26.03.2018 23:23

Převaha nad Chrastavou nám zajistila ''jen'' dva body. Za dorostence zářil Dan Jákl, vyhráli i starší žáci

Jarní část sezony 2017/2018 se nám rozjela, ačkoliv počasí ještě zůstává zimní. Sem tam prší, chvíli ještě pořád sněží, a tak se nelze divit, že ve velké většině se fotbalová utkání odkládají a ta co zůstávají v řádném termínu, hrají se na umělých površích.

Jelikož v našem městě umělý trávník asi nikdy položen nebude (to se dříve dočkají ve Vítězné, Bílé Třemešné či Mostku), musíme domácí zápasy svých mužstev buď přesouvat na okolní umělky nebo rovnou odkládat. O uplynulém víkendu jsme volili převážně první možnost. Alespoň tedy v případě divizního A mužstva. To si pro důležitý domácí souboj s Chrastavou vybralo prostředí nádherného fotbalového areálu ve Vrchlabí. Starší dorostence na vlastní umělce přivítal společný tým Dobrušky a Opočna, žáci zase souboj se Solnicí odehráli v Rychnově nad Kněžnou.

Pouze duel dvorské rezervy na hřišti Miletína byl odložen na úterý 8. května. Stejně tak se nebude hrát ani původně sobotní derby béčka s Dolní Kalnou, které se uskuteční až v úterý 1. května (17.00).

Pojďme si ale připomenout výsledky z víkendu 24. – 25. března, které nám udělaly radost.

Muži A

TJ Dvůr Králové nad Labem A – TJ Spartak Chrastava 1:1 (0:1), na penalty 4:2

S ohledem na postavení obou celků v tabulce a na shodný počet bodů se hrál ve Vrchlabí velmi důležitý zápas. Naši fotbalisté jej rozehráli slušně. Zatímco soupeř se soustředil na obranu, Dvorští si brzy začali vytvářet gólové příležitosti. Žádnou z nich ale nedokázali využít. Aktivní byl v tomto ohledu především Zdenda Tauchman, na gólmana Zoula si však nepřišel.

Jak už to bývá, platilo otřepané nedáš – dostaneš. Akci hostů ve 27. minutě rozjel brankář Zoul přihrávkou na Štajnera, ten posunul míč Rozmajzlovi, jehož nevinně vypadající centr přizvedl Beneš tak šikovně, že míč přeloboval Kubu Vaníčka, otřel se o zadní tyč a zapadl do sítě – 0:1.

Po přestávce domácím nezbylo než zvýšit ofenzivní snahy. K převaze pomohla dvě střídání, když hru oživili Dvořák s Vitebským, a hned se začaly rodit šance. Vyrovnání jsme se dočkali na konci 70. minuty. Trestný kop od postranní čáry rozehrál Ondra Vaníček, po jeho centru se ještě gólově neprosadil Macháček, z dorážky ale div neprotrhl síť Vlasta Karal – 1:1! Otočit skóre mohl David Vitebský a v 80. minutě jsme nebyli daleko od zahrávání pokutového kopu. Sudí ale zákrok na Macháčka viděl centimetry před šestnáctkou a následný přímý kop Vaníčka odvrátila zeď. V poslední minutě vykopával střelu Ondry Janoucha obránce Chrastavy z opuštění branky.

Rozhodnout tak musely pokutové kopy a v nich byli Dvoráci na rozdíl od soka stoprocentní. Postupně se prosadili Jirka Podolník, Pepa Dvořák, Ondra Vaníček a Dan Křížek. Na straně Severočechů si na Kubu Vaníčka ve třetí sérii nepřišel Rozmajzl a Čuřík v další sérii mířil jen do tyče.

Fakta – branky: 70. Karal – 27. Beneš. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 1:2. Diváci: 100. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Macháček, Podolník, Tomeš (65. Vitebský) – Karal – O. Vaníček, Tauchman (86. Rejl), Hruška (65. Dvořák), Křížek – O. Ujec (85. Janouch). TJ Spartak Chrastava: Zoul - Čuřík (85. Novák), Kopecký, Mleichar, Henzl - Radzinevičius, Suk (47. Řezka), Rozmajzl M., Štajner, Kouba - Beneš (82. Uzel).

Videozáznam z utkání.

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „V první půli nám chybělo nasazení a větší vůle po vítězství. Nechali jsme soupeře až příliš hrát a on se i dostal do vedení. Po pauze už to bylo daleko lepší. Hráči více bojovali, dobře kombinovali, z čehož pramenila i spousta standardek. Bohužel jen jedna z mnoha šancí byla využita. Druhý gól jsme mohli přidat i v závěru, nakonec ale máme jen dva body.“

Aktuální tabulka Fortuna Divize C mužů ZDE!

Muži B

SK Miletín – TJ Dvůr Králové nad Labem B, odloženo na úterý 8. května od 17.00

Aktuální tabulka krajské soutěže I. B třídy mužů ZDE!

Starší dorost

Starší dorostenci pod vedením kouče Zdeňka Horáka stihli na jaře odehrát už dvě utkání a obě byla vítězná. Nejprve na umělce hradecké Slavie rozstříleli tým Rasošek a Smiřic 14:0. Rekordními deseti góly se prosadil Daniel Jákl. Hattrick měl na kontě už po dvanácti minutách a vůbec nejrychleji stihl tři po sobě jdoucí trefy na startu druhého poločasu, kdy se třikrát za sebou prosadil v rozmezí od 48. do 53. minuty.

Týden na to se Dvoráci vítězně prezentovali i v Dobrušce, kde vyhráli 4:1. Další dva góly zaznamenal nejlepší střelec týmu Dan Jákl.

Dvůr Králové/Bílá Třemešná – Rasošky/Smiřice 14:0 (7:0)

Fakta – branky: 3., 11., 12., 23., 41., 48., 49., 53., 64. a 86. Jákl, 29., 39. a 65. Matula, 67. Šenfeldr. Rozhodčí: Dujsík. Hráno bez karet. Diváci: 5. Dvůr Králové/Bílá Třemešná: M. Kursa – Kukla, F. Horák, Sojka, Vejnar – Šenfeldr, A. Matula, T. Lavryk, Rejchrt – D. Jákl, Hlavatý; Hanek, A. Lavryk, Linda.

Dobruška/Opočno – Dvůr Králové/Bílá Třemešná U19 1:4 (0:3)

Fakta – branky: 65. Ludvík – 24. a 44. Jákl, 41. Matula, 88. Špůr. Rozhodčí: Jehlička. Hráno bez karet. Diváci: 20. Dvůr Králové/Bílá Třemešná U19: J. Zivr – J. Pracný, F. Horák, Sojka, Vejnar – Šenfeldr, A. Matula, D. Petráček, Kukla – D. Jákl, Rejchrt; Hanek, J. ryba, Hlavatý, T. Lavryk, Špůr.

Zdeněk Horák, trenér Dvůr Králové/Bílá Třemešná: „Zasloužené vítězství našeho mužstva, když jsme dokázali realizovat brankové příležitosti.“

Aktuální tabulka krajské soutěže staršího dorostu ZDE!

Starší žáci

Svěřenci kouče Martina Kazdy by i na jaře chtěli pokračovat ve výborných podzimních výkonech. Hned v prvním utkání se ale pořádně nadřeli. O výhře nad Solnicí rozhodla až dvě minuty před koncem trefa Davida Vágnera.

SK Solnice – TJ Dvůr Králové nad Labem U15 1:2 (1:1)

Fakta – branky: 17. Zbořil – 18. Mencl, 68. Vágner. Rozhodčí: Valihora. ŽK: 1:1. Diváci: 20. TJ Dvůr Králové nad Labem U15: P. Straka – V. Marel, Jakub Všetečka, F. Machač, D. Kreibich – L. Formánek, Kopecký, Hampl, T. Formánek – Kraus, A. Doležal; D. Vágner, M. Šanovec, T. Mencl.

Milan Vojtěch, vedoucí mužstva TJ Dvůr Králové nad Labem U15: „Ve vyrovnaném utkání jsme dosáhli šťastného vítězství.“

Aktuální tabulka krajské soutěže starších žáků ZDE!

Program dvorských mužstev v následujícím týdnu od 26. 3. do 1. 4.

• Čtvrtek 29. 3.: starší žáci utkání v Týništi, porážka 0:1
  • Sobota 31. 3.: mladší žáci turnaj v Červeném Kostelci ODLOŽENO
  • Sobota 31. 3.: starší žáci utkání v Hostinném ODLOŽENO
  • Neděle 1. 4.: starší dorostenci utkání se Stěžery v Bílé Třemešné od 10.15
  • Neděle 1. 4.: muži A utkání v Turnově od 16.30, odjezd 13.45