15.06.2011 08:43

Sedmigólový koncert a návrat na první flek

TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM B – SOKOL ROUDNICE 7:2 (2:0)

Fotbalisté dvorské rezervy jsou již jediným týmem ve městě, které ještě neuzavřelo své letošní působení v sezoně 2010/2011. jako by si svěřenci Čeňka Cellera chtěli vychutnávat úspěšný rok co nejdéle. Jak by ne, vždyť se stali s předstihem postupujícím celkem do krajského přeboru.

V sobotu navíc nečekaně zakolísaly vedoucí Libčany a pokus naše béčko zvládne závěrečný duel na půdě již zachráněného Vrchlabí, postoupí Dvůr B do nejvyšší oblastní soutěže z prvního místa! A věřte nebo ne, to se v roce 2003 nepovedlo ani dvorskému áčku (postupoval druhý za Doudlebami)!

Plnění malého bonusu začali Cellerovi hoši psát již před týdnem, kdy pod Hankovým domem přestříleli třetí Slavii Hradec 5:2. Tentokrát přijela na stejný stadion Roudnice, a to je již několik let zatraceně oblíbeným soupeřem béčka. Ze Dvora tradičně odjíždí s debaklem a nejinak tomu bylo i tentokrát.

Střelecký účet utkání otevřel již ve 3. minutě Daniel Novák (na snímku), jenž na jaře v áčku často absentoval, a tak si zápasové manko dohání v dresu rezervy. Prosadil se hlavou po centru Hůlky a na svůj druhý zásah nenechal diváky dlouho čekat. Ve 22. minutě napřáhl takřka ze třiceti metrů a gólman Žák se rázem ocitl v roli malého žáčka – 2:0. Teprve za tohoto stavu hosté hru mírně vyrovnali, šance byly ale na straně Dvora k vidění dál. Kořínek s Klazarem je však neproměnili, a tak se do pauzy skóre neměnilo.

Do druhé půle poslal kouč Celler další dva dorostence, a ti se mu odměnili velmi dobrým výkonem. Marek Kasan ukázal, že i v krajském přeboru by mohl zvládat svoji pozici v defenzívě, útočník Viktor Marks zase předvedl, že v zakončení je jako doma. Přišla 48. minuta a už zvedal ruce nad hlavu poté, co zvýšil na 3:0. Na hřišti byl ale také soupeř, a ten chtěl upozornit, že zápas vzdát nehodlá. V 52. Koblížek a šest minut po něm Krejcar nenápadně snížili na 3:2 a rázem bylo zase o co hrát. V pravou chvíli ale o sobě dal vědět hráč měsíce června Ladislav Doseděl a uklidnil domácí borce čtvrtou brankou. Brzy po něm se pěkným gólem trefila i druhá zimní posila Aleš Hůlka a v 81. minutě nezůstal pozadu ani třetí hráč, jenž je v klubu od jara na hostování. Vilda Ruprich zvýšil již na 6:2! Poslední slovo si vzal útočník Radek Klazar a pět minut před koncem doladil roudnický debakl na konečných 7:2.

Fanouškům Dvora se zápas musel líbit. Béčko si vítězstvím výrazně zlepšilo skóre a pokud v letošní derniéře uspěje na hřišti okresního rivala z Vrchlabí, postoupí do krajského přeboru z pozice vítěze I. A třídy! Gratulujeme!

Fakta – branky: 3. a 22. D. Novák, 48. Marks, 66. Doseděl, 73. Hůlka, 81. Ruprich, 85. Klazar – 52. Koblížek, 58. Krejcar. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 1:0. Diváků: 200.

TJ Dvůr Králové n. L. „B“: Daniel – Picha (46. Kasan), Doseděl, Hruška, D. Novák – Fejk (70. Ruprich), Blažek, Hůlka, Čenovský –  Klazar, Kořínek (46. Marks).

Sokol Roudnice: Žák – Jakub Krejcar, Mikan, Z. Bednář (46. Benák) – Jakub Koblížek ( 70. M. Koudelka), Linhart (67. Vlasák), Rajnoch, Vlnas – Jan Krejcar, Kmoníček, V. Bednář.

Čeněk Celler, TJ Dvůr Králové n. L. „B“: „S přístupem hráčů jsem velice spokojen. S výjimkou krátkého zaváhání ve druhém poločase, jsme podali dobrý výkon a důstojně se rozloučili s diváky při této úspěšné mistrovské sezoně.“

Vladislav Koudelka, trenér Roudnice: „I přes hrozivé skóre si myslím, že jsme ve Dvoře nezanechali špatný dojem. Bohužel rozhodla efektivita. Zatímco domácí z devíti střel na branku sedmkrát skórovali, my jsme z deseti pokusů poslali míč do sítě jen dvakrát. Diváci byli určitě spokojeni, hrál se otevřený fotbal. Zápas se ovšem nepovedl brankáři Žákovi, jenž má podíl na třech brankách.“