18.08.2013 17:59

SKVĚLÁ PARTIE! Dvoráci přehráli favorizované Svitavy výsledkem 3:1!

TJ Dvůr Králové nad Labem "A" - TJ Svitavy 3:1 (2:0).

V prvním poločase sledovala velice pěkná návštěva svižný fotbal. I díky kvalitnímu soupeři se hrálo nahoru - dolů a rozhodně se bylo na co koukat. Jako první na sebe v 6. minutě upozornil Matouš Blažek, jenž předvedl parádní sólo, ve vápně se zbavil posledního protihráče, ale jeho nabídky Klazar ke gólu nedotáhl. V 17. minutě se hlavami srazili Černík a faulující Ptáček, oba hráči ale nakonec mohli pokračovat ve hře. 26. minuta nabídla trestný kop z hranice šestnáctky, Martin Kilevník ale zamířil vysoko nad. Po půlhodině přišla první stoprocentní šance. Naskytla se zcela volnému exligovému kanonýrovi Svobodovi, jeho gólovou hlavičku ale fantastickým zákrokem vyrazil Vilda Ulrych!! No a známé nedáš - dostaneš zaúřadovalo. Na druhé straně za dvě minuty vymysleli krásnou akci Černík s Pichou a najednou byl Fanda Fejk sám před brankou. Příležitostí nepohrdnul a domácí tým šel do vedení - 1:0. Za další dvě minuty se rychlý kontr proměnil ve spolupráci dobře hrajícího Jakuba Černíka s Kilevníkem, ten postrčil míč Fejkovi a šikovný středopolař po blafáku brankáři podruhé rozradostněl spokojené publikum - 2:0. Snížení mohla přinést 42. minuta, Belej už upaloval sám na branku, Ulrych ale správně vyběhl, futsalového reprezentanta zaskočil, a ten se nakonec k zakončení ani nedostal.

Ve druhé půli pokračovala kvalitní partie, tempo hry už ale hráči přizpůsobili výsledku. Z domácího pohledu bylo důležité neinkasovat, a to se také povedlo. Hlavně ale díky Ulrychovi, jenž dělovku Paděry v 55. minutě vyrazil. O tři minuty později Fejk obral o míč soupeřova hráče, Černík předložil míč Řežábkovi, a toho vychytal Ehrenberger. V 66. minutě již ale udeřilo. Opět Fanda Fejk zaúřadoval, posunul míč Kilevníkovi, jenž podařeným obloučkem za obranu vybídl Jakuba Černíka, jenž propálil gólmana - 3:0! Za další dvě minuty odmítl gól na 4:0 ranou do nebes Kilevník a na druhé straně tutovku Lysoňka zablokoval všudybyl Blažek. Nakonec se ale sympaticky hrající hosté přece jen gólu dočkali. Čtyři minuty před koncem vymetl šibenici Ulrychovy brány Ondra Paděra a výsledkem 3:1 utkání i skončilo.

Tleskalo se ve stoje a nutno říci, že takové představení pod Hankovým domem dlouho k vidění nebylo! Jen tak dál pánové!

Fakta - branky: 32. a 34. Fejk, 66. Černík - 86. Paděra. Rozhodčí: Mrkáček (Turnov). ŽK: 3:2. Diváků: 500.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Picha, Kruliš (74. Volf), Podolník, Blažek – Kilevník, Fejk (84. Macek), Daněk, Řežábek – Černík (80. Privara), Klazar (56. Marks).

TJ Svitavy: J. Ehrenberger – Ptáček, Kroulík, Schneider, Lysoněk – Paděra, Čížek (46. Filip) – Seidler (63. Šplíchal), Brůna, Belej (70. Veselský) – Svoboda.

Roman Oliva, trenér Dvora:Dnešní vítězství proti vysoce kvalitnímu soupeři je zcela zasloužené. Rozhodli jsme o něm už v prvním poločase. Nejprve nás podržel skvělým zákrokem Vilda Ulrych a po chvíli jsme výborně vyřešili dvě brejkové situace. Ve druhém poločase jsme hru podřídili kontrole výsledku a po gólu na 3:0 bylo rozhodnuto.

Zbyněk Zbořil, trenér TJ Svitavy: „Zcela zasloužené vítězství domácích. Od posledního vzájemného zápasu neuplynulo moc času, ale obraz hry se změnil k nepoznání. V předposledním jarním kole jsme byli ve všem lepší, dnes nás domácí přehráli, hlavně nasazením a důrazem. Chleba se lámal kolem 30.minuty, kdy nejdřív zázračně vychytal brankář domácích Iva Svobodu, který hlavičkoval z malého vápna centr Lysoňka a na druhé straně jsme udělali dvě chyby v rozehrávce v přechodové fázi a byly z toho dva slepené góly z brejků. Nějaké náznaky šancí jsme tam měli, ale v podstatě jsme nic nezakončili. Do druhé půle jsme šli do většího rizika, začátek nebyl špatný, ale opět domácí brankář vynikajícím zákrokem zneškodnil střelu Paděry. Po slibném úvodu druhé půle jsme spadli do křeče a vyústěním byla třetí branka. Posunuli jsme na hrot Ptáčka s Lysoňkem, hráli na úplné riziko, takže se šance střídaly na obou stranách, ale branku jsme dali až v úplném závěru. Nebudu kritizovat hráče přes noviny, ale výhrady k dnešnímu výkonu mám velké. To, že nás někdo pasuje do role favoritů soutěže, vůbec nic neznamená a nikoho za nás neporazí. Jen to zvýšilo motivaci a připravenost ostatních mužstev a my se s tím budeme muset vyrovnat. Takovým laxním výkonem nikoho neporazíme, za týden doma proti Živanicím to musí vypadat jinak.“