07.06.2011 10:23

S Turnovem přišel jen bod, zároveň ale i záchrana!

TJ Dvůr Králové nad Labem "A" - FK Pěnčín-Turnov 0:0.

V neděli 5. června fotbal pod Hankovým domem plakal. Domácí hráči zůstali svým výkonem daleko za očekáváním a své fanoušky rozhodně nepotěšili. Přitom stačilo možná jediné, vstřelit bezzubému soupeři rychlý gól. Jenže to se nepovedlo.

V úvodní čtvrthodině sice domácí měli mírně navrch, po rohovém kopu Kilevníka a střele Doseděla ale hlavičku Martina Otradovského vytěsnil hráč stojící na brankové čáře a dorážce stejného borce chyběla větší razence. Turnovští se k ohrožení Máry Tomka takřka nedostali, stále častěji ale užívali tvrdých zákroků. Ty vyvrcholily ve 38. minutě, kdy za brutální šlapák na Motyčku viděl červenou kartu Martin Ježek.

Zdálo se, že domácí na trvalo získají převahu na svou stranu a již první šance druhého poločasu volala po gólu. Ladislav Doseděl krásným pasem za obranu našel nastartovaného Ježka. Kapitán Dvora milimetrově odcentroval do šestnáctky, nabíhající Radek Klazar ale z voleje namířil přímo do gólmana - velká škoda! Zbylé minuty přinesly z obou stran jen velké trápení. Hosté se soustředili na defenzívu a sporadicky vyráželi k pomalým přechodům do útoku. Na straně domácích zas bohužel scházela větší vůle po vítězství, a tak si diváci často i zapískali. Pokud tohle měla být domácí rozlučka s diváky, pak se našim fotbalistům vůbec nevydařila.

I tak si mohli Dvoráci po utkání mnout ruce. S přispěním výsledků v divizní skupině B totiž mají jistou záchranu soupeže. Nálepku nejslabšího půlroku i celé sezony v sedmileté divizní historii ale nesmažou.

Fakta – rozhodčí: Hlaváč (Dobrovice). ŽK: 3:1. ČK: 0:1 (38. M. Ježek). Diváků: 300.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Tomek – Motyčka, Doseděl, Rejl, S. Ježek – Samler, D. Novák (72. Řežábek), Holub, Kilevník – M. Otradovský (88. Kořínek), Klazar (65. Urban).

FK Pěnčín–Turnov:Metelka – D. Hurt, Horák, Novotný (75. Kulhánek), V. Hurt – Koubek, Maňas, Bělík, Koťátko – M. Ježek, Vavřich (90. Mendlík).

Miloš Dvořák, trenér Dvora: „Ač nám výsledek zajistil záchranu, s přístupu hráčů jsem zklamán. Hráli laxně a v bojovnosti nás soupeře předčil. Přitom hráli hosté od 38. minuty o deseti. Škoda dvou neproměněných tutovek, myslím si ale, že takhle se o záchranu nehraje.“

Jan Broschinský, trenér FK Pěnčín/Turnov: „Do zápasu jsme vstoupili aktivně, bohužel nám byl, podle našeho pohledu, dost přísně vyloučen Ježek, byl to nešťastný zákrok. Na druhou stranu kluci druhý poločas obrovsky bojovali. Utkání jsme zvládli, Dvorské jsme do vyloženějších šancí téměř nepustili a naopak my jsme měli dva až tři závary. Bod odsud je pěkný, ale de facto nic neřeší.“

Snímek je ze tři roky starého utkání Dvora Králové proti Turnovu (útočí Jan Holub).