15.04.2014 16:30

Starší dorostenci slaví úvodní jarní výhru. Áčko z Pardubic dovezlo bod

Remíza, porážka, remíza, výhra, porážka. Ne, to není pohled na kupon z Tipsportu. Jde o výsledky pěti dvorských kolektivů, nepočítaje nejmenší borce, kteří o víkendu začali s mládežnickými turnaji. Jediná výhra patří starším dorostencům a skoro se chce napsat: KONEČNĚ! Na jaře totiž zvítězili opravdu poprvé. Za to béčko mužů i starší žáci stále na tříbodový zisk čekají.

• Přidej se k nám na sociální síti!
  • Facebookový profil FOTBAL DVŮR má v přátelích již 888 fanoušků!
  • Právě na facebooku s hráči můžeš být neustále.
  • Jen zde se dočteš nejaktuálnějších informací!

Muži „A“

FK Pardubice B – TJ Dvůr Králové nad Labem A 2:2 (1:1).

Dvoráci zajížděli v dalším divizním kole na hřiště pardubické rezervy, od které na podzim doma schytali výprask 0:4. Svěřenci kouče Miroslava Chalupy tak měli co napravovat a po poctivém výkonu se jim podařilo neodjet s prázdnou. Ač měl po celý zápas převahu jejich soupeř, šancí si i hosté dokázali vytvořit dost. V té první ještě sám před gólmanem neuspěl Kristián Samler, ve 12. minutě už se ale modří zaradovali. Po trestném kopu Jirky Podolníka vznikla před domácí brankou skrumáž a na podobné situace je specialistou Martin Otradovský, jenž neváhal a propálil brankáře Čihaře – 0:1. Leč z náskoku se dvorští hráči dlouho neradovali. Ve 20. minutě se totiž prosadil hlavičkou Klátila a stejný hráč navíc po chvíli orazítkoval tyč Ulrychovy brány. Strážce hostující svatyně zachránil stav 1:1 hned při třech dalších šancích soupeře, a tak se diváci gólu dočkali až po přestávce.

Znovu to byl Klátil, kdo v 55. minutě dokonale otočil skóre. Hosté přežili snahu soupeře o pojistku, a když se neprosadili domácí, přišla branka na straně druhé. V 73. minutě se do šance dostal Martin Kilevník, před Čihařem ještě nezištně uvolnil Jakuba Černíka a nejlepší střelec mužstva pohodlně srovnal na konečných 2:2.

Pro hosty měl bod velkou cenu. Nejen, že jej získali v utkání, v němž nebyli lepším týmem, ale navíc navázali na dobrou remízu z utkání proti Dobrovici (1:1).

Videozáznam z utkání nejdete ZDE!

Fakta – branky: 20. a 55. Klátil – 12. M. Otradovský, 73. Černík. Rozhodčí: Brož (Liberec). ŽK: 2:2. Diváci: 40.

FK Pardubice B: Čihař – Prokopec, Šejvl, Baldrych, Vanžura – Jarosz, Vencl, Sklenář (82. Portyš), Fusek (84. Vágner) – Klátil, Rydval.

TJ Dvůr Králové nad Labem A: Ulrych – Picha, Rejl, Kruliš, Ježek (20. Marks) – Samler, Podolník, Kilevník, M. Otradovský (66. Řežábek) – Černík, O. Ujec.

Kamil Řezníček, trenér FK Pardubice B: „Konečný výsledek je pro nás velkým zklamáním, neboť v tomto zápase, podle toho jaký byl obraz hry na hřišti, jsme měli jednoznačně zvítězit. Ale když neproměníme ani ty nejvyloženější brankové příležitosti, tak asi na plný bodový zisk nemůžeme pomýšlet. Kluci makali, bojovali, herně jsme soupeře převyšovali, ale ten vytěžil z minima maximum, když využil dvou našich hrubých zaváhání."

Miroslav Chalupa, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „V utkání s kvalitním soupeřem se nám podařilo získat cenný bod. Na rozdíl od minulých duelů se nám povedl vstup do zápasu a brzy jsme vstřelili vedoucí gól. Poté převzali iniciativu domácí, kteří dokonale otočili vývoj zápasu. Konečnou podobu výsledku dala branka Kuby Černíka, jenž využil chyby v defenzivě domácího mužstva. Na závěr chci poděkovat celému kolektivu za maximálně bojovný výkon."

Pohled na aktuální tabulku DIVIZE C najdete ZDE!

• A POZOR! UŽ TUTO NEDĚLI 20. DUBNA PŘIJDE NA ŘADU VELKÉ DERBY!
  • TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM - MFK TRUTNOV
  • STADION POD HANKOVÝM DOMEM OD 17 HODIN
  • TADY NESMÍTE CHYBĚT! PŘIJDE NÁS NA DERBY VÍCE NEŽ TISÍC?
  • DVŮR NA JAŘE ZÍSKAL 8 BODŮ, ALE I TRUTNOV JE ROZJETÝ!
  • HOSTY NA HŘIŠTĚ V ROLI TRENÉRA PŘIVEDE MILOŠ DVOŘÁK!

Muži „B“

TJ Dvůr Králové nad Labem B – Sokol Roudnice 2:3 (0:2).

Zásluhou zaváhání Třebše hrála Roudnice pod Hankovým domem o třetí příčku, a tu si také vystřílela. Zkušení hosté byli v první půli lepší a díky dvěma trefám Kmoníčka si nesli do šaten náskok 2:0. Ve druhé půli zahodili domácí mladíci ostych, jejich hru oživil střídající Lukáš Mertlík a právě on brzy umístěnou střelou snížil. Na vyrovnání Dvůr bohužel síly neměl, naopak několik tutovek soupeři pochytal Vláďa Matula. Ten si poradil i s parádními nůžkami Kmoníčka, na třetí gól z nohy Vlasáka ale nestačil. Hlavička Dana Bednáře v závěru po rohovém kopu už znamenala jen korekci na 2:3.

Fakta – branky: 54. Mertlík, 90. (+2) D. Bednář – 19. a 27. Kmoníček, 79. Vlasák. Rozhodčí: Pešava. ŽK: 2:1. Diváků: 130.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – Tichovský (73. Krejsa), D. Bednář, Novotný, Černý – Gábor, Vitebský, Marks, Machek (46. Mertlík) – Vondrouš, Žaba.

Sokol Roudnice: Žák - Vlnas, Brendl, Mikan, Jakub Krejcar - Koblížek (62. Vlasák), Pejchal (69. Koutník), Židík, Jan Krejcar (76. Bárta) - Kmoníček, Z. Bednář.

Tomáš Otradovský, sekretář klubu TJ Dvůr Králové nad Labem: „Po prvním poločase se zdálo, že si favorit v klidu dojde pro tři body. Zlepšený výkon dvorské juniorky po pauze ale znamenal, že se hosté museli o výhru strachovat. Domácí mladíci se nemají za co stydět. Vítězství soupeře je přesto zcela zasloužené."

Pavel Švadlenka, vedoucí mužstva Sokol Roudnice: „Po většinu utkání jsme byli lepším týmem. Do vedení nás povedenými akcemi dostal Kmoníček. Domácí v úvodu druhé půle snížili, ale pak se trefil Vlasák a tak domácím již branka v poslední minutě nic nepřinesla. Zasloužená výhra našeho týmu. Velmi dobrý výkon podal dnes Kmoníček.“

Aktuální tabulku I. A třídy najdete ZDE!

Starší dorost

FK Česká Třebová – TJ Dvůr Králové nad Labem U19 2:3 (2:1).

Zápas se nevyvíjel podle představ trenéra Andrleho. V 15. minutě Dvoráci prohrávali již 2:0. I když byli naši hráči lepším týmem, oba góly darovali soupeři vlastními chybami v zadních řadách. Do konce zápasu to však všichni napravili. Do poločasu alespoň snížili na 2:1, když po rohovém kopu skóroval hlavou novic ve dvorském dresu Daniel Dolenský. Po tomto gólů hosté ještě zvýšili tlak, ale gól do pauzy již nepřidali.

Po přestávce byli dvorští hráči stále aktivní a odměnou jim bylo vyrovnání na 2:2, když se prosadil Miloš Honců. Po tomto gólu byli svěřenci Jakuba Daniela a Petra Andrleho hladoví po dalších trefách. Ta rozhodující přišla po faulu na Davida Vitebského, který poté sám vymetl šibenici soupeře a zařídil vítěznou ránu na konečných 2:3. Domácí ještě nesložili zbraně, přidali na tlaku, ale hosté je tentokrát už k ničemu nepustili a v 95. minutě mohli slavit první tři jarní body.

Fakta – branky: 7. a 15. domácí – 33. Dolenský, 65. Honců, 84. Vitebský.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Rubáček – Machek, Gábor, Dolenský (74. Mertlík), Honců (85. Prokop) – Ruprich, Vitebský, Vladeka, M. Hák – Tichovský, Plecháč.

Petr Andrle, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem U19: „Rád bych všechny kluky pochválil za předvedený výkon. Vyhráli jsme zcela zaslouženě, což uznali i trenéři domácího mužstva.“

Tabulka Východočeského přeboru po základní části je k vidění ZDE!

Starší žáci

Sokol Stará Paka/1. FK Nová Paka – TJ Dvůr Králové nad Labem 3:3 (0:2).

Tým trenéra Davida Sojky odjížděl na hřiště Staré Paky pouze s deseti hráči, a tak se dalo čekat, že jeho úloha v zápase nebude jednoduchá. Přesto kluci bojovali, seč to šlo, a po prvním poločase dokonce vedli 2:0! Po přestávce ale soupeř využil lepší fyzické kondice a dovedl utkání ke konečné remíze 3:3. Penaltový rozstřel našim fotbalistům mohl přinést bod navíc, po výsledku 5:4 se ale radovali domácí.

Fakta – branky: Krupka 2, Cina – Prokop 2, Rejchrt. Rozhodčí: Styblík.

Aktuální tabulku finálové skupiny krajské soutěže žáků naleznete ZDE!

Ženy

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Pardubice B 0:3 (0:2).

Dvorské fotbalistky přivítaly v Kuksu druhý tým tabulky, a protože samy zatím působí na předposledním místě tabulky, byl jejich soupeř velkým favoritem utkání. Pardubice svoji úlohu dokázaly potvrdit a po poločase 0:2 dovedly duel k výsledku 0:3.

Tabulka České divize žen skupiny C je k vidění ZDE

Mladší žáci

Svěřenci trenéra Martina Kazdy sehráli o víkendu nástavbu celé sezony a nevedli si vůbec špatně. Nejprve sebrali bod kvalitnímu celku z Lázní Bělohrad. Remízu 2:2 zajistily našim borcům svými góly Vítek a Hynek. To ještě nikdo netušil, že oba borci budou jedinými střelci Dvora v celém turnaji. Na dvou shodných výhrách 6:0 se proti Roudnici a Trutnovu totiž Ondra Vítek podílel vždy pěti trefami (!), zbylou vždy přidal Hynek.

TJ Dvůr Králové nad Labem – FKM Javorka 2:2, branky: Vítek, Hynek

TJ Dvůr Králové nad Labem – Sokol Roudnice 6:0, branky: Vítek 5, Hynek

TJ Dvůr Králové nad Labem – MFK Trutnov 6:0, branky: Vítek 5, Hynek

Starší přípravka

Také borci starší přípravky si zahráli vložené kolo. Pod vedením kouče Davida Šikala Dvoráci dvakrát vyhráli a jednou remizovali. Výhru 3:0 nad Javorkou jistil týmu hattrick Krause. Na vítězství 3:1 s Roudnicí se pak podíleli Machač, Čechovič a Hanzlíček. V okresním derby s Trutnovem navázal na svůj střelecký koncert znovu Kraus a díky jeho trefě se Dvoru povedlo remizovat 1:1.

TJ Dvůr Králové nad Labem – FKM Javorka 3:0, branky: Kraus 3

TJ Dvůr Králové nad Labem – Sokol Roudnice 3:1, branky: Machač, Čechovič, Hanzlíček

TJ Dvůr Králové nad Labem – MFK Trutnov 1:1, branka: Kraus

Mladší přípravky

V sobotu se naše mladší přípravka představila v Náchodě, kde hrála přípravné zápasy s domácími kolektivy. Na přání organizátorů hráli zvlášt ročníky 2005 a 2006.

Dvoráci s ročníkem narození 2005 hráli v  této sestavě: v brance byl Adam Horáček, jenž i přes to, že nemá coby brankář příliš zkušeností, předvedl výborný výkon. V obraně byli Tomášové Kareš a Formánek, kteří si drželi svůj standard a předvedli tradičně dobrý výkon. Navíc také podporovali útočníky. V útoku nastoupil Lukáš Formánek, který si zaslouží velkou pochvalu za vytváření i proměnování šancí a velkou bojovnost. Jeho parťákem byl Honza Jarolím, jenž na to, že hrál svůj první zápas, zahrál také dobře a rozhodně nezklamal. Na posledních 15 minut přišel ještě Kuba Langpaul, který do té doby hrál s  mladšími. I on předvedl to, co se od něho očekávalo. Celkově trenér Tomáš Langpaul výkon svých hráčů hodnotil pozitivně. A hlavně všem poděkoval za účast.

Přípravné zápasy v Náchodě sehrál i ročník 2006. Trenér Jan Vágner v týmu uvítal sestavu: Patrik Adámek, Jakub Vágner, Jakub Langpaul, Adam Fiala a poprvé Honzik Špaček a  Míra Kosinka. Brankáře Dvoráci prostřídavali. „Chtěl bych moc všem klukům poděkovat ani ne tak za jednoznačný výsledek v náš prospěch, ale za bojovnost a hlavně předvedený výkon, který má s fotbalem už dost společného! Muziku tvrdili ostřílení harcovníci Kubové, Honzik a Míra - jen tak dál! Adam - více zapálení do hry, a co se týka Patrika - je to vyníkající brankář, ale už teď je ho v bráně škoda! Moc všem děkuji za krásné sobotní dopoledne - samozřejmě i rodičům,“ hodnotil úvodní jarní turnaj Honza Vágner.

A ještě přidáváme nabídku fotbalového klubu SK Slavia Praha, který letos v červenci pořádá první ročník fotbalových kempů, na něž zve všechny malé fotbalvé nadšence. Bližší informace přináší tento leták, ale také internetové stránky www.slavia.cz

A JEŠTĚ JEDNA NABÍDKA! Letní kemp pod hlavičkou zkušených trenérů

Letní fotbalový kemp mládeže navštíví i bývalí prvoligový hráči, s kterými bude možnost si i zatrénovat. Kemp je určen pro mládež od 6 do 15 let. Každý účastník má zajištěný pravidelný příjem stravy a pitný režim. Tréninky budou probíhat zábavnou formou podle moderního trendu. Nesmíme zapomenout také, že na každého účastníka čeká tréninkový komplet Nike (dres, trenky, stulpny), diplom, pohár a mnoho dalších zážitků. Zajištěno hřiště s přírodní trávou, hřiště s umělou trávou, bazén, bowling, minigolf. Pro spuštění kempu je minimální počet 20 účastníku a maximálně 30 v jednom turnusu. Nové hřiště s přírodním trávníkem. Kemp proběhne v okolí Lužických hor v Libereckém kraji (Heřmaňice v Podještědí), a to vše v areálu Česká hospoda (DEPADANCE)

• I. turnus: 28.6. 2014 – 3.7. 2014
  • II. turnus: 3.7. 2014 – 8.7. 2014
  • III. turnus: 8.7. 2014 – 13.7. 2014
  • Cena kempu 4.400, (včetně ubytování s plnou penzí)