03.09.2017 19:09

Sérii porážek ukončila čtyřka Turnovu. Skvěle se dařilo i dvorské mládeži!

Po třech odehraných kolech bez bodového zisku čekal naše fotbalisty soupeř, se kterým jsme v divizi odehráli možná nejvíc vzájemných utkání. Tradiční účastník z Turnova pod Hankův dům přijel povzbuzen týden starou výhrou 3:2 nad nováčkem ze Zbuzan a v úvodu duelu byl aktivnějším mužstvem.

TJ Dvůr Králové nad Labem A – FK Turnov 4:0 (0:0)

V 5. minutě hasil brejk hostujícího týmu žlutým faulem Tomeš a trestný kop Papouška efektivně likvidoval Lukáš Finke. Až po deseti minutách se osmělili také evidentní nervozitou svázaní Dvoráci a prvním náznakem ofenzivní snahy byla nepřesná hlavička Karala po rohovém kopu Ondry Vaníčka. V 17. minutě se slušně zaplněná tribuna zlobila na rozhodčího poté, co se v malém vápně objevil Janouch, zakončení mu však stažením za dres nebylo dovoleno. Penalta se nepískala. Po pětadvacáté minutě se hra oboustranně otevřela a až do konce první půle se hrál ofenzivní fotbal nahoru – dolů. Více nadějných šancí měli domácí borci. Janouch s Ujcem v dobrých pozicích zakončení prováhali, na druhé straně unikali tři hostující hráči na jediného obránce a na konci byla střela Papouška, která skončila na tyči!

Tři minuty před přestávkou střílel z hranice šestnáctky ostře Tomáš Picha, Hyka však jeho ránu vytěsnil na roh. Po chvíli ve velké šanci minul branku Ondra „Sajry“ Janouch a v úplném závěru poločasu prohrál svůj souboj s Hykou David Vitebský.

Zatímco v úvodních pětačtyřiceti minutách se čtyři stovky diváků gólu nedočkaly, po pauze se někteří fanoušci nestihli ani usadit na svá místa a Dvůr už vedl. Do samostatného úniku se dostal Martin Hruška, jeho zakončení ještě zpacifikoval Hyka, Ondra Ujec už ale čekání na gól ukončil – 1:0. Radost nám ale mohla vydržet jen chvilku. Ve 48. minutě vypálil ze střední vzdálenosti Papoušek a za Finkem zvonilo břevno. Jinak ale vstřelená branka naše hráče výrazně povzbudila a už za dalších pět minut šli Dvoráci do dvoubrankového náskoku. David Vitebský parádně načasoval přihrávku nabíhajícímu Tauchmanovi, ten před Hykou stihl „hokejový“ blafák a do prázdné branky s přehledem skóroval. Opaření hosté v 55. minutě inkasovali potřetí. Faul na Vitebského sice ještě sudí Šimek pustil, v šestnáctce ale přišel další zákrok na Janoucha a kopala se penalta. Tu Ondra Vaníček umístil k levé tyči a první vítězství v sezoně už bylo hodně blízko.

Závěr si domácí fotbalisté užili náramně. Vitebskému ještě míč při úprku tří na jednoho utekl, Ujcovo akrobatické zakončení těsně minulo tyč a po krásném průniku střídajícího Křížka upravil na konečných 4:0 Petr Tomeš.

Dvoráci důležitý duel zvládli. Počáteční nervozitu proti zkušenému soupeři zahnali čtyřmi góly po přestávce a v tabulce opustili nelichotivou poslední příčku. Celý tým si od spokojeného publika vysloužil hromový potlesk, vyzdvihnout lze určitě výkony Tomáše Pichy, Zdeňka Tauchmana a Davida Vitebského.

Fakta – branky: 46. O. Ujec, 53. Tauchman, 56. O. Vaníček z pen., 90. Tomeš. Rozhodčí: Z. Šimek. ŽK: 3:0. Diváci: 360. TJ Dvůr Králové nad Labem: Finke – Picha, Karal, Kruliš (65. Macháček), Tomeš – O. Ujec, O. Vaníček, Tauchman (77. Mertlík), Vitebský (87. M. Hák) – Hruška (58. Křížek), Janouch (75. Poděbradský). FK Turnov: Hyka – Tvrdý (81. Drahovzal), J. Šimek, Kordík, Beníšek – Cigánek (86. Svoboda), Benek, Petrlák, Š. Havel (68. Houžvička) - Papoušek, Horák.