17.09.2013 21:31

Rezerva Pardubic náš tým vyučila z pohybu a účelnosti!

Rezerva Pardubic náš tým vyučila z pohybu a účelnosti!

Tak jako byl minulý víkend pro dvorské barvy úspěšný, stal se ten aktuální neúspěšný. Vše zahájilo ztracené vítězství rezervy mužů v Roudnici, kde svěřenci trenéra Cellera vedli 3:1 ještě v 65. minutě, aby nakonec prohráli 3:6. Dorostenci v Náchodě "jen" remizovali, žáci v Lázních Bělohrad utrpěli debakl 0:4 a stejným výsledkem podlehlo áčko juniorce Pardubic. Jako již tradičně zachraňovali čest oddíl borci z mladších žáků a starší přípravky! Před jejich výsledky v nové sezoně MODROBÍLÝ KLOBOUK DOLŮ! 

Muži "A"

TJ Dvůr Králové nad Labem "A" - FK Pardubice "B" 0:4 (0:3).

Divizní fotbalisté Dvora chtěli navázat na předchozích pět skvělých podzimních výsledků, tentokrát ale tvrdě narazili. Pod Hankův dům přijela pardubická juniorka a trenér Míchal mohl využít výpomoci řady členů druholigového kádru. Přesto nutno dodat: ve Dvoře nenastoupil ani jeden člen základní sestavy ze sobotního duelu FK v Táborsku (0:1).

Přesto byli hosté příliš silným sokem, který si z prvního poločasu udělal vlastní "hitparádu". Už ve druhé minutě podnikli hosté rychlou akci po pravém křídle. Domácí sice reklamovali faul, perníkáři ale dostali možnost hrát dál a před Vojtěchem Kakrdou po chvíli stála prázdná branka - 0:1. Aktivita Pardubic nepolevovala ani po vstřelené brance a domácí měli co dělat, aby zastavovali jeden rychlý kontr po druhém. V 10. minutě se jim to ale nepodařilo, ač by se v sestavě Dvora nenašel nikdo, kdo by nepřísahal, že šlo o ofsajdový útok hostů. Zlobili se i diváci, přesto praporek slečny Šulcové zůstal dole a Janecký pohodlně zvýšil na 0:2. Uběhlo 10 minut a kat dvorských nadějí - nejlepší hráč utkání - se trefil znovu. Tentokrát se opravdu vyhnul ofsajdové pasti a sám před Lubošem Přibylem nezaváhal - 0:3. Takový knokaut známe jen z pohárových duelů, tentokrát ale šance ještě žila. Hlavně při vzpomínkách na několik let starý divizní duel Dvora proti rezervě ligového Hradce, kdy domácí také prohrávali o tři branky, ve druhé půli ale zvrátili duel na 4:3! Bohužel, příklad z tohoto utkání si Dvoráci 15. září 2013 nevzali. Možná by naděje byla, to by ale musel ve 28. minutě sudí posoudit pád Černíka na hranici pokutového území jako "červený" faul posledního hráče hostů a nebo střela Fandy Fejka ze 36. minuty skončit jinde než centimetry vedle pravé tyče. 

Po přestávce se hra domácího celku zlepšila. Hosté úvodní čtvrthodinu kontrolovala hru, ale mezi 60. a 70. minutou se i Dvoráci rozhodli, že pěknou návštěvu potěší střeleckými pokusy. Nejprve Klazar ukázkově vysunul Jakuba Černíka, který postupoval sám na branku, asistentka rozhodčího ale o pauze zřejmě dostala od delegáta za vyučenou a po přestávce divákům předvedla, že i ona umí praporkem zamávat. Za další dvě minuty rozehráli domácí rohový kop a povedený volej Lukáše Daňka prosvištěl těsně nad břevnem. 66. minuta zase patřila Martinu Krulišovi. Ten skvěle hlavičkoval a už už zvedal ruce nad hlavu. Překonaného gólmana ale nahradil obránce, a tak míč ani tentokrát neskončil v síti. Domácím těmito náznaky šancí narostla křídla, ale ve snaze o vstřelený gól zapomínali na zadní vrátka. V 68. minutě hosté unikali ve třech proti gólmanovi. Luboš Přibyl pohotově vyběhl, bohužel byl ale u míče až jako druhý a po nedovoleném zastavení soupeřova útočníka se musel poroučet do sprch. Máme to letos "kliku" na vyloučení brankářů.. Do branky musel nadějný dorostenec Vláďa Matula, a ten si hned po příchodu připsal kvalitní zákrok proti střele z trestného kopu.

Jednou ale dvorský odchovanec přesto inkasoval. V 86. minutě všichni dvorští beci vystavovali soupeřovy hráče do ofsajdu, Fousek ale přechytračil celou obranu, akci vzal na sebe a nádherné sólo dovedl až k přesnému zakončení - 0:4!

Hosté vyhráli pod Hankovým domem zcela po zásluze. Předvedli výkon, jakým by v neděli mohli aspirovat na vedoucí příčky a domácí jim prostě a jednoduše nestačili. Do Pardubic putuje upřímná gratulace, před Dvoráky stojí nyní jasná výzva: zapomenout na debakl (první porážku v sezoně) a hlavně uspět v mnohem důležitějším souboji, jímž rozhodně nedělní derby na hřišti Trutnova (16.00) bude.

Fakta – branky: 2. V. Kakrda, 10. a 20. Janecký, 86. Fousek. Rozhodčí: Vlček (Praha). ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (68. Přibyl). Diváci: 380. Poločas: 0:3.

TJ Dvůr Králové nad Labem A: Přibyl – Picha, Kruliš, Podolník, Blažek – Kilevník, Daněk (68. Samler), Fejk, Řežábek (86. Volf) – Černík (68. Matula), Klazar.

FK Pardubice B: Ptáček – Kopřiva, T. Kakrda, Vanžura, Růžička (81. Konvalina) – Řezníček, Hodas (77. Polák), Šejvl, V. Kakrda – Janecký (85. Vágner), Fousek (86. Knotek).

Roman Oliva, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem A: „Pardubice vyhrály zcela zaslouženě. Absolutně jsme nezachytili úvod zápasu, v němž nás hosté přehráli rychlou hrou, která končila rychlým přechodem do útoku. Do hry nás mohla vrátit kontaktní branka, ta ale bohužel nepřišla. Soupeři gratulujeme k vítězství, hrál opravdu velice dobře. Naši hráči dostali pořádnou facku, která je před okresním derby v Trutnově snad ponaučí.“

František Kovárník, trenér FK Pardubice B: „Podali jsme velice dobrý výkon. Soupeř si patrně myslel, že přijedeme s obranou taktikou, jenže my ho od úvodního hvizdu zaskočili vysoce ofenzivním fotbalem. Středovou řadu jsme posílili Řezníčkem, který byl strůjcem všeho. Vůbec naše záloha rozhodla celý zápas. Prvních pětadvacet minut jsme hráli jako z praku. Oproti minulému utkání, jako když se mávne kouzelným proutkem. Rychle jsme vedli 3:0, když jsme skórovali po nádherných akcích. Pak jsme na chvíli polevili a první poločas nedohráli v už tak vysokém nasazení. Po změně stran jsme ale přidali na otáčkách a Dvůr mačkali jako citron. Vrcholem bylo vyloučení domácího gólmana Přibyla. Poté už jsme utkání dohrávali. Domácím jsme ještě v závěru uštědřili ránu z milosti. Chválím celý mančaft za příkladné nasazení a morálku na hřišti.“

Srnutí zápasu: Rychlá trefa Vojtěcha Kakrdy ze druhé minuty a pak dvojí smrtelné bodnutí Janeckého do dvorského srdce. I tak by se dal nazvat úvod nedělního utkání, v němž královédvorští fotbalisté usilovali o prodloužení neporazitelnosti. Jenže tvrdě narazili! Pod Hankův dům totiž dorazil skvělý protivník, který soupeře především na začátku zápasu jasně přehrál. Hosté „bavili“ diváky rychlou a nápaditou hrou, které svěřenci kouče Olivy vůbec nestačili. Pardubice předvedly nejlepší podzimní výkon a ve Dvoře vyhrály po zásluze.

