22.10.2018 16:41

Sice až po penaltách, ale i tak VÝHRA V DERBY! Po letech jsme dobyli trutnovskou umělku

Jedenadvacáté vzájemné utkání podkrkonošských rivalů skončilo vůbec poprvé nerozhodným výsledkem. Naši fotbalisté v Trutnově ztratili dvoubrankový náskok, po remíze 2:2 se ale nakonec přece jen radovali. Uspěli totiž v penaltovém rozstřelu. Hrdinou se stal gólman Jakub Vaníček, jenž tři penalty soupeři chytil a sám pak v sedmé sérii proměněným kopem rozhodl.

Muži A

MFK Trutnov - TJ Dvůr Králové nad Labem 2:2 (1:2), penalty 4:5

Trutnovská sestava před zápasem podzimu uvítala navrátilce Makovského, jenž svůj tým do derby přivedl s kapitánskou páskou. Na straně druhé naopak trenér Milan Ujec musel oželet nejzkušenějšího člena kádru, když pro zranění chyběl Vlasta Karal.

I bez něho ale do zápasu lépe vstoupili hosté a za svoji aktivitu byli hodně brzy odměněni úvodní brankou. V 7. minutě obdržel od Tomáše Pichy přihrávku za obranu David Vitebský a před gólmanem Šťastným zachoval chladnou hlavu – 0:1. Ve 14. minutě zakončila obléhání domácí šestnáctky střela Ondry Vaníčka a ve 26. minutě už Dvoráci vedli o dva góly. Martin Hruška hledal za obrannou nabíhajícího Dana Křížka, Makovský na míč nedosáhl a hostující štírek před Šťastným po skvělém zpracování míče správně zvolil zakončení mezi nohy.

Obraz hry a hlavně stav 0:2 pro Trutnov nevypadal vůbec dobře. První ohrožení hostující branky přišlo až po půlhodině hry při střele Zierise, s tou si ale hravě poradil Kuba Vaníček. Stejně dopadl i trestný kop Matějky.

Do utkání Dvořákovi svěřence vrátil pro nás hodně nešťastný gól do šatny. Ve 42. minutě zahrával Kovář trestný kop ze středového kruhu. Dvorská obrana míč odvrátila, jenže jen na nohu Holubce. Ten z voleje pálil mimo tyče, před Vaníčkem ale balón tečoval Hruška a smolně si jej srazil do vlastní branky – 1:2.

Jak domácí poločas dohrávali, tak i vstoupili do druhého. Nevinně vypadající akce před naší šestnáctkou skončila odraženým míčem k nohám kanonýra Matějky, ten se hbitě uvolnil a skrytou střelou nedal Vaníčkovi šanci na jakoukoliv reakci – 2:2.

Vyrovnaný stav jako by oběma celkům vyhovoval. Dobrou půlhodinu se na hřišti takřka nic zajímavého nedělo. Až v 76. minutě zahrával trestný kop Holubec a hlavička Makovského mířila vedle Vaníčkových tyčí. Stejně blízko byli domácí rozhodující brance v minutě závěrečné. Znovu centroval Holubec, tentokrát se před Makovským dostal k zakončení Kovář, i on ale koníčkem minul.

Na světě tak byla poprvé v novodobé historii remíza a o majiteli „bonusového“ bodu musely rozhodnout pokutové kopy. A jejich průběh byl velmi zajímavý. Kopat začínali domácí hráči. Holubec s Tobiášem byli stejně jako na druhé straně Pepa Dvořák s Fandou Fejkem neomylní. Jako první nedal trutnovský Václav Dvořák, ale vzápětí jej napodobil Ondřej Vaníček. Pak se prosadili Matějka s Davidem Knesplem, v 5. sérii však zaváhal Zezula a Lukáš Mertlík měl na noze úvodní mečbol.

Jenže nedal. Následně skórovali Makovský i Dan Křížek, Brejchovu ránu ale Jakub Vaníček kryl a sám pak proměněnou penaltou rozhodl o tom, že druhý bod zamířil do hostující kabiny. Za zmínku stojí, že všichni střelci v rozstřelu mířili do branky, v pěti případech ale skvěle zasáhli brankáři.

Dvoráci v tabulce po vzájemném duelu rivalovi odskočili na rozdíl tří bodů a s celkovými šestnácti jim nyní ve Fortuna Divizi C patří osmá příčka. Třináctibodový Trutnov je dvanáctý.

Fakta - branky: 42. vlastní (Hruška), 50. Matějka - 7. Vitebský, 27. Křížek. Rozhodčí: Kvaček. ŽK: 2:3 Diváci: 320. MFK Trutnov: Šťastný - Kovář (90. Vyhnánek), Macek (74. Brejcha), Makovský, Turner - Zieris - O. Tobiáš, V. Dvořák, P. Holubec, Zezula - J. Matějka. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček - Picha, Macháček, Kruliš (77. Tauchman), Tomeš - Křížek, O. Vaníček, Fejk, Hruška (83. Knespl) - O. Ujec (73. Mertlík), Vitebský (88. J. Dvořák).

Ohlasy trenérů:

Miloš Dvořák (Trutnov): „S bodem spokojený být nemůžu, to bych byl špatný trenér, ale vzhledem k tomu průběhu, že jsme prohrávali o dvě branky, je tak remíza asi zasloužená. Prohospodařili jsme prvních 35 minut utkání a hosté zaslouženě vedli. My jsme byli u všeho pozdě, nehráli jsme vůbec to, co jsme si řekli. Dostali jsme dva góly, i když jsem přesně na tyto balóny za obranu upozorňoval. V závěru poločasu jsme se alespoň zvedli a zkorigovali výsledek. Do druhé půle jsme si pak řekli, že to musíme zlomit. Vyrovnání jsme si zasloužili. Byli jsme lepší. Škoda, že jsme nevyužili náš tlak v závěru, kdy jsme měli i nějaké šance. Penalty už jsou sázka. Loni nám to vycházelo, letos nám to nějak nejde.“

Milan Ujec (Dvůr Králové): „Jsou to pro nás důležité body, jako každý bod z venku. Myslím, že první poločas jsme byli lepším mužstvem, prvních třicet minut bylo z naší strany výborných. Dobře jsme bránili a kombinovali, ale pak nám přestala jít kombinace a tím pádem jsme nechali soupeře, aby se dostal do hry. A potom hrál on. Hned ze začátku druhého poločasu jsme dostali zbytečný gól a ten ovlivnil průběh druhého poločasu. Pak to byl více méně boj, žádný velký fotbal se na tom nekvalitním terénu nehrál. Je pro mě nepochopitelné, že se hraje na umělce, když dva měsíce neprší. Ale bohužel pravidla toto umožňují. Podle mě je to ke škodě fotbalu. Druhý poločas už to nebylo z naší strany tak kvalitní, ale spokojený jsem aspoň s bojovností. Penalty jsou už jenom otázka štěstí.“

Další výsledky 11. kola:
Náchod - Velké Hamry 1:2, Český Brod - Kolín 0:1, Vysoké Mýto - Horky 2:0, Olympia HK/Kratonohy - Turnov 4:2, Mšeno/Jablonec - Slatiňany 7:1, Přepeře - Benátky 1:2, Pardubice B - Čáslav 1:1, na penalty 3:2.

Program 12. kola (27. – 28. října)

Sobota 10.30: Velké Hamry – Olympia HK-Kratonohy. 14.30: Horky nad Jizerou – Trutnov, Čáslav – Přepeře, Slatiňany – Vysoké Mýto, Český Brod – Náchod. Neděle 14.30: Dvůr Králové nad Labem – Pardubice B, Kolín – Benátky nad Jizerou, Turnov – Mšeno-Jablonec n. N.

Videozáznam z ukání najdete ZDE!

Pohled na aktuální tabulku Fortuna Divize C je ZDE!

Víkendové výsledky dalších královédvorských mužstev

Muži B

TJ Dvůr Králové nad Labem B - TJ Sokol Nemyčeves 4:1(1:0)

Fakta – branky: 6. Prokůpek, 51. Marks, 75. Hák, 90. Otradovský – 78. Tomášek. Rozhodčí: Špaček. ŽK: 1:2. Diváci: 60. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula –
D. Bednář (46. S. Ježek), Rejl, Ruprich, Kasan – Machek,
M. Hák, Prokůpek, Rejchrt (72. Pražák) – M. Otradovský, Marks.

Jiří Rejl, hrající trenér TJ Dvůr Králové n. L. B: „Vyhráli jsme zcela zaslouženě. Po celé utkání jsme byli aktivnějším týmem, lépe kombinovali a drželi míč.