09.05.2019 00:13

Pro Čendu! Všechna dvorská mužstva na začátku května bodovala. Ztratil u nás i divizní lídr!

Pro Čendu! Všechna dvorská mužstva na začátku května bodovala. Ztratil u nás i divizní lídr!

Na konci minulého, respektive na začátku tohoto týdne náš klub zasáhla velmi smutná zpráva o příliš brzkém úmrtí velkého člověka, bývalého skvělého trenéra a v posledních letech sportovního manažera našeho oddílu Čeňka Cellera.

Zprávu o jeho smrti si můžete přečíst v jiném článku našich webových stránek. Teprve o následujícím víkendu mu bude při všech duelech krajských fotbalových soutěží mužů věnována minuta ticha. Stejně tak při divizním utkání našich fotbalistů ve Vysokém Mýtě a poté i v okresním derby s Trutnovem (19. května).

My se zde vracíme k výsledkům našich mužstev z posledního víkendu, ale také ze středy 8. května, kterou fotbalové svazy využily k uskutečnění některých dohrávek, leckde i kompletních kol a mládežnických turnajů.

MUŽI A

Dvorské divizní fotbalisty v neděli čekala jakási odměna za předchozí dvě vítězství s Náchodem a na hřišti Horek. Pod Hankův dům dorazil lídr soutěže a podle nás i budoucí účastník České fotbalové ligy. Mužstvo Mšena se ve Dvoře Králové představilo ve velmi dobré světle. Jednoznačně šlo o nejkvalitnějšího soka, jaký u nás v této sezoně hrál.

Přesto Dvoráci s favoritem odehráli hodnotnou partii. Během devadesáti minut drželi soupeře daleko od své branky, jen ve třetí minutě nám pořádně zatrnulo. To se v šestnáctce po rohu nejvýš vyšplhal Skuhravý, hlavičku ale nasměroval mimo tyče.

Na druhé straně roztleskala tribunu utěšená rána Martina Hrušky. Ve druhém poločase jsme pak sami mohli v závěrečné půlhodině třikrát udeřit. David Vitebský nedotáhl do konce únik z vlastní poloviny, David Knespl nevyřešil ideálně přečíslení trojice domácích hráčů proti dvěma obráncům a ideální čas na zakončení nenašel ani osamocený Zdeněk Tauchman.

I tak bereme bod za bezbrankovou remízu za úspěch a mrzí nás jen nezvládnuté pokutové kopy, na které jsme pro tentokrát prohráli.

TJ Dvůr Králové nad Labem A – Jiskra Mšeno-Jablonec n. N. 0:0, penalty 2:4

Fakta – rozhodčí: Čechlovský. ŽK: 3:2. Diváci: 250. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček Picha, Kruliš, Karal, Tomeš O. Vaníček (89. Macháček), Václavek, Fejk (75. J. Dvořák), Knespl O. Ujec (78. Tauchman), Hruška (57. Vitebský). Jiskra Mšeno:  Masařík (90. Zoul) – Helm, Koblížek, Váňa, Skuhravý – Štemberk (67. Krejčík), Munzar (46. Štěpánek), Houser, Rozkovec, Daníček - Čížek

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové n. L.: „Představil se u nás jednoznačně nejsilnější protivník v sezoně. Pro naše hráče mám ale pouze slova chvály. Soupeře jsme takřka k ničemu nepustili, naopak v závěru se nám nabízely tři velmi nadějné příležitosti ke skórování. Bohužel jsme je nevyužili a nevyšel nám ani penaltový rozstřel. I jeden bod má však tentokrát svou cenu.

Adam Pelta, zraněná opora Jiskry Mšeno: Ve Dvoře Králové málokdo vyhrává, oni doma snad vůbec neztrácejí. Takže jsou to nakonec dva dobré body pro nás. Utkání to bylo vyrovnané bez větších šancí na obou stranách. My jsme měli více ze hry a domácí chodili do brejků. Góly nepadly, tak došlo na penalty, ve kterých jsme potvrdili naši zkušenost.“

Program 25. kola – sobota 10.15: Mšeno – Horky nad Jizerou, Pardubice B – Benátky nad Jizerou. 10.30: Přepeře – Kolín. 17.00: Trutnov – Čáslav, Vysoké Mýto – Dvůr Králové nad Labem, Náchod – Turnov, Český Brod – Velké Hamry

MUŽI B

Na vlas stejně jako dvorské áčko, dopadlo v neděli také béčko mužů. Na hřišti Kopidlna se potkaly sedmý tým tabulky I. B třídy s šestým a stejně jako na podzim si nic nedarovaly. Dvoráci byli i v oslabené sestavě fotbalovějším celkem, dokázala si vytvářet i šance, proměnit se však nepovedlo ani jednu.

Přišel tak na řadu penaltový rozstřel a v něm hosté jen potvrdili svůj zmar. Raději nebudeme ani jmenovat. Ale všechny tři pokutové kopy byly z naší strany nasměrovány nad branku. Tak snad to v neděli doma proti Hostinnému (17.00) bude mužstvu střílet lépe. Přijďte fandit!

FK Kopidlno – TJ Dvůr Králové nad Labem B 0:0, penalty 3:0

Fakta – rozhodčí: Hlavsa. ŽK: 2:2. Diváci: 130. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Prokůpek – D. Bednář, Sojka, S. Ježek, Voda – M. Hák, Rejl, A. Matula, V. Hák – Klazar, Rejchrt (76. Suk).

Vladimír Hnát, vedoucí mužstva FK Kopidlno: „Hosté po většinu zápasu udávali tempo hry a byli fotbalovější. Potvrdili nám tak, že po kombinační stránce jsme na lepší tým stejně jako na podzim zřejmě nenarazili. Museli jsme tedy vydat mnoho sil a bojovnosti, abychom dotáhli zápas k bezbrankového výsledku. V penaltovém rozstřelu se hosté zachovali ryze gentlemantsky a své tři pokusy poslali nad branku. Naši osvědčení střelci naopak nezaváhali a druhý plusový bod zůstal spokojenému domácímu publiku.“

Jiří Rejl, hrající trenér TJ Dvůr Králové n. L. B: „Na perfektně připraveném hřišti jsme stejně jako na podzim proti stejnému soupeři shořeli na neproměňování šancí a bojovní domácí dotáhli zápas až do penaltového rozstřelu. V něm byli domácí lepší, když my jsme poměrně symbolicky dali všechny tři naše penalty nad branku.“

STARŠÍ DOROST

Svěřencům trenéra Zdeňka Horáka se na jaře vcelku daří a povedly se i poslední dva duely. Nejprve si naši dorostenci přivezli v sobotu cenný bod z Kobylice, aby si pak ve středu v Bílé Třemešné vyšlápli na rezervu Vrchlabí spojenou s Trutnovem.

Kobylice – Dvůr Králové n. L./Bílá Třemešná U19 1:1 (0:1), penalty 5:4

Fakta – branky: 52. Ragula – 34. Zivr. Rozhodčí: P. Průcha. Hráno bez karet. Diváci: 50. Dvůr Králové n. L./Bílá Třemešná: Petr Straka – Vojtěch Marel, David Vágner, Filip Hanek, Fiilip Horák, Daniel Jákl, Vít Vejnar, Tomáš Hynek, Lukáš Kopecký, Adam Šenfeldr, Martin Hak, Jan Zivr, Jakub Nosek, Taras Lavryk, Dominik Linda.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – Vrchlabí B/Trutnov 3:2 (1:0)

Fakta – branky: 39. a 83. Lavryk, 50. Kopecký – 66. Hochbergr, 87. Štefan. Rozhodčí: J. Petrů. ŽK: 0:1. Diváci: 40. Dvůr Králové n. L./Bílá Třemešná: Petr Straka – Vojtěch Marel, David Vágner, Filip Hanek, Fiilip Horák, Daniel Jákl, Vít Vejnar, Tomáš Hynek, Lukáš Kopecký, Adam Šenfeldr, Martin Hak, Jan Zivr, Jakub Nosek, Taras Lavryk, Dominik Linda.

STARŠÍ ŽÁCI

Tým trenéra Martina Kazdy měl v neděli na programu závěrečný duel základní části krajské soutěže. Po ní následuje po vzoru FORTUNA:LIGY finálová skupina o vítězství v celé soutěži.  A Dvoráci jsou pět kol před koncem sezony ve hře. Na první tým tabulky Roudnici ztrácíme čtyři body, na druhé Třebechovice pouhý jeden.

Po nedělním drtivém vítězství v Malšově Lhotě si Dvůr připsal ve středu další úspěch. Pod Hankovým domem přehrál ve čtvrtfinále krajského poháru účastníka oblastního přeboru Hořiněves 5:0! Zářil střelec čtyř branek Pavel Kraus, jenž po utkání všechny své góly věnoval zesnulému Čeňkovi Cellerovi!

TJ Sokol Malšova Lhota/FC Slavia HK – TJ Dvůr Králové nad Labem U15 0:9 (0:3)

Fakta – branky: 17. vlastní (Mazánik), 21., 33. a 67. L. Formánek, 39. Kraus, 45., 51. a 61. Doležal, 58. Hampl. Rozhodčí: Ikizgül. Hráno bez karet. Diváci: 27. TJ Dvůr Králové nad Labem: Lukáš Hynek – Zdeněk Hampl, Filip Pracný, Radek Holub, Tomáš Formánek, Jan Bujárek, Lukáš Formánek, Filip Machač, Pavel Kraus, Ondřej Hynek, Petr Jirásek, Adam Doležal.

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 – TJ Sokol Hořiněves/Předměřice 5:0 (0:0)

Fakta – branky: 49., 52., 69. z pen. a 71. Kraus, 59. vlastní (Černý). Rozhodčí: L. Pracný. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (54. Cudlín). Diváci: 30. TJ Dvůr Králové nad Labem: Lukáš Hynek – Zdeněk Hampl, Filip Pracný, Radek Holub, Tomáš Formánek, Jan Bujárek, Lukáš Formánek, Filip Machač, Pavel Kraus, Ondřej Hynek, Petr Jirásek, Adam Doležal, Matyáš Šanovec.

MLADŠÍ ŽÁCI

 • Dvůr Králové – Červený Kostelec/Rtyně 2:1
 • Dvůr Králové – Lánov 0:1

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

 • Dvůr Králové – Rudník 3:0
 • Dvůr Králové – Trutnov dívky 5:8
 • Dvůr Králové – Lánov 0:7
 • Dvůr Králové – Staré Buky/Pilníkov 8:3

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA A

 • Dvůr Králové A – Malé Svatoňovice 16:3
 • Dvůr Králové A – Hostinné 13:1
 • Dvůr Králové A – Mladé Buky 8:2
 • Dvůr Králové A – Lánov 19:2
 • Dvůr Králové A – Lánov 15:3

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA B

 • Dvůr Králové B – Žacléř 6:3
 • Dvůr Králové B – Bílá Třemešná 14:2
 • Dvůr Králové B – Kocbeře 7:6
 • Dvůr Králové B – Bílá Třemešná 7:6
 • Dvůr Králové B – Bílá Třemešná 5:2

Program na následující víkend

SOBOTA 11. KVĚTNA

 • 9.00 MLADŠÍ PŘÍPRAVKA B na turnaji v Mladých Bukách, odjezd 7.30
 • 10.00 MLADŠÍ PŘÍPRAVKA A na turnaji ve Vítězné, odjezd auty
 • 10.00 STARŠÍ PŘÍPRAVKA na turnaji ve Rtyni, odjezd 8.45 (z neděle)
 • 13.00 MLADŠÍ ŽÁCI na turnaji v Jičíně, odjezd 11.30 (z dopoledne)
 • 17.00 MUŽI A duel ve Vysokém Mýtě, odjezd 14.00

NEDĚLE 12. KVĚTNA

 • 10.00 STARŠÍ DOROST duel ve Skřivanech, odjezd 8.30
 • 17.00 MUŽI B duel s Hostinným pod Hankovým domem

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing