17.04.2018 15:09

Prohráváme čtvrté derby v řadě! Radost nám udělaly až výsledky dvorské mládeže!

Tak za sebou máme další fotbalový víkend. S ohledem na většinu výsledků našich mužstev by se dal označit za nadmíru úspěšný. Mladší i starší přípravky byly na svých turnajích bodově stoprocentní. Ke všemu na domácím hřišti! Bez ztráty odehráli nedělní dopoledne i mladší žáci. Dorostenci si hravě poradili s oslabeným Rudníkem.

Zklamali jen starší žáci a rezerva dospělých. No ale hlavně šlo o víkend s jedním velkým vrcholem. A ten nám absolutně radost nepřinesl. DIVIZNÍ DERBY v Trutnově totiž jednoznačně ovládli domácí fotbalisté. Že by Dvoráci vyloženě propadli? To ani ne. Jenže soupeři na „nenáviděné“ umělce zápas abnormálně vyšel. A byl z toho výsledek 4:1. Pro hosty krutý. Zvlášť pro fanoušky, kterých do Trutnova přijelo hodně. Děkujeme za podporu, díky níž se návštěva na soupeřově hřišti vyšplhala na skvělé číslo 530. Body nám to ale nepřineslo.

Muži A

MFK Trutnov – TJ Dvůr Králové nad Labem 4:1 (2:0)
Dvoráci po výhře nad Mšenem dorazili také do Trutnova s bojovnou náladou a soupeři plánovali přerušit tři zápasy v derby trvající neporazitelnost. Zajímavostí před utkáním byl i fakt, že ještě nikdy náš vzájemný souboj neskončil remízou. A to se v sobotu dohromady s památnými bitvami v krajském přeboru hrálo už jubilejní 20. derby!

Úvodní minuty velmi solidní návštěvě mnoho zajímavých momentů nenabídly. Hrálo se opatrně, ale na domácí straně pomalu přibývaly standardní situace. Jak v nich jsou svěřenci Miloše Dvořáka silní, to nám bohužel předvedli velice brzy. Nejprve diváky roztleskala rána z voleje v 16. minutě, při níž Kovář jen těsně minul Vaníčkovu tyč. Ve 23. minutě Trutnov zahrával už třetí rohový kop, na ten si ukázkově naskočil Kejzlar a nádhernou hlavičkou otevřel skóre – 1:0.

Inkasovaný gól našimi hráči pěkně otřásl a za 11 minut už jsme prohrávali o dvě branky. Šikovný Matějka si na útočné polovině vyměnil míč s Mařasem, úhybným manévrem se zbavil obránců a umístěnou střelou nedal Vaníčkovi šanci na úspěch – 2:0.

Až druhý inkasovaný gól jakoby dvorské hráče definitivně probral. Najednou jsme převzali iniciativu a do konce první půle bylo plné hřiště hráčů v červených dresech. Velkou šanci snížit měl Dan Křížek, jeho ránu ale domácí odvrátili a následně byl v šestnáctce skopnut Kruliš. Jasná penalta! K její exekuci se postavil Ondra Vaníček, s jeho střelou si ale poradil gólman Šťastný a k nepochopení všech na stadionu kryl i Vaňousovu dorážku. Po následném rohu mířil Martin Kruliš hlavou těsně mimo tyče a vedle skončil i dalekonosný pokus stejného hráče.

Velké naděje nám tak přinesl až začátek druhého poločasu. Akci rozjel neúnavný Kruliš, Tauchman míč nezištně pustil na Křížka a Danův centr proměnil v gól dobře postavený Ondra Ujec – 2:1.

Desítky dvorských fanoušků byly hodně slyšet a věřily v další branky. Jenže v 53. minutě do přečíslení unikli Kejzlar s Holubcem a druhý jmenovaný pohotově vrátil Trutnovu dvoubrankový náskok.

Po hodině hry mohli snížit Hruška a po něm Karal, navíc po faulu na Křížka nenašel sudí odvahu písknout proti Trutnovu druhou penaltu. O drama mohlo být postaráno. Místo toto přišel v 78. minutě další brek domácích, při němž asistent rozhodčího pustil Kejzlarův přinejmenším metrový ofsajd, a domácí útočník nabídky využil. Čtvrtým gólem definitivně rozhodl zápas, ve kterém Trutnov vyhrál nejen po zásluze, ale hlavně proti našemu celku už počtvrté za sebou.

Fakta – branky: 22. a 88. Kejzlar, 35. Matějka, 53. Holubec – 47. Ujec. Rozhodčí: Pekař – Krupa, Haleš. ŽK: 2:3. Diváci: 530. MFK Trutnov: Šťastný - Turner, Kovář, Makovský, Mařas (90. M. Přívratský) - O. Tobiáš (85. Groer), J. Matějka, P. Holubec, Zezula (89. Handlíř) – Káva (79. Brejcha) – Kejzlar. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček - Picha, Macháček, Kruliš, Tomeš (71. Knespl) – Karal (87. Rejl) - Křížek, Tauchman, O. Vaníček (57. Podolník) – Hruška (65. Janouch) - O. Ujec (83. J. Dvořák).

Ohlasy trenérů

Miloš Dvořák (MFK Trutnov): „Ze tří bodů mám velkou radost, protože ze zápasu jsem měl docela strach. Dvůr má velkou kvalitu, ale myslím, že dnes jsme byli lepším týmem. Vyšel nám první poločas, kdy jsme hráli hodně aktivně a třicet pět minut jsme předváděli dobrý kombinační fotbal, drželi jsme hru ve velkém nasazení a dali jsme dvě krásné branky. Před poločasem jsme ale na chvíli vypadli z tempa a měli štěstí. To, co hosté neproměnili z penalty, je pro mě nepochopitelné. Druhý poločas jsme si řekli, že budeme trpěliví a budeme hrát ze zajištěné obrany. Bohužel se nám nepodařilo zachytit jeden brejk a hosté snížili na 2:1. Bál jsem se, že bude drama, ale kluci se znovu zvedli a dali na 3:1. To byl asi rozhodující zlom. Potom se hrálo nahoru dolu a čtvrtý gól nás uklidnil. Že se nám teď proti Dvoru daří? Kluci jsou asi víc namotivovaní. Je to ale škoda, že jsme v takovém nasazení nehráli doma s Letohradem nebo ve Vysokém Mýtě, to bychom měli víc bodů, než máme.“

Milan Ujec (TJ Dvůr Králové nad Labem): „Byl to otevřený a vyrovnaný zápas, ale domácí nás předčili v produktivitě. Šancí jsme měli také dost, zejména ve druhém poločase, bohužel více než jeden gól jsme nevstřelili. V závěru prvního poločasu jsme neproměnili penaltu, což částečně zápas ovlivnilo, nicméně máme zkušenější mužstvo, které by si s tím mělo lépe poradit. Trutnov nás nepřekvapil, hrál to, co jsme čekali, ale chyby jednotlivců nás připravily o lepší výsledek. Myslím, že jsme odehráli jeden z těch nejslabších zápasů v dosavadní jarní části sezony.“

Aktuální tabulku Fortuna Divize C najdete ZDE!

• doma jsme z 9 utkání 5 vyhráli a 4 prohráli při skóre 18:13
  • v Trutnově jsme vyhráli třikrát a prohráli už šestkrát (skóre 15:21)

Muži B

TJ Dvůr Králové nad Labem B – SK Smiřice 1:1 (0:0), penalty 3:4

Béčko mužů proti poslednímu celku tabulky odehrálo velmi nepovedený zápas. Přetahovanou o každý míč přinesl první poločas, ve kterém si naši borci nebyli schopni vytvořit trvalejší převahu, a do přestávky se šlo za bezbrankového stavu.

Po pauze se výkon Dvora zlepšil, s koncovkou ale byli domácí na štíru. Až čtvrthodiny před koncem zahrával trestný kop Kuba Vaníček a míč šťastně do sítě propasíroval Martin Otradovský. Pojistku mohl přidat dvakrát Jirka Rejl. Místo trefy na 2:0 se ale v nervózním závěru prosadili hosté, když vůbec poslední akcí utkání vyrovnal Havlíček.

V penaltovém rostřelu se prosadil outsider, který si zpod Hankova domu odvezl cenné dva body.

Fakta – branky: 75. M. Otradovský – 90. (+3) Havlíček. Rozhodčí: Nožka. ŽK: 3:2. Diváci: 70. TJ Dvůr Králové nad Labem B: A. Matula – M. Hák, Rejl, S. Ježek, Ruprich – M. Petráček (46. Pražák), D. Petráček, Machek, Mertlík (75. D. Jákl) – M. Otradovský, J. Vaníček.

Stanislav Ježek (TJ Dvůr Králové nad Labem B): „Týmu nelze upřít snahu o kombinaci a fotbalovost, ale momentálně se nám prostě nedaří v zakončení. K tomu se přidá neuvěřitelně hrbolatý terén. Když už se nám konečně podařilo vstřelit gól, místo pojistky si vykoledujeme vyrovnání v nastavení. Nevyšly ani penalty.“

Aktuální tabulku JAKO I. B třídy najdete ZDE!

Starší dorost

Dvůr Králové/Bílá Třemešná – TJ Rudník 3:0 (2:0)

Svěřenci trenéra Zdeňka Horáka na jaře zatím pouze vyhrávají, když ve dvou z pěti případů si pomohli penaltovým rozstřelem. Tentokrát zvládli okresní derby s Rudníkem, ke kterému hosté dorazili s neúplným počtem hráčů. Přesto odehráli slušný zápas, když v Bílé Třemešné inkasovali „jen“ třikrát.

Fakta – branky: 29. Pražák, 49. J. Ryba, 79. Rejchrt. Rozhodčí: J. Kučera. ŽK: 0:1. Diváci: 30. Dvůr Králové/Bílá Třemešná: M. Kursa, J. Zivr – Pražák, F. Horák, Sojka, Hlavatý, J. Ryba, D. Petráček, Šenfeldr, Vejnar, J. Špůr, A. Lavryk, Rejchrt, D. Jákl.

Aktuální tabulku krajské soutěže staršího dorostu najdete ZDE!

Starší žáci

Vamberk/Rokytnice – TJ Dvůr Králové nad Labem 6:2 (5:0)

Před týdnem si svěřenci kouče Martina Kazdy smlsli na soupeři z Borohrádku (5:1), o to překvapivější je vysoká porážka ze hřiště Vamberka. Dvoráci zde inkasovali pět branek už za úvodní poločas a nakonec se domů vraceli s porážkou 6:2!

Fakta – branky: 2. a 10. Houser, 15. a 27. Žák, 34. Müller, 70. Svrbík – 40. Kopecký, 43. Doležal. Rozhodčí: Jehlička. ŽK: 0:2. Diváci: 25. TJ Dvůr Králové nad Labem: Straka – Marel, D. Vágner, Z. Hampl, L. Formánek, T. Formánek, Jakub Všetečka, A. Doležal, Kopecký, Kraus, Kreibich, T. Mencl, F. Machač, M. Šanovec.

Aktuální tabulku krajské soutěže starších žáků najdete ZDE!

Mladší žáci

Úpice/Rtyně - TJ Dvůr Králové nad Labem 0:3 (0:2)

Fakta – branky: 8. a 16. Pracný, 25. T. Formánek. Rozhodčí: Šiling. Hráno bez karet. Diváci: 20. TJ Dvůr Králové nad Labem: L. Hynek – Z. Hampl, J. Vágner, Jahnátek, Herman, T. Formánek, F. Mencl, L. Formánek, F. Pracný, Hlaváček, O. Hynek, J. Langpaul, A. Doležal, Lahučký.

Chlumec/RMSK – TJ Dvůr Králové nad Labem 1:3 (0:1)

Fakta – branky: 28. Motyčka – 5. Pracný, 23. a 38. T. Formánek. Rozhodčí: Šiling. Hráno bez karet. Diváci: 25. TJ Dvůr Králové nad Labem: L. Hynek – Z. Hampl, J. Vágner, Jahnátek, Herman, T. Formánek, F. Mencl, L. Formánek, F. Pracný, Hlaváček, O. Hynek, J. Langpaul, A. Doležal, Lahučký.

Aktuální tabulku krajského přeboru mladších žáků nadete ZDE!

Starší přípravka

• Dvůr Králové nad Labem – Staré Buky/Pilníkov 6:4 (2:1)
  • Dvůr Králové nad Labem – TJ Rudník 13:0 (6:0)

Fakta – rozhodčí: Špaček. Hráno bez karet. Diváci: 50. TJ Dvůr Králové nad Labem: Budinský, Dufek, Joska, Just, Karban, Mráček, Polan. Špaček, J. Vágner, Větrovský, Vojtěch, Langer.

Aktuální tabulku okresního přeboru starších přípravek najdete ZDE!

Mladší přípravka

• Dvůr Králové nad Labem – SK Sparta Úpice 7:5 (3:3)
  • Dvůr Králové nad Labem – TJ Tatran Hostinné 7:5 (4:2)

Fakta – rozhodčí: Pojezdný. Hráno bez karet. Diváci: 55. TJ Dvůr Králové nad Labem: K. Šturma, M. Vágner, Šůna, Šturm, Sieger, Schwarzer, A. Růžička, J. Pavlis, Neumann, J. Kosinka, T. Kosinka, Karban, Š. Šanovec.

Aktuální tabulku okresního přeboru mladších přípravek najdete ZDE!

Program na fotbalový víkend (21. – 22. dubna)

MUŽI A

Neděle 17.00 domácí utkání s Brandýsem nad Labem

MUŽI B

Sobota 17.00 utkání na hřišti Lokomotivy Hradec Králové, odjezd 15.15 (Šorm, 20 míst)