03.04.2016 21:25

Souboj na bitevním poli rozhodla penalta proměněná Ondrou Vaníčkem

Souboj na bitevním poli rozhodla penalta proměněná Ondrou Vaníčkem

Velice náročného soupeře postavil los 19. kola do cesty našim divizním fotbalistům. Pod Hankův dům přijel čtvrtý tým tabulky TJ Sokol Družba Suchdol, který v sezoně dokázal vyplenit stadiony například v Kutné Hoře či Jablonci nad Jizerou. S cílem uspět Středočeši přijeli rozhodně i do Dvora Králové nad Labem, kde se v historii představili vůbec poprvé.

Vyhrát ale chtěli i naši borci, pro něž šlo už o třetí domácí jarní zápas. Teprve podruhé se však představili na opravdu svém stadionu. A po pražské Admiře zde dokázali přetlačit i druhého nováčka divizní skupiny C. Naprosto vyrovnaný duel rozhodla penalta v 9. minutě. Zákrok na Petra Tomeše trestal střelou doprostřed branky Ondra Vaníček.

 • Navštivte nás na facebooku - profil Fotbal Dvůr najdete ZDE!
 • Evidujeme již 1057 přátel!
 • Najdete u nás výsledky dvorských kolektivů..
 • Často společně diskutujeme o českém fotbale :-)
 • Neváhejte a přidejte se k nám -> FOTBAL DVŮR

Divize C

TJ Dvůr Králové nad Labem – TJ Sokol Družba Suchdol 1:0 (1:0)

V týdnu naši soutěž opustil tým TJ Litol, který zaprvé neustál finanční nároky divize C spojené s cestováním, navíc jej přibrzdily zdravotní problémy hlavních představitelů klubu. V tabulce se tak všechny dosavadní výsledky tohoto mužstva anulovaly a řada týmů na tento stav výrazně doplatila. Už tak vyrovnané pořadí soutěže se ještě víc „přiostřilo“, a tak vlastně v této době hraje o záchranu i třetí (!) Trutnov.

Náboj se pochopitelně zvedl i vzájemnému zápasu Dvora a Suchdola. Jak by ne, vždyť před utkáním činil rozdíl mezi oběma soupeři pouhé tři bodíky.

Od soupeře jsme toho ve Dvoře Králové hodně čekali, ale nutno říci hned na úvod, že jeho snažení výrazně přibrzdila situace z osmé minuty. Po levé straně unikl obraně Martin Otradovský, příhrou pod sebe hledal Petra Tomeše, jenž upadl po souboji s hostujícím obráncem. Penalta už po pár minutách hry! Souboj muže proti muži zvládl lépe domácí záložník Ondra Vaníček. Gólman Adam Malík zvolil skok doprava, zatímco náš borec zamířil doprostřed branky. Udělal dobře a Dvůr díky němu vedl 1:0.

A bylo důležité, že se naši hráči dostali do náskoku. Ani po týdnu se totiž stav hrací plochy „pod Hangárem“ nezlepšil a veškerá kombinace byla tudíž značně ztížena. To samozřejmě vyhovovalo týmu, který vedl. Přesto se právě tyto dva celky snažily o hru po zemi, diváci však povedených akcí sladovali poskrovnu.

Hrálo se převážně ve středu hřiště, kde to byl hlavně boj. Stav se mohl měnit ve 37. minutě. Nejprve se po rohu vyšplhal k hlavičce Jirka Rejl (rozhovor s ním na našem webu byl v pátek pochopitelně z velké části opravdu aprílový – pozn. aut.), k pořádnému zakončení se ale nedostal. Navíc brejk podnikli hosté. A ten sehráli skvěle. Na malý počet přihrávek se dostali až k tutovce Bodláka, levý záložník však zakončení trestuhodně prováhal a obrana jej o míč hravě připravila. Vůbec nejblíž byli hosté vyrovnání ve 42. minutě. To jejich střelu nešťastně tečoval Vojta Pavlásek, bravurní „semafor“ Kuby Vaníčka ale míč vytěsnil na roh a stav 1:0 vydržel až do přestávky. Nutno dodat, že vůbec nejvíc na hřišti byly vidět dvě pilné včeličky Petr Tomeš a na jaře ve slušné formě hrající David Vitebský. Výrazně jim sekundoval bezchybný Martin Kruliš.

Jestli od první půle čekali diváci víc, po pauze museli být zklamáni ještě víc. Z domácí strany účel světil prostředky a hosté, ti se díky velmi dobré a bojovné hře Dvora do šancí dostávali těžko. Velice silní ale byli ve standardních situacích, kterých měli vcelku dost. Jenže první šance na změnu skóre přišla na straně druhé. Chybné rozehrávky Suchdolských využil střídající Ondra Janouch, blafákem obešel i gólmana Malíka, k zakončení se ale v těžkém úhlu nedostal.

Když ne hráči líbivou hrou, tak fanoušky obou klubů rozesmál alespoň hlavní rozhodčí zápasu. Ten chtěl v 62. minutě udělit žlutou kartu domácímu stoperovi Krulišovi, v onom momentu si však uvědomil, že karty o poločasové přestávce zapomněl v šatně. Hosté nejprve „nepotrestání hříšníka“ brali podrážděně, poté co však bylo vše vysvětleno a karty sudímu doneseny, vzaly všechny strany tento příběh s úsměvem.

Ve druhém poločase se ale jinak více střídalo, než hrálo. Hra byla rozkouskována, a to stejně jako před týdnem vyhovovalo týmu, který vedl. Hosté si přesto ještě dvě nadějné situace vytvořili. A pokaždé byl hrdinou okamžiku gólman Kuba Vaníček. I díky jeho zákrokům si naši hráči připsali třetí domácí vítězství o gól a v tabulce jim před velkým šlágrem na hřišti Jaroměře patří lichotivá sedmá příčka. Pochvalu zaslouží příznivci obou mužstev. Tak početný kotel k nám už dlouho nepřijel a stejně jako fandové Suchdola, byli slyšet i naši příznivci v čele s Honzou Floriánem!!

Jenže pozor, zas tak v klidu být nemůžeme. Tabulka je natolik vyrovnaná, že dnes může být Dvůr v horních patrech, ale stačí dva neúspěšné výsledky, a rázem můžeme atakovat nejnižší příčky. I proto bude souboj s nedalekou Jaroměří obrovsky důležitý a my všichni věříme, že se za týden Dvoráci budou moci výraznou měrou opřít o podporu svých fanoušků! Zápas se hraje v neděli od 16.30! Buďte u toho!

Fakta – branka: 9. O. Vaníček z pen. Rozhodčí: Šimek (Ústí n. O.). ŽK: 4:3. Diváci: 330.

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Kruliš, Rejl, Pavlásek – Podolník – Vitebský (85. V. Hák), O. Vaníček, Fejk (75. Vágner), Tomeš (68. Hruška) – M. Otradovský (57. Janouch).

TJ Sokol Družba Suchdol: Malík – Hendrych, Nosek (75. Hannich), Růžička, Biško – Bereš (78. Dastych), Bora (68. Vančura), Michálek, Bodlák – Rybařík, Kubík (81. Svoboda).

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem:„Potkal nás velice silný soupeř, který těžil z výborně nacvičených standardních situací. Dostali jsme se šťastně do vedení, když po akci Tomeše přišla penalta proměněná Ondřejem Vaníčkem. Každý vidí, jak vypadá tabulka. Pro nás to jsou obrovsky cenné body. Vážíme si jich o to víc, že i na velmi hrbolatém terénu náš soupeř potvrdil své kvality i postavení v tabulce.“

Radim Truksa, trenér TJ Sokol Družba Suchdol: „Herně jsme odehráli asi nejlepší utkání na jaře. Dařilo se nám kombinovat, vytvořili jsme si i šance, bohužel jsme je nedokázali přetavit v gól. A když už jsme gól přece jen dali, nebyl uznaný, údajně pro faul. Potřebuji se na to ještě podívat. Domácí od penalty už moc příležitostí neměli. Bylo to naprosto vyrovnané utkání s jedním rozdílem: domácí na rozdíl od nás dokázali jeden gól dát.“

Další výsledky 19. kola:

FK Letohrad – FC Olympia Hradec Králové 1:2, TJ Sparta Kutná Hora – TJ Sokol Živanice 2:1, FC Nový Bor – MFK Trutnov 3:0, FK Admira Praha – FK Jaroměř 4:1, TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – SK Vysoké Mýto 0:1, FK Turnov – TJ Sokol Jablonec nad Jizerou 0:3.