Pohled na aktuální tabulku DIVIZE C najdete ZDE!

Muži "B"

Sokol Roudnice - TJ Dvůr Králové nad Labem "B" 6:3 (1:2).

Na hřiště favorita odjížděla dvorská rezerva ve značně oslabené sestavě. Hráče béčka museli nahradit dorostenci, ti však měli v nohách již duel v Náchodě a na postupném ubývání sil to bylo znát. Ještě v 65. minutě naši borci vedli 1:3, nakonec ale v závěrečné desetiminutovce třikrát inkasovali a soupeři podlehli krutě 3:6.

Fakta - branky: 12. Z. Bednář, 65. a 75. z pen. V. Bednář, 81. Pejchal, 84. Kmoníček, 89. Pajgrt - 34. a 41. Žaba, 54. Vondrouš. Rozhodčí: Bednář ml. ŽK: 6:3. Diváků: 100.

Sokol Roudnice: Žák - Vlnas, Mikan, Vlasák (65. Pajgrt), Židík - Koblížek, V. Bednář (83. Koutník), J. Krejcar (51. Kmoníček), T. Krejcar - Z. Bednář, Pejchal.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Daniel – Krejsa (64. Tichovský), D. Bednář, Macek, Černý – Samler, V. Hák, Machek (69. Gábor), Vondrouš – Žaba, Vohnout.

Vlastimil Koudelka, trenér Sokola Roudnice: „Celý zápas jsme dobývali soupeřovu obranu. Ujali jsme se vedení krásnou brankou Z. Bednáře, který prošel přes celé hřiště, ale poté jsme 2x propadli z brejkových situací a do kabin se šlo za stavu 1:2. Na začátku druhé půle soupeř odskočil až na 1:3. Nám se podařilo v 65. a 75. minutě z penalty Bednářem vyrovnat a poté jsme přidali do konce zápasu ještě tři pěkné branky. Soupeři v závěru docházely síly, jelikož měli někteří hráči v nohách již zápas dorostu. Naše hráče je třeba pochválit za otočení nepříznivého stavu. Divák musel odcházet ze zápasu spokojen, jelikož viděl devět branek.“

Čeněk Celler, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Vedli jsme 3:1, ale těžko hráčům něco vyčítat. Problémy s kádrem zapříčinily, že musela nastoupit řada dorostenců, a ti měli v nohách už jeden odpolední zápas. Na konci zápasu prostě došly síly. Škoda, šance na čtvrtý gól byly, pak už bychom vedení udrželi.“

Pohled na aktuální tabulku KRAJSKÉ SOUTĚŽE I. A TŘÍDY najdete ZDE!

Starší dorost

FK Náchod - TJ Dvůr Králové nad Labem U19 1:1 (0:0).

Fakta - branky: 59. Klečák - 52. Krejsa. Rozhodčí: Vávra. ŽK: 2:1. Diváků: 50.

Pohled na aktuální tabulku VÝCHODOČESKÉHO PŘEBORU U19 najdete ZDE!

Starší žáci

FKM Javorka - TJ Dvůr Králové nad Labem U15 4:0 (3:0).

Fakta - branky:Pour 2, D. Holomba, Hátle. Rozhodčí: Krotil. Hráno bez karet. Diváků: 50.

Pohled na aktuální tabulku KRAJSKÉ SOUTĚŽE U15 najdete ZDE!

Mladší žáci

Dokonalý počin v turnaji 2. kola = 12 bodů!

Pohled na aktuální tabulku KRAJSKÉ SOUTĚŽE MŽ najdete ZDE!

Starší přípravka

Dokonalý počin v turnaji 2. kola = 12 bodů!

Pohled na aktuální tabulku KRAJSKÉ SOUTĚŽE SP najdete ZDE!

Mladší přípravka

Turnaj v Broumově byl pro nezpůsobilý terén odložen.

Ženy

FK Pardubice "B" - TJ Dvůr Králové nad Labem 4:2.

Pohled na aktuální tabulku ČESKÉ DIVIZE C najdete ZDE!

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing