30.03.2016 00:21

Převahu soupeře ukončil gól Kruliše, pojistku přidal po pauze Vitebský

Velmi důležité tři body zapsali v neděli na své konto divizní fotbalisté Dvora Králové. Na domácím hřišti svěřenci kouče Pavla Matějky porazili tým pražské Admiry 2:1. Nebyl to vůbec snadný zápas, po zlepšeném výkonu ze druhého poločasu si ale Dvoráci vítězství zasloužili.

Videozáznam z nedělního utkání najdete ZDE!

O jak cennou výhru šlo, o tom svědčí i další výsledky osmnáctého kola a zároveň posun našich barev v divizní tabulce. Zatímco po podzimu jsme figurovali na nelichotivé třinácté pozici, aktuálně jsme sedmí!

Ale usnout na vavřínech tým nesmí. Už tuto neděli přivítáme čtvrtou Suchdol (16.30) a půjde o jeden ze šlágrů celého 19. kola. PŘIJĎTE FANDIT!

Navštivte nás na facebooku, stránka Fotbal Dvůr je ZDE!

Divize C

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Admira Praha 2:1 (1:0)

Dvoráci odehráli zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním tahali za kratší konec, přesto jej vyhráli brankou Kruliše, jenž se prosadil po rohovém kopu v poslední minutě. Do té doby byli fotbalovější hosté, kteří využívali podpory větru a častěji zaměstnávali našeho brankáře. Právě Jakub Vaníček byl ale hrdinou první půle. Zneškodnil dvě obrovské příležitosti soupeře, když proti němu pokaždé stál zcela volný protihráč, který si na oko mohl vybrat, kam bude střílet. Pokaždé však zakročil gólman v bílém tričku. Na druhé straně byl nejblíž gólu David Vitebský, dvorský benjamínek ale ve slibné šanci odkrytou branku lobem minul.

Po pauze se hra obou celků výrazně změnila. I zásluhou větru se převaha přesunula na dvorské kopačky, když hráčům evidentně psychicky pomohl vstřelený gól ze závěru nevydařeného poločasu. Od úvodu bylo zřejmé, že při snaze hostů o kombinační hru, budou následovat brejky a při nich i příležitosti na druhou trefu. Nejprve ale přišlo ještě jedno zvýhodnění. V 55. minutě hostující Herc zastavil skluzem rozeběhnutého Petra Tomeše, a jelikož už jednu kartu měl, musel předčasně pod sprchy. Pro Admiru šlo o nešťastný moment. Přesilovku naši borci využili záhy. Nedaleko rohového praporku začaroval Martin Otradovský, obhodil si beka a rázem se ocitl v šanci. Tam mu míč sice uskočil, našel si jej ale junior Vitebský a svým druhým jarním gólem zvýšil na již hodně nadějných 2:0!

Zasloužené vítězství domácí uhájili, ačkoliv osm minut před koncem inkasovali z nohy Macka. Ten se trefil pěkným „angličanem“, ale nijak velké drama se nekonalo. V divizi totiž platí „hloupé“ pravidlo s pěti střídáními na obou stranách, a tak se znovu potvrdilo, že kdo v poslední desetiminutovce vede, může náskok taktickou hrou vcelku pohodlně pohlídat. A to se také hráčům v modrých dresech velice zkušeně podařilo.

Fakta – branky: 45. Kruliš, 63. Vitebský – 82. Macek. Rozhodčí: Janoch (Plzeň). ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (55. Herc). Diváci: 300.

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Kruliš (54. Žaba, 82. Janouch), Pavlásek, Tomeš – Podolník – V. Hák (46. Vágner), O. Vaníček, Fejk, Vitebský (88. Machek) – M. Otradovský (90. Mertlík).

FK Admira Praha: Jakimeczko – Herc, Komínek, Martinic, Horák (82. Mamurov) – Zahálka, Turák, Čmejla (60. Mošna), Kurek (60. Majer) – Paťha (65. Zolotuchin), Macek.

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové n. L.: „Získali jsme velice cenné tři body. V prvním poločase hrál soupeř s podporou větru a my jsme nebyli lepším týmem. Zatímco ale Admira své dvě příležitosti neproměnila, my udeřili krátce před přestávkou. Druhý poločas jsme odehráli dobře. Mrzet nás může jen zbytečně inkasovaný gól. Úrovni hry výrazně uškodil nerovný terén."

Jindřich Tichai, trenér FK Admira Praha: „Do zápasu jsme vstoupili dobře. Domácí se po většinu první půle jen bránili, odkopávali míč a prezentovali se několika záludnými fauly. V tom vynikal především zkušený Kruliš, který několikrát předvedl zákrok, jaký do fotbalu nepatří. Bohužel vždy bez karty. Vytvořili jsme si několik nadějných šancí a střel. Ale gól jsme nevstřelili. V poslední minutě prvního poločasu jsme z první střely na naši branku inkasovali, když jsme neuhlídali při rohu právě ´zlého muže´ zápasu Kruliše. Druhý poločas začal stejně jako první, když jsme neproměnili dobrou šanci po rohovém kopu. Pak přišla přísná druhá žlutá pro Ondru Herce a my jsme hráli celý druhý poločas o jednoho hráče méně. Domácí začali být nebezpeční z rychlých protiútoků, měli i šance a jednu z nich proměnili. V 82. minutě ještě po Komínkově centru snížil Macek, ale pak už se jen zdržovalo a nehrálo.“

Další výsledky 18. kola

FC Olympia Hradec Králové – TJ Sparta Kutná Hora 3:0, Sokol Živanice – SK Semily 6:0, TJ Sokol Družba Suchdol – MFK Trutnov 2:2, penalty: 5:3, SK Vysoké Mýto – FK Letohrad 1:2, TJ Sokol Jablonec nad Jizerou – FC Nový Bor 0:1, TJ Litol – FK Turnov 1:4, FK Jaroměř – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 3:1.

Program 19. kola

Sobota 16.30: Letohrad – Olympia Hradec Králové, Nový Bor – Trutnov, Ústí nad Orlicí – Vysoké Mýto, Semily – Litol. Neděle 10.15: Admira Praha – Jaroměř. 16.30: Kutná Hora – Živanice, Dvůr Králové nad Labem – Suchdol, Turnov – Jablonec nad Jizerou.