Program 20. kola (9. – 10. března)

Sobota 16.30: SK Vysoké Mýto – FK Admira Praha, TJ Sokol Živanice – FK Letohrad, TJ Sokol Jablonec nad Jizerou – SK Semily, TJ Sokol Družba Suchdol – FC Nový Bor. Neděle 10.15: FC Olympia Hradec Králové – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí. 16.30: FK Jaroměř – TJ Dvůr Králové nad Labem, MFK Trutnov – FK Turnov.

Víkendové výsledky ostatních dvorských kolektivů

Muži "B"

TJ Dvůr Králové B – Velké Poříčí 6:3 (4:0)

Fakta – branky: 12., 21 z pen. a 32. Voldán, 24. V. Hák, 63. a 72. Mertlík – 57. Vít, 59. a 89. (oba z pen) Novák. Rozhodčí: Smrček. ŽK: 0:1. Diváci: 50. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – Kuhn, A. Matula, D. Bednář, Machek – Mertlík, Vágner, M. Hák (74. Petráček), V. Hák – Samler, Voldán.

Čeněk Celler, trenér TJ Dvůr Králové B: „Na šance vyrovnané utkání, ale realizace vyzněla v náš prospěch. Do druhé půle hosté posílili útočnou vozbu a dokázali snížit na 4:2, pak ale Mertlík dvěma brankami potvrdil naše vítězství. Kvalita hry utrpěla silně nerovnou hrací plochou."

Starší dorost

SK Česká Skalice – TJ Dvůr Králové nad Labem 2:1 (0:0)

Fakta – branky: 66. Pácalt, 79. Šrajbr – 46. Hanek. Rozhodčí: Janeček. ŽK: 2:1. Diváci: 40. TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Jaroslav Guzan – Dominik Petráček, Adam Matula, Filip Horák, David Sojka - Marcel Pražák, Martin Teuber, Daniel Jákl, Filip Hanek (75. Ladislav Rubáček) - Patrik Rejchrt, David Kukla.

Starší žáci

TJ Dvůr Králové nad Labem – FC Nový Hradec Králové 0:1 (0:0)

Fakta – branka: 64. Buchwlad. Rozhodčí: Prokůpek. Diváků: 30.

Milan Vojtěch, vedoucí mužstva:Zasloužené vítězství hostujícího družstva. Bohužel naši sestavu ovlivnil velký počet absencí a tak utkání probíhalo za trvalé převahy hostů.“

Mladší žáci

Dvůr Králové – Jičín 2:1 (0:1)

Branky Dvora: Kraus, Vágner.

Dvůr Králové – Nové Město 2:2 (2:1)

Branky Dvora: Hanzlíček, Kraus.

Dvůr Králové – Vamberk 0:0

Starší přípravka

Dvůr Králové – Hostinné/Lánov 4:10 (1:6)

Branky Dvora: Hampl 2, Vágner, T. Formánek

Dvůr Králové – Trutnov 11:6 (8:4)

Branky Dvora: Hampl 4, Vágner 3, T. Formánek 3, L. Formánek.

Dvůr Králové - Náchod 9:8 (4:5)

Branky Dvora: Vágner 3, T. Formánek 3, Hampl 2, L. Formánek 2

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

 • 85176488281 | GplLL | 26.07.2021 00:38:00 | reagovat

  Medicine information. Cautions. where can i get valtrex in the USA Some about meds. Read now.

 • 88199668512 | HwcYW | 25.07.2021 06:04:11 | reagovat

  Medication information leaflet. What side effects can this medication cause? plaquenil prices in the USA Some trends of medicines. Read information now.

 • 84752435974 | XfqDR | 24.07.2021 23:09:20 | reagovat

  Medicament prescribing information. Effects of Drug Abuse. where to buy generic plaquenil in Canada Best information about drug. Read here.

 • 84165446533 | AehUB | 24.07.2021 16:44:24 | reagovat

  Drugs information sheet. Long-Term Effects. plaquenil online in Canada Everything trends of pills. Read here.

 • 88837281199 | VgwRU | 24.07.2021 11:58:54 | reagovat

  Drug prescribing information. Short-Term Effects. plaquenil no prescription in the USA Actual trends of drug. Get here.

 • 84784335696 | WdhQP | 23.07.2021 14:11:38 | reagovat

  Medicine prescribing information. Long-Term Effects. valtrex no prescription in US Actual news about drugs. Read information now.

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2021, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing