04.04.2018 09:26

Remízová série skončila na hřišti Kolína. Proti Mšenu už áčko potřebuje vyhrát

O tomto víkendu se opravdu již naplno rozeběhne jarní část fotbalové sezony 2017/2018. Naplno z toho důvodu, že se do ní zapojí všechny dvorské kolektivy. A že jich máme! Dohromady osm mužstev. Na zelené trávníky naše fotbalisty k mistrovským zápasům v sobotu a neděli přivedou trenéři Milan Ujec, Stanislav Ježek, Zdeněk Horák, Martin Kazda, Libor Machač, Libor Špaček a Michal Růžička.

A jak si Dvoráci vedli v zatím posledních duelech? Zde je jejich přehled.

Muži A

FK Turnov – TJ Dvůr Králové nad Labem 1:1 (0:1), penalty 4:2

Nepřesvědčivé podzimní výsledky obou divizních stálic před jarní částí tohoto ročníku znamenaly jediné: Turnov i Dvůr si zahrají o záchranu. Důležitý tak ve druhé polovině sezony je pro oba rivaly každý zápas. A zvlášť ten vzájemný. Na oko lépe jej zvládli hráči z města známého svým safari. Svěřenci trenéra Ujce byli 70 minut lepším týmem a po zásluze dlouho vedli. Náskok jim zajistila rychlá kombinační akce ze 17. minuty, kterou po ose Picha – Ujec – Tauchman zakončil Ondřej Vaníček.

Dvoráci mohli přidat i další góly, své šance ale zahazovali a v závěru utkání je stihl trest. Centr Papouška z trestného kopu ještě v 81. minutě vyrovnání nepřinesl, vrácený míč do šestnáctky ale našel hlavu Kordíka, jenž povedeným „koníčkem“ srovnal.

Šťastnější byli domácí i v penaltovém rozstřelu, který díky zaváhání Podolníka s Janouchem vyhráli vůbec poprvé v sezoně!
Fakta – branky: 82. Kordík – 18. O. Vaníček. Rozhodčí: Opočenský. ŽK: 2:2. Diváci: 150. FK Turnov: Hyka (91. Špína) - Tvrdý, Kordík, Drahovzal, Šimek - Benek (70. Houžvička), Cigánek (46. Š. Havel), Tomašov (78. P. Havel), Petrlák - Papoušek, Horák. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Macháček, Kruliš (74. Podolník), Tomeš – Karal – Dvořák (69. Vitebský), Tauchman (84. Rejl), O. Vaníček – Hruška, O. Ujec (78. Janouch).

Videosestřih z utkání

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Tohle utkání jsme měli vyhrát. Po většinu zápasu jsme měli převahu, vytvořili si minimálně pět vyložených šancí, proměnit ale dokázali jednu. Soupeř udeřil krátce před koncem po standardní situaci a v penaltovém rozstřelu jsme štěstí neměli.“

Středeční dohrávka 16. kola

FK Kolín – TJ Dvůr Králové nad Labem 1:0 (1:0)

Všechna tři jarní představení dvorských fotbalistů skončila dělbou bodů, zato Kolínští při dvou výjezdech mimo svůj stadion nejen, že nebodovali, ale ani neskórovali. S o to větší vervou domácí vlétli do dalšího utkání. Patřilo jim úvodních dvacet minut a svou převahu zaslouženě přetavili v gól v 17. minutě. Centr ze strany ještě hostující obrana dokázala odvrátit, k dorážce se ale dostal obránce Živný a jeho famózní rána se od břevna odrazila za brankovou čáru, poté znovu do břevna a zpět do pole – 1:0.

Oba celky si byly vědomy důležitosti zápasu a tak se hrál opatrný fotbal s minimem šancí. Zvýšit své vedení mohli domácí osm minut před koncem, kdy ale střelu z trestného kopu vyrazil z pravého horního rohu branky Vaníček. A byl to nakonec právě dvorský gólman, komu patřila největší příležitost hostů. V poslední minutě mu na hlavě přistál míč po rohovém kopu, pohotové zakončení si ale místo mezi tyčemi nenašlo.

Fakta – branka: 17. Živný. Rozhodčí: Kvaček. ŽK: 3:2. Diváci: 120. FK Kolín: Pellegrini – Biško, Šourek, Nešpor, Seifert – Živný – Vácha, Mlynka (61. Veselý), Němeček, Šindelář (78. Rosendorf) – Křelina (69. Puk). TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Macháček, Kruliš, Tomeš – Karal – O. Vaníček, Tauchman (77. Knespl), Hruška (87. Rejl), Dvořák (64. Vitebský) – O. Ujec.

Aktuální tabulka Fortuna Divize C

Starší dorost

Dvůr Králové/Bílá Třemešná – Sokol Stěžery 2:2 (2:0), penalty 4:3

Starší dorostenci se po dvou jarních duelech na okolních umělých trávnících představili doma. Na pěkně připraveném hřišti v Bílé Třemešné přivítali Stěžery a v zápase byli favoritem. První poločas podle toho taky vypadal. Domácí si brzy vypracovali dvoubrankový náskok a pomalu směřovali ke třetímu jarnímu vítězství.

Jenže hosté o sobě dali vědět krátce před přestávkou a potom i brzy po ní. Dvěma góly vyrovnali a duel dovedli až k penaltovému rozstřelu. V tom byli naši kluci šikovnější a do tabulky zapsali dva body.

Fakta – branky: 22. Rejchrt, 27. Matula – 38. Tyrych, 48. Jedlička. Rozhodčí: Šotek. ŽK: 1:1. Diváci: 39. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Zivr – T. Lavryk, F. Horák, Sojka, Hlavatý – Rejchrt, A. Matula, Pražák, Vejnar – D. Jákl, Šenfeldr; J. Ryba, Hanek, A. Lavryk, Linda, Špůr. Sokol Stěžery: Štěnička – Buriánek, Tichý, J. Doležal, Balcar – O. Novák, Jeřábek, Jedlička, Tyrych – Smetiprach, Pospíšil; Černý, Řehák.

Zdeněk Horák, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Škoda, že jsme neudrželi vedení a v závěru dovolili soupeři vyrovnat. V penaltovém rozstřelu jsme alespoň získali druhý bod.“

Aktuální tabulka krajské soutěže dorostenců

Starší žáci

SK Týniště nad Orlicí – TJ Dvůr Králové nad Labem 1:0 (1:0)

Druhou sezonní porážku si ze hřiště Týniště přivezli naši starší žáci. Ti se nedokázali střelecky prosadit proti čtvrtému celku tabulky, díky čemuž ztratili kontakt s vedoucím týmem tabulky z Hořiněvsi. O nápravu se Dvoráci mohou pokusit tuto neděli, kdy doma pod Hankovým domem ve šlágru kola přivítají třetí Borohrádek.

Fakta – branka: 20. Šrajbr.  Rozhodčí: Hlaváč. ŽK: 0:1. Diváci: 55. SK Týniště nad Orlicí: M. Šotola – Dušek, Vašata, Vojtěch, Beneš – Šrajbr, Valenta, Ptáček, Bohuslav – Kubánek, A. Šotola; Malý, Thomas, Jaroměřský, Marha. TJ Dvůr Králové nad Labem: P. Straka – D. Vágner, Jakub Všetečka, Kreibich, T. Formánek – A. Doležal, Kopecký, Marel, L. Formánek – P. Kraus, Hampl; T. Mencl, F. Machač, M. Šanovec.

Aktuální tabulka krajské soutěže starších žáků

PROGRAM NA DALŠÍ MISTROVSKÝ VÍKEND

Sobota 7. dubna

• 9.00: turnaj mladší přípravky v Úpici (soupeři Trutnov dívky a Úpice), odjezd 7.45 (Koula, 28)
  • 9.00: turnaj starší přípravky ve Rtyni (soupeři Poříčí, Rudník, Rtyně), odjezd 7.45 (Šorm, 16)
  • 13.30: turnaj mladších žáků v Hořiněvsi (soupeři Hořiněves, Hostinné), odjezd 12.15 (Koula, 25)
  • 16.30: utkání mužů B: Nepolisy – Dvůr Králové B, odjezd 14.45 (Šorm, 16)

Neděle 8. dubna

• 9.30: utkání starších žáků: Dvůr Králové – Borohrádek na stadionu pod Hankovým domem
  • 14.00: utkání starších dorostenců: Kopidlno – Dvůr Králové, odjezd 12.00 (Šorm, 20)
  • 16.30: utkání mužů A: Dvůr Králové – Mšeno na stadionu pod Hankovým domem