23.09.2017 12:53

Průšvih! Krizi nezažehnala ani změna na postu trenéra. Výhru dorostu zařídil Dan Jákl!

Takřka kompletní víkendové dění se pro tentokrát soustředilo na sobotní dopoledne. Odpoledne pak nastoupily ještě rezerva mužů v Bílé Třemešné proti Lokomotivě Hradec Králové, starší žáci hráli od 14.15 v Žacléři a v neděli mladší přípravka zajížděla na turnaj do Hostinného. No a víkend nezačal vůbec dobře. Áčko si totiž z Brandýsa přivezlo nejtěžší porážku v sezoně. Kolektivy mládeže na turnajích vždy ze dvou zápasů vydřely jedno vítězství a dařilo se jak starším žákům, dorostencům, tak i rezervě mužů, která po výhře nad Lokomotivou Hradec Králové poskočila již do čela tabulky I. B třídy.

MUŽI A

FK Brandýs nad Labem – TJ Dvůr Králové nad Labem 5:1 (0:0)

Dvoráci do středních Čech dorazili již bez trenéra Pavla Matějky, jehož u kormidla vystřídal navrátilec do Dvora „kouč zachránce“ Milan Ujec. Ten oproti derby s Trutnovem se sestavou příliš nehýbal. Pouze absentujícího Jirku Rejla nahradil Martin Hruška, do útoku se místo Ondry Janoucha postavil Ondřej Ujec a mezi tyčemi stál Lukáš Finke.

Naši borci do utkání vstoupili s vědomím, že z poslední šestnácté příčky mají všechny soupeře nad sebou. Tedy včetně sobotního soupeře. Úkol tedy zněl jasně: je třeba uspět, aby se propast na lepší umístění neprohlubovala. Pod novým trenérem odehráli hosté první poločas bojovně, leč lepším týmem byl jejich soupeř. Také domácí hráli jako o život a hlavně byli ofenzivnější jedenáctkou na hřišti. Gól velmi pěkná návštěva v úvodním poločase neviděla, nejblíž mu ale byl Brandýs, když ve 32. minutě zvonila za gólmanem Finkem tyč!

Vstup do druhé půle měli Dvoráci fantastický. Uběhlo pár vteřin, v šanci se objevil Zdeněk Tauchman a povedeným obloučkem ji mazácky proměnil – 0:1! Tenhle moment měl naše borce povzbudit a zahnat zlé duchy z předchozích soubojů. Málem se tak i stalo, v šanci na odskočení do dvoubrankového náskoku byl Hruška, znovu se ale ukázala největší bolest mužstva, která nás provází už více než sezonu – potvrdit vedení 10 je hlavně na venkovních stadionech obrovský problém.

Trest na sebe nenechal dlouho čekat. V 57. minutě se nešťastně srazili Kruliš s Tomešem a pro skórujícího Moravského nebyl problém dostat míč do sítě. Za dalších pět minut se Středočeši prosadili znovu. Naši hráči měli výhodu rohového kopu, místo ohrožení soupeřovy branky ale přišel rychlý brejk a na jeho konci bylo zakončení Kovaříka – 2:1!

Dvorákům nezbylo než vrhnout všechny síly do útoku. Snahu nešlo hráčům vytknout, tým se ale nevyhnul chybám a po jedné takové domácí čtvrt hodiny před koncem zvýšili kapitánem Folwarcznym už na 3:1! Nakonec se nový muž na naší střídačce dočkal v premiéře debaklu, když potupného bůra dokonali střídající domácí borci Braborec a sedmnáctiletý Zamazal, jenž byl na hřišti jen minutu.

Fakta – branky: 57. Moravský, 62. Kovařík, 75. Folwarcny, 88. Braborec, 89. Zamazal – 46. Tauchman. Rozhodčí: Švagr. ŽK: 1:2. Diváci: 220. FK Brandýs nad Labem: Janáček - Reichert, Bohdan, Baloun, M. Stross - Kubeš, Urban (64. Prokop), J. Stross, Folwarczny, Moravský (88. Zamazal) – Kovařík (79. Braborec). TJ Dvůr Králové nad Labem: Finke – Picha, Karal, Kruliš, Tomeš – O. Vaníček (83. Macháček), Podolník, Tauchman (79. Dvořák), Hruška – O. Ujec, Vitebský (46. Křížek).

Milan Ujec, trenér Dvora Králové nad Labem: „V prvním poločase byl soupeř lepší. Vytvořil si převahu i spoustu rohových kopů, ale vše jsme dokázali eliminovat. Do druhé půle jsme vstoupili lépe, hned z prvního útoku jsme vstřelili gól a i herně jsme se zvedli. Nicméně vše skončilo na našich individuálních chybách. Hlavně v obraně to byly hrubky, které soupeře vrátily do hry. Nejprve nedorozumění dvou hráčů před šestnáctkou, pak gól z brejku po našem vlastním rohu. Poslední dvě branky už vyplynuly z nálady na hřišti. Ukázalo se, že máme co zlepšovat a při pohledu na tabulku je jasné, že hráči musí začít maximálně bojovat.“

Výsledky 7. kola - sobota 10.15: Mšeno-Jablonec - Chrastava 0:3 (0:1)16.00: Pardubice B - Letohrad 5:0 (3:0)16:30: Trutnov - Admira Praha 3:7 (0:5), Kratonohy - Vysoké Mýto 2:1 (2:0), Živanice - Vykáň 4:2 (3:2)Neděle 16.30: Čáslav - Zbuzany 4:3 (2:2), Turnov - Kolín 2:3 (1:2).

Aktuální tabulku Fortuna Divize C najdete ZDE!

MUŽI B

TJ Dvůr Králové nad Labem B – FC Lokomotiva Hradec Králové 6:2 (3:0)

Rezervu mužů netradičně v sobotu čekal šlágr 6. kola I. B třídy. Na útulný stadion do Bílé Třemešné (ve Dvoře probíhaly závody hasičů) přijel lídr tabulky, přičemž Lokomotiva Hradec Králové se netají postupovými ambicemi.

Tenhle zápas ale patřil domácímu celku. Ač to ještě hodinu před zápasem zavánělo odložením duelu z důvodu silně podmáčeného trávníku, uznali rozhodčí hrací plochu jako hratelnou a šlo se na věc. Dvoráci na soupeře vlétli skvěle a už ve 13. minutě měl na svém kontě dva zásahy gólman áčka, tentokrát na postu útočníka Jakub Vaníček. Ve 23. minutě se prosadil i Roba Vágner a hosté začínali tušit, že "Na Dubině" jim pšenka nepokvete.

Podobně drtivý úvod předvedli naši borci i po přestávce. Nejprve se v 50. minutě prosadil Vagi, po hodině hry zkompletoval hattrick Vaňous. Teprve za stavu 5:0 přišel čas i pro čestný úspěch Lokády, tenisovou podobu výsledku ale v době pořádání Laver cupu dali svou čtvrtou brankou v zápase Kuba Vaníček a hostující Zvolánek. Kdo v sobotu navštívil třemešenský stadion, rozhodně nelitoval!

Závěrem bychom rádi poděkovali místnímu Sokolu Bílá Třemešná za možnost využití jejich hřiště, zároveň i za skvělé občerstvení v restauraci "Na Dubině".

Fakta – branky: 2., 13., 62. a 85. Vaníček, 23. a 50. Vágner – 64. a 89. Zvolánek. Rozhodčí: Škoda. ŽK: 1:1. Diváci: 62. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – A. Matula, S. Ježek, Macháček, Ruprich – M. Hák (71. Pražák), Vágner, Viktor Marks (35. Pavlásek), Mertlík – Janouch, J. Vaníček.

Stanislav Ježek, hrající trenér Dvora Králové B): „Utkání hrané za neustálého deště jsme dobře rozehráli a postupně se nám dařilo využít brankové příležitosti. Pochvala patří celému mužstvu.“

Výsledky 6. kola - sobota 14.00: Kocbeře – Nová Paka 0:0, na penalty 5:416.30: Miletín – Smiřice nehráno, Dolní Kalná – Nepolisy 0:3, Nemyčeves – Rudník 1:3, Staré Buky – Skřivany 1:4Neděle 16.30: Železnice – Mladé Buky 2:0.

Aktuální tabulku krajské soutěže I. B třídy najdete ZDE!

Starší dorost

Svěřenci trenéra Zdeňka Horáka se v sobotu dopoledne představili na hřišti Bílé Třemešné, kde přivítali další souklubí Libáň/Kopidlno. Soupeř se po šesti odehraných kolech mohl chlubit ziskem devíti bodů, Dvůr Králové/Bílá Třemešná jich na svém kontě měl sedm.

Dvůr Králové/Bílá Třemešná U19 – Libáň/Kopidlno 2:0 (1:0)

Dvoráci po soustředěném výkonu soupeře porazili 2:0, když v obou poločasech prokázal střeleckou formu Daniel Jákl. Nejprve po půlhodině hry poslal svůj tým do vedení 1:0 a chvíli po přestávce proměnil pokutový kop. Honza Zivr v brance se překonat nenechal, proto naši borci soupeře v tabulce přeskočili.

Fakta – branky: 32. a 48. z pen. D. Jákl. Rozhodčí: Nymsa. K: 1:0. Diváci: 30. Dvůr Králové/Bílá Třemešná: J. Zivr – Pražák, Horák, Sojka, Vejnar – T. Lavryk, Šenfeldr, D. Petráček, Nosek – D. Jákl, Kukla; J. Pracný, Hlavatý, Kohout, Linda J. Ryba.

Aktuální tabulku krajské soutěže staršího dorostu najdete ZDE!

Starší žáci

Tým trenéra Martina Kazdy hrál v sobotu od 14.15 na hřišti Žacléře, kde se potkali dva soupeři z úplného čela tabulky krajské soutěže. Dvoráci brzy prohrávali, pak ale vyrovnal Lukáš Kopecký a v penaltovém rozstřelu byli úspěšnější naši borci.

TJ Baník Žacléř – TJ Dvůr Králové nad Labem U15 1:1 (1:1), penalty 3:4

Fakta - branky: 3. Tran - 33. Kopecký. Rozhodčí: Lamberský. Hráno bez karet. Diváci: 50. TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Straka – Marel, J. Všetečka, F. Machač, Kreibich – D. Vágner, Kopecký, T. Formánek, L. Formánek – Kraus, Hampl; Herman, M. Šanovec.

Milan Vojtěch, vedoucí mužstva Dvora Králové: Vyrovnané utkání, kde druhý bod jsme získali kvalitnější střelou pokutových kopů.

Aktuální tabulku krajské soutěže starších žáků najdete ZDE!

Mladší žáci

Svěřenci kouče Libora Machače zavítali v dalším kole krajského přeboru na hřiště Vrchlabí, kde je čekal vedle v soutěži zatím neporaženého domácího celku ještě Lánov. Domů si naši borci po boji odvezli tři body.

TJ Lánov – TJ Dvůr Králové nad Labem U13 2:4 (1:1)

Branky: 5. Skalický, 31. Boháč – 20. Doležal, 24. a 38. F. Pracný, 36. Hampl.

FC Vrchlabí – TJ Dvůr Králové nad Labem U13 4:1 (2:1)

Branky: 7. Dědek, 18. a 21. Mader, 30. Kocián – 20. Doležal

Fakta - rozhodčí: Kubálek. TJ Dvůr Králové nad Labem: L. Hynek – Hampl, F. Pracný, Jahnátek, T. Formánek, L. Formánek, O. Hynek, J. Langpaul, Doležal, Adámek.

Aktuální tabulku krajského přeboru mladších žáků najdete ZDE!

Starší přípravka

Podobně jako mladší žáci si vedla v sobotu i banda starší přípravky. Tým pod vedením Libora Špačka zavítal do Horního Maršova, kde porazil Rudník, ale také padl s domácím celkem.

TJ Jiskra Horní Maršov – TJ Dvůr Králové nad Labem U11 4:1 (1:1)

TJ Rudník – TJ Dvůr Králové nad Labem U11 4:5 (2:3)

Fakta - rozhodčí: Trejbal. TJ Dvůr Králové nad Labem: Budinský – Dufek, Karban, Polan, Š. Ryba, Švába, J. Vágner, Větrovský.

Aktuální tabulku okresního přeboru starší přípravky najdete ZDE!

Mladší přípravka

Mužstvo trenéra Michala Růžičky čekal další mistrovský turnaj až v neděli. Dvoráci se představili na hřišti Hostinného, kde se jim v 11.00 postavili kluci z Vítězné a v pravé poledne domácí partička.

TJ Sokol Vítězná - TJ Dvůr Králové nad Labem U9 8:3 (3:2)

TJ Tatran Hostinné - TJ Dvůr Králové nad Labem U9 2:4 (2:1)

Fakta - rozhodčí: Pojezdný. TJ Dvůr Králové nad Labem: K. Šturma - Šturm, Sieger, J. Kosinka, T. Kosinka, J. Pavlis, Š. Šanovec, Schwarzer, Šůna, Neumann.

Aktuální tabulku okresního přeboru mladší přípravky najdete ZDE!