11.08.2017 14:41

Se čtyřmi posilami jdeme do nové sezony. V neděli přijede silný Kolín, přijďte fandit!

Se čtyřmi posilami jdeme do nové sezony. V neděli přijede silný Kolín, přijďte fandit!

 Čekání skončilo. Pravda, nebylo tak dlouhé jako v zimě, ale přiznejte si, kdo se netěšíte na novou fotbalovou sezonu? Ročník 2017/2018 bude z hlediska našeho klubu zahájen již tuto neděli a divizní A mužstvo na startu přivítá fotbalisty Kolína.

Letní přestávka u nás tentokrát byla vcelku divoká. Ne, že bychom řešily jakékoliv problémy, ale kádr trenéra Pavla Matějky doznal řady změn. Potěšitelný je fakt, že ty se týkaly především kolonky, která řeší příchody do týmu. Posuďte sami:

Jediným jménem, které ze soupisky A týmu zmizelo, je Martin Otradovský. Ten se ve dvaatřiceti letech rozhodl nastupovat již pouze za B mužstvo a ukončil tak divizní kariéru, která v jediném dresu čítala dlouhých 13 sezon. Se zbylými hráči může realizační tým nadále počítat, navíc přibyli čtyři nováčci.

První posilou se v letním období stal dvaadvacetiletý středopolař ZDENĚK TAUCHMAN. Odchovanec Dolní Kalné v mládeži obléhal i dres FC Hradec Králové a hradecké Olympie, aby v létě roku 2015 zamířil do Trutnova. Tam platil za jednoho z nejaktivnějších střelců, ale po poslední sezoně zatoužil po změně a nový impuls hodlal spojit se Dvorem Králové nad Labem. Bude střelcem i v našem dresu? Perspektivu předvedl už v přípravných duelech.  

Druhým borcem, který modrobílé barvy rozšířil hned na začátku přípravy, je JIŘÍ MACHÁČEK. Obrovitému Machymu je 29 let a za svou kariéru už stihl projít kluby z Nového Bydžova (později RMSK Cidlina), Skřivan, Nové Paky, divizi si zahrál i v Jablonci nad Jizerou a naposledy působil v Jičíně. Využívat jej trenér může jak na stoperu, tak v útoku, a takoví hráči se do mužstva vždycky hodí.

Zkušenostmi z Letohradu, Čáslavi, Litomyšle, Trutnova, Převýšova, Olympie Hradec, ale hlavně Bohemians 1905 a FC Hradec Králové bude pod Hankovým domem od podzimu prodávat VLASTIMIL KARAL. Čtyřiatřicetiletý stoper by měl vyztužit obranu, která v posledních sezonách inkasovala poměrně dost branek. Kdo ale z pětice Karal, Kruliš, Rejl, Podolník, Macháček bude nastupovat v základní sestavě, to je otázkou, na kterou nezná odpověď možná ani kouč Matějka. Nechme se do neděle překvapit!

A jsme u posledního čtvrtého novice. Tím je svěží vítr z FC Hradec Králové DANIEL KŘÍŽEKDevatenáctiletý krajní obránce, případně záložník, přichází získávat divizní zkušenosti. Této cestě dal přednost před působením v juniorce Votroků. Největší konkurenci znamená pro srdcaře Tomáše Pichu a tak se i zde nechme překvapit, jak se kdo bude na podzim prát o místo v sestavě.

V letní pauze Dvoráci trénovali převážně v místních podmínkách. Odehrát stihli šest utkání, během nichž v normální hrací době nenašli přemožitele. Nejvíc mrzelo vypadnutí z MOL cupu. V tom se naši borci představili na hřišti Červeného Kostelce, kde po bezbrankovém výsledku nezvládli penaltový rozstřel. Následovaly povinné výhry nad dalšími účastníky krajského přeboru (Hořice 2:0, Třebeš 7:0), pak další remíza 0:0, tentokrát s juniorkou FC Hradec Králové. Nejlepší duely přišly na závěr přípravy. Nejprve Dvůr porazil účastníka IV. polské ligy SKP Bielawianka Bielawa 4:2, před týdnem remizoval v pohledném zápase 3:3 s třetiligovým Převýšovem.

My už jsme ale zvědavi, jak dopadne divizní premiéra. Podle předpovědi má v neděli panovat ideální fotbalové počasí a Dvoráci v něm na stadionu pod Hankovým domem přivítají FK Kolín. Náš soupeř ze středních Čech byl nejlepším týmem jarní části 2017 a pyšní se opravdu kvalitním kádrem. Ten sice v létě opustil kanonýr Štoček, jenž zamířil do Kratonoh, přesto náš tým nečeká vůbec snadná úloha.

O to víc věříme, že si první duel nové sezony nenechá ujít co nejvyšší počet fanoušků. Buďte u toho, přijďte povzbudit slušně posílené mužstvo TJ Dvůr Králové nad Labem. Rozhodčí Lukáš Raplík do píšťalky poprvé foukne v neděli v 17 hodin!

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing