25.03.2012 23:56

Divizní áčko prohrálo, ale ostatním dvorským kolektivům se dařilo.

Prohra áčka v nastavení a galakoncert rezervy proti vedoucí Lhotě

Bohatý fotbalový víkend máme za sebou. A zažili jsme velkou zajímavost. Ve Dvoře Králové nebylo pro tyto dny žádné hřiště připravené pro hru, přesto musely naše kolektivy odehrát hned pět duelů před vlastním publikem. Poděkování patří všem fotbalovým klubům, díky kterým dvorské celky mohly zasáhnout v řádných termínech do bojů o mistrovské body. Rezerva mužů zvolila za „svůj“ umělý trávník v Trutnově, starší dorostenci zavítali do Velké Jesenice, mladší dorost a starší žáci bojovali v Kuksu a ženy tradičně ve Velichovkách. Všem týmům se dařilo ve „vyhnanství“ skvěle. Naopak bez bodu se z Polep vrátilo divizní áčko.

Muži „A“

TJ Polepy – TJ Dvůr Králové nad Labem „A“ 3 : 2 (1:1).

Již v sobotu odehráli svůj zápas svěřenci kouče Miloše Dvořáka. Ti zavítali na hřiště nováčka soutěže Polep. Poblíž Kolína chtěli soupeře zaskočit ofenzivním fotbalem, tak jako tomu bylo pod Hankovým domem, kde na podzim Dvoráci vyhráli jasně 5:1.

Tentokrát ale naši borci nastoupili značně oslabeni. K dlouhodobě zraněnému Krulišovi přibyli Motyčka s Fejkem, a tak musel trenér týmu řešit rébus se sestavou. Nakonec vybral takovou, jaká si v úvodu utkání vytvořila herní převahu a ze tří gólových šancí vytěžila i úvodní branku. Po čtvrthodině hry se prosadil aktivně hrající Jirka Kořínek a „modrobílí“ vedli – 0:1. Velká škoda, že hosté nedokázali svůj náskok pojistit. O dvanáct minut později totiž z první vážnější příležitosti udeřili domácí a Kocourkem srovnali na poločasových 1:1.

Po pauze naši borci pokračovali ve snaze o další góly, přesto, že musel ze hry odstoupit zraněný Martin Otradovský, jehož ve středu zálohy nahradil Matouš Blažek. Byli to ale znovu Polepští, kdo pohnul vývojem skóre. Kocourek se trefil podruhé a domácí fandové mohli slavit. Jenže, to nebylo zdaleka vše. V 87. minutě přišla velká chvíle Ladislava Doseděla. Tradiční opora „B“ mužstva, a zároveň záskok za zraněného Kruliše, dokázala svým premiérovým divizním gólem v našem dresu vyrovnat a už už se zdálo, že si z Polep povezeme zasloužený bod – 2:2. Stejně jako před čtrnácti dny ale Dvoráci inkasovali v nastaveném čase. 92. minuta přinesla polovlastní branku, po níž už rozhodčí jen foukl do píšťalky a ukončil zajímavý zápas.

„To už není normální,“ posteskl si snad každý hráč a fanoušek našich barev. Nic to ale nezměnilo na faktu, že Dvůr přišel o další, zcela zbytečně ztracené body!

Tabulku divizní skupiny C najdete ZDE.

Fakta – branky: 26. a 67. Kocourek, 90. (+2) Suchánek) – 16. Kořínek, 87. Doseděl. Rozhodčí: Svatík (Plzeň). ŽK: 3:1. ČK: 1:0. Diváci: 200.

Sestava TJ Dvůr Králové n. L.: Kobos – Podolník, Doseděl, Rejl, S. Ježek – Kilevník (74. Samler), M. Otradovský (46. Blažek), Gorol, Řežábek – Čech, Kořínek.

Miloš Dvořák, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Je to stále obehraná písnička. Opět jsme si nepohlídali nastavený čas, vyrobili standardní situaci a po ní inkasovali rozhodující gól. Zbytečně přicházíme o body, na jaře jsme takto přišli už o tři a víme, kde jsme mohli bodově být. Přitom v utkání jsme byli lepším týmem, vytvořili si spoustu šancí i v době, kdy jsme vedli. Nyní musíme naplno zabrat doma. Poprvé jsme hráli na přírodní trávě. Poděkování proto patří fotbalovému klubu v Kuksu, díky němuž můžeme trénovat na travnaté ploše, jelikož ve Dvoře Králové nás na hřiště pustí podle zdejších ´datumových´ tradic až v měsíci dubnu, ačkoliv soutěž se hraje už tři týdny.“

Další výsledky 18. kola: Velim – Převýšov 1:0, Pardubice B – Kolín 2:2, Hradec Králové B – Turnov 1:0, Jablonec B – Ústí n. O. 1:5, Nová Paka – Mšeno 1:1, Admira Praha – Trutnov 3:1, Nový Bydžov – Náchod 0:0.

Program příštího kola – sobota 31. března, 10.15: Trutnov – Jablonec B, Mšeno – Turnov. 16.30: Ústí n. O. – Pardubice B, Náchod – Polepy. Neděle 1. dubna, 10.15: Převýšov – Nová Paka, Admira Praha – Hradec Králové B. 16.30: Dvůr Králové – Velim, Kolín – Nový Bydžov.

Muži „B“

TJ Dvůr Králové nad Labem „B“ – Sokol Lhota pod Libčany 7 : 1 (2:0).

Fotbalisté dvorské rezervy přivítali na umělce v Trutnově lídra tabulky ze Lhoty. Naši borci mohli využít kompletní sestavy, aniž by si pomohli oporami „A“ mužstva. Přitom „soupiskoví béčkaři“ Kobos, Doseděl a Řežábek odehráli v sobotu celý zápas v Polepách. Na nedělní duel ale všichni nastřádali síly a byli plnohodnotnými členy sestavy. Lhota přijela do Krkonoš s vizitkou mediálně proslaveného klubu, kterému po minulém utkání s Kratonohami (2:1) někdo poničil trávník na stadionu - sledujte v reportáži TV Nova ZDE (od 7. minuty reportáže).

Postavení soupeře v tabulce bylo dostatečnou motivací pro hráče už před utkáním. Navíc Dvoráci dobře věděli, že Lhota rozhodně není neporazitelná, a s tím do zápasu i vlétli. V úvodu bylo našich kluků plné hřiště a vedoucí celek krajského přeboru byl pod tlakem. Ten vyvrcholil po čtvrthodině hry, kdy Urban našel Kristiána Samlera, a ten pohotově otevřel skóre – 1:0. Spolupráce útočného dua přinesla své ovoce i za dalších 8 minutek. Dan Urban tentokrát zakončoval netradičně pravačkou a dorážka Samlera byla opět bleskurychlá – 2:0. Velká škoda, že po druhé brance domácí vyklidili pole a přenechali iniciativu soupeři. Lhota byla ve zbytku prvního poločasu lepším týmem, i díky pozornému Petru Kobosovi se ale stav již neměnil.

Po přestávce se očekával velký nápor největšího favorita na postup do divize. Místo toho ale přišla doslova exhibice dvorského béčka. V 53. minutě zaútočil dobře hrající Dan Novák, do křídla posunul míč na rychlíka Samlera a Fotbalista roku 2011 vrátil Danu Urbanovi gólové asistence z první půle – 3:0. Úplně stejnou akci předvedl hráč utkání Kristián Samler za 11 minut, tentokrát ale nabíjel před prázdnou kasu Janu Řežábkovi – 4:0. To už bylo pro původně suverénního soka moc a hosté začali kupit chybu za chybou. V 77. minutě byl faulován Čenovský, Řežábek ale z penaltového puntíku mířil slabě a pro gólmana Martinovského neznamenala jeho „rána“ žádné nebezpečí. „Juan“ si vše vynahradil za další tři minuty. To zakombinovali ukázkově Viktor Marks se Samlerem a Jan Řežábek znovu jen uklízel míč do opuštěné brány – 5:0. V 81. minutě přišla velká chvíle i pro fotbalisty ze Lhoty. Ti snížili na 5:1, čímž ale rozdráždili ofenzivní borce v modrobílých dresech. Hned za minutu totiž po ose Novák – Řežábek – Marks, posledně jmenovaný skóroval pošesté. Tři minuty před koncem duelu založil akci střídající dorostenec Jan Hlava, Řežábek unikl až k brankové čáře, odkud předložil míč Kristiánu Samlerovi, jenž dovršil svůj hattrick a zároveň uzavřel i skóre svižně hraného duelu.

Ze strany našich fotbalistů šlo v neděli doslova o koncert. Skvěle řešené brejky, ale i řada kombinací, vedly k dalšímu vysokému vítězství v sezoně. Zároveň znamenalo obrovské nasazení všech hráčů i dostatečnou omluvu za výkon oslabeného celku z minulého týdne proti rezervě Nového Bydžova (0:6). Skvělý výkon vedle několikrát jmenovaných hráčů předvedl středopolař Martin Čenovský. V příštím kole by se měl v dresu béčka podle slov kouče Cellera poprvé objevit Milan Cvrček z Kunratic. Na jeho výkony se těšíme a zároveň věříme, že tým naváže na nedělní výkon i v dalších zápasech.

Tabulku krajského přeboru mužů najdete ZDE.

Fakta – branky: 16., 24. a 87. Samler, 64. a 77. Řežábek, 53. Urban, 82. Marks – 81. Mráz. Rozhodčí: Kazda. ŽK: 2:3. Diváci: 120.

Sestava TJ Dvůr Králové nad Labem „B“: Kobos – D. Novák, Doseděl, Hruška, Blažek – Macek (63. Picha), Semerád (75. Šulc), Čenovský (84. Hlava), Řežábek – Urban (66. Marks), Samler.

Tomáš Otradovský, asistent trenéra TJ Dvůr Králové n. L. B: „Výborný výkon, skvělé nasazení a stoprocentní přístup většiny hráčů. Kluci do puntíku splnili to, co slyšeli od trenéra před zápasem, a na fotbal v našem podání byla radost koukat. Hosté propadli v obraně, kde absolutně nestačili především na trio Řežábek, Samler, Urban. Velký zápas odehrál také Čenovský, ale vyzdvihovat jednotlivce po tak kvalitním kolektivním výkonu snad ani není třeba."

Josef Petera, trenér TJ Sokol Lhota p. L.: „Utkání se nám nepovedlo, na gólové šance jsme vyhráli 10:8, na góly je to 1:7. Gratuluji soupeři k zaslouženému vítězství a víc nemá cenu zápas komentovat."

Josef Kopecký, předseda TJ Sokol Lhota: „Na naše mužstvo zřejmě přišla jarní únava. Na začátku utkání jsme neproměnili několik šancí a následně dvakrát inkasovali po brejcích. Úvod druhé půle byl prakticky totožný. V dalším průběhu to byl z naší už jen zmar.“

Další výsledky 17. kola: Česká Skalice – Jičín 1:5, Lázně Bělohrad – Týniště 1:4, Libčany – Nový Bydžov B 2:0, Slavia Hradec Králové – Nový Hradec Králové 2:1, Dobruška – Olympia Hradec Králové 0:0, Broumov – Rychnov n. K. 2:1, Kratonohy – Police 1:1.

Program příštího kola – sobota 31. března, 10.00: Nový Bydžov B – Česká Skalice. 16.30: Lhota p. L. – Libčany, Jičín – Broumov, Týniště n. O. – Dobruška, Kratonohy – Olympia Hradec Králové. Neděle 1. dubna, 16.30: Police – Dvůr Králové B, Lázně Bělohrad – Slavia Hradec Králové, Rychnov n. K. – Nový Hradec Králové.

Starší dorost

TJ Dvůr Králové nad Labem „U19“ – SKP Moravská Třebová 3 : 0 (0:0).

Teprve v úplném konci utkání dokázali starší dorostenci udolat poslední tým tabulky Východočeského přeboru. Svěřenci kouče Jana Míla byli v zápase lepší a tři body získali zcela po zásluze. O dva góly se postaral mladší dorostenec Vojtěch Vladeka, v nastaveném čase doladil výsledek Dominik Žaba. Díky skvělé podpoře fanoušků měli Dvoráci ve Velké Jesenici naprosto domácí prostředí.

Tabulku Východočeského přeboru staršího dorostu najdete ZDE.

Fakta – branky: 84. a 87. Vladeka, 90. Žaba. Rozhodčí: Vojtěch. ŽK: 2:2. Diváci: 50.

Sestava TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Prokůpek – Albert, T. Novotný, Bednář, Duplinszki – Krušina (60. M. Hák), Sýkora, Hlava (75. Machek), Jirák (55. V. Hák) – Žaba, Klossovski (46. Vladeka).

Jan Míl, trenér Dvora Králové: „Vzhledem k absenci odpovídající hrací plochy ve Dvoře Králové jsme hosty z Moravské Třebové pozvali do Velké Jesenice, kde nám místní funkcionáři připravili perfektní podmínky. Touto cestou bych jim za to rád ještě jednou poděkoval. Samotné utkání se mi hodnotí celkem dobře. Podali jsme poměrně kvalitní výkon v poli, který však nebyl dlouho korunován nějakou brankou. Finální fáze byla velkým trápením a neproměnili jsme ani ty nejvyloženější šance. Dvakrát jsme trefili břevno a jednou tyč. Nakonec se však klukům přece jen podařilo převahu zúročit a po pěkných akcích v závěru skóroval dvakrát Vladeka a jednou Žaba. S výkonem mužstva jsem spokojený a vítězství považuji za naprosto zasloužené.“

Mladší dorost

TJ Dvůr Králové nad Labem „U17“ – SK Jičín/Železnice 3 : 0 (2:0).

Střelec Vojtěch Vladeka řádil i o den později na hřišti Kuksu. Tam si svěřenci trenéra Radka Dorotíka dali dostaveníčko se soupeřem z Jičínska a uštědřili mu porážku 3:0. Přestože v domácí sestavě nastoupili čtyři žáci, o vítězství nebylo pochyb od samotného začátku.

Tabulku krajského přeboru mladšího dorostu najdete ZDE.

Fakta – branky: Vladek 2, Šéreš.

Radek Dorotík, trenér Dvora Králové: „Hráči podali velmi slušný výkon. Doufejme, že ve Dvoře Králové brzy bude kde trénovat a hlavně hrát mistrovské zápasy. Dnešní duely se musely odehrát v sousedním Kuksu a tímto bych chtěl poděkovat místním pořadatelům.“

Starší žáci

TJ Dvůr Králové nad Labem „U15“ – SK Jičín/Železnice 5 : 1 (2:0).

Také starší žáci měli proti svému soupeři po celý zápas jasnou převahu, která nakonec skončila pěti góly.

Tabulku krajského přeboru starších žáků najdete ZDE.

Fakta – branky: Zapadlo, Mertlík, Kazda, Honců, Vitebský.

Radek Dorotík, trenér Dvora Králové: „Připsali jsme si jasné vítězství. Vypracovali jsme si řadu šancí, které z velké části končily u brankáře hostů nebo vedle branky. Šlo ale o první zápas, a tak na zlepšování je dost času.“

Ženy

TJ Dvůr Králové nad Labem – SK Starý Mateřov 1 : 1 (1:1).

Dvorské fotbalistky si ve III. lize připsaly cenný bod, ačkoliv takřka celý duel odehrály v deseti bez brzy zraněné Pastvové. Soupeřky vedly, zasloužený bod ale vystřelila svému týmu Věra Zaplatílková.