08.08.2014 13:21

Startujeme! Áčko míří do Jablonce, béčko hostí Bílou Třemešnou!

Startujeme! Áčko míří do Jablonce, béčko hostí Bílou Třemešnou!

Letní pauza končí! Královédvorští fotbalisté již o následujícím víkendu rozehrají podzimní část svých soutěží. Diviziní A mužstvo vstoupí do nového ročníku na horké půdě Jablonce nad Jizerou, tedy farmy prvoligového Jablonce nad Nisou (i s novými tvářemi z Nového Bydžova, jimiž jsou na snímku Ondřej Vaníček a Petr Tomeš). Hrát se bude tuto sobotu od 17 hodin. Hned o den později se na domácím hřišti pod Hankovým domem představí královédvorská rezerva, která v pikantním souboji přivítá borce z nedaleké Bílé Třemešné (17.00).

V příloze přinášíme předsezonní řádky z Krkonošského deníku, které se týkají jak našeho mužstva, tak rivala z Trutnova, ale také našeho prvního soupeře z Jablonce nad Jizerou. Nechybí ani rozhovor s největší posilou našeho klubu, navrátilcem Martinem Hruškou!

Spousta změn v kádru nejvytrvalejšího účastníka divize C dává tušit, že hlavně ze začátku podzimní části to budou mít Dvoráci na hřišti hodně těžké. Kdo by ale měl držet prapor mužstva, jež se potřebuje hlavně co nejdříve sehrát, to je MARTIN HRUŠKA (na snímku ve žlutém dresu), nedávno ještě ligový fotbalista. Jeho zkušenosti by měly být celému týmu hodně nápomocny.

Martine, vrátil jsi se do klubu, z něhož jsi před lety zamířil do velkého fotbalu. Jak ses těšil domů?
Jelikož jsem byl kvůli fotbalu pryč opravdu hodně dlouho, tak jsem se v tomto směru domů těšil docela dost.

Jsi zvyklý na skvělé podmínky, vysoké soutěže, přesto jsi zvolil návrat. Lze to přičíst hlavně rodině?
Dá se říct, že ano. Byl to jeden z hlavních důvodů. S manželkou ve Dvoře Králové už nějakou dobu bydlíme a jelikož čekáme i rodinu, prioritou bylo usadit se už doma a nejezdit po okolí.
Stíhal jste v posledních letech sledovat, jak se zdejšímu fotbalu daří?
Určitě. Když byla možnost, přijel jsem se na některé zápasy podívat. V minulé sezoně jsem to měl ze svého působiště ale trochu dál, takže jsem viděl asi jen dvě utkání.

Letos v létě ale kádr prošel značnou obměnou. V jakém stavu myslíš, že se před zahájením soutěže nachází?
Je tady úplně nový tým, což může zpočátku přinést starosti. Viděli jsme to už v přípravě. Je jasné, že to pro nás bude boj od prvního kola. Je to o sehranosti, což může chvíli trvat.

Na úvod vás čekají velice silní soupeři. Co bude pro dobrý rozjezd sezony podle Tebe nejdůležitější?
Já si myslím, že všemu pomůže, když co nejdříve uděláme nějaký dobrý výsledek. Bude to důležité pro psychiku i celkové dění v klubu a týmu.

Za posledních více než 10 let jsi toho ve fotbale zažil hodně. Na kterou fotbalovou štaci vzpomínáš vůbec nejradši?
Nejvíc určitě na působení v Trnavě. Ono těch kouzelných chvil bylo víc. Ve věku mezi mými 26 a 31 lety jsem hrál nejvyšší soutěž a všude jsem si zahrál výborný fotbal.

S čím zítra pojedete do Jablonce nad Jizerou a troufneš si tipnout, jak duel dopadne?
Tipovat si rozhodně netroufám, ale za sebe mohu říct, že bych rád uspěl. Jakýkoliv bodový zisk bude skvělý. Uvidíme v sobotu.

A s čím jsou naši fotbalisté očekáváni v Jablonci nad Jizerou? "Vůbec nevím, co nás čeká. Bude to ale velmi těžké utkání. V tom zápase bude záležet na momentálním rozpoložení a schopností hráčů se s ním popasovat. Co vím jistě je to, že Dvůr k nám určitě nejede prohrát, to vím stoprocentně. Budu spokojen, když hráči odevzdají na hřišti maximum," řekl před sobotním utkání trenér domácího mužstva Zbyněk Houška.

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing