11.12.2015 11:34

Seriál rozhovorů: V prvním díle odpovídal za A tým Stanislav Ježek

Seriál rozhovorů: V prvním díle odpovídal za A tým Stanislav Ježek

Hned dva hlavní trenéři se na podzim vystřídali u kormidla královédvorských divizních fotbalistů, a tak se sluší po polovině aktuálního ročníku vyzpovídat spíše osobu, která na zápasech nechyběla ani jednou. Byl jí dlouholetý kapitán mužstva STANISLAV JEŽEK, jenž si u áčka plní roli asistenta trenéra a po delší pauze způsobené vážným zraněním se navíc objevil i na hřišti. Chvíli po nečekaném úprku kouče Košátka si ke všemu vyzkoušel i roli šéfa střídačky a pod jeho „velením“ Dvůr urval dva body na hřišti pražské Admiry, o týden později padl v Suchdolu.

Stando, bylo to ze strany Dvora pořádně divoký podzim. Která funkce Tě bavila nejvíc. Asistent trenéra, zaskakující hlavní kouč nebo hráč, přesněji tradičně krajní obránce?

Podzim to byl opravdu divoký, ale naštěstí se nakonec vše srovnalo. Stále bych chtěl být platným hráčem, ale poslední dobou mám smůlu na svalová zranění. Přes zimu se chci dát dohromady a absolvovat jaro tak, jako to v roce 2015. Pokud budu fit, chci ještě hrát. K trenéřině tíhnu již delší dobu (byl jsem u dorostu, u béčka a nakonec i u áčka) a rozhodně to je činnost, které bych se chtěl v budoucnu také věnovat.

Prožili jste neúspěšný vstup do sezony. Během šesti kol ani jedno tříbodové vítězství, ke všemu tři porážky o jediný gól. Čím si to vysvětluješ?

Vstup do sezony se opravdu nepovedl. Zřejmě se projevila ne zcela ideální letní příprava způsobená dovolenými a zraněními. Dále nekoncentrovanost a zbytečné chyby, které nás zápas co zápas srážely. 

Už po dvou kolech se z kabiny poroučel trenér Josef Košátko. V čem jsi viděl problém? Nebývá zvykem, aby trenér odešel na vlastní žádost po tak krátké době (Dvůr na úvod padl v Letohradě a doma s Ústím).

Trenér Košátko měl nějaké představy, se kterými do Dvora přišel. Jeho vize se mu, i díky docházce hráčů, nedařilo naplnit podle představ a možná chtěl dát také mužstvu impulz a nastartovat ho. Sám přesně nevím, také mě to překvapilo.

Klub musel shánět náhradu a než se to povedlo, tým jsi vedl ty. Mrzí Tě, že pokaždé šlo o zápasy na hřištích soupeřů, kde je šance vyhrát pokaždé těžší?

Naopak, byla to výzva a šel jsem do toho s tím, že budeme bodovat!

Od pátého kola se už na lavičku postavila osobnost v podobě Pavla Matějky. Jak bývalého sparťana kabina přijala a jak se vám hráčům spolupráce s ním zatím zamlouvá?

Kabina trenéra Matějku přijala s velkým respektem, a to díky jeho hráčským i trenérským zkušenostem, jeho velké profesionalitě a přístupu k tréninkům i zápasům. Spolupráce je tedy zatím velmi dobrá a doufám, že tomu tak bude i na jaře.

Pod jeho vedením se výsledky a hlavně herní projev mužstva výrazně zlepšily. Tým venku vyšel naprázdno pouze v Živanicích, jinak slavil čtyři výhry, ačkoliv třikrát po penaltách. Na hřištích soupeřů jste tedy museli být spokojeni, souhlasíš?

Přesně tak, škoda že se nám totéž nepovedlo i v domácích zápasech.

Jak říkáš, o to víc mrzí dvě ztráty domácí. Co chybělo k tomu, abyste do vítězného konce dotáhli dobře rozehrané bitvy s Trutnovem a Turnovem?

Myslím si, že nás v první řadě trápilo proměňování šancí, kdy jsme nedali několik hodně slibných příležitostí a následně vyrobili zbytečné chyby, které na rozdíl od nás, soupeř proměnil.

Litol a Kutnou Horu jste ale doma rozstříleli, pod Hankovým domem padla i vedoucí Olympia Hradec. Byl právě tenhle zápas podle Tebe vrcholem podzimu?

Zápas proti Olympii byl z naší strany hodně povedený a vzhledem k tomu, že Olympie jen tak body rozdávat nebude, tak bodový zisk i cenný. Ale perfektní zápasy jsme odehráli i proti Kutné Hoře, Litoli či Semilům.

Jsi znám jako velký hecíř a srdcař. Ne náhodou jsi několikrát nesl na levé paži kapitánskou pásku. Jak bys popsal aktuální kádr a především partu v něm?

(usmívá se) V tomto složení jsme začali již třetí sezonu a musím říct, že parta je opravdu výborná. Dojíždějící hráči skvěle zapadli a společně dokážeme táhnout za jeden provaz na hřišti i mimo něj. Vyvážené je i složení starších a mladších hráčů, kteří se postupně zapracovávají do sestavy a získávají zkušenosti.

Kteří hráči by podle Tebe zasloužili vyzdvihnout za podzimní výkony? Určitě musíte být spokojeni třeba s tím, jak se podařilo nahradit gólmana Patrika Vízka, jenž odešel do třetiligového Kolína.

Patrik zde chytal v TOP formě a v souvislosti se studiem v Praze bylo jasné, že odejde někam výš. Tým se však podařilo rovnocenně doplnit a myslím, že i Jakub Vaníček (na snímku vpravo) zde předvádí výborné výkony. Dařilo se také Honzovi Řežábkovi, který však vinou pracovních povinností a zdravotních komplikací nemohl trénovat a odehrát všechny zápasy. Stabilní kvalitu předváděla většina hráčů, ale vyzdvihl bych Ondru Vaníčka za jeho obrovskou pracovitost. A to jak při bránění, tak i při podpoře hry do útoku. Myslím, že velkým příslibem do budoucnosti je David Vitebský, který dostává více a více prostoru a nevede si vůbec zle.

Ve Dvoře máme u hřiště atletickou dráhu, přesto jsou mužstvu velkou oporou fanoušci. Co bys jim rád vzkázal a jak na Tebe působí dnes už zevšednělý pokřik „Standa je skála“?

Přesně tak, zcela fotbalové prostředí to tu není. Ale ve Dvoře jsme specifičtí tím, že to tak bereme a lidi chodí a fandí už dlouhá léta v počtu, o kterém si na většině stadionů mohou nechat zdát. Podpoře se těšíme i při venkovních zápasech, kdy s námi jezdí fanoušci „štamgasti“, kteří už mají svá místa v autobusu (smích). Všem fandům za podporu děkuji a přeji si, aby nám svou přízeň zachovali i nadále. A „Standa je skála“? To je radost, to je jedna z věcí, proč se fotbal dělá, je to vyjádření toho, jak mě lidi na hřišti vnímají. Vždy se pousměji, fandům poděkuji, pokynu a opět si uvědomím, že poctivý přístup a příprava je ta správná cesta.

Vaším velkým rivalem je v divizi rok co rok Trutnov. Co říkáš na fakt, že parta trenéra Mildy Dvořáka podruhé za sebou skončila po podzimu třetí? A jsi rád, že v divizi působí i nedaleká Jaroměř?

S Milošem Dvořákem se znám dlouho ještě ze hřiště a následně z doby, kdy působil jako trenér ve Dvoře. On je skvělý člověk a dokáže vytvořit fungující partu a lidi okolo pro fotbal nadchnout. V Trutnově mají pro fotbal také o poznání lepší podmínky, a proto se tomu vůbec nedivím a určitě půjdou ještě výš. Vždy je lepší nejezdit za zápasy velké dálky a hrát zajímavá utkání někde poblíž. Jaroměř to jednoznačně splňuje, navíc zde hraje spousta kluků, kteří působili i ve Dvoře a o to jsou společné zápasy pikantnější.

Ty jsi činným i mimo hřiště, už 14 let se podílíš na pořádání Plesu fotbalistů. Těšíš se na ten, který se uskuteční 26. února 2016 a co bys vzkázal těm, kteří váhají nad svojí účastí?

Ples je již tradice, která k fotbalu ve Dvoře patří. Cílem od začátku je, aby se všichni příznivci fotbalu sešli mimo hřiště či stadion, zavzpomínali a dobře se bavili. O zábavu se starají zajímaví hosté a nějaké to překvapení si vždy přichystáme i my hráči. To se nám zatím daří, a proto neváhejte a na ples přijďte!

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing