil asi tři šance, když my jsme jich měli podstatně víc. Důležité bylo, že jsme drželi nulu. V závěru jsme byli šťastnější. Jsou to pro nás luxusní body. Navíc nám nahrály i výsledky našich pronásledovatelů.“

Záznam z utkání si můžete prohlédnout ZDE!

FK Čechie Vykáň – TJ Dvůr Králové nad Labem 3:3 (0:2), penalty 3:1

Tohle může naše fotbalisty ještě hodně mrzet! Svěřenci trenéra Milana Ujce po domácí smolné porážce od Živanic zajížděli složit reparát do Vykáně a nedaleko Českého Brodu zpočátku nic nenasvědčovalo špatnému konci. Už ve 13. minutě se pěknou ranou z hranice šestnáctky prosadil Martin Hruška a stejný hráč o chvíli později proměnil pokutový kop za faul na Dana Křížka.
Po přestávce domácí zahrozili střelou do tyče, ale místo snížení skóre v 58. minutě zvýšil Zdenda Tauchman povedenou hlavičkou již na 0:3! Hosté možná v domnění rozhodnutého výsledku prostřídali, to se ale ukázalo jako velká chyba. Po odstoupení Vlasty Karala s Martinem Hruškou totiž domácí ovládli střed hřiště. Jejich hru oživil hvězdný David Jarolím a bylo zle. Nejprve si nešťastný vlastní gól vstřelil Petr Tomeš, na 2:3 v 77. minutě snížil Dalekorej a právě bývalý reprezentant v 82. minutě zařídil vyrovnání.
Zmar Dvoráků vyvrcholil v penaltovém rozstřelu, kdy se ze čtyř exekutorů prosadil jen Křížek. Při ostatních střelách nemusel domácí gólman ani zasahovat.

Fakta - branky: 62. vlastní (Tomeš), 77. Dalekorej, 81. D. Jarolím 13. a 17. z pen. Hruška, 58. Tauchman. Rozhodčí: Starý. ŽK: 1:2. Diváci: 150. FK Čechie Vykáň: Sova – Beneš (75. Šedivý), Olmr, Kubek, Říha – Vobořil, Šplíchal (46. D. Jarolím), L. Jarolím, Koutenský – Dalekorej, Moravec (59. Žampa). TJ Dvůr Králové nad Labem: Kobos – Picha, Macháček, Kruliš (89. Rejl), Tomeš – Karal (60. Podolník) Vitebský (68. Janouch), Tauchman, Hruška (55. Knespl), Křížek – O. Ujec (84. Dvořák).

Fabio Leggeri , trenér FK Čechie Vykáň: „Po hodině hry jsme prohrávali o tři branky, ale nakonec jsme dokázali vyrovnat. Soupeř byl bojovnější než my a celkově spíše převládal boj nad fotbalovostí. Už jsme měli k dispozici více hráčů než v minulých zápasech, ale třeba David Jarolím naskočil až do druhé půle. Na záchranu už je to těžké, ale nechceme dělat ostudu a to se daří.“

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Ztratit takhle rozehraný zápas je umění. Za stavu 3:0 jsme totálně propadli v obranné hře a po individuálních chybách ztratili dva body.“

Záznam z utkání si můžete prohlédnout ZDE!

Aktuální tabulka Fortuna Divize C mužů ZDE!

Muži B

Dva potěšitelné výsledky si připsala rezerva mužů. Nejprve Dvoráci pouze o deseti hráčích zajížděli na hřiště Železnice, odkud díky trefě Jirky Rejla přivezli cenný bod. Týden na to si béčko s chutí zastřílelo doma proti Nemyčevsi. Na rekordním vítězství 11:1 se pěti góly podílel brankář A mužstva Jakub Vaníček.

Zajímavostí je, že proti Železnici stál ve dvorské brance obránce dorostu David Sojka, týden na to si navlékl rukavice bek áčka Tomáš Picha.

TJ Sokol Železnice – TJ Dvůr Králové nad Labem B 1:1 (1:0), penalty 5:4

Fakta – branky: 32. L. Haken – 56. Rejl. Rozhodčí: Jehlička. ŽK: 2:3. Diváci: 156. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Sojka – Machek, S. Ježek, Ruprich – D. Petráček, Rejl, M. Hák, Pražák – M. Petráček, Mertlík.

Stanislav Ježek, hrající trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: Trápí nás marodka. Děkuji všem hráčům, kteří se zápasu zúčastnili. Sešlo se nás deset, z toho tři dorostenci, navíc jeden obránce (David Sojka) se ujal role brankáře. V rozestavení 3 - 4 - 2 jsme získali cenný bod, který právě gólman skvělým zákrokem zachránil ve třetí minutě nastavení. V penaltách nám přáno nebylo, ale výsledek bereme pozitivně.“

TJ Dvůr Králové nad Labem B – TJ Sokol Nemyčeves 11:1 (7:1)

Fakta – branky: 3., 13., 43. z pen., 51. a 72. Vaníček, 11. a 38. Rejl, 20. Petráček, 35. Janouch, 57. Mertlík, 66. Knespl – 28. Tomášek. Rozhodčí: Špaček. Hráno bez karet. Diváci: 50. 
TJ Dvůr Králové nad Labem B: T. Picha – Machek, S. Ježek, Rejl, Ruprich – M. Hák, Knespl, Janouch, M. Petráček – J. Vaníček, Mertlík.

Stanislav Ježek, hrající trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Ačkoliv jsme nastoupili s prázdnou lavičkou, byla ze zápasu střelnice. Výsledek byl jen otázkou skóre. Za raritu lze označit fakt, že gólman Kuba Vaníček nastřílel pět branek a obránce áčka Tomáš Picha si odbyl premiéru v brance.“

Aktuální tabulka JAKO I. B třídy mužů je ZDE!

Starší dorost

Pod vedením trenéra Zdeňka Horáka si již dorostenci Dvora ve spojení s hráči Bílé Třemešné splnili svůj cíl. Základní část totiž dohráli na šestém místě, které jim zaručilo účast ve finálové skupině. Tam by Dvoráci svou pozici rádi jakkoliv vylepšili. Zda se jim to povede, ukáže až závěrečný duel proti souklubí Vamberk/Rokytnice.

V posledních dvou týdnech si náš tým připsal domácí výhru nad Borohrádkem, zároveň ale neuspěl jak na hřišti Předměřic, tak v předehrávce na půdě Skřivan.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – TJ Lokomotiva Borohrádek 2:0 (1:0)

Fakta – branky: 40. Jákl, 60. Hynek. Rozhodčí: Kmitovská. ŽK: 1:0. Diváci: 40. TJ Dvůr Králové nad Labem U19: M. Kursa – D. Petráček, M. Pražák, F. Horák, T. Hynek, D. Jákl, P. Rejchrt, D. Kukla, D. Sojka, V. Vejnar, J. Zivr, D. Linda, J. Nosek.

TJ Slavoj Předměřice – TJ Dvůr Králové nad Labem U19 3:1 (2:0)

Fakta – branky: 7. a 83. Bouček, 19. Čapek – 51. Vejnar. Rozhodčí: Kubec. Hráno bez karet. Diváci: 39. TJ Dvůr Králové nad Labem U19: M. Kursa – D. Petráček, J. Hlavatý, D. Sojka, M. Pražák, T. Hynek, F. Hanek, P. Rejchrt, V. Vejnar, T. Lavryk, J. Zivr, V. Kohout, J. Nosek, J. Ryba, J. Špůr.

TJ Slavoj Skřivany – TJ Dvůr Králové nad Labem U19 2:0 (0:0)

Fakta – branky: 55. Saganovskyy, 70. Staněk z pen. Rozhodčí: Kubec. Hráno bez karet. Diváci: 15. TJ Dvůr Králové nad Labem U19: J. Zivr, D. Petráček, M. Pražák, F. Horák, T. Hynek, D. Jákl, P. Rejchrt, D. Kukla, D. Sojka, V. Vejnar, F. Hanek, M. Kursa, J. Ryba, D. Linda.

Aktuální tabulka finálové skupiny krajské soutěže staršího dorostu je ZDE!

Starší žáci

Jedním z nejúspěšnějších celků této sezony je pod hlavičkou našeho klubu parta starších žáků. Na zápasy svěřenců kouče Martina Kazdy je často radost se koukat a nejinak tomu bylo v posledních čtrnácti dnech.

Také starší žáci si zásluhou dohrávaného duelu v Hostinném vyzkoušeli pravý anglický týden, během něhož zvládli odehrát tři utkání. A všechna byla vítězná. Nejprve si naši borci v penaltovém rozstřelu poradili s vedoucím celkem tabulky Hořiněvsí a pak jednoznačně přehráli zmiňované Hostinné i tým Dobruška/Opočno.

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 – TJ Sokol Hořiněves 3:3 (2:0), penalty 6:5

Fakta – branky: 3. Doležal, 7. a 46. Mencl – 39. Ferdinand, 63. Novák, 69. Jonáš. Rozhodčí: Nymsa. Hráno bez karet. Diváci: 50.

TJ Tatran Hostinné – TJ Dvůr Králové nad Labem U15 0:7 (0:3)

Fakta – branky: 8. Doležal, 14. a 48. Kraus, 25. Hampl, 38. Marel, 47. Vágner, 59. Všetečka. Rozhodčí: Klečka. Hráno bez karet. Diváci: 50.

Dobruška/Opočno – TJ Dvůr Králové nad Labem U15 0:6 (0:3)

Fakta – branky: 10. Doležal, 24. Šanovec, 33. Hampl z pen., 37. a 53. Kopecký, 43. Mencl. Rozhodčí: Jedlinský. Hráno bez karet. Diváci: 25.

Sestava TJ Dvůr Králové nad Labem U15 v zápasech: P. Straka – V. Marel, D. Vágner, Z. Hampl, L. Formánek, T. Formánek, J. Všetečka, A. Doležal, L. Kopecký, P. Kraus, D. Kreibich, T. Mencl, F. Pracný, F. Machač, M. Šanovec.  

Aktuální tabulka krajské soutěže starších žáků je ZDE!

Mladší žáci

Jako den a noc vypadaly poslední dva turnaje mladších žáků. Tým vedený Liborem Machačem nejprve obstál v měření sil se silnými celky Javorka/Miletín a domácími Hořicemi, aby pak o týden později odevzdal body jak Červenému Kostelci, tak soupeři z Lánova.

Dvorákům se tak nejen, že vzdálila první příčka k nedohlednu, navíc je na druhém místě přeskočil soupeř z Lánova.

 • TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – Javorka/Miletín 3:0

Branky: Filip Pracný 2, Adam Doležal.

 • TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – TJ Jiskra Hořice 0:0
 • TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – TJ Lánov 0:4
 • TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – TJ Červený Kostelec 1:3

Branka: Adam Doležal

Aktuální tabulka jarní nadstavby krajské soutěže mladších žáků je ZDE!

Starší přípravka

Skvěle se poslední dva víkendy podařily svěřencům trenéra Libora Špačka. Starší přípravka na sto procent využila doslova domácího prostředí, když nejprve přivezla dvě výhry z nedaleké Bílé Třemešné a následně zvládla i dvojzápas pod Hankovým domem. Výsledné skóre 38:15 mluví za vše, Dvoráci jsou v laufu! Momentálně okupují třetí příčku okresního přeboru a s malou ztrátou pokukují i po prvním místě.

 • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – TJ Sokol Bílá Třemešná 10:4
 • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – TJ Rudník 11:6
 • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – FK Poříčí u Trutnova 7:1
 • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – TJ Baník Rtyně v P. 10:4

Aktuální tabulka okresního přeboru starší přípravky je ZDE!

Mladší přípravka

Nejmladší zástupci našeho klubu odehráli v posledních dvou týdnech dva specifické turnaje. Nejprve se představili v Trutnově, kde je čekali dva soupeři + dohrávka předchozího kola s týmem trutnovských dívek. Na tomto klání se partě trenéra Michala Růžičky nedařilo, když si připsala pouhý bodík.

 • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – MFK Trutnov dívky 4:6
 • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – FC Vrchlabí 4:8
 • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – MFK Trutnov B 5:5

O týden později mladí Dvoráci zajížděli do Hostinného a tam se v dvojzápase střetli s domácím mužstvem. Tentokrát se kluci vyspali dobře a svého soka porazili s výsledným skóre 15:1 a v tabulce jim nadále patří pátá příčka.

 • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Tatran Hostinné 8:1
 • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Tatran Hostinné 7:0

Aktuální tabulka okresního přeboru mladší přípravky je ZDE!

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing