13.03.2016 18:10

Předvedená hra nic moc, ale slavíme první jarní body. Rozhodl Vitebský!

Velice důležité vítězství si na úvod jarní části připsali fotbalisté Dvora Králové nad Labem. Ti jako již tradičně odehráli první domácí zápas druhé poloviny sezony na trutnovské umělce a stejně jako loni zde dokázali zvítězit. Gólem dorostence Davida Vitebského naši borci porazili Letohrad 1:0 a v tabulce se posunuli na desátou příčku.

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK OEZ Letohrad 1:0 (0:0)

První zápas po zimní přestávce mnoho fotbalové krásy nenabídl. Hrstka diváků v úvodním poločase vlastně ani neměla čemu zatleskat a tím se i v pořádné kose zahřát. Domácí nastoupili s opatrnějším (?) stylem hry a také s novicem v sestavě. Útočník Ondřej Janouch podstoupil v zápase řadu soubojů, předvedl slušný výkon, právě v první půli jej však v ofenzivní snaze nikdo ze spoluhráčů nepodporoval. Přesto mohli (měli!) Dvoráci vést. Ve 14. minutě se na levé straně probil do pokutového území aktivní Fanda Fejk, na soupeři si vynutil faul a následoval pokutový kop. Tradiční exekutor Jirka Podolník zvolil pro sebe neméně tradiční zakončení, gólman Ehrenberger však směr střely vystihl a ránu vyrazil. Na druhé straně byl nejblíže gólu Štěpán, v obrovské šanci ale netrefil branku.

Vstup do druhé půle vyšel našim hráčům mnohem lépe. Hru oživil střídající Martin Hruška, mezi záložní řadou a útokem už nebyla taková díra, přesto si více šancí vytvářeli hosté. Hned po pár vteřinách podržel tým skvělým zákrokem Jakub Vaníček, jenž zlikvidoval šanci Kabourka, o chvíli později mířil nad branku nám dobře známý kanonýr Jakub Černík. V 55. minutě ale přišel rozhodující moment celého utkání. Martin Hruška ze středu hřiště vyslal do úniku Fejka, a ten parádní příhrou připravil ideální pozici Davidu Vitebskému. Nejmladší hráč na hřišti zamířil pro jistotu do protipohybu Ehrenbergera a Dvůr vedl – 1:0.

Kdo čekal na domácí straně uklidnění, spletl se. Více ze hry měl sympaticky hrající Letohrad a s herní převahou přicházely i šance. Ani ty největší však hosté neproměnili a definitivu výsledku dal až konečný hvizd rozhodčího.

Fakta – branka: 55. Vitebský. Rozhodčí: Severýn. ŽK: 2:3. Diváci: 110. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Kruliš, Pavlásek, Tomeš – Vitebský (87. V. Hák), Podolník, O. Vaníček, R. Vágner (46. Hruška, 72. Klazar), Fejk (89. Ježek) – Janouch (84. Rejl). FK OEZ Letohrad: Ehrenberger – Černohorský, Krystl, Vaniš, P. Štěpán (70. A. Vágner) – Valášek (62. Linhart), Tichý, Čada, J. Štěpán – Černík (62. Lorenc), Kabourek.

Další výsledky 16. kola: Olympia Hradec Králové – Pěnčín-Turnov 4:1, Živanice – Nový Bor 1:0, Litol – Trutnov 0:1, Suchdol – Jablonec nad Nisou 2:0, Jaroměř – Kutná Hora 0:1, Admira Praha – Ústí nad Labem 2:0, Vysoké Mýto – Semily ODLOŽENO.

Program 17. kola (19. - 20. 3.): Pěnčín-Turnov – Živanice, Kutná Hora – Vysoké Mýto, Trutnov – Jablonec nad Jizerou, Ústí nad Orlicí – Dvůr Králové nad Labem (sobota 15.00), Semily – Olympia Hradec Králové, Nový Bor – Litol, Letohrad – Jaroměř, Admira Praha – Suchdol.