11.08.2013 15:06

Skvělý vstup do sezony - z Letohradu poprvé vezeme tři body!

Pro mnohé nečekané, leč o to cennější vítězství přivezli dvorští fotbalisté ze své premiéry v Letohradu. Zásluhou branek Martina Kilevníka, Jakuba Černíka a Fandy Fejka obrali domácí družinu o všechny tři body v poměru 3:2. Všech pět gólů padlo ve druhém poločase.

Přidejte se k nám na facebooku! Už je nás tam 811!! Právě ZDE!

Divize C

Letohrad – Dvůr Králové 2:3 (0:0).
V prvním poločase se na pěkném stadionu, který v minulých letech zažil i Českou fotbalovou ligu, nehrál nijak oslnivý fotbal. Domácí byli lepším týmem a hosté působili ospalým dojmem. Bezbrankový stav pro ně byl lichotivým vyústěním mdlého výkonu. Po pauze bylo ale vše jinak.
Nejprve Olivovi svěřenci přežili tutovku Jandery (51.), o pět minut později byl ale v pokutovém území faulován Marks a zkušený Kilevník z penalty poslal Dvoráky do vedení – 0:1. Domácí se snažili o rychlou odpověď. Nejprve neuspěl před Ulrychem Konečný, v 65. minutě ale napálil míč Macek a bylo srovnáno. Zdálo se, že gól postaví na nohy Letohradské, čtvrt hodiny před koncem ale pláchla obraně letní posila Dvora Černík a hosté podruhé vedli – 1:2. Bohužel však znovu jen chvíli. 81. minuta totiž nabídla precizně zahranou standardku Vaniše (2:2). Závěr ale patřil jiným hrdinům. Nejprve v 83. minutě zakroutil míč z dalšího trestňáku Fejk a minutu před koncem zachránil výhru svému týmu gólman Ulrych, jenž vytlačil na roh střelu Kabourka.

„Vezeme tři cenné body, ale s výkonem především v prvním poločase nemůžeme být spokojeni. Zlepšení přišlo až po přestávce, kdy se také projevila dobrá kondice týmu,“ zhodnotil vítěznou premiéru na dvorské lavičce dvorský lodivod Roman Oliva.

Fakta – branky: 65. Macek, 81. Vaniš – 57. Kilevník z pen., 74. Černík, 83. Fejk. Rozhodčí: Langer. ŽK: 4:2. Diváci: 200. Poločas: 0:0.

FK OEZ Letohrad: Volšík – J. Štěpán (76. Kabourek), Strasmeier, Vaniš, Krystl – Černohorský, Macek, Jandera (73. Pokorný), Kail – Konečný, T. Jedlička.

TJ Dvůr Králové: Ulrych – Picha, Kruliš, Podolník, Blažek (42. Volf) – Kilevník, Daněk, Fejk, Řežábek – J. Černík, Marks (85. Privara).

I. A třída

V neděli od 17 hodin nastoupila ke svému prvnímu duelu v nové soutěži dvorská rezerva. Hrálo se pod Hankovým domem a domácí vedli po prvním poločase 2:0 (Klazar, Žaba). Ve druhé půli ale hosté čtyřmi góly stav otočili, navíc Dvůr dohrával bez vyloučeného brankáře Matuly.

Aktuality z dvorského fotbalu sledujte i na facebookovém profilu FOTBAL DVŮR!!!